HWSW Informatikai Kerekasztal: Web tervező Web fejlesztő állás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Web tervező Web fejlesztő állás Web tervező – Web fejlesztő

#81 Felhasználó inaktív   adax01 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 14:54

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 04. 06. 15:18

egy komplett template sajátként eladása és egy ötlet lenyúlása nem ugyanaz. egyébként ha vna rá szabadalmi védettséged, akkor tedd meg a szükséges jogi lépéseket.

A jó pap is holtig tanul én nem vagyok pap de ehez tartom magamat.
Ne szedd a Viagrát mert rászoksz a gumimacira!!!
Ami máshonnan kimaradt
Bocsánat a helyes írási hibákért, de az direkt valá így.
Hűtőborda mellé elektrolitkondenzátort ne rakj mert az ottan hamar meg pusztul !!!!!!
Könyörgöm miért kell mindent alul méretezni még a méregdrága dolgokat is könyörgöm?

#82 Felhasználó inaktív   adax01 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 14:56

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 04. 06. 15:18

egy komplett template sajátként eladása és egy ötlet lenyúlása nem ugyanaz. egyébként ha vna rá szabadalmi védettséged, akkor tedd meg a szükséges jogi lépéseket.

Meg csináltam és sorsára hagyta nem foglalkozta vele engem csak addig érdekel valami amig meg csinálom utánna már nem nagyon. De most már az se annyira se mint eddig

Szerkesztette: adax01 2017. 04. 06. 14:59 -kor

A jó pap is holtig tanul én nem vagyok pap de ehez tartom magamat.
Ne szedd a Viagrát mert rászoksz a gumimacira!!!
Ami máshonnan kimaradt
Bocsánat a helyes írási hibákért, de az direkt valá így.
Hűtőborda mellé elektrolitkondenzátort ne rakj mert az ottan hamar meg pusztul !!!!!!
Könyörgöm miért kell mindent alul méretezni még a méregdrága dolgokat is könyörgöm?

#83 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 15:03

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2017. 04. 06. 15:56

Meg csináltam és sorsára hagyta nem foglalkozta vele engem csak addig érdekel valami amig meg csinálom utánna már nem nagyon. De most már az se annyira se mint eddig

A helyesírás szabályaival is így jártál el ahogy látom.

#84 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 16:12

Üzenet megtekintéseIdézet: e-lias - Dátum: 2017. 04. 06. 16:03

A helyesírás szabályaival is így jártál el ahogy látom.

a cv-vel is.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#85 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 16:30

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 04. 06. 17:12

a cv-vel is.

És sokminden mással is....

#86 Felhasználó inaktív   adax01 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 17:03

Jahno kérlek töröld ezt a topikot légy szíves !!! Mert már semmi lelkierőm nincs ehhez. Kép felhagytam totálisan a dologgal a honlapokkal még magamnak se csinálok másikat.Kép
Mindegyiket letörlöm ma vagy holnap a 2 még meglévő domain nevet is vissza mondtam, meg minden ezzel kapcsolatos dolgot, már meg utáltam az egészet hányinger és a rosszullét kerülget az egésztől.lKép
Meddig engeded fajulni ezt az egészet jahno eleinte meg mindig a kért módosításokat engedelmeskedve végre hajtottam, amikor ezek elfogytak akkor újabb dolgokba kötöttek bele azt is módosítottam, akkor még újabbakba. Ki buktam teljesen idegileg

Cv-oline mostani változat Remélem ebbe már nem köttök bele ez volt az utolsó dolog amit csináltam még 2 hét és ez is e tűnik elöltek. Ez előtti írásom azért lett olyan mert egy régi vacak teló(o)val csináltam tudjátok nem mindenkinek telik okostelefonra vagy más egyéb új csodákra.
A jó pap is holtig tanul én nem vagyok pap de ehez tartom magamat.
Ne szedd a Viagrát mert rászoksz a gumimacira!!!
Ami máshonnan kimaradt
Bocsánat a helyes írási hibákért, de az direkt valá így.
Hűtőborda mellé elektrolitkondenzátort ne rakj mert az ottan hamar meg pusztul !!!!!!
Könyörgöm miért kell mindent alul méretezni még a méregdrága dolgokat is könyörgöm?

#87 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 06. 19:36

Bocs, ha kemeny voltam, de ez ilyen szakma. Senki sem fogja a lelked simogatni. Semmi szemelyes

#88 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 07. 01:13

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2017. 04. 06. 18:03

Jahno kérlek töröld ezt a topikot légy szíves !!! Mert már semmi lelkierőm nincs ehhez. Kép felhagytam totálisan a dologgal a honlapokkal még magamnak se csinálok másikat.Kép
Mindegyiket letörlöm ma vagy holnap a 2 még meglévő domain nevet is vissza mondtam, meg minden ezzel kapcsolatos dolgot, már meg utáltam az egészet hányinger és a rosszullét kerülget az egésztől.lKép
Meddig engeded fajulni ezt az egészet jahno eleinte meg mindig a kért módosításokat engedelmeskedve végre hajtottam, amikor ezek elfogytak akkor újabb dolgokba kötöttek bele azt is módosítottam, akkor még újabbakba. Ki buktam teljesen idegileg

Cv-oline mostani változat Remélem ebbe már nem köttök bele ez volt az utolsó dolog amit csináltam még 2 hét és ezis e tűnik elöltek. Ez előtti írásom azért lett olyan mert egy régi vacak teló(o)val csináltam tudjátok nem mindenkinek telik okostelefonra vagy más egyéb új csodákra.

nem kérés volt, inkább javaslat, és nem csináltad meg, mert ugyanúgy tele volt hibával, mielőtt törölted. egyébként a pdf is tele van nettó igénytelenségből fakadó elírásokkal és formázási nyűgökkel. szerintem a topikban a segítő szándék dominált, ha normálisan álltál volna hozzá, akkor lehet azt mondom hogy vegyél fel egy inget, gyere el újpestre, és lövök az egész mellé egy normális cv-fotót, de egy lófaszt fogok én bármit is csinálni. csak a sértődés megy meg a csapkodás meg a kifogások keresése. mit gondolsz, velünk baszol ki, ha nem javítod ki a hibákat?
hisztis picsa vagy, az a baj.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#89 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 07. 13:29

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2017. 02. 27. 21:54

Javítottam egy pár dolgot de azt a zenét nem veszem le mert én egyedi vagyok, ja és szeretek új dolgokat ki próbálni kitalálni olyant amit még senki sem. :D
Ja és ez önéletrajz és nem reklám.

Ezt én is akartam neked írni, csak nem akartalak bántani. Mármint évekkel ezelőttről is emlékszek, hogy az írás nem erősséged (talán nálad valami veled született dolog lehet, annyi érzéked van hozzá, mint sünben a dauer), ezért kéne átnézetned először helyesírás-ellenőrzővel, aztán valaki ismerőssel, amit álláskeresési célzattal írsz (pl. a Web tervező, Web fejlesztő is egybeírandó szavak, és erre te is rájöhetsz, hogy a második felüket nem hangsúlyozod külön, hanem mindig a Web-en van a hangsúly). A gond meg nem a zenével van, hanem hogy automatán lejátszik, jobb lenne külön kattintásra elérhetővé tenni. Az eddigi állásokat felesleges napra pontosan megadni, de talán még hónapra pontosan sem kell, szerintem bőven elég az évszám-évszám intervallumot feltüntetni, úgy ráadásul sok rövidebb időszak is hosszabbnak látszódhat.

A referencia viszont tényleg fontos webezésnél, tedd elérhetővé mondjuk legjobban sikerült weboldalad. Mielőtt kitolod, azért pl. validatorokkal nézd át. Webes tesztelésnél meg nem az a fontos, hogy LCD meg CRT monitoron is teszteld, meg Linuxon és XP-n is, hanem hogy különféle böngészők alatt (IE10, Edge, Chrome és Firefox legújabb, esetleg Opera, Vivaldi). Bár ma már, ha szabványos (ajánlottan HTML5-ös, és CSS3-as) kódot csinálsz, annak egyformán kéne megjelennie mindenhol. Az IE6- és korai HTML5-korszakának már rég vége, a legtöbb böngésző támogatja a szabványokat.

Szerkesztette: Raynes 2017. 04. 07. 13:29 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#90 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 07. 13:57

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2017. 04. 05. 18:19

Kitől vagy kiktől kell engedélyt kérni hogy valaki honlapot készítsen saját magának és arra copyriht feliratot rakjon?
Vagy ne adj isten valaki valamelyik ismerőse meg kéri hogy csináljon neki egyet ?
Elbizonytalanodtam ebben teljesen meg már az egészben.
Addig le állítom az összes fejlesztéseimet és nem foglalkozok ilyesmivel ameddig valaki egyöntetű magyarázatot nem ad arra hogy kitől kérjek engedélyt hogy ilyesmivel foglalkozzak.

Senkitől. Az általad alkotott webes dolgokat, grafikákat, weblapot automatikusan szerzői jog védi, nem szükséges hozzá kiírni a copyrightot sem. Amúgy meg ha komolyan akarsz webezni, akkor ne ilyen Wordpress-sablonokkal dolgozz, hanem saját, szabványos kóddal. Persze nyúlni szabad, én is szoktam, de csak koncepciót, színösszeállítást, vagy valahonnan betűtípust, ötleteket (mondjuk, hogy a menüsáv átlátszó, vagy lekerekített dobozokat, gombokat), a kódom az viszont mindig saját, a végtermék pedig egyedi, pedig én nem is foglalkozok hivatásszerűen webfejlesztéssel.

Ha mégis használsz Wordpresst, vagy más CMS-t, akkor viszont hagyd benne az ő copyrightjukat is, így tisztességes, így tiszta. Egyébként most látom, hogy egy csomó mindent javítottál az itteni javaslatok alapján, jóval konszolidáltabb, letisztultabb lett ez az új oldalad, pl. a zene is száműzve lett. Referenciák is vannak, de nálam egyik sem jön be, illetve csak az egyik, de az is azt írja, hogy fejlesztés alatt, 404-es hiba.

Az jó, hogy az önéletrajz pdf-ben van, viszont a formázása összevissza. Csak egy betűtípust használj, egy méretben. Legfeljebb a szalagcímek legyenek vastagítva meg azok lehetnek kicsit nagyobb betűtípussal, meg különüljenek el az előző résztől. Az írásjeleket (pont, vessző, kettőspont, stb.) mindig szóköz kövesse, de sehol ne használj egynél több szóköz vagy újsort. Legjobb lenne, ha stíluslapot használnál, és azzal egységes formázást valósítanál meg. A LibreOffice is tudja, meg az MS Office is. Plusz webfejlesztőként is alap, hogy a webkódot/tartalmat és a formázást külön kell választani, úgy rugalmasan szabhatod át mindig a megjelenést, anélkül, hogy a tartalomhoz hozzá kéne nyúlnod. Eleve már a HTML4.01-ből és az XHTML-ből is a strict doctype volt ajánlott (a tartalom HTML-ben vagy XHTML-ben van, a formázás külön CSS-fájlban), ez nem változott HTML5 alatt sem (az alatt már csak egyféle doctype van, amit definiálni sem kell). LibreOffice-hoz vannak ingyenes CV template-ek, meg pl. a ShareLaTeX oldalán is van egy csomó jól kinéző minta, igaz utóbbihoz külön regisztrálni kell (ingyenes), meg beleásni magad egy kicsit a LaTeX-be, bár csak át kell írnod a szöveget a template-en (előtte ellenőrizd végig LibreOffice-ban), meg kicserélni a fényképet.

Az önéletrajzban a fénykép eleve 1:1 oldalaránnyal legyen kivágva, a méretezést meg Lánczos-módszerrel végezd el, az jobb minőségben méretez át (GIMP, IrfanView, XnView, stb. mind tudja, Linux alatt az imagemagik is). Ha nem megy, tedd fel valahová az eredeti képet, majd hétvégén összerittyentek neked egy önéletrajzot az én XeTeX-es sablonommal (ezt Windows alatt a MikTeX nevű programmal, Linux alatt a TeXlive-csomaggal tudod lefordítani pdf-re). Vagy beregellek a ShareLaTeX-re, és kitöltök neked egy sablont, fényképpel, utána elég mindig csak bejelentkezned, és minden módosítás után egy újrafordítást eszközölnöd (utána letöltöd pdf-ben az önéletrajzot).

Szerk.: az omi-optikás oldalad bejön, az egész elfogadható is, csak a copyrightos résznél nincs kiírva, hogy te csináltad, vagy hogy a te webes munkádon alapszik. Ugyanez mondható el a miniwebes mintaoldalról is.

Szerkesztette: Raynes 2017. 04. 07. 14:09 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#91 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 12:51

Kép
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#92 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 14:33

fasza animgif

csak nehogy betegye a CV-jébe
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#93 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 14:35

Én beletettem, de akárhogy nyomtatom nem játsza le.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#94 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 14:41

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 04. 10. 15:35

Én beletettem, de akárhogy nyomtatom nem játsza le.

leporellóra kell nyomtatni
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#95 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 14:48

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 04. 10. 15:41

leporellóra kell nyomtatni

most nézem, hátha egymás mellé lehet illeszteni ügyesen.

de nem.

Kép

Szerkesztette: qnadam 2017. 04. 10. 14:50 -kor

de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#96 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 14:53

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 04. 10. 15:48

most nézem, hátha egymás mellé lehet illeszteni ügyesen.

de nem.

Kép

mert nem vagy profi web _ tervező

én tudok egyet....
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#97 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 15:03

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 04. 10. 15:53

mert nem vagy profi web _ tervező

én tudok egyet....

Ha nem nyan cat, akkor humbug!

#98 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 15:17

Meg lehetne oldani, annyi oldal, ahány animfázis, a lap aljára és lehetne pörgetni.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#99 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 15:29

csak gyorsan kell pörgetni
és közben hozzá dúdolgatni
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#100 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 04. 10. 15:31

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 04. 10. 16:29

csak gyorsan kell pörgetni
és közben hozzá dúdolgatni

Ja a Titanic zenéjét.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó