HWSW Informatikai Kerekasztal: Adatok titkosítása tömörítéssel? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Adatok titkosítása tömörítéssel? Elég ez nekem?

#1 Felhasználó inaktív   Xipho 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 02. 09:50

Sziasztok!

Munkámnál fogva kénytelen vagyok esetenként érzékeny adatokat magamnál tartani pendrájvon, külső merevlemezen... Ezeknek az adatoknak a védelmét úgy oldom meg, hogy Winrar-al (AES256) becsomagolom, és megfelelő jelszavakat használok hozzá. (14 karakter, minden kombináció megengedve kivétel szóköz)

A kérdésem az lenne, hogy vajon mire elég ez a mai világban, amikor minden tele van különböző password unlockerekkel. Van arra reális esély, hogy elvesztés esetén bárki feltörje az adataimat?

#2 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 12. 02. 12:33

Persze attól függ ki találja meg, de magát a pent kellene titkosítanod és kész. Amúgy meg a vállalati szabályzat és az adatok kezelője megmondja, mit szabad és mit nem.
Make love not Wor.

#3 Felhasználó inaktív   Xipho 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Facebook tag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 02. 12:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Jahno - Dátum: 2017. 12. 02. 12:33

Persze attól függ ki találja meg, de magát a pent kellene titkosítanod és kész. Amúgy meg a vállalati szabályzat és az adatok kezelője megmondja, mit szabad és mit nem.


Atitkosított penen én is gondolkodtam, de végül nem léptem meg, mert nem mindig ugyanazon az eszközön vannak a a fájlok.... Vállalati szabályzat nincs, én vagyok a vállalat..... Az igazi kérdés, hogy ha netán elhagyom az adatokat mennyi idő, milyen erőforrás kell hozzá, hogy feltörjék.... nem egy hárombetűs szervezettől félek, hanem inkább valami túlbuzgó magánfelhasználótól, hekkertől....

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2017. 12. 02. 19:49

Üzenet megtekintéseIdézet: Xipho - Dátum: 2017. 12. 02. 12:55

Atitkosított penen én is gondolkodtam, de végül nem léptem meg, mert nem mindig ugyanazon az eszközön vannak a a fájlok....


Titkosítós lesz az összes, vagy akkor többet használsz, vagy mégis csak egyet.
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2017. 12. 03. 02:04

Üzenet megtekintéseIdézet: Xipho - Dátum: 2017. 12. 02. 08:50

Ezeknek az adatoknak a védelmét úgy oldom meg, hogy Winrar-al (AES256) becsomagolom, és megfelelő jelszavakat használok hozzá. (14 karakter, minden kombináció megengedve kivétel szóköz)

A kérdésem az lenne, hogy vajon mire elég ez a mai világban, amikor minden tele van különböző password unlockerekkel. Van arra reális esély, hogy elvesztés esetén bárki feltörje az adataimat?

A Rar AES256 elég erős titkosításügyileg. Nem kell attól tartanod, hogy egyhamar feltörik. Mégse ez való a feladatra, a Rar tömöríteni való, nem titkosítani. Használd helyette a VeraCryptet, ha Windowshoz kell. Linux alatt meg LUKS a legjobb titkosítás. Mindegyik támogatja a konténereket, azaz létrehoznak egy fájlt, és abban van a titkosított anyag, fel lehet csatolni meghajtóként.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2018. 04. 21. 07:36

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2017. 12. 03. 03:04

Kaff-hörr-csau

Bezzeg a halálfejes, celeroncs900-as-asus netbúkos kolléga meggyőzne itt bárkit, hogy márpedig a rar. :D
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 04. 21. 19:20

Üzenet megtekintéseIdézet: didyman - Dátum: 2018. 04. 21. 07:36

Bezzeg a halálfejes, celeroncs900-as-asus netbúkos kolléga meggyőzne itt bárkit, hogy márpedig a rar. :D

Végül is lehet használni azt is, csak erősen szuboptimális. Főleg az vet fel biztonsági problémákat, hogy hová tömöríti ki, a kitömörített fájloknak milyen nyoma marad az archívumon kívül. Flashinek ez szokása, kinéz magának egy progit, megoldást, és ahhoz ragaszkodik orrvérzésig. Pedig a legegyszerűbb az lenne neki is, hogy vesz egy olcsó SSD-t, ami támogatja az ATA-jelszóval a hardveres AES256-ot, bootkor beírná a jelszót, transzparens titkosítás minden OS számára, 0 overheaddel, nem kéne sem Rar, sem VeraCrypt, sem linuxos LUKS titkosítás. Mondjuk nehéz lenne neki elmagyarázni, mivel már múltkor már azt sem értette, hogy csak AES128-at ismerő, fizetős Rar helyett (akkoriban még nem támogatta a Rar az AES256-ot) jobban járna az AES256-ot is ismerő, ingyenes 7-zip-pel, ha már mindenáron tömörítőprogrammal akar titkosítani.

Rég nem hallottunk felőle. Elvileg mostanra annak a 900-as EEE cerkának ki kellett volna rohadjon alóla, nem valami tartós gépek voltak ezek a netbookok. Szerintem azóta már egy combosabb laptoppal tolja, valószínű valami használt üzletivel, ha van esze, lehet azért sem jön hőbörögni az XP-jével, mert belátta, hogy normális gépen nincs értelme.

Szerkesztette: Raynes 2018. 04. 21. 19:23 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 05. 22. 13:53

pina
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

#9 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2018. 05. 22. 21:14

Sosevóóóóót!
Make love not Wor.

#10 Felhasználó inaktív   Gabibácsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 69.513
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 05. 23. 20:55

de van
--- Internet is just a bigger floppy disk ---

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

3 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 3 vendég, 0 anonim felhasználó