HWSW Informatikai Kerekasztal: Homeworld 2 - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Homeworld 2

#161 Felhasználó inaktív   Etele 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 19.713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 06. 22:39

idézet:
Ezt írta Myrsky:

...
nah, akkor a válaszom u.a., de az anyahajót vidd a shipyardod + a flottad + a turreteid közé, javítókat ráküldeni.
...
[/quote]

Ezt is kipróbáltam tegnap, de akkor meg a Dreadnaught-ot szedik le... eh, egyre jobbban idegesít a játék... :) :)

#162 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 07. 20:21

hmmmm nekem nem voltak ilyen problémáim...

amugy nem tudom hány hypergate van, mert én csak a közelieket lőttem ki, mivel másra nincs idő...

a bomberek ellen meg ott vannak a vadászok, gunshipek, meg a gunplatformok, szóval enkem nem okoztak igazán problémát...

azért próbálkozz!!! késöbb jó kis irtós küldetések vannak, persze azoknál is oda kell majd figyelni :)))

#163 Felhasználó inaktív   Hubert 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 04. 14:26

Na, végre lett idom kiprobalni ezt is. :D
Megvallom, abban hogy mostanig vartam, nagy szerepe volt az itt elhangzott rinyálásnak, arról hogy milyen nehéz. Saját tapasztalatom nem ilyen rémes, sot.

14-ik pályán vagyok .... persze patch nélkül. Ha esetleg valaki még benézne ide, néhány észrevétel, tipp.

Valószínu, hogy a játék nem általános közönségnek készült. Gyakorlatilag a Hiigaran fajt kell megint megvédeni, olyan ellenséggel szemben ami álllandó túleroben van. Bár más játékok is ilyen sztorira épülnek, ebben az állandó fenyegetettségérzés és az ellenség túlereje nem csak sztori. Szerintem ez adja az igazán eposzi fílinget.

Mivel az egyjátékos kampány szkriptelt sztorival rendelkezik, a HW2 nem a tipikus védekezünk építünk, fejlesztünk, toborozunk majd  nagy erovel lenyomjuk a buta AI-t jellegu RTS. Ilyen szempontból "szerepjátéknak" is mondhatnánk, mert adott helyzeteknek kell megfelelni, és adott dramaturgiához kell alkalmazkodni. Ez sok újratöltést jelent ... a kampány tkp. olyan tutorial ahol saját borünkön kell kitapasztaljuk, mi muködik és mi nem. De ez eleve így lett kitalálva, ezért ment automatikusan a játék minden taktikai jelentosegu pillanatban.
Azt mondanám, a HW2 stratégiájához türelem kell, kell használni a szünet billentyut, közben meg gondolkodni a prioritasokon, használni a szondákat felderíteni, megnézni hol termel a CPU, és mit, megismerni az egységeket, stb.

Azt is megemlíteném, hogy a nehézségi szintet dinamikusan állítja a játék. Ha kimaxolt flottával ugrasz a következo küldetésbe, akkor az ellenfél is sokkal erosebb lesz, több hajóval támad. Ez azt jelenti hogy egyes nehezebb pályák elott ha feloszlatod a flottád javát, akkor jóval könnyebb lesz majd. Személy szerint nem csináltam ilyet, csak mint kuriózum említem meg.

Ha az elején van türelme az ambernek, a végére egész jól meg lehet szokni, és már nem kell annyiszor újrakaezdeni. 13-ik, 14-ik pályán pl. 8-10 ellenséges Battlecruiser-t kellet lenyomnom, míg nekünk a limit ugye az 2. De ha bombázókkal kilövöd a hajtómuveket, akkor nem tudnak egy darabig mozogni, ha kilövöd a torpedógyárat rajtuk, akkor nem tudnak támadni. 13-ik pályát ami sokak szerint a legnehezebb, újratöltés nélkül csináltam meg. :)

Általános tippek: a fregattokat nem kell sajnálni, csaléteknek kitunok, gyorsan mozognak. Platfromokat szintén. Igaz, ez utóbbiak nem mennek át a következo pályára, de viszonylag olcsók. 6000-bol kijön a maximális 20 platform, ami ugye egy Battlecruiser 1.5-szöröse, de egy ilyen fal , foleg ha a flotta többi része is közel van, bármit megállít. Lényeg hogy nagyobb hajókat ne veszítsen az ember. És a bombázókat nem kell lebecsülni. Az utlosó küldikben 14 bombázóm volt, két csoportban. Ezek bármilyen nagyobb hajót reggelire megesznek, amit kerülni kell az ellenséges vadászgépek, Gun Platformok, vagy Assault fregattok (utóbbiak csak nagy számban). Egy nagyobb csatában a bombázó feladata megsemmisíteni a Battlecruiser-ek, Destroyer-ek (cirkálók s rombolók) hajtomuvet es torpedo reszleget, anyahajók gyártórészlegeit, és fregattok ellen is kitunoek, ha tuleroben vannak.
Gunshipekkel kell oket vedeni a vadászgépektol, de a kampányban ilyen viszolnylag keves van. Interceptort nem is gyártottam az elso néhany kuldetes kivetelevel. Szóval bomber forever ! Tulajdonkeppen ebbol állt a stratégiám majdnem végig: megnézi, mivel állok szemben, es hol tudom a bombázókkal a legnagyobb kart okozni.
Amúgy meg egy helyen kell tarnani a flotta nagyobb részét, javítani oket ezerrel, már amit érdemes.(fregattot nem, de destroyer-tol felfele mindent)
Tuzerot összpontosítani mindig csak egy ellenfelre, Attack Move-val visszavonulni a platformfal moge ha baj van, stb. Kitart5st, annak aki esetleg elo- vagy megvenne. :)

Szerkesztette: Hubert 2005. 06. 04. 14:27 -kor

Next stop, Wonderland.

#164 Felhasználó inaktív   Kosh Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.061
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 08:00

Jó sokáig lapátoltál, amíg előástad ezt a topicot.

Szerkesztette: Kosh Naranek 2005. 06. 06. 08:01 -kor


#165 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 08:18

Nocsak, nocsak, mik elő nem kerülnek :) Pont most kotortam elő HW1/Cataclysm párost. A HW2-t csak azért nem, mert a nálam levő másolt verzióban egy idő után szétesnek a modellek, márpedig nem túl élvezetes felismerhetetlen pixelhalmazokkal másik felismerhetetlen pixelhalmazok ellen nyomulni :reklamacio: Más találkozott ilyen problémával? Esetleg valami megoldás?

A HW1 és a Cataclysm mostanra sajna eléggé mechanikus már  :blink:
Elköltöztem :-)

#166 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 06. 16:39

Hi!

Anno En is masolton jatszottam, de nekem nem voltak ilyen problemaim... Ha megtalalom meg akkor  megnezem, hogy a mostani gepemen jol mukodik-e.
Esetleg patch+videokartya driver update-tel probalkozz...

Szerkesztette: Myrsky 2005. 06. 06. 16:39 -kor


#167 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 08. 09:39

Idézet: Myrsky - Dátum: 2005. jún. 6., hétfő - 17:39

...

A tesztgépemen tényleg nem csinálja... Francba. Nem szeresse az ATI AIW kártyákat :confused:
Elköltöztem :-)

#168 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 08. 09:48

Na, kiprobaltam... nekem meg elkezdett kepregenyest jatszani.. pedig bekerult +512Mb RAM, meg az MX440 helyett GF6600-as van... aztan lekapcsoltam a letolteseket es ez a problema megszunt.
Amugy neked is fel akarta pakolni DX9b-t? nekem 9c van fennt, erre azt irta, hogy neki 9b kell!

Lehet hogy most ujra vegig jaccom, ha mar fenn van :)

#169 Felhasználó inaktív   Kosh Naranek 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.061
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 08. 13:00

Idézet: Myrsky - Dátum: 2005. jún. 8., szerda - 9:48

Amugy neked is fel akarta pakolni DX9b-t? nekem 9c van fennt, erre azt irta, hogy neki 9b kell!

Lehet hogy most ujra vegig jaccom, ha mar fenn van :)

Lényegtelen, hogy mit akar. Ha elindítottad volna a DX9b telepítőt, leállt volna azzal az üzenettel, hogy nem kell telepíteni, mert van egy újabb változat a gépen.

Szerkesztette: Kosh Naranek 2005. 06. 08. 13:00 -kor


#170 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 09. 12:33

Eddig nem valami szörnyű :) Ha az ember nem esik bele abba a csapdába, hogy 'jujj, de sokan jönnek, mind legyakom!", hanem a célokat tartja szem előtt, akkor hamar megvan :) Mondjuk könnyen beszélek, csak az első három pálya van meg eddig :Đ

Amit eddig láttam: a vadászokkal a bombázók ellen érdemes, a bombázókkal a nagyobb hajók ellen, a gunshipek a vadászok ellen, pulsar gunshipet meg nem kell építeni. Ha jön egy hordozó, akkor gyorsan le kell szedni a spec modulját -> nincs vele sok gond.

Mindenesetre érdemes tudni, hogy a következő hullám hova érkezik majd, és miből áll :Đ :Đ

Ui.: ja, és érdemes sűrűn nézegetni az egységek állapotát... Ha sárgul, akkor gyorsan egy 'D' :)

Ui2.: :omg: Ja, hogy ezt már mások is leírták :Đ

Szerkesztette: Rive 2005. 06. 09. 12:53 -kor

Elköltöztem :-)

#171 Felhasználó inaktív   Hubert 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.122
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 09. 17:44

Idézet: Kosh Naranek - Dátum: 2005. jún. 6., hétfő - 7:00

Jó sokáig lapátoltál, amíg előástad ezt a topicot.

Hmmm ... csak néhány karakter a keresobe, aztán ott volt. :D

Nekem is másolt van, de grafikailag minden OK, viszont most megveszem mert 9 EUR-ért nem sok. Ha már megvan az elso ketto, ez is legyen meg.
Kissé kiábrándított hogy ehhez mod-ot készíteni Maya kell, nem 3Dsmax mint az elozoekhez.

Vegigvittem (utolso playa erdekes, csak nagyon könnyu hahyperspace-el az ember Sajuk-kal) es játszottam egyet 1 CPU ellen standard fokozaton. Miután hamar nyertem, egye fene elkezdtem 5 ellen Expert szinten. Sajnos elfelejtettem oket team-be tenni így 2-t kinyirtak, egyet meg en, de idohiany miatt meg nem tudtam befejezni ...
Majd neten megprobalom, amint meglesz a doboz is.

Szerkesztette: Hubert 2005. 06. 09. 17:49 -kor

Next stop, Wonderland.

#172 Felhasználó inaktív   Rive 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.208
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 15. 11:34

Hogyan lehet megnézni, hogy a játék ami nálam van, az eredeti verzió-e, vagy a patchelt? Mer' pl. a sokak által átkozott negyedik pályát észre se vettem... Az eddigi legnehezebb az elrabolt kapitány kiszabadítása volt: négyszer kellett visszatöltenem, de utoljára ca. egy óra alatt bezúztam mindent.
Elköltöztem :-)

#173 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2005. 06. 15. 16:51

Idézet: Rive - Dátum: 2005. jún. 15., szerda - 10:34

Hogyan lehet megnézni, hogy a játék ami nálam van, az eredeti verzió-e, vagy a patchelt?

Elvileg a fomenuben ki van irva a verzioszam valahova. Ha fenn van a patch, akkor 1.1-nek kell lennie.

#174 Felhasználó inaktív   NateDog 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 27. 17:44

segitség kellene... a 12 es pályán nem akarjál a marine friggateok az ellenséges command stationt elfoglalni.
van valakinek ötlete?
"...az istenverte falakból jönnek elő !"
"Nuke it from orbit! It is the only way to be sure!"

#175 Felhasználó inaktív   Myrsky 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 03. 31. 16:35

Hú de mélyről kellett ezt előásnom :)

Rajtam kívül van aki kipróbálta már az új felújított változatot?
A grafikát tényleg felturbózták (az első résznél főleg nagyon szembetűnő a dolog), az egyetlen amit sajnálok az az időgyorsítás eltűnése, ha jól emlékszem akkor van egy pár küldetés, ahol elég sokat kell hajózgatni, mert nagyok a térképek.
Összességében viszont tetszik, kezd újra beszippantani :)

Téma megosztása:


  • (9 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 7
  • 8
  • 9
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó