HWSW Informatikai Kerekasztal: Az LCD kijelző és rejtelmei! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (88 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Az LCD kijelző és rejtelmei!

#21 Felhasználó inaktív   Cathfaern 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.259
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 28. 18:27

idézet:
Ezt írta CoREL_iNC:
Hali!

Érdekelne mire lehet ezeket a kijelzőket használni. Pontosabban ti mire használjátok? A gép höfokait kiiratni vele? Vagy mire? Amugy ha valami jóra akkor érdekelne ki mennyiért csinálna nekem egy 2*20-ast háttérvili-vel, meg valami fasza kinézettel esetleg, mint azt valakinél láttam itt. Köszi! Üdv.DR.CoRELoViCs :)
[/quote]

Szerintem gondolt át mégegyszer, hogy miért is akarsz te LCD kijelzőt...
Egyébként azt írja ki, amire beprogramozod(szoftverrel utasítod). Általában hőfok-kijelzőnek szokták használni.
"Words - so innocent and powerless are they, as standing in a dictionary; how potent for good and evil they become to one who knows how to combine them!"

#22 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 28. 20:29

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">idézet:<HR>Ezt írta picur:
<STRONG>
Hülyén nézne ki, ha úgy kellene a kábelt visszavezetni a gépbe kintről... </STRONG>

nem feltétlenül kell, van belső megoldás is: veszel egy pci 2xLPT port kártyát (~4.6+fa) és ezen használod a 2. portját (házon belül) az elsőt meg letiltod

Szerkesztette: pgyafi 2004. 04. 03. 08:29 -kor


#23 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 29. 08:34

idézet:
ezt irta pgyafi:
nem feltétlenül kell, van belső megoldás is: veszel egy pci 2xLPT port kártyát (~4.6+fa) és ezen használod a 2. portját (házon belül) az elsőt meg letiltod [/quote]

szvsz nem igazán éri meg plusz 4.6k hogy a gép HÁTULJÁN nem láss egy gépbe forduló lábelt... :confused:
bár ez magánvélemény... :cool:
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#24 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 31. 00:09

idézet:
Ezt írta f - x:
hali
engem is érdekelne egy ilyen 2x20as
szal asztmondod hogy 9ért csinálsz WIZARD?
és mennyiből jönnek ki a cuccok árai, mert nem sokallom az árat, csak inkább magam csinálnám (már ha megtudom) ezzel is tanulva mit-és hogyan kell...
[/quote]

nemtom. kb 5-6K körül van hozzá a cucc.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#25 Felhasználó inaktív   corelx 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 281
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 12. 31. 22:50

Boldog új évet......................majd 1 és negyed ora mulva!!!! Én má kész vagyok :D :D :D majd jövöre :D

#26 Felhasználó inaktív   Qabsz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 954
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 01. 03:05

Amúgy [url="http://"http://www.markuszehnder.ch/projects/lcdplugin/"]ITT[/url] egy link a WinAmp plug-in hez ami kezeli a LCD-t.
Tudom kezeli ez a másik progi is, de itt sokkal több mindent be lehet állítani.
Amúgy én egy 4*40 gondolkodom, igaz 20K kerül, de inkább gyüjtök tovább és ráfér a system + winamp kijelzés is. Mert ez a systemes progi kezeli a winampot is, igaz szükösen.
Az igazság igaza elvész az emberi igazság téves eszményének torzszüleményében.

#27 Felhasználó inaktív   Palu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 05. 23:08

Udv, en is epp egy lcd kijelzo kesziteset tervezem.
Eddig az a gondom, hogy az LPT portomat ugye a nyomtatom hasznalja es abbol csak egy van a gepembe. Vagyis olyan megoldast keresek, ami esetleg soros portrol is tudna uzemelni es LCD meghajto progik is felismerik stb.
Ket ict talaltam erre EDE700 jelzesut es PIC-an-LCD chipeket, azonban arlistakban eddig nem talalkoztam veluk.

Vagyis lehet hogy megeri a 4 rugot a plusz lpt port, ha az ic is annyiba kerul, nembeszelve a mukarol ami vele lenne.

Apropo ti milyen progikat hasznaltok es milyen driverel?

Udv Palu

#28 Felhasználó inaktív   Picur 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 07. 12:48

idézet:
Ezt írta pgyafi:

nem feltétlenül kell, van belső megoldás is: veszel egy pci 2xLPT port kártyát (~4.6+fa) és ezen használod a 2. portját (házon belül) az elsőt meg letiltod
[/quote]

Hmm, nem is annyira zavaró :)
Erre nem lenne szivem kiadni pénzt.. Köszi
Ha ezek közül bármely proci megszerzésében tudsz segíteni, akkor küldj PÜ-t! Köszi!

#29 Felhasználó inaktív   yetee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 10. 23:18

Hi srácok!

Ilyet tud valaki szerezni?

Kép
Kép
Kép [url="http://"http://www.keptech.net/images/reviews/LVSLIScorner.jpg"]http://www.keptech.n...VSLIScorner.jpg[/url]
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INTEL core2 duo E6750, Gigabyte P965-ds3, 4x1GB Kingmax DDR2-800 | Galaxy 8800GT Xtreme Tuner
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://sigx.yuriy.net/images/skin/Depressed/0/xyetee.png

#30 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 10. 23:32

idézet:
Ezt írta yetee:
Hi srácok!

Ilyet tud valaki szerezni?
[/URL]
[/quote]

1 goto gugli
2 szörcs
3 rendelés
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#31 Felhasználó inaktív   yetee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 10. 23:43

Ja megnéztem az árát! :eek: 80 dolcsi!
Európában csak 5 helyen lehet kapni, és mi nem vagyunk benne.
Asszem akkor ezt
kihagyom, pedig nagyon jól néz ki.

Mennyiért tudna nekem valaki egy 2*16-ost háttérvilágítással csinálni?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INTEL core2 duo E6750, Gigabyte P965-ds3, 4x1GB Kingmax DDR2-800 | Galaxy 8800GT Xtreme Tuner
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://sigx.yuriy.net/images/skin/Depressed/0/xyetee.png

#32 Felhasználó inaktív   Jam. 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 11. 11:07

Ha ilyet lehetne itt kapni normális áron, akkor meg se nyitottam volna a topic-ot, de sajnos semilyen kész lcd-t nem lehet kapni boltban.
MSI GX701

#33 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 11. 11:29

idézet:
Ezt írta Maxxx.Payne aki ismertebb nevén Jam:
de sajnos semilyen kész lcd-t nem lehet kapni boltban.[/quote]

itt balkán.hu-n

amúgymeg ott egy csomó netes bolt.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#34 Felhasználó inaktív   yetee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 00:49

Hi! Nos nem igazán találtam, oldalakat ahol megnézhetném. Ha tudnátok egy pár linket adni megköszönném.
Nem tudtok valahol kijelzőt? 2*16-os háttérvilágítással elég lenne. Voltam a Lomex-nál de nem volt, és nem is tudják mikor lesz. Hol lehet még kapni?
Segítsetek!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INTEL core2 duo E6750, Gigabyte P965-ds3, 4x1GB Kingmax DDR2-800 | Galaxy 8800GT Xtreme Tuner
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://sigx.yuriy.net/images/skin/Depressed/0/xyetee.png

#35 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 08:57

idézet:
Ezt írta yetee:
Hi! Nos nem igazán találtam, oldalakat ahol megnézhetném. Ha tudnátok egy pár linket adni megköszönném.
Nem tudtok valahol kijelzőt? 2*16-os háttérvilágítással elég lenne. Voltam a Lomex-nál de nem volt, és nem is tudják mikor lesz. Hol lehet még kapni?
Segítsetek!
[/quote]

más boltot nem nagyon tudok, vagy ami van ott nagyon drága
vegyél 2*20asat, minimális az árkülönbség, és jobban el lehet férni rajta, az a plusz 2*4 karakter nagyon sok ám
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#36 Felhasználó inaktív   graffin 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.230
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 09:11

idézet:
Ezt írta yetee:
Nem tudtok valahol kijelzőt? .. Hol lehet még kapni?
Segítsetek!
[/quote]

Hat en a Micronicaban vettem. Lehet, hogy dragabb mint a lomex, de kozel volt :). Ez a budafoki uton van, a BME epuletei utan a bal oldalon [ha a karinty fele mesz]

g

ui: en jo fel eve vettem, szoval lehet hogy most ott sincs
Egy kedves ismerősöm bioboltja: Panakeia

#37 Felhasználó inaktív   Palu 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 49
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 10:43

Hali,
Talan jo is hogy nem a Lomexnel vetted, mert nalunk BMEn eleg sok panaszt hallottam a lomexes LCDk hasznalhatosagaval kapcsolatban. Az elozoekben emlitett Mikronika minoseges cuccokat arul, de egyben mocskosul draga, raadasul ellenallasokat kondenzatorokat nem is lehet naluk venni, azert mashova kell elcaflatni.
Amit ajanlani tudok az a CHIPCAD, az oaltaluk forgalmazott LCDk rol meg nem hallottam panaszt. Elerhetoseguk [url="http://"http://www.chipcad.hu"]www.chipcad.hu[/url] aztan itt mindent meglehet talalni.

Udv Palu

#38 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 10:59

én lomexben eddig kb 20-30 darab lcdt vettem 2*16-2*20*4*16-4*20-4*40 méretekben, szóval majdnem mindenfélével volt már dolgom, eddig soha egyikkel se volt bajom.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#39 Felhasználó inaktív   yetee 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 37
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 16:47

Kösz WiZARD!
Megnéztem! Amint láttam azon pontosan olyan vezérlő van, mint amilyen kell. Mi a tapasztalatod, hogy egy 2*20-as kijelzőhőz kb mekkora ellenállás kell?

Köszi: Yetee!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
INTEL core2 duo E6750, Gigabyte P965-ds3, 4x1GB Kingmax DDR2-800 | Galaxy 8800GT Xtreme Tuner
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://sigx.yuriy.net/images/skin/Depressed/0/xyetee.png

#40 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 01. 14. 19:40

idézet:
Ezt írta yetee:
Kösz WiZARD!
Megnéztem! Amint láttam azon pontosan olyan vezérlő van, mint amilyen kell. Mi a tapasztalatod, hogy egy 2*20-as kijelzőhőz kb mekkora ellenállás kell?

Köszi: Yetee!
[/quote]

pasz
kell kérni hozzávaló adatlapot, vagy neten megkeresni és ki kell számolni.
4 ohm körül kell a lomexes displaytech-hez ha jól emléxem, de nem biztos
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

Téma megosztása:


  • (88 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó