HWSW Informatikai Kerekasztal: Xp-röl Linuxra - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Xp-röl Linuxra hogy tuléld a váltást Értékeld a témát: -----

#101 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 18. 08:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 18. 06:18

Nem követem guga pályafutását, lengyel barátai gondolom a fejében léteztek kb csak

Létezni léteztek, csak a fejében voltak a barátai. Olyan jó volt ott, hogy a tiszteletbeli lengyel köbö 3 hónap után az aktuális pár hetes fizuját otthagyva menekült haza.
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#102 Felhasználó inaktív   NauTiLUS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.628
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 18. 09:56

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 18. 09:18

Létezni léteztek, csak a fejében voltak a barátai. Olyan jó volt ott, hogy a tiszteletbeli lengyel köbö 3 hónap után az aktuális pár hetes fizuját otthagyva menekült haza.

De azóta bármint is megszagért a húsipar témában is.

#103 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 18. 16:10

Üzenet megtekintéseIdézet: NauTiLUS - Dátum: 2017. 07. 18. 10:56

De azóta bármint is megszagért a húsipar témában is.

Bármiben is. Mindenhez kb egyenlően ért, szóval...
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#104 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 18. 17:23

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 18. 16:10

Bármiben is. Mindenhez kb egyenlően ért, szóval...

Annyiból azért kár, mert a szalagsori IT-s összeszereléssel azért sokkal jobban járt volna guga, mint a nehéz fizikai munkás húsfeldolgozással, meg az útépítéssel, még ha nem is fizet többet, meg azért a szalag melletti összeszerelés monoton hajtásában is le lehet fáradni. Én kívántam, hogy jöjjön neki össze valami fizetősebb meló, amibe nem megy tönkre, meg normálisan tudja támogatni a kiscsaládot is.

A lényeg a lényeg, lengyel barátok nem kellenek, lányban sem. Akkor már inkább van a melóhelyen néhány angol négerbaba, de nagyon odavannak magukkal, hogy ők a nagyságos mylady-k, mert ők ugyabár nem vengédmunkások, csak ugyanolyan szar melójuk van legalább, May-evics Teréz anyunak most van ez az angolokat az angol szalag mellé programja :Đ Általában gyorsan fel is adják, főleg az angol puncikák, jellemzően 1-3 nap és nem jönnek többet fedexezni, bár azért angolok is egyre nagyobb arányban csinálnak ilyen munkákat.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#105 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 21. 05:15

Tényleg jó lehet ilyen lenézett bevándorlóként vegetálni :-D
Nem jönnél haza inkább?
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#106 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 21. 15:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 21. 05:15

Tényleg jó lehet ilyen lenézett bevándorlóként vegetálni :-D
Nem jönnél haza inkább?

Aztán mire? Arra a fasza magyar gazdaságra, amit Viktor feldübörögtetett? Vicc az egész, tervben nincs véve a hazamenetel. Ha esetleg kellő ideig húzom, és össze tudok rá gyűjteni elég pénzt, akkor az itteni lehetőségek elfogytával irány Kanada. Igaz az is tele van már pakikkal meg mindenféle népekkel, de mégis előrelépés. Esetleg legrosszabb esetben Új-Zéland.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#107 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 21. 16:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 21. 16:59

Aztán mire? Arra a fasza magyar gazdaságra, amit Viktor feldübörögtetett? Vicc az egész, tervben nincs véve a hazamenetel. Ha esetleg kellő ideig húzom, és össze tudok rá gyűjteni elég pénzt, akkor az itteni lehetőségek elfogytával irány Kanada. Igaz az is tele van már pakikkal meg mindenféle népekkel, de mégis előrelépés. Esetleg legrosszabb esetben Új-Zéland.

Mennyit tudsz félrerakni havonta?
world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#108 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 21. 20:30

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 21. 16:59

Aztán mire? Arra a fasza magyar gazdaságra, amit Viktor feldübörögtetett? Vicc az egész, tervben nincs véve a hazamenetel. Ha esetleg kellő ideig húzom, és össze tudok rá gyűjteni elég pénzt, akkor az itteni lehetőségek elfogytával irány Kanada. Igaz az is tele van már pakikkal meg mindenféle népekkel, de mégis előrelépés. Esetleg legrosszabb esetben Új-Zéland.

Fogadjunk hogy többet rakok félre havonta, és mellette nem nyomorgok mint te, és nem rakodó vagyok?
És nem azért mert én vagyok a szuperman, hanem mert te döntöttél rosszul, hirtelen.
Kanada, Új zéland neked csak álom, sosem tudnál egy viskót sem venni, akkor meg minek.
És nem bántani akarlak. Sosem értettem hogy egy okos diplomás ember hogy lehet ilyen hűbelebalázs.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#109 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 22. 08:10

Mivel eléggé off linuxügyileg, ezért spoilerben válaszolok, ha van még kérdés, akkor chattopikban folytassuk:
Spoiler

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#110 Felhasználó inaktív   JonesC 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 22. 08:37

Azért a jogi diploma nem büfészak. Nyilván nekilátni annak is nehezebb, de ott sem kell irodát nyitni, meg lehet csípni alkalmazottiban is jó állásokat. Mindegy, te életed, de szerintem nem a legjobb döntést hoztad ezzel.

Amúgy ez az egész fórum offtopi már szóval nincs ezzel gond.

Szerkesztette: JonesC 2017. 07. 22. 08:37 -kor

world, my finger, is on the button...
Határozottan egyetértek az enyémmel megegyező véleményekkel!
Éheztesd a fákat! Csökkentsd a co2 kibocsátást!

Idézet

Hi mi name is Paco frome Mexico, please sorry for mi bad inglisco. Mi dead cousine frm america told me how to winned at Lauge of Legan and made me win against bots. My cousin deaded yesterday thogh,but im ok because i sexed his sister. pls no copy pastarino. bye

#111 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 22. 16:10

Üzenet megtekintéseIdézet: JonesC - Dátum: 2017. 07. 22. 08:37

Azért a jogi diploma nem büfészak. Nyilván nekilátni annak is nehezebb, de ott sem kell irodát nyitni, meg lehet csípni alkalmazottiban is jó állásokat. Mindegy, te életed, de szerintem nem a legjobb döntést hoztad ezzel.

Amúgy ez az egész fórum offtopi már szóval nincs ezzel gond.

De, épp olyan büfészak, ha nem tudsz benne dolgozni. Ha nem használod, nem követed, folyamatosan avul el, sokkal gyorsabban, mint az IT-s tudás. Szerintem a legjobb döntést azzal hoztam, hogy elengedtem azt a jogi szart, amivel az időm vesztegettem mindig is, és elkezdtem építeni az életemet valahová nem büfészakos irányba, még ha a 0-ról is, meg nem tuti még, de máris előrelépés az évekkel ezelőtti szinthez képest ez is. Nyilván nem ezt tervezem csinálni életem végéig. A jelenlegi helyzetemben nem ugrálhatok.

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 22. 16:10 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#112 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 22. 19:16

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 22. 17:10

De, épp olyan büfészak, ha nem tudsz benne dolgozni. Ha nem használod, nem követed, folyamatosan avul el, sokkal gyorsabban, mint az IT-s tudás. Szerintem a legjobb döntést azzal hoztam, hogy elengedtem azt a jogi szart, amivel az időm vesztegettem mindig is, és elkezdtem építeni az életemet valahová nem büfészakos irányba, még ha a 0-ról is, meg nem tuti még, de máris előrelépés az évekkel ezelőtti szinthez képest ez is. Nyilván nem ezt tervezem csinálni életem végéig. A jelenlegi helyzetemben nem ugrálhatok.

A te diplomád ezerszer többet ér mint bármelyikem hidd el. Igazából egyiket sem használom. Ne legyél ennyire kishitű. Persze értem hogy ilyen rétegszakma, de akkor sem hiszem hogy ennyire.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#113 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 22. 20:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 22. 19:16

A te diplomád ezerszer többet ér mint bármelyikem hidd el. Igazából egyiket sem használom. Ne legyél ennyire kishitű. Persze értem hogy ilyen rétegszakma, de akkor sem hiszem hogy ennyire.

Plusz csak M.o.-n belül használható, akkor is csak jogi szakvizsgával, ami nekem nincs, és mivel nem jön össze a 3 éves gyakorlat (10 év alatt 1 évnyit sikerült eddig összehozni). Vagyis elfogadják az egész EU-ban a jogi MA-mat, de csak BA-nak, az meg sehol nem jogosít jogi munkavégzésre, csak ha megcsinálom az adott ország 3 éves MA-ját is még külön, igaz cserébe meg a legtöbb országban nem jön rá külsős szakvizsgarendszer. Ugyebár a jogszabályok meg a bírói és hivatali gyakorlat minden országban más és más, szóval a magyar papírral a seggem kitörölhetem. Ez nem IT, hogy egyetemről frissen kijösz, aztán Kínában is ugyanazt a JS frontendet programozod. Mondom, használhatatlan, azt már régesrég buktam, én sem szívesen dobtam annyi év munkáját kifelé az ablakon, nem azért tanultam meg dolgoztam érte. Egyébként lazán meg tudnék csinálni egy műszakis második diplomát, de az kő keményen fizetős mindenhol, egyre csak drágul, és csak arra eltenni a külön pénzt elég lehetetlennek tűnik. Persze ha lesz még rá egyszer alkalmam, meglépem, akár 40 fölött is, nem szívbajozok, de elég kevés rá az esély. Egyik angol munkatárs most az Oxfordon jár teológusit, ott 9 ezer fonttól indul egy félév, igaz abban ilyen bentlakásos ellátás is van, ami még külön megdrágítja. Itt a helyi MK Open University-n egy BA-s diplomára 17 ezer fontos kalkulációt dob ki s weboldaluk, persze, ha minden vizsga elsőre sikerül, meg nem kell semmit halasztani meg nem emelkedik időközben a díj. Annyiért azért M.o.-n, vidéken kisebb házat vagy lakást kapok, igaz valami rosszabb helyen, meg nem túl jó, de azért lakható állapotban lévőt.

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 22. 20:36 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#114 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 23. 05:52

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 22. 21:32

Plusz csak M.o.-n belül használható, akkor is csak jogi szakvizsgával, ami nekem nincs, és mivel nem jön össze a 3 éves gyakorlat (10 év alatt 1 évnyit sikerült eddig összehozni). Vagyis elfogadják az egész EU-ban a jogi MA-mat, de csak BA-nak, az meg sehol nem jogosít jogi munkavégzésre, csak ha megcsinálom az adott ország 3 éves MA-ját is még külön, igaz cserébe meg a legtöbb országban nem jön rá külsős szakvizsgarendszer. Ugyebár a jogszabályok meg a bírói és hivatali gyakorlat minden országban más és más, szóval a magyar papírral a seggem kitörölhetem. Ez nem IT, hogy egyetemről frissen kijösz, aztán Kínában is ugyanazt a JS frontendet programozod. Mondom, használhatatlan, azt már régesrég buktam, én sem szívesen dobtam annyi év munkáját kifelé az ablakon, nem azért tanultam meg dolgoztam érte. Egyébként lazán meg tudnék csinálni egy műszakis második diplomát, de az kő keményen fizetős mindenhol, egyre csak drágul, és csak arra eltenni a külön pénzt elég lehetetlennek tűnik. Persze ha lesz még rá egyszer alkalmam, meglépem, akár 40 fölött is, nem szívbajozok, de elég kevés rá az esély. Egyik angol munkatárs most az Oxfordon jár teológusit, ott 9 ezer fonttól indul egy félév, igaz abban ilyen bentlakásos ellátás is van, ami még külön megdrágítja. Itt a helyi MK Open University-n egy BA-s diplomára 17 ezer fontos kalkulációt dob ki s weboldaluk, persze, ha minden vizsga elsőre sikerül, meg nem kell semmit halasztani meg nem emelkedik időközben a díj. Annyiért azért M.o.-n, vidéken kisebb házat vagy lakást kapok, igaz valami rosszabb helyen, meg nem túl jó, de azért lakható állapotban lévőt.

Nekem van egy tanítói, angol szakkal. Meg egy gábordéneses(tehát meg itthon is joggal kiröhögött) programozói, clipperben meg pascalban csináltam. Szerinted melykkel érek bármit is, és fogadják el bárhol? Csakis a munkáim miatt hívogatnak cégek. Lófasz ami papírom van.
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#115 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 23. 14:22

Üzenet megtekintéseIdézet: Gabibácsi - Dátum: 2017. 07. 23. 05:52

Nekem van egy tanítói, angol szakkal. Meg egy gábordéneses(tehát meg itthon is joggal kiröhögött) programozói, clipperben meg pascalban csináltam. Szerinted melykkel érek bármit is, és fogadják el bárhol? Csakis a munkáim miatt hívogatnak cégek. Lófasz ami papírom van.

Igazából a GDF-fel akkora baj nem lenne, csak a híre rossz, igaz azt hallottam, hogy már névleg is nőtt a színvonal, de tény, hogy sok munkáltató nem szereti az alacsony presztízs miatt, ami szerintem baromság, a papír az papír, mindegy milyen, csak legyen. Nyilván programozni senki nem az egyetemen, főiskolán tanul meg (vagy ha igen, akkor ott más bajok is lesznek), az csak a papírt adja, plusz már láttam GDF-esben is jól képzett szakembert, persze ő sem ott tanulta, amit tudott. Külföldön pláne nem számít, mivel ott egyik magyar felsőoktatási intézménynek sincs presztízse (ELTE-nek, BME-nek sem), sem pozitív, sem negatív irányban.

Clipper is erősen kérdőjeles (bár mivel ritka, nem hátrány, ha értesz hozzá, nekem pl. soha nem volt a kezem között), de azt sose értettem, hogy a bzui Pascalhoz miért ragaszkodnak még mindig, miért nem tudnak modernizálódni C/C++-ra, amivel sokkal többet lehetne kezdeni, meg erősebb alapokat adna Java, C#-hoz, .NET-hez, PHP-hez is a hasonló szintaxis miatt, de ők tudják. Ugyanígy nem értettem soha, hogy általános és középiskolák is mit szenvednek még mindig DOS-os QBasiccel, mikor egyrészt használhatnának Windowson beépített Visual Basic Scriptet vagy az MS Office-ba építettet, vagy natív free basic compilert valami modern natív IDE-ben, és abban lehetne értelmes Win32-es programokat is írni, ha már úgyis windows onlyk a közoktatási intézmények.

Van tanítói angol szak? Nem tanárit akartál írni? Mondjuk ha az vigasztal, simán elcserélném az SZTE ÁJTK NJA-s papírom a GDF-esedre, ha lenne rá legális mód. De talán még az angol tanárival is jobban járnék összességében.

Szerkesztette: Raynes 2017. 07. 23. 14:22 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#116 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 24. 11:38

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 23. 15:22

Igazából a GDF-fel akkora baj nem lenne, csak a híre rossz, igaz azt hallottam, hogy már névleg is nőtt a színvonal, de tény, hogy sok munkáltató nem szereti az alacsony presztízs miatt, ami szerintem baromság, a papír az papír, mindegy milyen, csak legyen. Nyilván programozni senki nem az egyetemen, főiskolán tanul meg (vagy ha igen, akkor ott más bajok is lesznek), az csak a papírt adja, plusz már láttam GDF-esben is jól képzett szakembert, persze ő sem ott tanulta, amit tudott. Külföldön pláne nem számít, mivel ott egyik magyar felsőoktatási intézménynek sincs presztízse (ELTE-nek, BME-nek sem), sem pozitív, sem negatív irányban.

Clipper is erősen kérdőjeles (bár mivel ritka, nem hátrány, ha értesz hozzá, nekem pl. soha nem volt a kezem között), de azt sose értettem, hogy a bzui Pascalhoz miért ragaszkodnak még mindig, miért nem tudnak modernizálódni C/C++-ra, amivel sokkal többet lehetne kezdeni, meg erősebb alapokat adna Java, C#-hoz, .NET-hez, PHP-hez is a hasonló szintaxis miatt, de ők tudják. Ugyanígy nem értettem soha, hogy általános és középiskolák is mit szenvednek még mindig DOS-os QBasiccel, mikor egyrészt használhatnának Windowson beépített Visual Basic Scriptet vagy az MS Office-ba építettet, vagy natív free basic compilert valami modern natív IDE-ben, és abban lehetne értelmes Win32-es programokat is írni, ha már úgyis windows onlyk a közoktatási intézmények.

Van tanítói angol szak? Nem tanárit akartál írni? Mondjuk ha az vigasztal, simán elcserélném az SZTE ÁJTK NJA-s papírom a GDF-esedre, ha lenne rá legális mód. De talán még az angol tanárival is jobban járnék összességében.

Még c/c++ nem nagyon volt divat a 90-es években :) .net , php talán nem is létezett
van tanítói angol szak, persze
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 4
  • 5
  • 6
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó