HWSW Informatikai Kerekasztal: Megújult a HWSW fóruma! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (89 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Megújult a HWSW fóruma! Új fórummotor, és egyéb változások. Értékeld a témát: ****- 15 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   HWSW 

  • HWSW
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 9.283
  • Csatlakozott: 2009. márc. 17.

Elküldve: 2010. 03. 09. 10:14

Kedves fórumozók!


Amint azt bizonyára tapasztaltátok, március 8-tól jelentősen átalakult a HWSW fóruma. Az átalakítások annak a tavaly nyáron elindult folyamatnak a részét képezik, melynek célja, hogy a fórumot a HWSW oldallal és más, a HWSW Bt. által üzemeltetett szolgáltatásokkal szorosabban integrálja.

Az új fórummotor az Invision Power Services fórumrendszerének legújabb, 3.0-s verziója. Mivel a régi fórum ennek a motornak egy korábbi változatára épült, ezért a mostani konvertálás lényegesen egyszerűbben és gyorsabban lezajlott, mint az előző, amikor fórummotort is cserélt a HWSW. Ettől függetlenül bizonyos funkciók elérése a konverziót követő napokban még nem biztosított, ezért a türelmeteket és megértéseteket kérjük.

Az új fórummotor külsejét és funkcióit tekintve egyaránt számos újdonsággal szolgál, ezek közül néhány, a teljesség igénye nélkül:

  • biztonságosabbá vált a bejelentkezés (a rendszer három hibás jelszóbeírás után 15 percig letiltja az adott felhasználó bejelentkezését),
  • testreszabható főoldal: ha akarod, csak a téged érdeklő szekciók jelennek meg a fórumban, emellett a jobb oldalon lévő dobozokat is egyszerűen eltüntetheted,
  • változtatható becenév: minden fórumozó, aki száznál több hozzászólással rendelkezik, megváltoztathatja a becenevét. Erre 180 naponként egyszer van lehetőség, emellett a rendszer publikus listát vezet a becenév-előzményekről,
  • közkívánatra ismét megjelent az opciós kheki színösszeállítás,
  • bizonyos témakörökben minősítheted a topikokat, illetve a hozzászólásokat (előbbit a topik tetején lévő csillagokkal, utóbbit a hozzászólások jobb alsó sarkában található pontozópanelre kattintva). Ha egy hozzászólást minősítesz, a hozzászólást író fórumozót is minősíted, akinek a pozitív vagy negatív értékelések hatására változhat a hírneve.
  • mostantól lehetőséged van arra, hogy bizonyos fórumozókat tiltólistára tegyél, így az ő hozzászólásaikat nem fogod látni, és/vagy privát üzenetet sem tudnak neked küldeni.
  • bővültek a szavazásokkal kapcsolatos lehetőségek, mostantól több választási lehetőség is adható egy szavazásnál,
  • több új funkcióval gazdagodott a beépített szerkesztő,
  • jelentősen bővültek a privát üzenetküldő rendszer funkciói.

Az új fórum bevezetésével változott a HWSW fórumszabályzata, ami ezentúl "Felhasználási feltételek" címen található meg a főoldalon, a fórumfejléc alatt. A fórumszabályzat átalakítását az elmúlt évek tapasztalatai tették szükségessé, emellett a megalkotása során cél volt, hogy egyszerűbb és átláthatóbb feltételeket szabjunk a fórum használatához.

A fórummotor frissítésével és az új felhasználási feltételek bevezetésével együtt változott a fórum moderációja is. A HWSW régi moderatúrájának március 7-én lejárt a mandátuma, a fórum a továbbiakban kísérleti jelleggel, közösségi moderáció alatt működik majd. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a fórumozók a Jelentésközpontot használva jelenthetik az adminisztrátoroknak azokat a hozzászólásokat, melyek szerintük a Felhasználási feltételekben foglaltakkal ütköznek. Az adminisztrátorok ezután döntenek a további intézkedésről. Kérjük, a jelentésközpontot csak a rendeltetésének megfelelően használd!
Egyúttal kérjük, hogy a fórum régi moderátorainak ezentúl ne küldjetek moderációval kapcsolatos kéréseket, mivel nem fognak tudni segíteni nektek.

Frissítés: FONTOS! A motorváltást követően szükségessé válhat a böngésző eltárolt cookie-jainak a törlése ahhoz, hogy bizonyos funkciókat megfelelően lehessen használni. Ezért első lépésként a fórum alján található "sütik törlése" feliratra kell kattintani, ha ez nem oldja meg a problémát, a böngésző kezelőfelületén belül kell törölni a cookie-kat.

Köszönjük a konverzióval kapcsolatos türelmet és az összes javaslatot, hibajelentést!

A HWSW csapata

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 12:30

Üzenet megtekintéseIdézet: HWSW - Dátum: 2010. 03. 09. 10:14

A fórummotor frissítésével és az új felhasználási feltételek bevezetésével együtt változott a fórum moderációja is. A HWSW régi moderatúrájának március 7-én lejárt a mandátuma, a fórum a továbbiakban kísérleti jelleggel, közösségi moderáció alatt működik majd. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a fórumozók a Jelentésközpontot használva jelenthetik az adminisztrátoroknak azokat a hozzászólásokat, melyek szerintük a Felhasználási feltételekben foglaltakkal ütköznek. Az adminisztrátorok ezután döntenek a további intézkedésről. Kérjük, a jelentésközpontot csak a rendeltetésének megfelelően használd!

Nem vágom, hogy ez miért jobb, mint a régi rendszer. Hosszú tavon az adminok nem fogják bírni. Persze félig örülök ennek a megoldásnak, a régi moderátorok között volt, akinek az intézkedései nem voltak helytállóak, bár a többség jól végezte a dolgát. Na, majd meglátjuk.

Még a fórumszabályzat változásaira leszek kíváncsi. Néhány változást észrevettem, de nem az összeset.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 14:03

A profilok ertekelese es a "hirnev" funkcio fuggetlennek latszik egymastol. A hirnev mire jo? (mitol fugg?)
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#4 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 14:22

Idézet

5. Az Üzemeltető fenntartja magának a jogot, hogy törölje az alábbi jellegű hozzászólásokat, illetve fellépjen az alábbi vétségeket elkövető fórumozókkal szemben:

...
* a másik felhasználókat bármilyen formában zaklatókkal szemben.

Bátor, sok vitára adhat okot. Sok sikert hozzá!

Idézet

2. A hozzászólásodat csak adott ideig tudod szerkeszteni, ennek letelte után már csak a fórum házigazdái és "globális" moderátorai szerkeszthetik, külön kérésre, egyedi elbírálás alapján (lásd moderálási alapelvek). Mielőtt elküldesz egy üzenetet, lehetőség szerint legalább egyszer olvasd át a szöveget elejétől a végéig és használd a "Hozzászólás előnézete" funkciót.

3. A fórum szerkezete a legtöbb esetben lehetővé teszi, hogy kérdéseidet a maga helyén tudd feltenni, ezért kérjük figyelj rá, hogy a témát a megfelelő fórumszekcióban nyisd meg. Ha tévedésből rossz helyen nyitottál topikot, fordulj a téma házigazdájához!

Házigazdák és globális moderátorok híján ezt a részt is felül kellene vizsgálni.

#5 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 09. 14:29

Üzenet megtekintéseIdézet: Carmaged - Dátum: 2010. 03. 09. 14:22

Bátor, sok vitára adhat okot. Sok sikert hozzá!


Házigazdák és globális moderátorok híján ezt a részt is felül kellene vizsgálni.


Kösz a tippet, javítottam.
A másik kapcsán meg az tudom mondani, hogy a "fenntartja magának a jogot" rész nagyon lényeges. :)

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#6 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 09. 14:32

Üzenet megtekintéseIdézet: Wyco - Dátum: 2010. 03. 09. 14:03

A profilok ertekelese es a "hirnev" funkcio fuggetlennek latszik egymastol. A hirnev mire jo? (mitol fugg?)


A hírnév később még jól jöhet bizonyos funkciókhoz, egyelőre semmi automatikus hatása nincs a pozitív vagy negatív hírnévnek. Olyasmi, mint egy publikus, retorzió nélküli figyelmeztetési rendszer, csak itt nem moderátorok osztják a sárga lapokat, hanem az összes fórumozó.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#7 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 14:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 09. 13:32

A hírnév később még jól jöhet bizonyos funkciókhoz, egyelőre semmi automatikus hatása nincs a pozitív vagy negatív hírnévnek. Olyasmi, mint egy publikus, retorzió nélküli figyelmeztetési rendszer, csak itt nem moderátorok osztják a sárga lapokat, hanem az összes fórumozó.

üdv

R.


I see...de ha sarga lapot kapok attol kevesebb lesz. Akkor nekem miert van +7? :) Kaptam zold lapot? :)
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#8 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:02

Üzenet megtekintéseIdézet: Wyco - Dátum: 2010. 03. 09. 14:59

I see...de ha sarga lapot kapok attol kevesebb lesz. Akkor nekem miert van +7? :) Kaptam zold lapot? :)


Minden bizonnyal. :)
Jó, mondjuk rosszul fogalmaztam, inkább piros pont és fekete pont ez az értékelés.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#9 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:07

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 09. 15:02

Minden bizonnyal. :)
Jó, mondjuk rosszul fogalmaztam, inkább piros pont és fekete pont ez az értékelés.

üdv

R.



De miér' pont pont?
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#10 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:08

Üzenet megtekintéseIdézet: Eleanor - Dátum: 2010. 03. 09. 14:07

De miér' pont pont?


Nemnyafnyaf :) Kapszegyfeketepontot! https://forum.hwsw.h...tyle_emoticons/default/tongue_2.gif :)
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#11 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:11

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 09. 14:29

Kösz a tippet, javítottam.
A másik kapcsán meg az tudom mondani, hogy a "fenntartja magának a jogot" rész nagyon lényeges. :)

üdv

R.

Egs.

5 év moderálás után tudom, hogy az a rész lényeges, de majd lehet magyarázni, hogy most éppen miért nem és máskor meg miért igen.

#12 Felhasználó inaktív   Eleanor 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.620
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:47

Üzenet megtekintéseIdézet: Wyco - Dátum: 2010. 03. 09. 15:08

Nemnyafnyaf :) Kapszegyfeketepontot! https://forum.hwsw.h...tyle_emoticons/default/tongue_2.gif :)



Áfonya? :)
 
 
Ha az agyatok fele akkora lenne, mint az arcotok… zsenik lennétek.. (T.B.)
 

#13 Felhasználó inaktív   MarKinG 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 15:51

a büntetésekkel mi lett? :D

mert pár öve görgettem őket és ennyi idő alatt az a mod aki adta, sokszor már nem volt mod....

a másik user blokkolása meg végre jó ötlet.

a nikk változtatásra meg régóta várok :respect:

( 2000-ben még jó poénnak tűnt... :D )
A man must accept his fate or be destroyed by it.

#14 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 09. 16:14

Üzenet megtekintéseIdézet: MarKinG - Dátum: 2010. 03. 09. 15:51

a büntetésekkel mi lett? :D

mert pár öve görgettem őket és ennyi idő alatt az a mod aki adta, sokszor már nem volt mod....

a másik user blokkolása meg végre jó ötlet.

a nikk változtatásra meg régóta várok :respect:

( 2000-ben még jó poénnak tűnt... :D )


A figyelmeztetési rendszer a régi formájában megszűnt.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#15 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 17:54

Sziasztok!
A nekem korábban küldött privát üzenetek nem láthatósága beletartozik a "bizonyos funkciók elérése a konverziót követő napokban még nem biztosított" kategóriába?

Szerkesztette: brd 2010. 03. 09. 17:55 -kor

Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#16 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2010. 03. 09. 17:56

Üzenet megtekintéseIdézet: brd - Dátum: 2010. 03. 09. 17:54

Sziasztok!
A nekem korábban küldött privát üzenetek nem láthatósága beletartozik a "bizonyos funkciók elérése a konverziót követő napokban még nem biztosított" kategóriába?


Át lettek konvertálva délutánra a privát üzenetek, kattintsd le a "beszélgetéseim" linket, ott kell lenniük.

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#17 Felhasználó inaktív   brd 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.813
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 18:02

Akkor valami hiba csúszhatott a konverzióba, mert egyrészt akár hogy kattintgatok, ott csak az általam írt üzenetek látszódnak, de konkrétan az, amit más írt nekem, nem; másrészt olyanok is ott találhatóak, amelyeket elvileg töröltem már jóval korábban.
Soha ne bízz olyanban, aki 5 napig vérzik és nem hal meg! :)

#18 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 18:46

Üzenet megtekintéseIdézet: Renwick - Dátum: 2010. 03. 09. 16:14

A figyelmeztetési rendszer a régi formájában megszűnt.

Hopp... még akad, tripláz.... van még mit javítani srácok! ;)

Szerkesztette: Piftuka 2010. 03. 09. 18:52 -kor

"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#19 Felhasználó inaktív   Silver 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.148
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2010. 03. 09. 19:08

Nagyon sajnalom, de az uj user interface 10 percnyi barangolas utan teljesen hasznalhatatlannak tunik. Hatalmas, ures teruletek mindenhol, a szem elol eltuntetett funkciok. Lehet, hogy teljesitmenyben, adminisztracioban jobb lett, de szamomra csalodast okozott.

#20 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2010. 03. 09. 19:10

Üzenet megtekintéseIdézet: N0zer0 - Dátum: 2010. 03. 09. 12:30

Nem vágom, hogy ez miért jobb, mint a régi rendszer.

Majd leírom privátban. Szkeptikus vagyok én is, se kisebb, se nagyobb fórumokon nem működik ilyen módon hatékony önszabályozás. Ez feltételezne átlagosan egy akármilyen szintet megütő intelligenciát és zaklatott napoktól mentes életet. Nem tudom, hogy a HWSW miben lenne más, miben lenne más az összetétele az itt fórumozóknak, mint az átlagos, hétköznapi emberek.
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

Téma megosztása:


  • (89 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó