HWSW Informatikai Kerekasztal: Segítségkérés! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Segítségkérés! Keresek egy RPG-t!

#1 Felhasználó inaktív   czimbora 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 16. 18:13

Sziasztok! Keresek egy RPG-t?
- Vagy ha valaki tud hasonló játékot azt szívesen fogadom!

Játszottam régen RPG-vel hasonló volt mint a baldurs gate-t. Túl sok dologra nem emlékszem ezért kérem a segítségeteket! Sajnos már nincs mód arra hogy vissza keresem a játék címét vagy bármiféle információt róla ,de viszont nagyon szeretném megtalálni. Ebbe kérném a segítségeteket! (Remélem jó helyen teszem fel ezt a kérdést.) Azért megmaradt pár dolog. Például ugyan olyan csapata játék volt mint a baldurs gate-t vagy bármifajta ilyen játék , de nem volt olyan kötött a pályája emlékeim szerint . Ha jól emlékszem kaptunk valami kiképzést a játék elején és nem sokkal utána egy temetőbe kerültünk valahogyan. A játék haladtával egy fabázisra( Talán egy fán volt a bázi vagy valamiféle falu) jutottunk és ott lehetett venni cuccokat és cserélgetni a csapatodat más emberekre. Addig a játék egy zöldes tájon(dzsungel vagy erdő vagy füves táj ) játszódott. Felűről nézős játék volt ha jól emlékszem.Mivel annyira nem tudok jól angolul ezért lehet hogy magyar volt vagy minimális angol tudás kellet hozzá! Ha valaki ezek alapján rá ismerne a játékra és meg tudná mondani a nevét vagy hogy hol találom meg azt nagyon megköszönném!!



#2 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 09:53

Szerintem segitene, ha definialnad a "regen"-t. Vagyunk itt paran, akiknek a C64, +4, Amiga jelenti a regent (alkalmankent a tegnapot), van, akinek a XT vagy a 80286 era (retaliator), es van akinek az elso pentium mar kodbe veszo oskor.
Meg apro informaciok, hogy nezett ki a UI, milyen felbontas (ld. "regen"), hol voltak a karakterikonok, 2d felulnezeti vagy izometrikus, netan valodi perspektivikus felulnezet, milyenek voltak a hangok (adlib), stb. A temeto kb annyit mond, mint egy patkanyos kuldetes a bevezetoben, minden masodik rpg hasznalja.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#3 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 11:00

Ill. még annyit érdemes lenne átgondolni, hogy:
- turn based vagy real time volt a játék (körökre osztott, vagy folyamatos mozgás praktikusan?)
- RPG vagy hack and slash (bár leírásból RPG-re gondolok lásd Baldur's Gate)
- csapatot kellett irányítani, vagy solo game volt?

Nem az icewind dale volt véletlenül egyébként? :)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#4 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 11:26

Nekem is azonnal az icewind dale ugrott be, de nekem a régi az az ultima 3 kb, c64-en.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#5 Felhasználó inaktív   czimbora 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 19:12

Kedves Gazdi!

-Én abba a csoportba tartozok akinek a első pentium(masina) ködbe vesző múltba tartozik.Régi iskolai tanagyaként emlékszem rá max.
-Amint írtad ha definiálni kéne a régi szót akkor 1998-2008 közé tenném a játék megjelenését és ezzel utalván a játék grafikájára nem volt olyan kidolgozott hogy egyértelműen meglehessen állapítani a megjelenés dátumát.
-Izometrikus volt
-Valódi perspektivikus volt
-A hangra nem emlékszem
-Igen a temetős példa végig gondolva nem volt túl nagy segítség ,de bedobtam hát ha valaki ráismer.
Köszönöm hogy írtál és remélem tudtam segíteni hogy kiderítsük mi volt az! :D!

Kedves Nevl!

-Nem volt körökre osztva, folyamatos játék volt max szünetelni lehetett ha jól emlékszem
-RPG volt
-Mind a kettőt
Köszönöm a tippet majd megnézem alaposabban a Icewind dale-t bár képek alapján nem ugrott be Ha esetleg még van tipped szívesen fogadom. :DD

Kedves Gabibácsi!

Köszönöm a tippet majd megnézem alaposabban a Icewind dale-t bár képek alapján nem ugrott be Ha esetleg még van tipped szívesen fogadom. :DD
A ultima 3 -ról még nem is hallottam , ahogy a képeket elnéztem elég öreg motorosok vagytok már ebbe a dologba ,de ennél jóval modernebb játékot keresek.

UI:Amikor megláttam a Ultima 3 1983-as megjelenési dátumát elég pisisnek éreztem magam a 21 élet évemmel .

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 20:35

Üzenet megtekintéseIdézet: czimbora - Dátum: 2016. 02. 17. 19:12

Kedves Gazdi!

-Én abba a csoportba tartozok akinek a első pentium(masina) ködbe vesző múltba tartozik.Régi iskolai tanagyaként emlékszem rá max.
-Amint írtad ha definiálni kéne a régi szót akkor 1998-2008 közé tenném a játék megjelenését és ezzel utalván a játék grafikájára nem volt olyan kidolgozott hogy egyértelműen meglehessen állapítani a megjelenés dátumát.
-Izometrikus volt
-Valódi perspektivikus volt
-A hangra nem emlékszem
-Igen a temetős példa végig gondolva nem volt túl nagy segítség ,de bedobtam hát ha valaki ráismer.
Köszönöm hogy írtál és remélem tudtam segíteni hogy kiderítsük mi volt az! :D!

Kedves Nevl!

-Nem volt körökre osztva, folyamatos játék volt max szünetelni lehetett ha jól emlékszem
-RPG volt
-Mind a kettőt
Köszönöm a tippet majd megnézem alaposabban a Icewind dale-t bár képek alapján nem ugrott be Ha esetleg még van tipped szívesen fogadom. :DD

Kedves Gabibácsi!

Köszönöm a tippet majd megnézem alaposabban a Icewind dale-t bár képek alapján nem ugrott be Ha esetleg még van tipped szívesen fogadom. :DD
A ultima 3 -ról még nem is hallottam , ahogy a képeket elnéztem elég öreg motorosok vagytok már ebbe a dologba ,de ennél jóval modernebb játékot keresek.

UI:Amikor megláttam a Ultima 3 1983-as megjelenési dátumát elég pisisnek éreztem magam a 21 élet évemmel .

Valóban pisis vagy :)
Akkor te egy kvázi új játékot keresel :)
Neverwinter nights?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 17. 22:26

Üzenet megtekintéseIdézet: czimbora - Dátum: 2016. 02. 17. 19:12

-Izometrikus volt
-Valódi perspektivikus volt

Egyik igen, masik nem.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 18. 14:31

Üzenet megtekintéseIdézet: gazdi - Dátum: 2016. 02. 17. 22:26

Egyik igen, masik nem.

na igen, erre nem is figyeltem fel
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   czimbora 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 18. 20:28

Úgy mondván igen új játékot keresek! Lehet hogy neverwinters nights volt! köszönöm a tippet!
Lehet benne csapattal menni?

be kell vallanom nem igazan tudom hogy mi izometrikus és valódi perspektivikus közti különbség ,de ha valaki elmagyarázza választ tudok adni a kérdésre :)

#10 Felhasználó inaktív   gazdi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.474
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 18. 21:15

Üzenet megtekintéseIdézet: czimbora - Dátum: 2016. 02. 18. 20:28

Úgy mondván igen új játékot keresek! Lehet hogy neverwinters nights volt! köszönöm a tippet!
Lehet benne csapattal menni?

be kell vallanom nem igazan tudom hogy mi izometrikus és valódi perspektivikus közti különbség ,de ha valaki elmagyarázza választ tudok adni a kérdésre :)

Lehet benne "csapattal menni".

Kép

Izometrikus vetitesnel a parhuzamosok parhuzamosok maradnak. Gyorsan szamithato, nem valosaghu.
Perspektivikus vetitesnel a parhuzamosok egy pontban futnak ossze (kiveve a tekintetre meroleges sikra eso parhuzamosokat). Lassan szamithato, valosaghu lehet.
Hallgatok, hogy ne rongáljam tovább a tudásom halvány látszatát. (*)

#11 Felhasználó inaktív   czimbora 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 5
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 19. 20:11

így már értem köszönöm a magyarázatot, hát akkor talán izometrikus :D
a neverwinter nights-nak szerintetek melyik a jobb része első vagy a második? és esetleg tudtok még hasonló játékot?

#12 Felhasználó inaktív   Nevl 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 20. 20:28

Mindkettő nagyon jó, próbáld ki utána Knights of the old republic 1 -et (a kettő sem rosz, de az első az igazi)
"Komplexen kell vizsgálni a stratégiai kérdéseket" Unknown corporate droid
Battle tag: Nevl#2658

#13 Felhasználó inaktív   Manticore 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.641
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 04. 08. 15:15

Ha temetőben kezdesz, majd egy fán van a bázisod az lehet a Sacred 1 is, ám ha csapat van amiben az embereket cserélgetni lehet, akkor az lehet, hogy a Dungeon Siege 1
szvsz:)
Jószágocska - Mage(100)(Arathor - Reckless Mortals)
Csak altjaim vannak..:)
"Now tell me...what's become of my ship?"

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó