HWSW Informatikai Kerekasztal: Web tervező Web fejlesztő állás - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Web tervező Web fejlesztő állás Web tervező – Web fejlesztő

#141 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 16:38

Üzenet megtekintéseIdézet: qnadam - Dátum: 2017. 07. 02. 15:31

sikerült kezelni az állást kínálók hosszú sorát?

Még a topikindítás napjaiban privátban eszmét cserélve, meg a netes infók alapján adatellenőrzéssel (intézménynevek) összeütöttem neki az ő CV-i alapján egy XeTeX-es pdf-es önéletrajzot, egységesítve a formázást, javítva az elírásokat, helyesírási hibákat. 99%-os, 1-2 adatot kéne már csak egyeztetni benne (egyik iskola neve, meg a referenciamunkák működő linkjeit összeszedni, de ezeket ki is lehet belőle hagyni végső esetben), meg megkértem, hogy csináljon magáról egy kicsit normálisabb fényképet, ha kell, menjen át olyan rokonhoz, ismerőshöz, akinek van normálisabb digigépe, vagy jobb kamerás telefonja, és egy fehér vagy világos fal előtt lőjenek elfogadható megvilágításban egy ápolt frizurás, normális inges képet, amit GIMP-szintű alapmegoldással normálisan lehet méretezni és méretre vágni az önéletrajzba. Nem kell profi objektíves, DSLR-es, fényképészeti szintű profi kép RAW-ban, szét Lightroomozva, elég az amatőr, 8 bites színcsatornás, eleve tömörített is, csak a mostani torz méretarányos, szétpixelesedett, zajos, éjszakai sötétségű, butamobilos képnél normálisabb legyen. Lehet elfelejtette, vagy feladta a projektet, azóta nem jelzett vissza.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#142 Felhasználó inaktív   adax01 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 15. 21:24

Na nézzenek oda mozgókép A microsoftnál.
A dolog egyre csak terjed én meg mint kitalálója meg le vagyok hurrogva.
Itt is meg minden hol.
Hogy is van ez nekem nem szabad ilyent csinálni mint az ötlet kitalálójának másnak meg lehet?
Könyörgöm ezt még 2010ben én találtam ki, hogy mozgóképet rakok ki az oldalam fő vagy nyitó oldalára.
Hogy is van ez most akkor?
Az 5let eredeti kitalálója kínlódik havi 54200 ft közmunkás pénzből én nem kellettem csak az 5leteim.
Azok járják a világot meg minden.
A jó pap is holtig tanul én nem vagyok pap de ehez tartom magamat.
Ne szedd a Viagrát mert rászoksz a gumimacira!!!
Ami máshonnan kimaradt
Bocsánat a helyes írási hibákért, de az direkt valá így.
Hűtőborda mellé elektrolitkondenzátort ne rakj mert az ottan hamar meg pusztul !!!!!!
Könyörgöm miért kell mindent alul méretezni még a méregdrága dolgokat is könyörgöm?

#143 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 16. 08:04

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2018. 01. 15. 21:24

Na nézzenek oda mozgókép A microsoftnál.
A dolog egyre csak terjed én meg mint kitalálója meg le vagyok hurrogva.
Itt is meg minden hol.
Hogy is van ez nekem nem szabad ilyent csinálni mint az ötlet kitalálójának másnak meg lehet?
Könyörgöm ezt még 2010ben én találtam ki, hogy mozgóképet rakok ki az oldalam fő vagy nyitó oldalára.
Hogy is van ez most akkor?
Az 5let eredeti kitalálója kínlódik havi 54200 ft közmunkás pénzből én nem kellettem csak az 5leteim.
Azok járják a világot meg minden.

Nem flash. Nincs hangja. Ennyike.

#144 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 16. 09:30

Édes baba Jézus :Đ
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#145 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 01. 16. 20:05

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2018. 01. 15. 21:24

Könyörgöm ezt még 2010ben én találtam ki, hogy mozgóképet rakok ki az oldalam fő vagy nyitó oldalára.


És 10+ évvel előtte a SuliNetes alap weboldalak is mozgók voltak.
Make love not Wor.

#146 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 17. 19:35

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2018. 01. 15. 21:24

Na nézzenek oda mozgókép A microsoftnál.
A dolog egyre csak terjed én meg mint kitalálója meg le vagyok hurrogva.
Itt is meg minden hol.
Hogy is van ez nekem nem szabad ilyent csinálni mint az ötlet kitalálójának másnak meg lehet?
Könyörgöm ezt még 2010ben én találtam ki, hogy mozgóképet rakok ki az oldalam fő vagy nyitó oldalára.
Hogy is van ez most akkor?
Az 5let eredeti kitalálója kínlódik havi 54200 ft közmunkás pénzből én nem kellettem csak az 5leteim.
Azok járják a világot meg minden.

te feltalálók gyöngye, te. a microsoft biztos tőled lopta az ötletet.
emlékszem én is, csak az volt az oldalad baja, hogy mozgott rajta egy kép, amúgy minden tökéletes volt rajta, az önéletrajzoddal együtt :taps:

Szerkesztette: qnadam 2018. 01. 17. 19:38 -kor

de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#147 Felhasználó inaktív   adax01 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Blog megtekintése
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 857
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 17. 21:58

Jé itt van minden amiket én eddig meg akartam csinálni csak 2010 óta. De le voltam hurrogva érte. Na mit szoltok hozzá?

2017 Web Design Trendek a gyakorlatban

A tavalyi év folyamán az alábbi újdonságok voltak:

Koncentráljunk a tartalomra – Tartalomközpontú weboldalak
Nagy, vastag betűk
Geometriai elemek, minták, vonalak
Képközpontú headingek
Színátmenetes képek
AnimGIF és mozgó elemek
Csökkenő navigáció
Mikroorientációk
Kézzel rajzolt elemek, egyedi fényképek

Nagy rész valóra is vált ezek közül, hisz a site-ok most már figyelnek a releváns tartalmak előállítására, valamint rengeteg egyedi typo jelent meg és részben ennek köszönhetően előtérbe helyeződtek a könnyű információ közléshez a vastag, nagy betűtípusok a headingeknél, címeknél, képközpontú headingek, valamint színátmenetes képek.

Ja am nem a microsoft lopta el az ötletet azt már sokkal előbb meg tette valaki más.
Akinek még 2010ben meg mutattam először az már sajnos nem él hogy ezt bizonyítsa.
Amúgy örülök neki hogy valaki más ezt használja, felhasználja és büszke is vagyok rá hogy felhasználják amit vagy amiket ki találok.

Én már nem foglalkozok vele, hogy ilyeneket csináljak és egyáltalán oldalkészítéssel sem.

Szerkesztette: adax01 2018. 01. 17. 22:01 -kor

A jó pap is holtig tanul én nem vagyok pap de ehez tartom magamat.
Ne szedd a Viagrát mert rászoksz a gumimacira!!!
Ami máshonnan kimaradt
Bocsánat a helyes írási hibákért, de az direkt valá így.
Hűtőborda mellé elektrolitkondenzátort ne rakj mert az ottan hamar meg pusztul !!!!!!
Könyörgöm miért kell mindent alul méretezni még a méregdrága dolgokat is könyörgöm?

#148 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 17. 22:18

Köszönjük az ádozatos munkát amit a web fejlesztésébe tettél!
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#149 Felhasználó inaktív   e-lias 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 15.635
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 17. 23:00

Bazeg, 2010-ben találtad ki? :D 2010 előtt én már csináltam mozgó header-t. Flash vagy gif felhasználással. Te találtad ki, és lenyúlták mi? Sőt, 2000-ben sulinetes szerver egyik aldomain-jén már animgif éktelenkedett a legelső weblapomon.

Szóval max a mikroklímádban találtál ki bármit is.

Amúgy hasonlítsd össze egy 2k16-2k17-es normális lap designját a Te lapodéval. Előbbiek elég jók, a tiédnél meg különbet hányok hajnalban, matt részegen, miközben összekötött bokájú busmangyerekek hordják ki kancsóban a fényt a megyéből és közben engem 2 kutya kerget oválpályán.

Szerkesztette: e-lias 2018. 01. 17. 23:01 -kor


#150 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 18. 22:22

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2018. 01. 17. 21:58

Jé itt van minden amiket én eddig meg akartam csinálni csak 2010 óta. De le voltam hurrogva érte. Na mit szoltok hozzá?

2017 Web Design Trendek a gyakorlatban

A tavalyi év folyamán az alábbi újdonságok voltak:

Koncentráljunk a tartalomra – Tartalomközpontú weboldalak
Nagy, vastag betűk
Geometriai elemek, minták, vonalak
Képközpontú headingek
Színátmenetes képek
AnimGIF és mozgó elemek
Csökkenő navigáció
Mikroorientációk
Kézzel rajzolt elemek, egyedi fényképek

Nagy rész valóra is vált ezek közül, hisz a site-ok most már figyelnek a releváns tartalmak előállítására, valamint rengeteg egyedi typo jelent meg és részben ennek köszönhetően előtérbe helyeződtek a könnyű információ közléshez a vastag, nagy betűtípusok a headingeknél, címeknél, képközpontú headingek, valamint színátmenetes képek.

Ja am nem a microsoft lopta el az ötletet azt már sokkal előbb meg tette valaki más.
Akinek még 2010ben meg mutattam először az már sajnos nem él hogy ezt bizonyítsa.
Amúgy örülök neki hogy valaki más ezt használja, felhasználja és büszke is vagyok rá hogy felhasználják amit vagy amiket ki találok.

Én már nem foglalkozok vele, hogy ilyeneket csináljak és egyáltalán oldalkészítéssel sem.


ezt te tényleg el is hiszed? hogy egyes-egyedül te találtad ki, és tőled lopták el?
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

#151 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 01. 31. 09:49

én már 94-ben csináltam mozgóképet c64-re, adax tőlem lopta
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#152 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 03. 18:25

Üzenet megtekintéseIdézet: adax01 - Dátum: 2018. 01. 15. 20:24

Na nézzenek oda mozgókép A microsoftnál.
A dolog egyre csak terjed én meg mint kitalálója meg le vagyok hurrogva.
Itt is meg minden hol.
Hogy is van ez nekem nem szabad ilyent csinálni mint az ötlet kitalálójának másnak meg lehet?
Könyörgöm ezt még 2010ben én találtam ki, hogy mozgóképet rakok ki az oldalam fő vagy nyitó oldalára.
Hogy is van ez most akkor?
Az 5let eredeti kitalálója kínlódik havi 54200 ft közmunkás pénzből én nem kellettem csak az 5leteim.
Azok járják a világot meg minden.

Nem tőled lopták az ötletet. Amúgy is ocsmány ez az oldaluk, nem mintha a többi olyan szép lenne, a MS-nak sose volt ez erőssége. Az emberek nem szeretik a mozgó tartalmakat, megnöveli a letöltési méretet, ami külön bosszúság mobilnetről netezve, meg elvonja a figyelmet a szöveges tartalomtól, feleslegesen tornáztatja a procit, öli le az aksit, meg idegesítő, hogy mozog valami az ember képében, ha kéri, ha nem, de ugyanez a helyzet a zenélő szarokkal is. Ezzel nem azt mondom, hogy a weboldalon nem lehet mozgó elem, mondjuk egy kulturáltan indítható beágyazott videó, aki kíváncsi rá, rákattint és megnézi. Már csak azért sem érdemes erőltetni, mert az animgif kivételével a többi izgő-mozgó, zenélő elemet a modern böngészők automatikusan megfogják. Nálam ez a MS-os oldal sem mozog, csak ha külön elindítom a fejlécben a lejátszást, a FF 59, Chrome 64 alapból automatán blokkolja, mindenféle külön kiegészítő és hekkelés, beállítás nélkül.

Ezzel azt akarom mondani, hogy ne mozgó elemekkel akarj látogatót a weboldaladnak. A szöveges tartalom legyen normális, érdekes, a színek legyenek összeillők, szép, olvasható betűtípus és szövegelrendezés. Ha valakit tényleg érdekel a téma, amivel a weboldal foglalkozik, meg keresőkben is megjelenik, akkor mindenképp megtalálják és el fogják olvasni. Ha meg nem érdekel senkit, telenyomhatod mozgó szarokkal, annál gyorsabban fogja mindenki bezárni, amit amúgy sem olvasna végig. Főleg, ha nincs információtartalma. Neked ez a publikálási, vizuális műfaj szemmel láthatóan egyébként sem fekszik, valahogy nem tudsz a részletekre figyelni. Embertípusa válogatja, hogy kinek mi testhezálló. Én sem megyek el balett-táncosnak, meg operaénekesnek, pedig biztos poén, csak érzékem és adottságom van 0 hozzá, azért meg felesleges lenne, hogy nevetségessé tegyem magam. Ugyanezen okból nem írok cikkeket és könyvet sem, eleve nem jó az érzékem az irodalmi íráshoz, meg nem vagyok valami kreatív sem, nem tudnék széles tömegeknek érdekes témákat írni. Úgy meg nincs értelme, hogy az ember fosik valamit, aztán lesz belőle majd valami, vagy nem, azzal csak a saját idejét pazarolja. Ezzel megint nem azt mondom, hogy nem lehet próbálkozni, de ha érzi az ember, hogy nem megy, nem muszáj erőltetni. Annyi más dolgot lehet csinálni, annyi információ van a világban, hogy nagyon kell szelektálni, hogy megtaláljuk az érdekes, fontos dolgokat, amit érdemes befogadni, meg időt ölni bele.

Elhiszem, hogy ez a webszerkesztés, dizájn neked nagyon megtetszett, de azt is még figyelembe kell venni, azon túl, hogy nem fekszik, hogy már túltelített műfaj, túl sokan foglalkoznak vele, eleve erre kiképzett emberek, meg a laikusoknak is tömegével érhetők el az ingyenes profi sablonok, meg interaktív, összepasszintós oldalak, ahol 3 kattintással tud magának oldalt összerakni, aztán mindjárt 2 további kattintással olcsón tud hozzá tárhelyet venni, domaint regisztrálni, vagy mindezt olcsón megrendelni. Valami nagyon extrémet kéne ehhez képest tudnod, hogy megélj belőle.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#153 Felhasználó inaktív   qnadam 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 33.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 02. 06. 13:38

ne strapáld magad. ő jobban tudja, ő találta fel, mindenki más pedig csak báncsa őt.
de fikaszínű ma a horizont, a polipok eszegetik a pici lábam
papírhajó vagyok, most esek szét, az egész mégis bazmeg, de szép - Elefánt

Téma megosztása:


  • (8 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 6
  • 7
  • 8
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó