HWSW Informatikai Kerekasztal: Xp-röl Linuxra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Xp-röl Linuxra hogy tuléld a váltást Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 23. 15:46

Az átlag felhasználó dokumentumszerkesztési igényihez elég lenne a wordpad, nemhogy libreoffice.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#22 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 06. 24. 08:36

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 06. 23. 15:46

Az átlag felhasználó dokumentumszerkesztési igényihez elég lenne a wordpad, nemhogy libreoffice.
Hát, kábé. Bár azért nem baj, ha van helyesírás-ellenőrzés, elválasztási szótár, modern betűtípusok és betűfeature-ök támogatása, rendesebb objektumbeágyazás (kép, táblázat), dokumentumvédelem, lábjegyzetkezelés, stb. Már pedig ezeket a LibreOffice Writer legalább olyan jól tudja, mint a Word 2003-2016 között akármelyik verzió, a 2013 előtti MS Office-okat még veri is. Csak a legtöbb felhasználó az MS-formátumokat erőlteti rá feleslegesen, vagy mert az MS Office-t szokta meg, tanulta meg kezelni, közben meg csak hiszi, mert még annak a kezelése sem megy.

A Wordpadnél még az Abiword is többet tud.

Üzenet megtekintéseIdézet: VKP - Dátum: 2017. 06. 10. 17:05

Jahno, nézzünk már statisztikát, hogy hány xp-s user olvassa a fórumot :laugh:
Múltkor fáradt voltam, csak most esett le, hogy ezzel nem az XP-s statisztikákra céloztál, hanem a fórum kihaltságára.

Szerkesztette: Raynes 2017. 06. 24. 08:39 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#23 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 05. 14:48

Nos én 1993 óta használok Linuxot, 2004 óta mind laptop, mind desktop gépen kizárólag Linux futott. Aztán most májusban átálltam Windows 10-re mert van hozzá Linux for Windows Subsystem. A Linux az bizony szívás. Bluetooth, nyomtató/scanner, esetleg wifi, ezek a slágerek, amik rendszeresen buknak frissítés után.

Ami még rosszabb, nincs kitől kérdezni. A kedvencem az volt, amikor DisplayLink-kel probléma adódott, és az volt a válasz, hogy nézzd meg az Arch Linux wiki-jének megfelelő oldalát. Hát de örülök, annak a lényegi részét én írtam évekkel ezelőtt...

Mindenféle kiszolgálószoftver, parancssori utility fut békésen Linux alatt, a grafikus programok futnak Windows alatt és kevesebb a szívás. Ha kérdezni kell, van kitől, ott a microsoft fórum, ha más nincs.

Szerkesztette: bean 2017. 07. 05. 14:51 -kor


#24 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 05. 18:06

Üzenet megtekintéseIdézet: bean - Dátum: 2017. 07. 05. 14:48

Nos én 1993 óta használok Linuxot, 2004 óta mind laptop, mind desktop gépen kizárólag Linux futott. Aztán most májusban átálltam Windows 10-re mert van hozzá Linux for Windows Subsystem. A Linux az bizony szívás. Bluetooth, nyomtató/scanner, esetleg wifi, ezek a slágerek, amik rendszeresen buknak frissítés után.

Ami még rosszabb, nincs kitől kérdezni. A kedvencem az volt, amikor DisplayLink-kel probléma adódott, és az volt a válasz, hogy nézzd meg az Arch Linux wiki-jének megfelelő oldalát. Hát de örülök, annak a lényegi részét én írtam évekkel ezelőtt...

Mindenféle kiszolgálószoftver, parancssori utility fut békésen Linux alatt, a grafikus programok futnak Windows alatt és kevesebb a szívás. Ha kérdezni kell, van kitől, ott a microsoft fórum, ha más nincs.

Körültekintően kell a Linux alá hardvert venni, és akkor nem buknak frissítés után ezek a driverek. Én is Archot használok, semmi gondom nem volt vele, előtte a Kubuntuval és a Linux Minttel sem volt.

Windowst már a mindennapokban nem lennék hajlandó használni (csak ha jól megfizetik), elavult, lassú, lemezdaráló szar, ráadásul a felülete is megcsúnyult. Az egyik gépen fent hagytam a Win10-et játszani, meg néha 1080p-s Netflixet nézni, de ritkán veszem elő.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#25 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 07:01

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 05. 19:06

meg néha 1080p-s Netflixet nézni, de ritkán veszem elő.

Az nem fut a linuxon?

#26 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 10:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 05. 19:06

Körültekintően kell a Linux alá hardvert venni, és akkor nem buknak frissítés után ezek a driverek. Én is Archot használok, semmi gondom nem volt vele, előtte a Kubuntuval és a Linux Minttel sem volt.

Windowst már a mindennapokban nem lennék hajlandó használni (csak ha jól megfizetik), elavult, lassú, lemezdaráló szar, ráadásul a felülete is megcsúnyult. Az egyik gépen fent hagytam a Win10-et játszani, meg néha 1080p-s Netflixet nézni, de ritkán veszem elő.

Fasság.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#27 Felhasználó inaktív   chris77 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.255
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 11:29

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 06. 11:47

Fasság.

Mármint a körültekintően rész?

#28 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 13:03

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 07. 06. 07:01

Az nem fut a linuxon?

A Netflix megy Linuxon is, de max. 720p-ben. Az 1080p-hez viszont vagy Windows + IE/Edge kell, vagy Windows + Netflix app, vagy MacOS + Safari. De pl. Safarival más OS-eken is csak 720p a maximum, ugyanez Firefoxra és Chrome-ra. A Netflix faxxxopó szerveres és DRM trükközése miatt. Amúgy pedig technikai akadálya nincs, a Netflix akarja így, gondolom az Apple-lel és a Microsofttal megegyezett, hogy csak az ő platformjuk legyen támogatott exkluzívan. Illetve megy tévéken is az 1080p, néha még a 4K is (ha olyan az előfizetés). A HUP-on írta valaki, hogy néha Androidon is megy az 1080p, nálam csak 720p-ig viszi.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#29 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 13:07

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 06. 10:47

Fasság.

Ja, mert igazából fasza rendszer, tudjuk, jól sikerült. i5 + 8 GB RAM-mal sem megy normálisan, mert az istenverte HDD-t tekeri a geci frissítésük állandóan, akkor is, mikor nincs frissítés. Ha nincs SSD-je valakinek, akkor a Win10-et nagyon nem ajánlom. Linux pl. lassú HDD-n is elfogadható sebességgel fut, nem nagyon swapel, amikor igen, akkor is kulturáltabban, normálisabban kezeli a frissítéseket is, meg kevésbé bloat. Kivéve a Unitys Ubuntuk, de azok a következő verzióval megszűnnek, visszatérnek Gnome3-ra, így már megint ajánlható disztró lesz bárkinek.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#30 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 15:18

Üzenet megtekintéseIdézet: chris77 - Dátum: 2017. 07. 06. 12:29

Mármint a körültekintően rész?

Második bekezdés. Linux az telefonra való :)
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#31 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 06. 15:19

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 06. 14:07

Ja, mert igazából fasza rendszer, tudjuk, jól sikerült. i5 + 8 GB RAM-mal sem megy normálisan, mert az istenverte HDD-t tekeri a geci frissítésük állandóan, akkor is, mikor nincs frissítés. Ha nincs SSD-je valakinek, akkor a Win10-et nagyon nem ajánlom. Linux pl. lassú HDD-n is elfogadható sebességgel fut, nem nagyon swapel, amikor igen, akkor is kulturáltabban, normálisabban kezeli a frissítéseket is, meg kevésbé bloat. Kivéve a Unitys Ubuntuk, de azok a következő verzióval megszűnnek, visszatérnek Gnome3-ra, így már megint ajánlható disztró lesz bárkinek.

Pipáld ki a frissést, csinálj kézit hetente.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#32 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 07. 06. 18:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 06. 14:07

Ja, mert igazából fasza rendszer, tudjuk, jól sikerült. i5 + 8 GB RAM-mal sem megy normálisan, mert az istenverte HDD-t tekeri a geci frissítésük állandóan, akkor is, mikor nincs frissítés. Ha nincs SSD-je valakinek, akkor a Win10-et nagyon nem ajánlom.


Még a céges gépe, is 4 gigás. Majd kérek bele +4et, de csak, amúgy egész értelmesen bír menni. Összevissza beszélsz.
Make love not Wor.

#33 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 04:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 07. 06. 18:47

Még a céges gépe, is 4 gigás. Majd kérek bele +4et, de csak, amúgy egész értelmesen bír menni. Összevissza beszélsz.

Nem beszélek összevissza. i5 3340M-es (2,7 GHz alapórajel, Turbóval 3,4 GHz) Dell Latitude üzleti notiban, 2×4 GB 1600 MHz-es járatott DDR3 RAM mellett fostos lassú, alig használt, legális, 64 bites Win10 Prof, tiszta, nem vírusos, hetente frissített, nincs feltéve rá semmilyen spéci védelmi program meg gányolt szoftver, hozzá való friss driverek is fent vannak, a legtöbb minden alapbeállításon van hagyva. A SATA2 vezérlő AHCI módban megy. Lehet az 5400 rpm-es Toshiba SATA2-es HDD az oka a lassúságnak, de a laptopvinyók között nem egy szar vinyó, szekvenciális átviteli értékei 150 MB/sec felett vannak. Ugyanezen a gépen a KDE-s Linux száguld. Megjött bele az SSD, de majd csak hétvégén lesz időm beüzemelni, mivel nálam az egy tortúra lesz a BIOS megkerülésével kialakított ATA jelszó beállítása miatt, meg aztán két OS-t is újratelepítek rá, meg előtte adatot is kell mentenem a HDD-ről.

Igaz hiába SATA3-as az SSD, a gépben csak SATA2 vezérlő van, de az csak a szekvenciális átviteli értékeket fogja le 500MB/sec-ről 280 környékére, viszont ennek csak nagy fájloknál van jelentősége (azoknál is csak akkor, ha SSD-n belül mérjük, vagy egy másik SSD-ről vagy RAM drive-ről dolgozva). A bootidőnél, programok indulási idejénél, OS leállításánál, fájlok nem indexelt keresésénél a lemezelérési idők, proci, 4K random átvitel számít, utóbbi már csak picikét, és ezeket nem fogja vissza a SATA2. Ugyanez igaz a RAM drive-ra is, az is csak ilyen 0-0,5-1 másodpercekkel gyorsabb, mint egy átlag SSD. A HDD-re is ugyanezek igazak, csak annál a proci ereje nem számít, mivel a lassú HDD-re várva úgyis malmozik a CPU.

Gyanítom egyébként, hogy sebességbeli különbség a Windows és a Linux között az SSD-n is ki fog jönni.

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 07. 04:11 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#34 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 05:25

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 06. 15:19

Pipáld ki a frissést, csinálj kézit hetente.

Nem tudom milyen Win10-et használsz, de a 10-esben pont ez a poén, hogy letilthatatlan a Windows Update. Lehet van rá valami registry hack, ami ideig-óriáig működik, de rendes megoldás nincs rá. Pedig én Win7 és anno WinXP alatt sem tiltottam le a frissítést, mert nem zavart, de a 10-es használhatatlan tőle.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#35 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 08:41

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 07. 06:25

Nem tudom milyen Win10-et használsz, de a 10-esben pont ez a poén, hogy letilthatatlan a Windows Update. Lehet van rá valami registry hack, ami ideig-óriáig működik, de rendes megoldás nincs rá. Pedig én Win7 és anno WinXP alatt sem tiltottam le a frissítést, mert nem zavart, de a 10-es használhatatlan tőle.

Nekem az atomos 1 givás notin van, és teljesen jó. Amúgy: https://mspoweruser....ate-windows-10/

ennemjó?
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#36 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 07. 07. 13:44

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 07. 05:04

Nem beszélek összevissza. i5 3340M-es (2,7 GHz alapórajel, Turbóval 3,4 GHz) Dell Latitude üzleti notiban, 2×4 GB 1600 MHz-es járatott DDR3 RAM mellett fostos lassú, alig használt, legális, 64 bites Win10 Prof,


Itt meg van pár ezer hisztis júzer, akinél ha a web lassú már veri is a tamtamot és nem nagyon rinyálnak.
Make love not Wor.

#37 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 15:58

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 07. 08:41

Nekem az atomos 1 givás notin van, és teljesen jó. Amúgy: https://mspoweruser....ate-windows-10/

ennemjó?

Kösz, majd megpróbálom. 1 giga RAM-os Atomon max. XP vagy még inkább lightweigt Linux (Lubuntu, vagy Arch alapú disztró Openboxszal, IceWM-mel, vagy még kisebb WM-mel). Ilyen gyenge gépen a Win7 is tarkónlövés, nem hogy a Win10.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#38 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 07. 20:15

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 07. 16:58

Kösz, majd megpróbálom. 1 giga RAM-os Atomon max. XP vagy még inkább lightweigt Linux (Lubuntu, vagy Arch alapú disztró Openboxszal, IceWM-mel, vagy még kisebb WM-mel). Ilyen gyenge gépen a Win7 is tarkónlövés, nem hogy a Win10.

Teljesen jól megy. Nyilván attól függ mire használja az embör, egyébként win7-nél gyorsabb.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#39 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 04:33

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 07. 20:15

Teljesen jól megy. Nyilván attól függ mire használja az embör, egyébként win7-nél gyorsabb.

Elég hihetetlen, de neked elhiszem. Nálam 1 giga RAM-os Atomon nem ment annyira rosszul a Win7 Prof, de nagyon sok memóriát felemésztett, kinyitottam egy Firefoxot vagy Pale Moont, és 1-2 füllel már használhatatlan lett a gép a swap-hegyek miatt. LXDE felületes Arch Linuxszal (Lubuntunak felel meg hardverigényben) fényévekkel használhatóbb lett, igaz azért ott is elég memóriaspórolós megoldásokhoz meg speciális swap-elési beállításokhoz kellett nyúlni, de ott belefért az 5-6 tabos Pale Moon-ozás is, úgy, hogy mellette qBittorrent és Double Commander is futott, esetleg egy kis ez meg az (plain text editor, stb.), bár néha a böngészőfüleket, ha sok lett az előzmény, be kellett zárni, és újakat nyitni.

Bár szerintem ma már mind az Atom, mind az 1 giga RAM külön-külön is használhatatlan bármire, nem hogy együtt. Az abszolút minimum a 2 GB RAM, és a kései C2D procik szintje, de ez sem átlag felhasználáshoz (meg Win10-hez, bár SSD-vel lehet meg lehetne próbálni), hanem hozzáértőknek, akik tudnak spórolni az erőforrássokkal. Átlag felhasználás az a min. 4 giga RAM, i3 szintű (min. 2. generációs) proci szintjéről indul minimálisan, de ajánlott inkább a 8 GB RAM, meg valami értelmes i5 szintje, meg szigorúan SSD.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#40 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 08. 08:06

Nyilván ssd van benne. Böngedző meg videónézés.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó