HWSW Informatikai Kerekasztal: Re-Volt - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Oldal 1 / 1

Re-Volt Reloaded

#1 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2017. 02. 12. 02:30

Kép

Tudom, hogy van ennek a játénak topikja, de nem működő fórumos keresővel nehéz előkeríteni. A topiknyitás apropója, hogy egy ideje abandonware lett ez a kis játék, akinek nem lenne meg, warezmentesen letölthető innen vagy innen. Egy ideig a GOG újra forgalmazta, szóval 1-2 abandonware oldalról lekerült, de jogi problémák miatt már nem kapható a GOG-on, szóval újra szabadon letölthető, de ahogy a második linken is, néhány oldalon a zenefájlok nélküli verzió van fent, ami teljesen jó, a zenéje szerintem amúgy is idegesítő, én mindig kikapcsolom. Akinek kell a zene bele, tölti az első linkről vagy keres hozzá másik oldalt.

Ha ez nem lenne elég apropó, akkor van már hozzá folyamatosan fejlesztett, modern, natív 32 és 64 bites Windows/Linux-port RVGL név alatt, modern librarykre építve, így a Windows 9x-vonalra írt és amúgy Wine alatt is hibátlanul futó játék nem fog hibákat produkálni modern OS alatt sem, nem lesz gond a hanggal, nem fog kilépegetni, és a netkódja is stabilabb a multihoz, és az eredménytáblák mentésekhez sem kell már többet registryexportálással szenvedni, meg alapból több fps-t ki lehet préselni belőle. A textúrák még mindig a régiek, de a grafika is fejlődött szemre, a hangkezelésnél 48KHz-re keverést és 3D hangzást is támogat, meg osztott képernyős offline multiplayert. Maximum felbontáson és grafikán még mindig szép játék, hiába az alacsony poligonszám és a kicsi felbontású textúrák, még mindig szórakoztató, nem hat gagyinak mai szemmel sem. Főleg, hogy ma már maximális pompájában a leghulladékabb gép és videókártya is maximális v_syncelt fps-sel elviszi. Létezik hozzá highres textúrapack is, de azt még nem próbáltam.

Linuxon a port függőségei: OpenAL, SDL2, SDL2_image, ENet. Windowson nem próbáltam, elvileg ott nem kell neki pluszt telepíteni. A port azonnal telepíthető a v1.0-ás alapjátékra, nem kell azt 1.1-re vagy 1.2-re patchelni, mivel utóbbiak csak a gyári binárisokat érintik, a portnak csak a grafikai és hangfájlok kellenek a játékból, ezek külön letölthetők innen is. Nem baj persze, ha fent van a patch, mert úgyse lesz használatban, meg ha valaki Win9x alatt játszana még vele, mondjuk retro gépen, akkor jól jön.

A forráskódot sajnos nem publikálták hozzá, így nem várható, hogy Android-port készül hozzá, pedig marha jó lenne. Mindegy, asztali gépen már korszerűen futtatható, tessék csapatni emberek szemszáradásig, hadd zizegjenek fel az RC-motorok!

Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 12. 02:33 -kor

87% of statistics are made up on the spot.

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 12. 23:54

Mac OS X-re nincs ugyan modern port, de van közösségileg fejlesztett bináris, igaz csak egy régebbi verzió, viszont a teljes játékot hozzácsomagolták. Azt nem tudom, hogy melyik MacOS verzió támogatott, akinek Macje van, próbálja ki.

Port viszont mégis van Androidra és iOS-re is, igaz egyik sem ingyenes, 6 USD-ért vásárolhatók meg. Ezekre a platformokra a játék nem abandonware.

A linuxos változattal játszok. Nagyon tuti. Pl. belekerült olyan feature a portba, hogy mikor Time Trial módban a másik idejével vagy a saját időnkkel versenyzünk, akkor nem csak azt írja ki checkpontokon, hogy mennyivel voltunk gyorsabbak, lassabbak, de szellemautóval mutatja a megdönteni szánt időt teljesítő autót, így már checkpontok között is pontosan látjuk, hogy hol hogyan állunk, hol vesztünk időt, hol lehet még időt nyerni.

#3 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 13. 08:37

a win9x az nem retro gép :-D
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 13. 16:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 02. 13. 07:37

a win9x az nem retro gép :-D

Jó, neked a C64 meg az Amiga a retro, de sokunknak már a Win9x is az. Olvasom most a PH-n is, hogy nagy divatja van annak, hogy emberek összeraknak fillérekből ilyen P2, P3, Celeron, Duron szintű retrogépeket, és DOS-os meg Win9x-es játékokkal csapatják.

Egyébként az eredeti Win9x-es Re-Volt binárisok is mennek újabb Windows alatt, Win9x-es vagy kompatibilitási módban célszerű futtatni. Ám ilyenkor is előfordul, hogy a játék lefagy vagy kilép, és ezt az 1.2-es patch sem mindig orvosolja. Na, ez ellen gyógyír az új port, már 32 bites Windows alatt is előrelépés, és akkor nem beszéltünk a 64 bites változatról. Pesze a Win9x-es változat fut Linuxon Wine alatt is, talán még megbízhatóbban is, mint Windowson, de nyilván kevesebb fps-sel.

Már pedig van még egy szűk hardcore fan réteg, aki multiban tolja Win9x-es 1.2-es patchcsel, és ők azt mondják, hogy ennek a játéknak is fps-függő a fizikája, mint anno a Q3 motoros játékoknak, magasabb framerate-nél jobban irányítható az autó. Mondjuk én be szoktam kapcsolni a vsynchet, feleslegesen ne hevítse a gépet. Nekem, kocajátékosnak bőven elég a 60 fps.

#5 Felhasználó inaktív   szabi 

• sharingan see you
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 14. 08:25

Hi

Gondoltam kipróbálom, rég volt.
Eddig jutottam:

Kép

Egyébként high-res link meg nem működik.

SZERK:
Másik letöltési link még jobb:

Kép

SZERK: Innen letölthető: Re-Volt I/O

üdv
szabi

Szerkesztette: szabi 2017. 02. 14. 08:49 -kor

az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 763hrs / 59hrs

#6 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 14. 09:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 13. 16:47

Jó, neked a C64 meg az Amiga a retro, de sokunknak már a Win9x is az. Olvasom most a PH-n is, hogy nagy divatja van annak, hogy emberek összeraknak fillérekből ilyen P2, P3, Celeron, Duron szintű retrogépeket, és DOS-os meg Win9x-es játékokkal csapatják.

Egyébként az eredeti Win9x-es Re-Volt binárisok is mennek újabb Windows alatt, Win9x-es vagy kompatibilitási módban célszerű futtatni. Ám ilyenkor is előfordul, hogy a játék lefagy vagy kilép, és ezt az 1.2-es patch sem mindig orvosolja. Na, ez ellen gyógyír az új port, már 32 bites Windows alatt is előrelépés, és akkor nem beszéltünk a 64 bites változatról. Pesze a Win9x-es változat fut Linuxon Wine alatt is, talán még megbízhatóbban is, mint Windowson, de nyilván kevesebb fps-sel.

Már pedig van még egy szűk hardcore fan réteg, aki multiban tolja Win9x-es 1.2-es patchcsel, és ők azt mondják, hogy ennek a játéknak is fps-függő a fizikája, mint anno a Q3 motoros játékoknak, magasabb framerate-nél jobban irányítható az autó. Mondjuk én be szoktam kapcsolni a vsynchet, feleslegesen ne hevítse a gépet. Nekem, kocajátékosnak bőven elég a 60 fps.

A c64 retro, de él. Az amiga nem retro, ma is fejlesztik :)

#7 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 14. 09:17

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 14. 08:25

Hi

Eddig jutottam:

Kép

SZERK:

Kép

üdv
szabi

Na látod, ezért jó az ipad. :)

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 14. 15:39

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 14. 07:25

Hi

Eddig jutottam:

Kép

SZERK:

Kép

üdv
szabi

Hú, ez tényleg gáz. Nekem ilyen piros figyelmeztetést nem dobott, pedig én is Firefoxot használok, igaz Linuxon. Az .io-s link a legjobb, írtam én is a nyitóhozzászólás utolsó előtti bekezdésében. De lehet feltöltöm inkább a játékot valahova én, úgyis mindegyik verziónak van valami baja, nekem meg megvan a teljes, az általában hiányzó, hivatalos Rooftops pálya is.

Akinek nem jönne épp az .io-s linkről, mert mondjuk épp elérhetetlen a szerver, az a Mac-es verziót is letöltheti, abban is megvan a teljes játék, legfeljebb a Mac-es binárisokat nem használja belőle, úgyis RVGL-lel ajánlott használni, amiből meg úgyis le kell tölteni a mindig aktuálisan legújabbat, fontos hibajavítások jönnek vele. Igaz bugba még nem futottam bele, de ki tudja, érdemes mindig a legfrissebbet használni.

#9 Felhasználó inaktív   szabi 

• sharingan see you
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 15. 08:09

Hi

Bevallom azt a bekezdést átugrottam mert linux-al kezdődött, így nem nekem szól.
Egyébként már működik.
Megnéztem volna még a high-res textúrákat, de ez van.

üdv
szabi
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 763hrs / 59hrs

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 15. 17:55

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 02. 15. 07:09

Hi

Bevallom azt a bekezdést átugrottam mert linux-al kezdődött, így nem nekem szól.
Egyébként már működik.
Megnéztem volna még a high-res textúrákat, de ez van.

üdv
szabi

Majd hétvégén átszerkesztetem a nyitóhozzászólást Jahnóval, és az elejére beteszünk több letöltési linket, közöttük azt, amit én töltök majd fel. Próbálok addig keresni highres textúrapakkot, hátha van mégis valahol élő link hozzá.

#11 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 26. 22:01

Szerk.: feltöltöm még egyszer. Ebben a feltöltésben maradtak felesleges dolgok, meg még jobban betömörítem.

Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 26. 22:04 -kor

#12 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 27. 03:46

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

A textúrapakk nem lelhető már fel, még az Internet Archive-on sem, de mindegy is, mert állítólag nem érte meg használni, nem látszottak tőle kicsinek az autók, és bugos is volt, nem nyújtotta azt az élményt, amit az eredeti játék.

A Mac-es verziót tessék elfelejteni, 1.2-esre felpecselt Win9x binárisok vannak hozzácsomagolva, meg egy Wine. Nem éri meg letölteni. Akinek Mac-je van, az feltesz egy aktuális Mac-es Wine-t, meg letölti az 1.2-es patcht, meg a játék adatfájlait, amit feltöltöttem.

#13 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 27. 08:14

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 27. 03:46

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

A textúrapakk nem lelhető már fel, még az Internet Archive-on sem, de mindegy is, mert állítólag nem érte meg használni, nem látszottak tőle kicsinek az autók, és bugos is volt, nem nyújtotta azt az élményt, amit az eredeti játék.

A Mac-es verziót tessék elfelejteni, 1.2-esre felpecselt Win9x binárisok vannak hozzácsomagolva, meg egy Wine. Nem éri meg letölteni. Akinek Mac-je van, az feltesz egy aktuális Mac-es Wine-t, meg letölti az 1.2-es patcht, meg a játék adatfájlait, amit feltöltöttem.

én inkább rábökök az install gombra az appstoréban :) de annyira én nem szeretem ezt a játékot
carmageddon jobban bejön :-D

#14 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 02. 27. 17:42

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 02. 27. 07:14

én inkább rábökök az install gombra az appstoréban :) de annyira én nem szeretem ezt a játékot
carmageddon jobban bejön :-D

Akkor gondolom ott sem ingyenes, így arra a platformra nem abandonware. Az én változatommal legalább ingyen van. Tényleg csak az adatfájlokat töltöttem fel, a binárisokat nem, mert abból mindenki úgyis a legújabbat tölti, azt a verziót, amire szüksége van. Plusz, ha nincsenek binárisok, csak adatfájlok, az garancia, hogy nem lesz benne vírus. A közösségi binárisokhoz meg ezért adtam meg hivatalos oldalakat, ahol nem buherált verziót lehet letölteni egyenesen a fejlesztőktől. Vagyis van a feltöltésemben egy .exe fájl, az editor/trackedit.exe, de megbízható, itt vannak róla a vírusellenőrzési adatok. Ennek ellenére, aki nagyon paranoiás, letörölheti, mert a megbízható 1.2-es Win9x-es patchban benne van ugyanez a verzió. Sajnos a pályaszerkesztőhöz Linuxon is kell a Wine, mert nincs neki portja, de gondolom elég kevesen szerkesztenek új pályákat, meg kevesen vannak linuxosok, ezeknek a metszete pedig majdnem üreshalmaz úgyis.

Szerkesztette: Raynes 2017. 02. 27. 17:43 -kor

#15 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

• Borsodi Bivaly
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 03. 01. 09:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 02. 27. 17:42

Akkor gondolom ott sem ingyenes, így arra a platformra nem abandonware. Az én változatommal legalább ingyen van. Tényleg csak az adatfájlokat töltöttem fel, a binárisokat nem, mert abból mindenki úgyis a legújabbat tölti, azt a verziót, amire szüksége van. Plusz, ha nincsenek binárisok, csak adatfájlok, az garancia, hogy nem lesz benne vírus. A közösségi binárisokhoz meg ezért adtam meg hivatalos oldalakat, ahol nem buherált verziót lehet letölteni egyenesen a fejlesztőktől. Vagyis van a feltöltésemben egy .exe fájl, az editor/trackedit.exe, de megbízható, itt vannak róla a vírusellenőrzési adatok. Ennek ellenére, aki nagyon paranoiás, letörölheti, mert a megbízható 1.2-es Win9x-es patchban benne van ugyanez a verzió. Sajnos a pályaszerkesztőhöz Linuxon is kell a Wine, mert nincs neki portja, de gondolom elég kevesen szerkesztenek új pályákat, meg kevesen vannak linuxosok, ezeknek a metszete pedig majdnem üreshalmaz úgyis.

Igen, de legalább működik.

#16 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 03. 01. 17:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 03. 01. 08:52

Igen, de legalább működik.

Működik az enyém is, rendesen Wine alatt. Csak ki kell csomagolni valahová a játékot, meg Wine-vel futtatni. Linuxon simán megy így is, de mivel Linuxra van már natív bináris, érdemesebb azt használni, míg Macen csak a Wine az egyetlen opció. Nagy kár, hogy a fejlesztők nem publikálják a forráskódot, több platform is támogatott lehetne.

Amiért igazából hozzászólok: az RVGL oldalán fent van a Dreamcast Pack, ez a Rooftops pályát tartalmazza (nem minden verziójában szerepel a játéknak), meg plusz 14 autót. Ugyan a Rooftops pályát én is hozzácsomagoltam a játékhoz, de az extra 14 verda miatt megéri ezt is letölteni. Lehet hozzácsomagolom ezeket is a játékhoz és újra feltöltöm a hétvégén.

Szerkesztette: Raynes 2017. 03. 01. 17:25 -kor

#17 Felhasználó inaktív   szabi 

• sharingan see you
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 03. 01. 20:09

Nehezebb mint emlékeztem. Kép
Persze ez úgy a régi játékokra általánosan igaz, összehasonlítva maiakkal. Kép

üdv
szabi
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 763hrs / 59hrs

#18 Felhasználó inaktív   Raynes 

• migráncs
  • PipaPipaPipaPipaPipa

Elküldve: 2017. 03. 05. 03:40

Újra feltöltöttem a játék adatfájlait ide, a Dreamcast kiegészítőt integráltam bele. Szerintem ez a feltöltésem lesz a végleges verzió, majd lehet kiteszem más letöltős oldalakra is. A portot innen lehet hozzá tölteni, érdemes rendszeres időközönként a legfrissebbet mindig letölteni.

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2017. 03. 01. 19:09

Nehezebb mint emlékeztem. Kép
Persze ez úgy a régi játékokra általánosan igaz, összehasonlítva maiakkal.
Megszokás kérdése. Én újabb játékokkal nem nagyon játszok, így nem szoktam el a régiek nehézségi szintjétől. Ha nagyon nehéz, válaszd az Arcade módot (az autók teljes sebességgel mennek, de az ütközések modellezése egyszerűsített), ne a Simulationt (az ütközések modellezése is élethű). Meg igyekezz mindig az aktuálisan elérhető legjobb autóval játszani. Ez a játék végére a Toyeca (Platinum pályákon kell összeszedni hozzá a csillagokat), de Dreamcast verzióban a Purp XL (ugyanaz, mint a Toyeca, csak a textúrái mások és kicsivel gyorsabb). A Stunt Arenában, a félkör alakú résznél van két csillag, amit csak a Purp XL vagy a Panga (panda alakú autó, nem keverendő a Panga TC-vel) autókkal lehet elérni. A leggyorsabbak a Pro-s és a Dreamcast verdák. Ennek ellenére a játék akkor a legjobb, ha van kihívás benne, nem lehet túl könnyen nyerni, ezért érdemes a gyengébb kocsikkal is végigcsinálni mindent, ilyenkor kevesebbet lehet hibázni, és jobban kell építeni a felvehető képességekkel taktikázásra. Néha szerencse is kell hozzá.

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1

Gyors Válasz

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó