HWSW Informatikai Kerekasztal: Billentyűzetbuherátort keresnék - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Billentyűzetbuherátort keresnék Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 02. 07:29

Ezen a fórumon voltak ügyeskezű emberek... jó régen :D

Keresnék valakit aki billentyűzetet tudna hackelni, nagyjából http://www.jesseband...autohotkey.html ilyesféle projektre kell gondolni -- legalábbis a trackpoint ugyanaz csak másik billentyűzetbe kéne beleoperálni. Én ügyetlen vagyok viszont van pénzem :)

Szerkesztette: bean 2017. 07. 02. 07:59 -kor


#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 19:50

Nem gyenge. Mondjuk én nem gányoltatnék így össze billentyűzetet, inkább vennék valami külön csatlakoztatható trackpointot, biztos lehet kapni.

Már vagy 9 éve ezt a billentyűzetet néztem ki magamnak, csak szitázatlanba (üres gombokkal):
Kép

Ami mindig elriasztott, az a 110 dolláros ára, ami már 9 éve nem megy le egy centet sem. Ami bajom van még vele, hogy nem lehet kettészedni jobb-bal részre, pedig az nagyon jó lenne. Esetleg valami érintőképernyős billentyűzet, azokat már rég nem néztem.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 19:51

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 03. 20:50

Nem gyenge. Mondjuk én nem gányoltatnék így össze billentyűzetet, inkább vennék valami külön csatlakoztatható trackpointot, biztos lehet kapni.

Már vagy 9 éve ezt a billentyűzetet néztem ki magamnak, csak szitázatlanba (üres gombokkal):
Kép

Ami mindig elriasztott, az a 110 dolláros ára, ami már 9 éve nem megy le egy centet sem. Ami bajom van még vele, hogy nem lehet kettészedni jobb-bal részre, pedig az nagyon jó lenne. Esetleg valami érintőképernyős billentyűzet, azokat már rég nem néztem.


Biztos lehet -- hát nem. És nem is lenne értelme, mert a lényege a trackpointnak, hogy a home row-n tudod tartani a kezed.

Szerkesztette: bean 2017. 07. 03. 19:51 -kor


#4 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 19:56

Üzenet megtekintéseIdézet: bean - Dátum: 2017. 07. 03. 19:51

Biztos lehet -- hát nem. És nem is lenne értelme, mert a lényege a trackpointnak, hogy a home row-n tudod tartani a kezed.

Azt csak azért írtam, mert az általad belinkelt képen a space alatt volt a trackpoint. Ha home row-os kell, akkor tudsz venni ilyet. Ha bevállalósabb vagy, vannak olcsóbban is noname megoldások, készen, gyárilag.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#5 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 19:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 07. 03. 20:56

Azt csak azért írtam, mert az általad belinkelt képen a space alatt volt a trackpoint. Ha home row-os kell, akkor tudsz venni ilyet. Ha bevállalósabb vagy, vannak olcsóbban is noname megoldások, készen, gyárilag.


Te jó ég, engem akarsz tanítani, hogy mi van trackpointtal és mi nincs? Figyi, a szekrényben van M4, SpaceSaver II (ebből vettem kettőt tíz éve! ezzel utaztam egy jó darabig az egyik még mindig megvan), 55Y9003. Abból amit linkeltél mindjárt három, donornak a komolyabb billentyűs projekthez másra ugyanis nem jó :D

Továbbra is keresek valakit aki trackpointot (sőt trackpointokat) buherálna a Matias Ergo Pro-ba :D (amiből szintén van kettő mert az elsőnek meghalt a t betűje)

Szerkesztette: bean 2017. 07. 03. 20:08 -kor


#6 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 07. 03. 20:48

Üzenet megtekintéseIdézet: bean - Dátum: 2017. 07. 03. 19:59

Te jó ég, engem akarsz tanítani, hogy mi van trackpointtal és mi nincs?

Nem, csak nem írtad, hogy már ennyire alaposan átnézted a kínálatot, hogy már többféle trackpointos billentyűzeted is van. Azt hittem, hogy most kezdtél foglalkozni ilyesmivel.

Nem vagyunk egyformák, nekem abszolút nem jön be a trackpoint, pedig én is gépírva gépelek, meg alapsoron tartom az ujjaim. Régi laptopokon szükséges rossz volt, míg nem terjedt el a tapipad. Ma már csak néhány klasszikus sorozat modelljére teszik rá a trackpointot, nekem is van Thinkpadom meg Latitude-om is, amin van, de nem használom.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 03. 17:00

Most ezt az üveglap-billentyűzetet néztem ki magamnak (videó a kép mögött):

Kép

Alapból 95-105 GPB (110-120 USD) az ára, de most találtam 57 fontért, ezért gondolkodok rajta, hogy megveszem. Egy dolog tart vissza, a tesztekben kihozták, hogy kicsit lassú a reakcióideje, ezért gyorsabb gépelésre nem jó, amúgy fasza. Alapból használható egy nagy tapipadnak is, és nagyon király amúgy.

Régebben olvastam olyan billentyűzetről is, amelyik ugyanilyen üveglap volt, de nem volt rajta billentyűzetkiosztás sem, hanem az ujjak tapintásának mintázatából tudta, hogy melyik billentyűt akartad nyomni, és szabadon programozható volt, de nem találom, elfelejtettem a márkáját.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 08. 05. 06:17

Na, le is tettem róla. Már a sokadik tesztben hozták ki, hogy lassan lehet csak rajta gépelni. Plusz az érintős megoldásnak egy újabb hátrányát is látok előre: ha az alapsoron vannak az ujjaim, akkor mind a 8 ujjat érintésnek veszi, és szerintem nem tudná eldönteni, hogy mit nyomtam. Nem tudnám mire használni, tapipadnak drága, szóval nem adok ki pénzt ilyen techpróbálgatós hülyeségre.

Szerkesztette: Raynes 2017. 08. 05. 06:17 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó