HWSW Informatikai Kerekasztal: Re-Volt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Re-Volt Reloaded

#1 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 12. 02:30

Kép

Tudom, hogy van ennek a játénak topikja, de nem működő fórumos keresővel nehéz előkeríteni. A topiknyitás apropója, hogy egy ideje abandonware lett ez a kis játék, akinek nem lenne meg, warezmentesen letölthető innen vagy innen. Egy ideig a GOG újra forgalmazta, szóval 1-2 abandonware oldalról lekerült, de jogi problémák miatt már nem kapható a GOG-on, szóval újra szabadon letölthető, de ahogy a második linken is, néhány oldalon a zenefájlok nélküli verzió van fent, ami teljesen jó, a zenéje szerintem amúgy is idegesítő, én mindig kikapcsolom. Akinek kell a zene bele, tölti az első linkről vagy keres hozzá másik oldalt.

Ha ez nem lenne elég apropó, akkor van már hozzá folyamatosan fejlesztett, modern, natív 32 és 64 bites Windows/Linux-port RVGL név alatt, modern librarykre építve, így a Windows 9x-vonalra írt és amúgy Wine alatt is hibátlanul futó játék nem fog hibákat produkálni modern OS alatt sem, nem lesz gond a hanggal, nem fog kilépegetni, és a netkódja is stabilabb a multihoz, és az eredménytáblák mentésekhez sem kell már többet registryexportálással szenvedni, meg alapból több fps-t ki lehet préselni belőle. A textúrák még mindig a régiek, de a grafika is fejlődött szemre, a hangkezelésnél 48KHz-re keverést és 3D hangzást is támogat, meg osztott képernyős offline multiplayert. Maximum felbontáson és grafikán még mindig szép játék, hiába az alacsony poligonszám és a kicsi felbontású textúrák, még mindig szórakoztató, nem hat gagyinak mai szemmel sem. Főleg, hogy ma már maximális pompájában a leghulladékabb gép és videókártya is maximális v_syncelt fps-sel elviszi. Létezik hozzá highres textúrapack is, de azt még nem próbáltam.

Linuxon a port függőségei: OpenAL, SDL2, SDL2_image, ENet. Windowson nem próbáltam, elvileg ott nem kell neki pluszt telepíteni. A port azonnal telepíthető a v1.0-ás alapjátékra, nem kell azt 1.1-re vagy 1.2-re patchelni, mivel utóbbiak csak a gyári binárisokat érintik, a portnak csak a grafikai és hangfájlok kellenek a játékból, ezek külön letölthetők innen is. Nem baj persze, ha fent van a patch, mert úgyse lesz használatban, meg ha valaki Win9x alatt játszana még vele, mondjuk retro gépen, akkor jól jön.

A forráskódot sajnos nem publikálták hozzá, így nem várható, hogy Android-port készül hozzá, pedig marha jó lenne. Mindegy, asztali gépen már korszerűen futtatható, tessék csapatni emberek szemszáradásig, hadd zizegjenek fel az RC-motorok!


Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 12. 02:33 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 12. 23:54

Mac OS X-re nincs ugyan modern port, de van közösségileg fejlesztett bináris, igaz csak egy régebbi verzió, viszont a teljes játékot hozzácsomagolták. Azt nem tudom, hogy melyik MacOS verzió támogatott, akinek Macje van, próbálja ki.

Port viszont mégis van Androidra és iOS-re is, igaz egyik sem ingyenes, 6 USD-ért vásárolhatók meg. Ezekre a platformokra a játék nem abandonware.

A linuxos változattal játszok. Nagyon tuti. Pl. belekerült olyan feature a portba, hogy mikor Time Trial módban a másik idejével vagy a saját időnkkel versenyzünk, akkor nem csak azt írja ki checkpontokon, hogy mennyivel voltunk gyorsabbak, lassabbak, de szellemautóval mutatja a megdönteni szánt időt teljesítő autót, így már checkpontok között is pontosan látjuk, hogy hol hogyan állunk, hol vesztünk időt, hol lehet még időt nyerni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 13. 08:37

a win9x az nem retro gép :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 13. 16:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 02. 13. 07:37

a win9x az nem retro gép :-D

Jó, neked a C64 meg az Amiga a retro, de sokunknak már a Win9x is az. Olvasom most a PH-n is, hogy nagy divatja van annak, hogy emberek összeraknak fillérekből ilyen P2, P3, Celeron, Duron szintű retrogépeket, és DOS-os meg Win9x-es játékokkal csapatják.

Egyébként az eredeti Win9x-es Re-Volt binárisok is mennek újabb Windows alatt, Win9x-es vagy kompatibilitási módban célszerű futtatni. Ám ilyenkor is előfordul, hogy a játék lefagy vagy kilép, és ezt az 1.2-es patch sem mindig orvosolja. Na, ez ellen gyógyír az új port, már 32 bites Windows alatt is előrelépés, és akkor nem beszéltünk a 64 bites változatról. Pesze a Win9x-es változat fut Linuxon Wine alatt is, talán még megbízhatóbban is, mint Windowson, de nyilván kevesebb fps-sel.

Már pedig van még egy szűk hardcore fan réteg, aki multiban tolja Win9x-es 1.2-es patchcsel, és ők azt mondják, hogy ennek a játéknak is fps-függő a fizikája, mint anno a Q3 motoros játékoknak, magasabb framerate-nél jobban irányítható az autó. Mondjuk én be szoktam kapcsolni a vsynchet, feleslegesen ne hevítse a gépet. Nekem, kocajátékosnak bőven elég a 60 fps.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 14. 08:25

Hi

Gondoltam kipróbálom, rég volt.
Eddig jutottam:

Kép

Egyébként high-res link meg nem működik.

SZERK:
Másik letöltési link még jobb:

Kép

SZERK: Innen letölthető: Re-Volt I/O

üdv
szabi

Szerkesztette: szabi 2017. 02. 14. 08:49 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 14. 09:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 13. 16:47

Jó, neked a C64 meg az Amiga a retro, de sokunknak már a Win9x is az. Olvasom most a PH-n is, hogy nagy divatja van annak, hogy emberek összeraknak fillérekből ilyen P2, P3, Celeron, Duron szintű retrogépeket, és DOS-os meg Win9x-es játékokkal csapatják.

Egyébként az eredeti Win9x-es Re-Volt binárisok is mennek újabb Windows alatt, Win9x-es vagy kompatibilitási módban célszerű futtatni. Ám ilyenkor is előfordul, hogy a játék lefagy vagy kilép, és ezt az 1.2-es patch sem mindig orvosolja. Na, ez ellen gyógyír az új port, már 32 bites Windows alatt is előrelépés, és akkor nem beszéltünk a 64 bites változatról. Pesze a Win9x-es változat fut Linuxon Wine alatt is, talán még megbízhatóbban is, mint Windowson, de nyilván kevesebb fps-sel.

Már pedig van még egy szűk hardcore fan réteg, aki multiban tolja Win9x-es 1.2-es patchcsel, és ők azt mondják, hogy ennek a játéknak is fps-függő a fizikája, mint anno a Q3 motoros játékoknak, magasabb framerate-nél jobban irányítható az autó. Mondjuk én be szoktam kapcsolni a vsynchet, feleslegesen ne hevítse a gépet. Nekem, kocajátékosnak bőven elég a 60 fps.

A c64 retro, de él. Az amiga nem retro, ma is fejlesztik :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#7 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 14. 09:17

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 14. 08:25

Hi

Gondoltam kipróbálom, rég volt.
Eddig jutottam:

Kép

Egyébként high-res link meg nem működik.

SZERK:
Másik letöltési link még jobb:

Kép

SZERK: Innen letölthető: Re-Volt I/O

üdv
szabi



Na látod, ezért jó az ipad. :)
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 14. 15:39

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 14. 07:25

Hi

Gondoltam kipróbálom, rég volt.
Eddig jutottam:

Kép

Egyébként high-res link meg nem működik.

SZERK:
Másik letöltési link még jobb:

Kép

SZERK: Innen letölthető: Re-Volt I/O

üdv
szabi

Hú, ez tényleg gáz. Nekem ilyen piros figyelmeztetést nem dobott, pedig én is Firefoxot használok, igaz Linuxon. Az .io-s link a legjobb, írtam én is a nyitóhozzászólás utolsó előtti bekezdésében. De lehet feltöltöm inkább a játékot valahova én, úgyis mindegyik verziónak van valami baja, nekem meg megvan a teljes, az általában hiányzó, hivatalos Rooftops pálya is.

Akinek nem jönne épp az .io-s linkről, mert mondjuk épp elérhetetlen a szerver, az a Mac-es verziót is letöltheti, abban is megvan a teljes játék, legfeljebb a Mac-es binárisokat nem használja belőle, úgyis RVGL-lel ajánlott használni, amiből meg úgyis le kell tölteni a mindig aktuálisan legújabbat, fontos hibajavítások jönnek vele. Igaz bugba még nem futottam bele, de ki tudja, érdemes mindig a legfrissebbet használni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#9 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 15. 08:09

Hi

Bevallom azt a bekezdést átugrottam mert linux-al kezdődött, így nem nekem szól.
Egyébként már működik.
Megnéztem volna még a high-res textúrákat, de ez van.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 15. 17:55

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 15. 07:09

Hi

Bevallom azt a bekezdést átugrottam mert linux-al kezdődött, így nem nekem szól.
Egyébként már működik.
Megnéztem volna még a high-res textúrákat, de ez van.

üdv
szabi

Majd hétvégén átszerkesztetem a nyitóhozzászólást Jahnóval, és az elejére beteszünk több letöltési linket, közöttük azt, amit én töltök majd fel. Próbálok addig keresni highres textúrapakkot, hátha van mégis valahol élő link hozzá.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 26. 22:01

Szerk.: feltöltöm még egyszer. Ebben a feltöltésben maradtak felesleges dolgok, meg még jobban betömörítem.

Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 26. 22:04 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 27. 03:46

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

A textúrapakk nem lelhető már fel, még az Internet Archive-on sem, de mindegy is, mert állítólag nem érte meg használni, nem látszottak tőle kicsinek az autók, és bugos is volt, nem nyújtotta azt az élményt, amit az eredeti játék.

A Mac-es verziót tessék elfelejteni, 1.2-esre felpecselt Win9x binárisok vannak hozzácsomagolva, meg egy Wine. Nem éri meg letölteni. Akinek Mac-je van, az feltesz egy aktuális Mac-es Wine-t, meg letölti az 1.2-es patcht, meg a játék adatfájlait, amit feltöltöttem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 27. 08:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 27. 03:46

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

A textúrapakk nem lelhető már fel, még az Internet Archive-on sem, de mindegy is, mert állítólag nem érte meg használni, nem látszottak tőle kicsinek az autók, és bugos is volt, nem nyújtotta azt az élményt, amit az eredeti játék.

A Mac-es verziót tessék elfelejteni, 1.2-esre felpecselt Win9x binárisok vannak hozzácsomagolva, meg egy Wine. Nem éri meg letölteni. Akinek Mac-je van, az feltesz egy aktuális Mac-es Wine-t, meg letölti az 1.2-es patcht, meg a játék adatfájlait, amit feltöltöttem.

én inkább rábökök az install gombra az appstoréban :) de annyira én nem szeretem ezt a játékot
carmageddon jobban bejön :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 02. 27. 17:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 02. 27. 07:14

én inkább rábökök az install gombra az appstoréban :) de annyira én nem szeretem ezt a játékot
carmageddon jobban bejön :-D

Akkor gondolom ott sem ingyenes, így arra a platformra nem abandonware. Az én változatommal legalább ingyen van. Tényleg csak az adatfájlokat töltöttem fel, a binárisokat nem, mert abból mindenki úgyis a legújabbat tölti, azt a verziót, amire szüksége van. Plusz, ha nincsenek binárisok, csak adatfájlok, az garancia, hogy nem lesz benne vírus. A közösségi binárisokhoz meg ezért adtam meg hivatalos oldalakat, ahol nem buherált verziót lehet letölteni egyenesen a fejlesztőktől. Vagyis van a feltöltésemben egy .exe fájl, az editor/trackedit.exe, de megbízható, itt vannak róla a vírusellenőrzési adatok. Ennek ellenére, aki nagyon paranoiás, letörölheti, mert a megbízható 1.2-es Win9x-es patchban benne van ugyanez a verzió. Sajnos a pályaszerkesztőhöz Linuxon is kell a Wine, mert nincs neki portja, de gondolom elég kevesen szerkesztenek új pályákat, meg kevesen vannak linuxosok, ezeknek a metszete pedig majdnem üreshalmaz úgyis.

Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 27. 17:43 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 01. 09:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 27. 17:42

Akkor gondolom ott sem ingyenes, így arra a platformra nem abandonware. Az én változatommal legalább ingyen van. Tényleg csak az adatfájlokat töltöttem fel, a binárisokat nem, mert abból mindenki úgyis a legújabbat tölti, azt a verziót, amire szüksége van. Plusz, ha nincsenek binárisok, csak adatfájlok, az garancia, hogy nem lesz benne vírus. A közösségi binárisokhoz meg ezért adtam meg hivatalos oldalakat, ahol nem buherált verziót lehet letölteni egyenesen a fejlesztőktől. Vagyis van a feltöltésemben egy .exe fájl, az editor/trackedit.exe, de megbízható, itt vannak róla a vírusellenőrzési adatok. Ennek ellenére, aki nagyon paranoiás, letörölheti, mert a megbízható 1.2-es Win9x-es patchban benne van ugyanez a verzió. Sajnos a pályaszerkesztőhöz Linuxon is kell a Wine, mert nincs neki portja, de gondolom elég kevesen szerkesztenek új pályákat, meg kevesen vannak linuxosok, ezeknek a metszete pedig majdnem üreshalmaz úgyis.

Igen, de legalább működik.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 01. 17:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 03. 01. 08:52

Igen, de legalább működik.

Működik az enyém is, rendesen Wine alatt. Csak ki kell csomagolni valahová a játékot, meg Wine-vel futtatni. Linuxon simán megy így is, de mivel Linuxra van már natív bináris, érdemesebb azt használni, míg Macen csak a Wine az egyetlen opció. Nagy kár, hogy a fejlesztők nem publikálják a forráskódot, több platform is támogatott lehetne.

Amiért igazából hozzászólok: az RVGL oldalán fent van a Dreamcast Pack, ez a Rooftops pályát tartalmazza (nem minden verziójában szerepel a játéknak), meg plusz 14 autót. Ugyan a Rooftops pályát én is hozzácsomagoltam a játékhoz, de az extra 14 verda miatt megéri ezt is letölteni. Lehet hozzácsomagolom ezeket is a játékhoz és újra feltöltöm a hétvégén.

Szerkesztette: Raynes 2017. 03. 01. 17:25 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#17 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 01. 20:09

Nehezebb mint emlékeztem. Kép
Persze ez úgy a régi játékokra általánosan igaz, összehasonlítva maiakkal. Kép

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 03. 05. 03:40

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide, a Dreamcast kiegészítőt integráltam bele. Szerintem ez a feltöltésem lesz a végleges verzió, majd lehet kiteszem más letöltős oldalakra is. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 03. 01. 19:09

Nehezebb mint emlékeztem. Kép
Persze ez úgy a régi játékokra általánosan igaz, összehasonlítva maiakkal.
Megszokás kérdése. Én újabb játékokkal nem nagyon játszok, így nem szoktam el a régiek nehézségi szintjétől. Ha nagyon nehéz, válaszd az Arcade módot (az autók teljes sebességgel mennek, de az ütközések modellezése egyszerűsített), ne a Simulationt (az ütközések modellezése is élethű). Meg igyekezz mindig az aktuálisan elérhető legjobb autóval játszani. Ez a játék végére a Toyeca (Platinum pályákon kell összeszedni hozzá a csillagokat), de Dreamcast verzióban a Purp XL (ugyanaz, mint a Toyeca, csak a textúrái mások és kicsivel gyorsabb). A Stunt Arenában, a félkör alakú résznél van két csillag, amit csak a Purp XL vagy a Panga (panda alakú autó, nem keverendő a Panga TC-vel) autókkal lehet elérni. A leggyorsabbak a Pro-s és a Dreamcast verdák. Ennek ellenére a játék akkor a legjobb, ha van kihívás benne, nem lehet túl könnyen nyerni, ezért érdemes a gyengébb kocsikkal is végigcsinálni mindent, ilyenkor kevesebbet lehet hibázni, és jobban kell építeni a felvehető képességekkel taktikázásra. Néha szerencse is kell hozzá.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó