HWSW Informatikai Kerekasztal: Re: Kipróbáltuk: Spotify, Deezer, Google Play Music - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re: Kipróbáltuk: Spotify, Deezer, Google Play Music Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:11

Tavaly eljött Magyarországon is az online zenei Kánaán, immár minden fontosabb streaming szolgáltató teljesen legálisan, trükkök nélkül elérhető itthonról is. Felmerül azonban a kérdés, hogy melyiket válassznk? A Deezer, a Spotify és a Google Play Music közel azonos feltételeket kínál, de közelebbről megnézve rengeteg apró különbséget látunk.
https://www.hwsw.hu/hirek/51664/spotify-deezer-google-play-music-online-streaming-zene-ingyen.html

#2 Felhasználó inaktív   MásikJános 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 554
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:11

A 20 ezer szám miatt számomra egyértelműen a Google Play Music a nyerő.
Egyébként a ritka, nehezen fellelhető zeneműveket is legjobb eséllyel a Google Play Music-on találtam meg.

#3 Felhasználó inaktív   Kecske666 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:11

Annyira szeretnék vásárolni annyira jó lenne egy csomo albumot legálisan beszerezni amit még warezolni sem tudok.De könyörgöm 2014 és még mindig csak mp3?!.....

#4 Felhasználó inaktív   Sanyix 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.251
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:18

@MásikJános: google musicon semmi ritkaságot nem találtam még, még a nem annyira ritka-ritkaságokat sem.
ASUS= 0 minőség, full szopás, szemét, nemtörődöm support, bugtemető. asus SOHA többé, és másnak sem ajánlom

#5 Felhasználó inaktív   SPQR333 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:20

Nekem a Spotify a nyerő, 320Kbps Ogg Vorbis egy Koss Porta Pro fülessel teljesen jó hangminőséget ad. Ami nekem a többiből hiányzik az az asztali alkalmazás. OSX-en használom, gyors, mint a villám, és jól használható.

Mobil App-ból talán a Google Music a legjobb, vérprofi a design, és a használhatóság.

Viszont a teszt egy dolgot kifelejtett, a tabletes app-ot, amiben viszont toronymagasan a Spotify a legjobb.

#6 Felhasználó inaktív   iasatan 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:30

Nálam is a spotify a nyerő, nagyrészt mert ingyenes, illetve az asztali kliens miatt. De az sem hátrány, hogy a barátaim nagyrésze is itt hallgat zenét. Egy dolog nem tetszik, mégpedig hogy habár van WP-re kliens de nagyban lesz**ják: csak prémium előfizetéssel lehet használni, és egyéb szemétségek.

#7 Felhasználó inaktív   sbela 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 11:51

szerintem is spotify minőségileg a legjobb, és amit hallgatni szoktam mind fenn van és a legújabbak is.

#8 Felhasználó inaktív   aDoayen 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 2.180
  • Csatlakozott: 2001. júl. 17.

Elküldve: 2014. 01. 24. 12:06

@SPQR333: jogos. :) szívesen látunk egy kis kiegészítést, ha gondolod :)

chill,
aDoayen

#9 Felhasználó inaktív   sikoly_mester 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 265
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 12:16

Sokáig használtam Deezert, de amint lett itthon Spotify, még aznap váltottam. Természetesen ugyanúgy fizetősre.

Deezernál az nem tetszett, hogy rádió adóból pofátlanul kevés volt itthon. Voltam egyszer Németországban a tabletemmel, ahol az app szépen rájött, hogy a lokációm megváltozott és a ~10db rádió csatorna helyett lett hirtelen ~50. Akkor mondtam, hogy kapják be.
Mondjuk az is zavart, hogy a rádió csatorna, amit játszottam, egy két óra után leállt. Ennek persze az volt az oka, hogy nem volt ám egy végtelen hosszú számfolyam, hanem ha elkezdtem megint ugyanazt a csatornát, akkor ugyanazok a számok mentek benne. Na hurrá!

Spotify-on ami szintén marha jó, az a Browse rész, ahol szépen össze vannak gyűjtve a lejátszási listák, tematika szerint. Azokból tö jó mazsolázni.
Deezeren max olyan volt, hogy mondta, hogy hallgassam Rihannát és a többi pop szemetet, mert az népszerű. Nein Danke!

#10 Felhasználó inaktív   NancsiBacsi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3.523
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 12:46

Aszali kliens? Bekapcsolom a youtube-ot, HD minőség - mert ott tán a hang is jobb - és kész is vagyunk. Belefér a 2700 Ft-os havidíjba, ha egész nap is ezt hallgatom.

#11 Felhasználó inaktív   SPQR333 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 81
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 12:49

@Dojcsák Dániel: hát nem tudom mit mondjak róla. iPad-en használom. Az a jó benne, hogy az ingyenessel megy az on demand listening, teljesen ugyanazokat a funkciókat tudja mint az asztali verzió. A design-ja igen jó, sokkal jobban sikerült, mint a mobilos app, ami szerintem nem a legjobb. Deezeren nagyon kezdetleges volt a tablet app, tényleg egy összecsapott valami, Google Music tablet app pedig egyáltalán nincs is. Nekem azért fontos, mert otthon iPadről megy a zene, munkahelyen gépről, utazás közben pedig mobilról, ismerősöknél meg webről. :D Szóval a teljes spektrum ki van használva. :D

#12 Felhasználó inaktív   zoli62 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 13:14

Sony Xperia telefonokon Deezer alkalmazásban nem lehet változtatni a tárolás helyét.
"Légy szerény mint én..."

#13 Felhasználó inaktív   dikki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.706
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 18:05

nagyon jo cikk, es kapora is jött, köszi.

#14 Felhasználó inaktív   azopi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.069
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 18:57

@MásikJános:

Google Play eleve szóba sem jöhet, nincs WP-re app. iOS-re is csak azért van, mert különben a szolgáltatást az USA-ban kutya se használná, és akkor nem érne az egész semmit.
Innentől kezdve nem nagyon jöhet szóba, csak egy szokásos gugli szemét, csak elvakult android-huszároknak való.
De azon nem nagyon lepődtem meg, hogy számodra a Google Play Music a nyerő, szerintem a többi nálad eleve szóba sem jöhetett, mert nincs a nevükben a Google :)
Amúgy meg mi az, amit megtalálsz a Play Musicon, de a többin nem? Európa Kiadó nincs a Play Music-on, a másik kettőn van! :D

Kép

#15 Felhasználó inaktív   tom007 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 527
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 20:16

Miért ne lehetne tudni, hogy a Google Play Zenénél milyen minőségű? Alacsony: 64kbps, Normál: 128kbps, Magas: 320kbps mp3 stream. Deezernél fix 128kbps-es mp3.

Próbálta valaki a Beats Music-ot? Rettentően gyenge és tré. :D

#16 Felhasználó inaktív   Schwarz79 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 24. 22:36

Nálam a Spotify plusz pontot kapott a Linux kliensért!

#17 Felhasználó inaktív   Raam989 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 253
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 25. 01:21

Én megjelenési sorrendben próbáltam mindet. A Deezer fasza volt eleinte, aztán idővel behalt a telefonos app, egyre többször omlott össze, a desktop verzió használata (web) meg körülményes volt, bár ezt keveset használtam akkoriban. Aztán jött a Google Music. Az sem volt rossz eleinte, de idővel a telefonos app annyira belassult, hogy már frusztráló volt a használata időnként. A desktop verzió pedig szintén tré volt, konkrétan semmit nem tudtam csinálni a gépemen ha ment a zene, ha csak egy új lapot nyitottam, már attól szaggatott a muzsika... (egy lenovo netbookról beszélünk). A végső kegyelemdöfést az adta meg, amikor egy nap használtam a telefonos appot, majd másnap reggel elindultam egy egész napos túrára a városba és legnagyobb meglepetésemre a szinkronizált zene 95%-a eltűnt a telefonomról... Berágtam és még aznap le is mondtam az előfizetést, majd váltottam a Szotyifire. Jelenleg nagyon elégedett vagyok vele, fain a hangminőség, rengeteg zene van, szuper a desktop és a telefonos app és sok ismerősöm is használja a kedvező ingyenes opció miatt. Egy nagy negatívumot tudom felhozni ellene, mégpedig azt, hogy a telefonos app érthetetlen okokból szopja az aksit... illetve még egy negatív, hogy saját zenéket nem tudok sehogy sem lejátszani a telefonos appban. Ez a dolog nagyon jó volt a GM-ben.

Szívem szerint összegyúrnám a három szolgáltatót és mindenből a legjobbat tenném egy közös appba.



#18 Felhasználó inaktív   pclay 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 25. 11:19

Deezer tapasztalat:
Közel két éve használom a Deezert, Premium+ szolgáltatását. Amikor megjelent Magyarországon kb. 18millió zene volt elérhető és az appok is hagytak kívánni valót maga után.
Most 2014 év eleje van. Külön app van androidra, windows phone-ra, windowa8-ra, iphonera, ipad-re, (többségét napi szinten használom.ezekkel van tapasztalatom) Mindegyik szoftver rengeteget fejlődött, stabilizálódott. Legújabb fejlesztés, hogy a program egy algoritmus alapján a zene hallgatási szokásodnak megfelelően ajánl rádiót, lejátszási listákat amit a szerkesztők raktak össze, albumokat. Új albumok megjelenésekor egyes előadók új albuma megjelenés előtt elérhető a Deezeren.
Rengeteg magyar előadó mellett a régmúlt kedvencei is fent vannak és mára már 30 697 294 db zene van fent. Hatalmas léptékkel fejlődik és a spotify nyomában van. Tény, hogy a spotify kb. 15.000-rel több előfizetővel bír, mint a deezer, de ezt ebben az évben beelőzi a francia zeneszolgáltató, több bevételt termel és látványosan kevesebb ingyen használója van ami a gondtalan működést biztosítja a fizető felhasználóknak. A 128kbps-es minőség bőven jó hifin, autóban, gépen, fülhallgatón, de napi felhasználóként tudom, hogy rengeteg zenénél ez a minőség sokkal magasabb, csak éppen aki kipróbálta pár napra-órára ezzel találkozott.
Ami számomra még tetszik a deezerben, hogy az online felületen lehetőséged van dj pultot is működtetni, így egy házi buliban tényleg "dj"ként léphetsz fel :) ez persze működik mobilon is. Van saját dal felismerő alkalmazása is, amivel ha megtaláltad a zenét, azonnal átirányít a deezerre, illetve dalszöveg alkalmazás is van, ahol megismerheted, énekelheted a hallgatott dal szövegét.

Ez csak egy vélemény és több éves tapasztalat. Én a google szolgáltatását próbáltam. Mivel egy a piacra később lépő szolgáltatóról van szó, hagyjunk még nekik időt a fejlődésre mielőtt össze hasonlítjuk őket.

Én magamat egy hedonista felhasználónak tartom, akik szereti ha probléma mentesen működik egy szolgáltatás és ezért hajlandó is vagyok fizetni. (nem azt nézem ki ad ingyen minél többet)
Ha valaki hasonlóan áll egy szolgáltatáshoz, akkor én a Deezert bátran ajánlom, nem ébred arra egyik reggel, hogy nem működik vagy elvesztek a zenéi, mi barátnőmmel ketten használunk 1 accountot és maradunk a Deezernél.

Szép napot, jó zene hallgatást bármelyiket is választod.

#19 Felhasználó inaktív   foldip 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 76
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 25. 12:38

Csak egy kerdes: ott tenyleg 5EUR a Spotify?! Akkor Angliaban miert 10 font? Tobb, mint a duplaja :(

#20 Felhasználó inaktív   nemecsek 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 73
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 25. 13:01

"A vájt fülű audiofil sznobok ilyenkor szomorodnak el és csóválják a fejüket, és inkább visszamennek a What.cd torrentoldalra flac fájlokat töltögetni, de nem hallgatják tovább ezt a silány minőséget. A valóság persze nem ennyire szörnyű, mindhárom szolgáltató a webrádióktól megszokott minőségnél jobbat tud, de a tiszta magas minőségű hangfájloknál tompább lehet a stream, főleg mobilon."

OK, akkor én beteszem az egyik kedvenc CD-met és hallgatok inkább zenét. Ha pedig tetszik valami, akkor megveszem a boltban.

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó