HWSW Informatikai Kerekasztal: FőDudu urban legends beszólásai - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

FőDudu urban legends beszólásai azaz minek okoskodik kintröl valaki aki nem itthon él. Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 11:08

Kép
Üdv fórumtársak.Annyira elegem lett már FőDudu légbölkapott tényközléseiböl hogy anyázás helyett inkább itt összefogom őket gyüjteni.Aztán esetleg evvel kapcsolatosan várom más álláspontját is,már addig amig benem zárja a tápszugeráló mester:)
Mai téma:"Hidd el, a lakossag nagy resze nem jar piacra. Nem azert mert nincs ra igenye - vagy ideje nincs, vagy penze. A piac ugyanis legtobbszor valamivel dragabb a bevasarlo kozpontok nagy elemiszer aruhazainal"

Szerkesztette: djculture 2011. 06. 23. 11:11 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#2 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 11:38

Lassuk mit mondanak a forumtarsak.
Egyebkent egy szavazas jobb lett volna - most szamolgathatod ossze az igen/nem szavazatokat :)

#3 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:06

Üzenet megtekintéseIdézet: djculture - Dátum: 2011. 06. 23. 12:08

Mai téma:"Hidd el, a lakossag nagy resze nem jar piacra. Nem azert mert nincs ra igenye - vagy ideje nincs, vagy penze. A piac ugyanis legtobbszor valamivel dragabb a bevasarlo kozpontok nagy elemiszer aruhazainal"

Jár. Bár, ha belinkelhetném a tv13 hirdetéseit "a Lehel mindig olcsóbb", és a Lehel valódi árait, letennéd az arcod.
Ugyanis nagynehezen találtam olyan üzletet, amiben a reklámban szereplő árak voltak. Kb. olyanok voltak a cuccok, amit a sarki cba-ban próbálnak ránksózni.

Nem védem Fődudut, még csak nem is ismerem. De ha tényleg a Domus rendszergarázdája volt (kérdés, hogy mikor), akkor párszor összefuthattunk anno.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#4 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:17

Üzenet megtekintéseIdézet: djculture - Dátum: 2011. 06. 23. 12:08

"Hidd el, a lakossag nagy resze nem jar piacra. Nem azert mert nincs ra igenye - vagy ideje nincs, vagy penze. A piac ugyanis legtobbszor valamivel dragabb a bevasarlo kozpontok nagy elemiszer aruhazainal"

Én itt Pesten nem igazán vágom, az itteni piacokhoz még nem volt szerencsém. De vidéken, ahol eddig laktam, ott azért inkább az volt a jellemző, hogy a piac az "olcsó". Legalábbis a Tesco zöldségosztályánál mindenképpen olcsóbban lehetett ott vásárolni, és többnyire jobb minőségben is.
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#5 Felhasználó inaktív   djculture 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.810
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:20

Nemtudom itt vidéken tuti a piac a legolcsóbb még az alku is szokás.Ráadásul most nemrég a tojásra csodálkoztam rá.Egy ideje a coop/cba stb boltból vettem azt is/szlovák tojás meg a többiek/,az meg ugye ketreces tartású/tudni lehet a tojáson lévő kódból/.A piacon árúlt tojásoknak sokkal nagyobb volt a beltartalma és a tojás sárgája is normálisabb volt és olcsóbb is volt/250ft 10db/,a méretükröl nem is beszélve.De elég sok minden így van a zöldségek is normálisabbak és olcsóbbak a piacon vagy a zöldség termelóknél ráadásul frissebbek.

Szerkesztette: djculture 2011. 06. 23. 12:22 -kor

Ki a halott vinyók istene?
Hádédész..

#6 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:21

Üzenet megtekintéseIdézet: bega - Dátum: 2011. 06. 23. 13:17

Legalábbis a Tesco zöldségosztályánál mindenképpen olcsóbban lehetett ott vásárolni, és többnyire jobb minőségben is.

:up:

A Teszkó egyedül ott versenyképes, hogy hétköznap munkaidőn kívül is nyitva van, meg egy helyen van minden. Ha tehetjük, mi is a piacra megyünk inkább.

#7 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:29

Konkrétan keresztúron a piac abszolút nem olcsóbb, mint a tacskó/osan. Maximum az ember jobban bízik abban, h nem vesz szemetet.
Az nevet utoljára, aki először üt.

#8 Felhasználó inaktív   bega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.988
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:38

Mindenesetre részben tényleg igaza van Dudunak. Az emberek nagy része tényleg nem jár piacra, de leginkább szerintem azért, amit debaj is írt, hogy az áruházláncokba gyakorlatilag bármikor lehet menni, és mert ott meg lehet venni mindent 1 helyen. Márpedig általában nem csak "piacos" dolgokért indul el otthonról az ember, szinte mindig kell wc papír is, meg zsebkendő, meg mosószer stb. stb. És akkor már inkább hagyjuk is a piacot, megveszünk mindent a tecsó/spar/osan stb boltokban.
F*ck Valentine's, I want Ballantine's.

#9 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 12:49

Üzenet megtekintéseIdézet: djculture - Dátum: 2011. 06. 23. 13:20

Nemtudom itt vidéken tuti a piac a legolcsóbb még az alku is szokás.Ráadásul most nemrég a tojásra csodálkoztam rá.Egy ideje a coop/cba stb boltból vettem azt is/szlovák tojás meg a többiek/,az meg ugye ketreces tartású/tudni lehet a tojáson lévő kódból/.A piacon árúlt tojásoknak sokkal nagyobb volt a beltartalma és a tojás sárgája is normálisabb volt és olcsóbb is volt/250ft 10db/,a méretükröl nem is beszélve.De elég sok minden így van a zöldségek is normálisabbak és olcsóbbak a piacon vagy a zöldség termelóknél ráadásul frissebbek.

A tiszafüredi piacra szeretek járni. Tojást, csirkét anyós termel nekünk, havonta 40 elég, amióta nem eszem 10-ből egymagam a reggelit. Nekünk olcsó, mert csak a Keletibe kell kimennem érte. Neki nem, mert a közlekedés is a ő zsebükre megy, nem csak a csirketáp.
Hogy mitől sárgább egy tojás, azt ne firtassuk. Volt már, aki megbukott vele.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#10 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 13:13

Vidéken mindenképp olcsóbb a piac.

Az alcímhez: azért okoskodik kintről, mert megteheti, jól pofánröhögi az itthon maradt lúzereket. Igaza van.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#11 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 13:33

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2011. 06. 23. 13:06

Jár. Bár, ha belinkelhetném a tv13 hirdetéseit "a Lehel mindig olcsóbb", és a Lehel valódi árait, letennéd az arcod.
Ugyanis nagynehezen találtam olyan üzletet, amiben a reklámban szereplő árak voltak. Kb. olyanok voltak a cuccok, amit a sarki cba-ban próbálnak ránksózni.

Nem védem Fődudut, még csak nem is ismerem. De ha tényleg a Domus rendszergarázdája volt (kérdés, hogy mikor), akkor párszor összefuthattunk anno.

Ha jartal a Marton utcaban, akkor talalkozhattunk.
Na nezzuk csak mikor is volt... valamikor 94 es 98 kozott. Pontosan mar en sem tudom. Regen volt....
Meg Digital Alpha server volt es az aruhazakban meg Wyse terminalok.

Alapsavi modemeken ment a kommunikacio - volt is anyazas amikor neha valahol Budapest es videk kozott valalki belehallgatott az 512K-s vonalba es mivel semmit sem hallot jol szethuzta....
Olyankor mentek a 64k-s kerulo iranyokon a bitek - ami valljuk be sokszor nem tetszett mondjuk a szegedi aruhaznak, mivel sokkal lassabb volt :)

Szerkesztette: FőDudu 2011. 06. 23. 13:39 -kor


#12 Felhasználó inaktív   cyberde 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.330
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 13:45

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2011. 06. 23. 14:13

Vidéken mindenképp olcsóbb a piac.

Az alcímhez: azért okoskodik kintről, mert megteheti, jól pofánröhögi az itthon maradt lúzereket. Igaza van.


Nincs azzal baj, csak tesz róla, hogy folyamatosan, olyanok is láthassák ezt az arrogáns röhögést, akikhez képest egész életében ő is csak egy szerencsétlen, disszidens, lúzer marad. :-)

#13 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 15:31

Na akkor most mivan?

Egyezzunk ki dontetlenben, vagy inkabb gyaloggalopposan? :)
Valamelyik MOD konvertalhatja szavazassa: ki szeret engem es ki nem? :)

#14 Felhasználó inaktív   Thoty 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 22:11

Üzenet megtekintéseIdézet: csozsi - Dátum: 2011. 06. 23. 13:49

A tiszafüredi piacra szeretek járni.

neba' földim vagy? :D kicsi a világ
+

#15 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2011. 06. 23. 22:15

Üzenet megtekintéseIdézet: FőDudu - Dátum: 2011. 06. 23. 16:31

Valamelyik MOD konvertalhatja szavazassa: ki szeret engem es ki nem? :)


Alapjában véve jócsávó vagy. Ja, eszembe jutott, Teszkóban itt Csepelen csupa beteg hal van, sérültek, és akárhányszor arrafelé járok, mindig van közte több döglött is. Most eszembe jutott, kerestem webes bejelentőt, de nem találtam. Azért ez elég gáz.
Make love not Wor.

#16 Felhasználó inaktív   csozsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.659
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 23. 23:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Thoty - Dátum: 2011. 06. 23. 23:11

neba' földim vagy? :D kicsi a világ

Nem, csak a túloldalról szoktunk átgurulni olyan szombatokon, amikor ott vagyunk. Ezek erősen megritkultak az utóbbi két évben.
"Ha már minden kisérleted csődöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)
"Úgy vezess, mintha te jönnél szemben is."
"semmi sem olyan állandó, mint az ideiglenes megoldások"

#17 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 15:24

Üzenet megtekintéseIdézet: FőDudu - Dátum: 2011. 06. 23. 16:31

Valamelyik MOD


Hol élsz? Mióta nem jártál a fórumon?
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#18 Felhasználó inaktív   FőDudu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.705
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 24. 18:54

Üzenet megtekintéseIdézet: Dr. Szöszi - Dátum: 2011. 06. 24. 16:24

Hol élsz? Mióta nem jártál a fórumon?

elvileg Budimen meg mindig moderator - vagy lemaradtam valamirol?
Legalabbis a visszabeszeloben jelentett szarokat o zarja be...

#19 Felhasználó inaktív   Dr. Szöszi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.910
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 26. 18:25

Ennek fényében a 'valamelyik' előtag erőteljesen megkérdőjelezhető.
És igen, mivel a fórum nem hoz pénzt, így nem csoportosítunk át kellő erőforrást ahhoz, hogy az itt felmerült igényeket, bugokat miazmást megfelelően kezelni tudjuk.

#20 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2011. 06. 27. 08:39

Ahol en laktam, ott elegge vegyes volt a kep a piacon. Volt ami olcsobb, volt ami dragabb volt a ket sarokkal odebb levo elelmiszerbolthoz kepest. Aztan ugyan igy minoseg szempontbol is volt jobb-rosszabb valasztasi lehetoseg. Baratnom apja viszont Budan a mai napig piacra szeret jarni hetvegenkent, de mellette jar bevasarlokozpontba is. Ketlem, hogy egyertelmuen lenne barmelyiknek nagyobb letjogosultsaga, mindkettoben vannak jo es rossz tulajdonsagok. (Szerintem.)
Itt kinn nem jarok piacra, mert sokkal dragabb, mint egy elelmiszerbolt (a nagyok kozul). Csak gyalog tudom megkozeliteni, igy nagybevasarlas kizarva, stb. Nekem egyszerubb es olcsobb a bolt.
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

Téma megosztása:


  • (11 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó