HWSW Informatikai Kerekasztal: Windows-os táblagépek - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Windows-os táblagépek minden ami belefér Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 05:54

Fasza topic.
Különösen raynes megmondása tetszik higy nem érti a tablet létjogosultságát.
Remélem folytatódik :up:
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#22 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 06:05

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2016. 11. 20. 04:54

Fasza topic.
Különösen raynes megmondása tetszik higy nem érti a tablet létjogosultságát.
Remélem folytatódik :up:
Örülök, hogy frissében rátaláltál, míg aktuális. A létjogosultságát a 100 ezres wines táblának elmagyarázhatnád. Ha én nem is, de mellszobor koma még profitálhat belőle.

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 11. 16. 19:13

jelentkezik az a remek hiba-halom, hogy az Áruházból semmit nem tudok telepíteni, mert az ismert "az internet kapcsolat túl lassú" (ami nem igaz, a táblagépen a böngészőből futtatott speed-o-meter 30Mbit-t mondott/hazudott) hibaüzenetet kapom, ami állítólag akkor jelentkezik, ha nincs naprakészre frissítve a Windows, a frissítés viszont nem megy, az a szintén ismert hiba jelentkezik, hogy a frissítések keresése végtelen ciklusba kerül (konkrétan éjszakára úgy hagytam, 11 óra elteltével is csak keresgél - illetve csak úgy csinál), az asztali gépeknél is kínlódtunk ezzel.
Már megint túl sokat akarsz. Ez nem olyan informatikai eszköz, amire gátlástalanul töltöd le az appokat a store-ból, hanem ez olyan, hogy örülni kell neki, hogy megy. Tisztára mint a szoci fakocka, ennyit tud. Létjogosultsága van, csak kérdés mennyi, főleg, hogy jó olcsó is. Szerintem legközelebb vegyél belőle 2-3-at, hogy tovább kitartson, meg legyen pótlék, míg a másikat javítják. Egy ilyen egydarabos kósza próbavásárlással nem támogatod komolyan a MS-ot.

Szerkesztette: Raynes 2016. 11. 20. 06:16 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#23 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 06:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 11. 20. 06:05

Örülök, hogy frissében rátaláltál, míg aktuális. A létjogosultságát a 100 ezres wines táblának elmagyarázhatnád. Ha én nem is, de mellszobor koma még profitálhat belőle.

Már megint túl sokat akarsz. Ez nem olyan informatikai eszköz, amire gátlástalanul töltöd le az appokat a store-ból, hanem ez olyan, hogy örülni kell neki, hogy megy. Tisztára mint a szoci fakocka, ennyit tud. Létjogosultsága van, csak kérdés mennyi, főleg, hogy jó olcsó is. Szerintem legközelebb vegyél belőle 2-3-at, hogy tovább kitartson, meg legyen pótlék, míg a másikat javítják. Egy ilyen egydarabos kósza próbavásárlással nem támogatod komolyan a MS-ot.

A wines táblagép jogosultságát nem tőlem fogod megtudni, de nálunk az ipad (ami 160 volt az enyem pl), kiváltott mindenféle pc izét.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#24 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 13:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2016. 11. 20. 05:54

Fasza topic.
...

Nekem is tetszik. :D

Abban egyetértek a Prérifarkassal, hogy a táblagép nálam sem váltotta ki az asztali pc-t.
(Függetlenül attól, hogy az Amazon Fire táblagépet napi szinten használjuk - és szeretjük is.)

Honlapokat böngészni, blogot/fórumot/kommenteket/leveleket OLVASNI, filmnézés közben imdb.com-ot böngészni - JÓ.
Hozzászólást/levelet ÍRNI - NEM JÓ, de minimum kényelmetlen.
CD/DVD-t írni pláne nem jó.
(Ilyen őskori technikát is használni vagyok kénytelen.)

Mindenesetre, itt egy jobban sikerültnek mondott/hazudott típus:
rendeljkinait.blog.hu/2016/11/18/cube_i9_win10_tablagep_teszt_csucsok_csucsa
(Mondjuk én soha NEM rendelnék kínait.)

Szerkesztette: scaurus 2016. 11. 20. 13:50 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#25 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 14:24

Simán jól mennek a kínai szaraim, mondjuk én meg wines tabletet nem vennék. Viszont én elég jól elgépelgetek telón meg tableten is, átlag levelezést. Nyilván nem oldalakat.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#26 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 16:13

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2016. 11. 20. 13:24

Simán jól mennek a kínai szaraim, mondjuk én meg wines tabletet nem vennék. Viszont én elég jól elgépelgetek telón meg tableten is, átlag levelezést. Nyilván nem oldalakat.

A kínai szarokkal nincs is baj, bár a létjogosultságát annak sem nagyon látom, de azok legalább olcsók, kisebb dolgokra talán nem pénzkidobás, még ha a PC-t nem is váltja ki.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#27 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 11. 20. 13:49

Nekem is tetszik. :D

Abban egyetértek a Prérifarkassal, hogy a táblagép nálam sem váltotta ki az asztali pc-t.
(Függetlenül attól, hogy az Amazon Fire táblagépet napi szinten használjuk - és szeretjük is.)

Honlapokat böngészni, blogot/fórumot/kommenteket/leveleket OLVASNI, filmnézés közben imdb.com-ot böngészni - JÓ.
Hozzászólást/levelet ÍRNI - NEM JÓ, de minimum kényelmetlen.
CD/DVD-t írni pláne nem jó.
(Ilyen őskori technikát is használni vagyok kénytelen.)

Mindenesetre, itt egy jobban sikerültnek mondott/hazudott típus:
rendeljkinait.blog.hu/2016/11/18/cube_i9_win10_tablagep_teszt_csucsok_csucsa
(Mondjuk én soha NEM rendelnék kínait.)

Jó táblagépet kell venni.
Vagy pedig nem neked való, mert a kőkorszakban élsz :-D
CD-t írni????
Levelet olvasni is a legjobbabb- nekem
Te ülj valami nagy zümmögő izé elé akkor, és eltartott kisujjal írjál cd-t mikozben tex-ben szerkesztesz valamit. :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#28 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 16:27

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 11. 20. 16:13

A kínai szarokkal nincs is baj, bár a létjogosultságát annak sem nagyon látom, de azok legalább olcsók, kisebb dolgokra talán nem pénzkidobás, még ha a PC-t nem is váltja ki.

Neked
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#29 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 20. 17:53

Pécét nekem se váltja ki, de sok dologra kiváló.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#30 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2016. 11. 21. 00:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 11. 20. 06:05

Már megint túl sokat akarsz. Ez nem olyan informatikai eszköz, amire gátlástalanul töltöd le az appokat a store-ból, hanem ez olyan, hogy örülni kell neki, hogy megy. Tisztára mint a szoci fakocka, ennyit tud. Létjogosultsága van, csak kérdés mennyi, főleg, hogy jó olcsó is. Szerintem legközelebb vegyél belőle 2-3-at, hogy tovább kitartson, meg legyen pótlék, míg a másikat javítják. Egy ilyen egydarabos kósza próbavásárlással nem támogatod komolyan a MS-ot.


Ízlés kérdése, nincs kedvem elmagyarázni, mert hosszú és Gyula vagy, megmondod, hogy erre pont Neked nem jó és fasság. Én Samumat mondjuk Gömbibá sem értette, de nem baj, mindennek meg van a helye. Azt hittem kicsi nőcis vas kell drágáért. Tévedtem :-D
Make love not Wor.

#31 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 11. 21. 06:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2016. 11. 21. 00:07

Ízlés kérdése, nincs kedvem elmagyarázni, mert hosszú és Gyula vagy, megmondod, hogy erre pont Neked nem jó és fasság. Én Samumat mondjuk Gömbibá sem értette, de nem baj, mindennek meg van a helye. Azt hittem kicsi nőcis vas kell drágáért. Tévedtem :-D

Értettük mi, csak nincs rá igény :) tabletnek vastag is, meg wines, ipad mellé felesleges.
Notinak meg drága :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#32 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 29. 09:56

No, újabb 5 hónap után elővettem a polc mélyéről a témaindító hozzászólásban írt táblagépet, elvittem ismerős ámítógépbótba, hogy dúrják le a francba a 8.1-t és rakják fel a win 10-t.
Tegnap visszakaptam.
Mintegy 45 perc szenvedés után csatlakozott is az itthoni wifi hálózathoz.
De, most már, rendeltetésszerű használatra alkalmasnak tűnik.
Végülis, mégcsak 1,5 éves.

Ami rohadt idegesítő, a virtuális billentyűzet nem ugrik fel magától, ha belekattintok egy beviteli mezőbe.
Nem tudom ez bug vagy ki/bekapcsolható fícsőr, de (még) nem találtam opciót rá, hogy automatice felugorjon.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#33 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 29. 11:18

Az elmúlt 1,5 évben a Windowos-os appok nem lettek semmivel sem jobbak.

Dimag for PC alkalmazás települ, elindul, csak épp nem működik, a menüpontok kattintásra nem reagálnak, szövegbeviteli mező nem aktiválódik és kikapcsolni/kilépni sem lehet.

A Kindle app települ, elindul, csak épp bejelentkezni nem lehet, jelszót nem fogadja el.
A Kindel for PC települ, elindul, csak épp a használhatatlanságot súrolja (azt is alulról).

Úgy tűnik, hogy van egy 10' windowsos böngészőm (mert a böngészés legalább már működik normálisan), mert semmi más nem működik rajta továbbra sem, ami nekem kellene...

UPDATE: a Dimag for Win8 app működik, és TÉNYLEG működik Win10 alatt is, glórihallelúja!!!

Szerkesztette: scaurus 2017. 04. 29. 11:27 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#34 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 29. 15:33

Hm.
Újabb haladás.
Sikerült a Telekom-féle TVGO-t működésre bírni.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#35 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 30. 05:56

Én meg vettem asszonynak új ipadot, bekapcsolta és működik.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#36 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 30. 06:24

A könnyebb út a sötét oldalra vezet... :laugh:
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#37 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 01. 06:03

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 04. 30. 07:24

A könnyebb út a sötét oldalra vezet... :laugh:

:-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#38 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 11. 14:53

No, "lelőttem", eltávolítottam mindenféle szükségtelen dolgokat, amik a háttérben (is) futottak (pl. GoogleUpdate.exe), azóta egy egész használható gép lett belőle.
Az akkumulátor is kitart meglepően hosszú ideig.

(Ha ez is, meg az Amazon Fire HD 10' is megadja magát teremtőnek, azért teszek egy próbát a sötét úttal és nézek az iPad-et, kivéve ha lesz Fire HDX 10'.)
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#39 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 14. 23:34

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2016. 11. 19. 14:57

Minden MS híreszteléssel ellentétben mind a mai napig megy az update. Én ma telepítettem újra egy gyárilag win8-as gépet egy win10-es telepítővel és aktiválta magát.
Sőt, egy hete még win7-es kulccsal telepített win10 is aktiválódott...
Erre anno nem reagáltam. Még most is megy a frissítés, a HUP-on is írják, hogy a Win10 beaktiválódik simán Win7, Win8-as kulcsokkal pöccre a mai napig. Hivatalosan rég vége van a frissítési időszaknak, de technikailag most is működik. Így aki még nem frissített, és szeretne, tegye meg, a MS-ot nem érdekli (nem reklámozza, de még így is örül, hogy frissít valaki, és csökken a Windows-verziók közötti fragmentáció), a BSA, rendőrség meg később sem tudja bizonyítani, hogy az ingyenes frissítési időszakban történt a váltás, vagy utána, az MS nem ad ki ilyen infókat. Gondolom ez egy darabig még így marad, de azért én nem várnék vele sokat. Még annak is ajánlom, aki igazából nem akar Win10-et használni még, megéri most beaktiválni, majd utána visszaváltani a kívánt Windows-verzióra, később meg ha kell, probléma nélkül mehet fel a Win10.

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2016. 11. 20. 05:54

Fasza topic.
Különösen raynes megmondása tetszik higy nem érti a tablet létjogosultságát.
Remélem folytatódik :up:
A topik még mindig fasza, morci római mellszobor koma még mindig szív fájörösen, én meg még mindig nem látom a tablet létjogosultságát. Pedig azóta a 6,5"-es fullHD-s telefonnal Phabletem lett, de így sem. Olvasni nem rossz, meg egy sorozatot megnézni (letöltve vagy Netflixen), alap netezésre, de a PC-t nem váltja ki. Amúgy én a netbookot és a notebookot is tabletként használom, ágyban is, hasamra támasztva, ha meg gépelni kell, akkor jobban szétnyitom, és a térdemnek támasztom, úgy még gépírni is lehet, és csak pár dekával nehezebb a notesz, mint a táblagép (a netbook előtte meg semmivel nem volt nehezebb, mint egy tablet). Igazából még a külső egér is megy így, de kényelmesebb ágyból tapipaddal. Egyáltalán nem érzem a hiányát sem a tabletnek, sem a tapicskolásnak.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#40 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 05. 15. 16:50

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 05. 15. 00:34

Erre anno nem reagáltam. Még most is megy a frissítés, a HUP-on is írják, hogy a Win10 beaktiválódik simán Win7, Win8-as kulcsokkal pöccre a mai napig. Hivatalosan rég vége van a frissítési időszaknak, de technikailag most is működik. Így aki még nem frissített, és szeretne, tegye meg, a MS-ot nem érdekli (nem reklámozza, de még így is örül, hogy frissít valaki, és csökken a Windows-verziók közötti fragmentáció), a BSA, rendőrség meg később sem tudja bizonyítani, hogy az ingyenes frissítési időszakban történt a váltás, vagy utána, az MS nem ad ki ilyen infókat. Gondolom ez egy darabig még így marad, de azért én nem várnék vele sokat. Még annak is ajánlom, aki igazából nem akar Win10-et használni még, megéri most beaktiválni, majd utána visszaváltani a kívánt Windows-verzióra, később meg ha kell, probléma nélkül mehet fel a Win10.

A topik még mindig fasza, morci római mellszobor koma még mindig szív fájörösen, én meg még mindig nem látom a tablet létjogosultságát. Pedig azóta a 6,5"-es fullHD-s telefonnal Phabletem lett, de így sem. Olvasni nem rossz, meg egy sorozatot megnézni (letöltve vagy Netflixen), alap netezésre, de a PC-t nem váltja ki. Amúgy én a netbookot és a notebookot is tabletként használom, ágyban is, hasamra támasztva, ha meg gépelni kell, akkor jobban szétnyitom, és a térdemnek támasztom, úgy még gépírni is lehet, és csak pár dekával nehezebb a notesz, mint a táblagép (a netbook előtte meg semmivel nem volt nehezebb, mint egy tablet). Igazából még a külső egér is megy így, de kényelmesebb ágyból tapipaddal. Egyáltalán nem érzem a hiányát sem a tabletnek, sem a tapicskolásnak.

Notebook és phablet/telefon nemegyenlő tablet
Egerezzél, cicus, nekem nem hiányzik :-D csak amigán szoktam
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó