HWSW Informatikai Kerekasztal: Amazon Prime Video - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Amazon Prime Video Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 16. 13:43

Itthonról is elérhetővé vált az Amazon Prime Video.

Cikk: hwsw.hu/hirek/56555/amazon-prime-video-netflix-videostream-sorozatok.html

Mivel a főoldal és a fórum között kicsi(nek tűnik) az átjárás, ide is beírom a sirámomat:


Vártam két napot. [ahogy egy főoldali kommentben tanácsolták]
Még mindig nem értem.
Prime előfizető vagyok.
A primevideo.com oldalon bejelentkezek a meglévő felhasználónévvel/jelszóval.
Bejelentkezés után egyetlenegy egy opciót kínál fel, a honlap közepén egyetlenegy gomb: "Watch on Amazon".
Rákattintok.
Továbbirányít az amazon.com-ra, ahol újra be kell jelentkeznem, majd ott bármit kiválasztok (a cikkben említett sorozatok esetében is) kattintok, "This video isn't available due to geographical licensing restrictions." üzenetet kapom.

Mit csinálok rosszul?
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#2 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 17. 21:38

Kezdem azt hinni, hogy az Amazon Prime Membership és az amazonos fiókkal elérhető Prime Video szolgáltatás két külön dolog.
(Függetlenül attól, hogy elvileg ugyanazt a filmtárat használják.)

Azért gondlom, mert azon amazonos fiókommal, amivel Prime előfizető vagyok, továbbra sem érem el a Prime Video szolgáltatást, ellenben a primevideo.com-on regisztráltam egy másik email címmel egy újabb amazonos fiókot (ami értelemszerűen NEM Prime Member) és elérhető a Prime Video oldalon a tartalom.

Érdekes.
"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#3 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 18. 12:23

No, úgy van, ahogy sejtettem, sajnos.

Az amazon ügyfélszolgálata a sirámomra, érdemben azt a választ adta, hogy:
VAGY Prime Member vagyok és akkor vonatkoznak rám amerikai korlátozások,
VAGY csak magára a Prime Video szolgáltatásra fizetek elő itthonról a primevideo.com oldalon keresztül.
A kettő együtt nem megy, hogy teljes jogú Prime előfizetőként itthonról élvezzem a Prime Video szolgáltatásokat.

Idézet a levélből:
"I want to let you know that we can change your account settings and help you watch the videos. But, I would like to inform you that for watching the videos you may have to start a new Prime membership from www.primevideo.com in Hungary.

The Prime membership service is limited to one per account and person. So you may have to cancel the existing Prime subscription with United States. Only then you will be able access the prime videos from Hungary."


Aztán csodálkoznak, hogy mindenki letölt, meg a torrent virul, mert annak a barom állatnak se szolgáltatnak, aki nemhogy fizetne, hanem fizetett is (!) is érte...

Szerkesztette: scaurus 2016. 12. 18. 12:38 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 26. 01:17

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2016. 12. 18. 11:23

Aztán csodálkoznak, hogy mindenki letölt, meg a torrent virul, mert annak a barom állatnak se szolgáltatnak, aki nemhogy fizetne, hanem fizetett is (!) is érte...

Ez már csak így megy. Amerikai szolgáltatásra fizettél elő (gondolom véletlenül nem a magyar oldalt nyitottad meg), és arra érvényesek a szerzői jogi regionális korlátozások, a szolgáltató csak arra a régióra vette meg a továbbítási jogot. Ha mellszobor komának annyira előfizethetnékje van, akkor Netflix, ha meg nem, akkor elkezd szépen torrentezni ezerrel, mint mindenki más. Kapásból a csodaszép windowsos táblát be is foghatod torrentszervernek, legalább jó lesz valamire és nem fogyaszt sokat. Esetleg ha kell magyar zártkörű torrentoldalra meghívó, amiről már privátoztunk egyszer, akkor megkeresel priviben, és küldöm a meghívót. Nem tudnám elviselni, hogy mellszobor koma csak morcin néz maga elé, közben meg nincs neki semmilyen phrájmos néznivalója.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 30. 20:36

Egyébként én is tervezem, hogy kipróbálom, de nem ezt az Eemözaan Phrájm szart, hanem a Netflékszet. Itt a UK-ban az első hónap még mindig ingyenes, és utána is csak 6-7,5 font a havidíj, ami itt nem számít soknak. Csak az a bajom vele, hogy az UK-ből egy csomó amerikai anyag nem érhető el (gondolom azokat a jenkik Pakisztánba és Iránba szánták, nem angol anyanyelvű régiónak), meg majdnem fele részben a mobilomon sorozatozok munkanapokon, és nincs olyan olcsó mobilnet, ami megérné még a netflékszes előfizu fölé. Nehezen szánom rá magam, hogy az ingyenes próbahónap ellenére is kipróbáljam-e, meg az időmet érdemes-e ilyen ökörködésre pocsékolni. Másrészről meg kéne, mert nincs értelmes néznivalóm, és keresni kéne jókat, az ismeretlen címeket torrentezni meg fárasztó (még akkor is, ha szinkron meg felirat nem kell). Alapvetően a sorozatjunkies ajánlások alapján választottam sorozatos néznivalót, de egyrészt az új sorozatok nem tetszenek mostanában, meg amit ajánlanak, attól ráng a szemem (most kaszáltam a Leftoverst és a Mr. Robotot, amikről ódákat zengtek hogy milyen kíméletlenül fasza).

Plusz nyugtalanít az is, hogy a netfléksz böngészőből hogy fut, illetve milyen androidos és linuxos kliens van hozzá. Bár lehet viszi a KODI meg egyéb lejátszók is Linuxon.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 30. 23:09

Na, beregeltem a kártyát, megkezdtem az ingyenes próbahónapot. Eddig nem valami nagy szám. Kapásból úgy kezdődik, hogy Linux alatt csak a Chrome viszi, a többi böngésző csak akkor, ha Silverlájtos fost telepít az ember. Másik natív, linuxos szoftver bezzeg nincs a lejátszáshoz. Ami a Chrome alatt van webes lejátszó, az is egy fos, nagyon fapados, kapásból felbontást sem lehet állítani sehol. Erre azért kapásból rágyúrhatnának, ha pénzt szednek érte.

A webes felület egyébként sem tűnik valami jónak, rámegyek, hogy TV, erre felhoz ömlesztve minden szart, áttekinteni nem lehet.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 30. 23:49

Felbontást már sikerült állítani az account playback settingsben, bár ez úgy 720p (a Chrome DRM csak ennyit támogat, ez meg a másik), ahogy én vagyok kínai néger. Ami a legnagyobb probléma most, hogy a hang túl halk, az OS hangereje maxon, a webes lejátszójé szintén kimaxolva, és nem elég hangos.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 12. 31. 01:28

A kategóriák is elég gyengén vannak rendezve. Pl. 20 perces sitcomra nem is lehet keresni, de pl. csak amerikai sorozatokra is nehezen, kanadaira meg britre pedig csak kitrükközni lehet, el kell kezdeni írni a keresőbe pl. hogy canadian, erre kiadja a Canadian TV kategóriát is többek között.

Persze a kategóriák sincsenek normálisan szűrve, mert vígjátékra is odasorolja a TBBT mellé mondjuk a Fargót, ami nem vígjáték. Igaz fekete humor van benne, de azért sitcomok kategóriája közé betenni, gáz, arról nem is beszélve, hogy sorozatok közé betesz a rendszer egy csomó mozifilmet is. Kicsit tisztogathatnák még ezt a kategorizálást, biztos van erre emberük. Egyelőre úgy láttam, hogy tagek szerint szűr, és emiatt lesz felemás, mindenféle szart odaömleszt, aminek van olyan címkéje is.

Ezek a kanadai sorik viszont nem rosszak. A Continuumra még nem mentem rá, pedig hallottam hogy jó. Helyette próbáltam a kevésbé ismertek közül választani. Ez a Trailer Park Boys nagyon elszállt, nekem kicsit túl sok volt, de aki szereti az ilyen underground, álamatőr rendezést, annak be fog jönni. Nagyon jó még a Schitt'$ Creek, igaz szeretni kell hozzá a modoroskodó, lapos, minimalista kanadai humort. Persze ez sem az évszázad sorozata, de a sok átlagos mai amerikai szar között legalább nem hat klisésnek és szürkének.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 01. 15:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 12. 26. 01:17

Ez már csak így megy. Amerikai szolgáltatásra fizettél elő (gondolom véletlenül nem a magyar oldalt nyitottad meg).
...
Esetleg ha kell magyar zártkörű torrentoldalra meghívó, amiről már privátoztunk egyszer, akkor megkeresel priviben, és küldöm a meghívót. Nem tudnám elviselni, hogy mellszobor koma csak morcin néz maga elé, közben meg nincs neki semmilyen phrájmos néznivalója.

Szerintem ("full") prime membershipre csak az amazon.com-on tudsz előfizetni.
Mondjuk, talán a könyvkölcsönzés és zenehallgatás/letöltés miatt így is megér(het)i.
Van még félévem eldönteni.

Privát megy.


Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2016. 12. 30. 23:09

Na, beregeltem a kártyát, megkezdtem az ingyenes próbahónapot. Eddig nem valami nagy szám. Kapásból úgy kezdődik, hogy Linux alatt csak a Chrome viszi, a többi böngésző csak akkor, ha Silverlájtos fost telepít az ember. Másik natív, linuxos szoftver bezzeg nincs a lejátszáshoz. Ami a Chrome alatt van webes lejátszó, az is egy fos, nagyon fapados, kapásból felbontást sem lehet állítani sehol. Erre azért kapásból rágyúrhatnának, ha pénzt szednek érte.

A webes felület egyébként sem tűnik valami jónak, rámegyek, hogy TV, erre felhoz ömlesztve minden szart, áttekinteni nem lehet.

Valóban elég fapados.
Viszont az Amazon Fire táblagépen és a Nokia Lumia 930 (akár WP 8.1, akár 10) mobiltelefonon a Netflix alkalmazás remekül fut.

Szerkesztette: scaurus 2017. 01. 01. 15:59 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 01. 22:53

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 01. 01. 14:59

Privát megy.
Ment a válaszprivát.

Üzenet megtekintéseIdézet: scaurus - Dátum: 2017. 01. 01. 14:59

Valóban elég fapados.
Viszont az Amazon Fire táblagépen és a Nokia Lumia 930 (akár WP 8.1, akár 10) mobiltelefonon a Netflix alkalmazás remekül fut.
Lehet csak ez a webes felület ilyen. Sajna csak a fele van fent annak, amire rákeresek, meg összeömleszt mindenféle oda nem tartozót, így elég nehéz keresni.

Plusz egy dolog nem tetszik még benne. Nézem a filmet, valamit nem értek, visszatekerek pár másodpercet (balra gomb a billentyűzeten), erre elkezd hosszasan töltögetni (ez nincs meg cache-ben?), meg a felbontást újra visszavenni. Wtf? Még tesztelem, de már látom előre, hogy nem sokáig fogom használni, több ponton is komolytalan.

Ha kiadnának hozzá valami natív linuxos klienst, meg minden fent lenne, az összes amerikai tartalom is, akkor megérné, de így nem. A chrome-os lejátszás nem valami jó, ezen kívül Linuxon a KODI alá lehetne bedrótozni nagy nehezen, de abban meg böngészni nem lehet, csak beállított tartalmat lejátszani.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 01. 02. 22:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 01. 01. 21:53

ezen kívül Linuxon a KODI alá lehetne bedrótozni nagy nehezen, de abban meg böngészni nem lehet, csak beállított tartalmat lejátszani.

Felejtős. Kipróbáltam, de a KODI-s Netflix addonok nem csinálnak mást, mint a Chrome böngészőt beágyazzák a KODI-ba, de ennyi erővel akkor az ember nézi Chrome-ból, ugyanazt a webes felületet és webes lejátszót kapja. Majd kipróbálom azért a windowsos klienst, kíváncsi vagyok rá.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   scaurus 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.480
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 24. 10:33

No, nem tudom mi változott az Amazon-nál (vagy a filmforgalmazás szabályaiban), de a prime member amazon.com fiókkal több film megtekintését is kegyeskedik az amazon "megengedni".

Minthogy lement az American Gods első évada, egybe megnézném, s mielőtt a torrenttékából kölcsönöztem volna, gondoltam teszek egy próbát (teljesen) legális forrással.
S lőn, pc-ről a primvideo.com oldalon is, illetve az okostévé PrimeVideo alkalmazásában ez a sorozat számomra is elérhető.

Ezek után tettem próbát filmekkel, ott vegyes a tapasztalat, van ami elérhetetlen, van ami nézhető.
Kép

Szerkesztette: scaurus 2017. 06. 24. 10:34 -kor

"Nem érzem a számban az eper ízét", de már nem is akarom...

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó