HWSW Informatikai Kerekasztal: Adatok titkosítása tömörítéssel? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Adatok titkosítása tömörítéssel? Elég ez nekem?

#1 Felhasználó inaktív   Xipho 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag

Elküldve: 2017. 12. 02. 09:50

Sziasztok!

Munkámnál fogva kénytelen vagyok esetenként érzékeny adatokat magamnál tartani pendrájvon, külső merevlemezen... Ezeknek az adatoknak a védelmét úgy oldom meg, hogy Winrar-al (AES256) becsomagolom, és megfelelő jelszavakat használok hozzá. (14 karakter, minden kombináció megengedve kivétel szóköz)

A kérdésem az lenne, hogy vajon mire elég ez a mai világban, amikor minden tele van különböző password unlockerekkel. Van arra reális esély, hogy elvesztés esetén bárki feltörje az adataimat?

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2017. 12. 02. 12:33

Persze attól függ ki találja meg, de magát a pent kellene titkosítanod és kész. Amúgy meg a vállalati szabályzat és az adatok kezelője megmondja, mit szabad és mit nem.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Xipho 

• Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag

Elküldve: 2017. 12. 02. 12:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 12. 02. 12:33

Persze attól függ ki találja meg, de magát a pent kellene titkosítanod és kész. Amúgy meg a vállalati szabályzat és az adatok kezelője megmondja, mit szabad és mit nem.

Atitkosított penen én is gondolkodtam, de végül nem léptem meg, mert nem mindig ugyanazon az eszközön vannak a a fájlok.... Vállalati szabályzat nincs, én vagyok a vállalat..... Az igazi kérdés, hogy ha netán elhagyom az adatokat mennyi idő, milyen erőforrás kell hozzá, hogy feltörjék.... nem egy hárombetűs szervezettől félek, hanem inkább valami túlbuzgó magánfelhasználótól, hekkertől....

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

• vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag

Elküldve: 2017. 12. 02. 19:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Xipho - Dátum: 2017. 12. 02. 12:55

Atitkosított penen én is gondolkodtam, de végül nem léptem meg, mert nem mindig ugyanazon az eszközön vannak a a fájlok....

Titkosítós lesz az összes, vagy akkor többet használsz, vagy mégis csak egyet.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

• Klayman
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag

Elküldve: 2017. 12. 03. 02:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Xipho - Dátum: 2017. 12. 02. 08:50

Ezeknek az adatoknak a védelmét úgy oldom meg, hogy Winrar-al (AES256) becsomagolom, és megfelelő jelszavakat használok hozzá. (14 karakter, minden kombináció megengedve kivétel szóköz)

A kérdésem az lenne, hogy vajon mire elég ez a mai világban, amikor minden tele van különböző password unlockerekkel. Van arra reális esély, hogy elvesztés esetén bárki feltörje az adataimat?

A Rar AES256 elég erős titkosításügyileg. Nem kell attól tartanod, hogy egyhamar feltörik. Mégse ez való a feladatra, a Rar tömöríteni való, nem titkosítani. Használd helyette a VeraCryptet, ha Windowshoz kell. Linux alatt meg LUKS a legjobb titkosítás. Mindegyik támogatja a konténereket, azaz létrehoznak egy fájlt, és abban van a titkosított anyag, fel lehet csatolni meghajtóként.
„Pár marék nerd-et leszámítva kutyát se érdekel már 2016-ban a Linux. Persze, a Schönherz koliban biztos lehet villogni vele, de el kéne fogadni, ez már egy teljesen halott platform. Hagyjuk meg szervergépnek stb…” Aron1988 @ Proharder Fórum

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó