HWSW Informatikai Kerekasztal: Mafia: The City Of Lost Heaven (II.) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mafia: The City Of Lost Heaven (II.)

#241 Felhasználó inaktív   kiswally2107 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 02. 28. 11:29

Szia mindenkinek! Tudnátok nekem segiteni egy peppet? Leszedtem a mafia ikarus v2-öt de nemtom h kell elinditani,régen megvolt nekem,most uj gépem van de már fingom nincs h h kell....::

#242 Felhasználó inaktív   zoszt 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 03. 11:40

Idézet: kiswally2107 - Dátum: 2009. febr. 28., szombat - 12:29

Szia mindenkinek! Tudnátok nekem segiteni egy peppet? Leszedtem a mafia ikarus v2-öt de nemtom h kell elinditani,régen megvolt nekem,most uj gépem van de már fingom nincs h h kell....::

Ha új telepítés, akkor 1.2-es patch a játékra, mafia dataxtractor letöltése pl. innen, futtatása kitömöríti a "models", "maps"... mappákba a gyári cuccokat, majd a letöltött 7zip formátumú modot, kitömöríted és fölülírod a megfelelő mappákat.
Ikarus Mod 0.3 útban van. :-)

Szerkesztette: zoszt 2009. 03. 03. 12:11 -kor

"Egyszerű életet élek: ami üres megtöltöm, ami tele van kiürítem."
MM2 buszok

#243 Felhasználó inaktív   kiswally2107 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 03. 12:09

Kösz szépen:)

#244 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 27. 14:18

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2006. 02. 24. 00:34

Én anno megcsináltam mindet, igaz annyi segítséggel, hogy térképen megnéztem hol vannak az integető emberek. De a fehér autós küldetést sosem értettem, hogy azzal lassan kell menni vagy gyorsan vagy mit kell csinálni, amelyik állandóan felrobban látszólag minden ok nélkül. Már arra sem emlékszem hogyan sikerült mégis, talán véletlenül  :confused:

Tudom, nagyon régi hsz, de azért veszem elő, mert nemrég játszottam végig újra, és ezzel a résszel sokan szívnak. Ezen a részen gyorsan kell menni 50km/h alá nem szabad lassulni. Sokszor azért megcsinálhatatlan (még 1.2-es patchel is), mert bugos a küldetés, túl korán esnek ki a bombák. Ilyenkor vagy trainert kell feltenni (nem szoktam, sose csalok), vagy a cpugrab progival kell lelassítani a Mafiát, és úgy már lassabban esnek ki. Ugyanilyen bugos tud lenni a Zeppelin hídbombázós küldi is, ott azt lehet csinálni, hogy egy erősebb autóval áttolni azt a kis csotrogányt a hídon, majd elvállalni a küldetést, és átszáguldani a szőnyegbombázáson. Esetleg ha bugos ez a két küldetés, akkor azt is lehet csinálni, hogy visszatöltünk egy korábbi mentést, hátha megjavul, nem mindig csinálja. Ha épp nem bugos ez a két küldetés, akkor nagyon könnyűek, nem szánték a készítők őket nehéznek.

A következőket csak úgy általánosságban írom a játékról, még akkor is, ha nem nagyon játszik ezzel senki. Az 1.2-es patcht muszáj feltenni, sok mindent javítottak benne. A láthatatlan emberes küldetést, a Sarah hazakísérését stb. Patch nélkül kár is nekiülni játszani, és patchcsel az autóverseny előtt is lehet nehézségi fokot választani (bár mindig megcsinálom Hardon is), Easyn fájdalmasan könnyű. Indeo codec talán már nem is kell, de azt is érdemes betárazni.

Már vagy 10x kivittem a játékot (az összes normál küldit, az összes Lucas Bertole küldetést, a Silver Flatchert is elkötöm ügyészkémnél, az összes Freeride Extreme küldetést is megcsinálom, meg csinálok pár tizenezer dollárt a sima Freeride-dal is), de még mindig óriási. Minden 2-3 évben kiviszem. Jó, már régi, meg lowpoligonos, meg alacsony felbontásúak a textúrák, de ha mindent maxra teszünk, akkor azért még nem hányinger, és a hangulata nagyon jó, és cserébe a gépigény sem számít nagynak, 2 giga, meg fostos laptopos integrált VGA mellett is mindent maxra téve mindenféle akadás nélkül simán fut, aztán a mai 4-8 gigás gépek, meg ultrabrutal VGA-k korában már csak gameboy/tetris szintjén van a gépigénye.

Ha már hangulat: ehhez a játékhoz istenverte merénylet magyarítást feltenni (meg ilyen német, olasz szinkronizált verziókkal játszani), hozzátartozik a hangulatához a NY-i gengszterangol, akcentus, meg a dumák. Épp így mai zenét is bűn hallgatni benne, meg ilyen fostos Ikaruszt, kispolkát és egyéb faszságokat betenni. Ha ilyen buziságokat akarok nézegetni, azt itthon megtehetem, nem kell ahhoz a 30-as évek virtuális világába lemerülni.

Kaszinó: nincs benne. Állítólag korai bétákban volt egy kidolgozatlan, befejezetlen kaszinó, de a végleges játékban nincs. Autót javíttatni csak sima Freeride-ban lehet, Extreme-ben meg rendes küldetéseknél nem (bár rendes küldetések között Ralphi megjavítja). Érdemes továbbá a láthatatlan emberes küldetéssel kezdeni az Extreme-et, úgy tuti probléma nélkül megcsinálható. Speedy Gonzalest meg úgy lehet legkönnyebben kinyírni, ha a sarki ház lépcsőjét elálljuk egy kocsival (onnan szaladna ki), elvállaljuk a küldetést, és akkor az autótól nem tud elmenekülni és könnyen agyonlőhetjük vagy agyonverhetjük. Lehet csinálni azt is, hogy a sniperös küldetésből spórolunk 2 golyót, 1-et a tengeri szörnyes küldetéshez, 1-et meg Speedy Gonzalesnek, aki az utcasarkon mindenképp megáll és bevár minket, itt távcsövessel le lehet szedni. Esetleg körbekocsikázni a tömböt és akkor velünk szemben fog szaladni, és könnyebb elütni.

Emlékszem, először (2004-ben jutottam csak hozzá) vagy 3 hónapig tartott kivinni a játékot, és akkor még a Freeride-ot és a FE-et nem is játszottam akkoriban. Emlékszem mennyit szoptam az ügyésznél, a kikötőben a vasúti vagonnal meg a fegyveresekkel, meg Don Pepe étterménél, meg az utolsó küldetésben. Most meg ha lenne időm, 1 nap alatt az egészet mindenestől, FE-estől is le tudnám nyomni, de ha kivárom az átvezető videókat és nem csak egész nap játszok, akkor is ki lehet vinni 2 nap alatt. Most legutóbb 4 nap alatt toltam ki, de keveseket tudtam vele game-elni.

Lehet végigjátszom a Godfathert is, azzal még soha nem nyomtam. A Mafia2 nálam kilőve, nincs hozzá gépem, amin egyáltalán elindulna, nem hogy játszhatóan futna. Egyébként meg szeretem a régi topikokat olvasni, pl. ezt és az előzménytopikját. Poén, hogy mennyire szenvedett vele először más is, meg milyen szar gépek voltak akkoriban (256MB RAM, Gef2).
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#245 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 27. 16:59

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 01. 27. 14:18

Lehet végigjátszom a Godfathert is, azzal még soha nem nyomtam. A Mafia2 nálam kilőve, nincs hozzá gépem, amin egyáltalán elindulna, nem hogy játszhatóan futna. Egyébként meg szeretem a régi topikokat olvasni, pl. ezt és az előzménytopikját. Poén, hogy mennyire szenvedett vele először más is, meg milyen szar gépek voltak akkoriban (256MB RAM, Gef2).


Pedig jó nagyon a Mafia II is és nem kell hozzá egy erőgép. AMD Athlon II procival + GeF9600GT-vel játszottam vele.
Az elsőt persze nem nyomja le hangulatban, de megvan a maga varázsa, ami rengeteg más játékból hiányzik.
Wherever you go, go with all your heart.

#246 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 27. 19:55

Üzenet megtekintéseIdézet: Dorien - Dátum: 2014. 01. 27. 16:59

Pedig jó nagyon a Mafia II is és nem kell hozzá egy erőgép. AMD Athlon II procival + GeF9600GT-vel játszottam vele.
Az elsőt persze nem nyomja le hangulatban, de megvan a maga varázsa, ami rengeteg más játékból hiányzik.

Az AMD Athlon II elég tág fogalom. Nekem csak egy igénytelen, dualcerkás laposom van, a proci alig erősebb benne, mint egy késői HT-s P4. A VGA-m meg X3100 szutyok, a legtöbb helyen egy 9600 sima (nem Pro, nem XT) Radeon szintjét nem üti meg (szóval a 2003/2004-es középkategória szintjét nem éri el), hova van ez egy 9600GT-től... A 2 giga RAM-om sem valami sok, többet nem tud fogadni a gép. Még ha valami csoda folytán el is indulna egy órás töltögetések után, akkor is max 1-5 fps-sel lehetne csak vele játszani, már ha azt játéknak lehet nevezni. Szóval addig passzolom ezeket az új játékokat, amíg nem lesz keret rendes, korszerű gépre.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#247 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2014. 01. 28. 18:14

Üzenet megtekintéseIdézet: closed - Dátum: 2003. 01. 18. 22:48

Szerintem a freeride extreme-et úgy ahogy van kár volt beletenni a játékba. :( Volt egy nagyon eltalált 30-as évekbeli hangulata keresztapával meg miegyébbel. Engem teljesen magával ragadott. Erre jön ez az infantilis hülyeség, ahol alsógatyás turbósebességű csávót kell elgázolni, meg láthatatlan embert üldözni, meg víziszörnyet ölni, meg ilyenek, cserébe olyan kocsikat kapsz, amik tuti nem léteztek akkoriban a legelborultabb autószerelő képzeletében sem. Borzalom! Agyonvágja a játék hangulatát. Nem tudom miért nem lehetett olyan feladatokat adni benne, mint a főjátékban (pénzbehajtás, bankrablás, csempészet stb), csak nem kapcsolódnának a történethez. Ezt a mostani idétlenkedést meg esetleg kiadni egy Bonus Pack formájában, hogy csak az szomorítsa vele magát, akinek ilyen marhaságokra van igénye.

Az előzménytopikból felhozom ezt a 11 éves (!) hozzászólást (úgy látszik, ebből most már sportot fogok űzni), mert érdekes gondolatot fogalmaz meg (mostanában nem gyakori az ilyen sajnos errefelé). Alapvetően egyetértek vele, amit ír. Érdekesség viszont, hogy a játékban és a Freeride Extreme-ben is az autók egy kivételtől eltekintve mind korhűek, ebben a doksiban a Vehicles résznél lehet olvasni.

Az egyetlen nem korhű járgány a játékban a Freeride Extreme Hillbillyje (kétszer is megkapjuk, rozsdaszínben és pirosban), amely valójában egy 1957-es Ford Thunderbird. Előgördül pirosban a főtörténet legvégén is, amikor Mr. Salieri még utoljára üdvözletét küldi (és a történet vége szerint már korhűnek számít). A többi járgány mind legfeljebb 1938-as, teljesen beleillenek a játék korhűségébe.

Ennek kapcsán még az jut eszembe, hogy kár volt a játékba a kocsikat kamu néven betenni. Tudom, a licencjogok, de ilyen régi retro autóknál már simán lejárt a védelmi idő. Egy ilyen nagyon régi történelmi verda, még ha a játékban szar is a többiek között, vagy valami gáz küldetésre használják, már akkor sem sérti a mostani gyár üzleti érdekeit.

Továbbá az autós topikban kéne, de itt vetem fel: régen, pl a játék korabeli autókra miért biciklikereket csináltak? Szerintem ha rendesen megcsinálják a futóművet, elvitt volna egy normális kereket, rendes tapadási felületű gumival, és még egy ilyen lassú járgánynak is jobb lett volna a kormányzása, útfekvése.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#248 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 10. 31. 02:24

Üzenet megtekintéseIdézet: Mumia - Dátum: 2006. 02. 23. 23:34

Én anno megcsináltam mindet, igaz annyi segítséggel, hogy térképen megnéztem hol vannak az integető emberek. De a fehér autós küldetést sosem értettem, hogy azzal lassan kell menni vagy gyorsan vagy mit kell csinálni, amelyik állandóan felrobban látszólag minden ok nélkül. Már arra sem emlékszem hogyan sikerült mégis, talán véletlenül :confused:

Üzenet megtekintéseIdézet: Raynes - Dátum: 2014. 01. 27. 13:18

Tudom, nagyon régi hsz, de azért veszem elő, mert nemrég játszottam végig újra, és ezzel a résszel sokan szívnak. Ezen a részen gyorsan kell menni 50km/h alá nem szabad lassulni. Sokszor azért megcsinálhatatlan (még 1.2-es patchel is), mert bugos a küldetés, túl korán esnek ki a bombák. Ilyenkor vagy trainert kell feltenni (nem szoktam, sose csalok), vagy a cpugrab progival kell lelassítani a Mafiát, és úgy már lassabban esnek ki. Ugyanilyen bugos tud lenni a Zeppelin hídbombázós küldi is, ott azt lehet csinálni, hogy egy erősebb autóval áttolni azt a kis csotrogányt a hídon, majd elvállalni a küldetést, és átszáguldani a szőnyegbombázáson. Esetleg ha bugos ez a két küldetés, akkor azt is lehet csinálni, hogy visszatöltünk egy korábbi mentést, hátha megjavul, nem mindig csinálja. Ha épp nem bugos ez a két küldetés, akkor nagyon könnyűek, nem szánték a készítők őket nehéznek.

Az 1.2-es patcht muszáj feltenni, sok mindent javítottak benne. A láthatatlan emberes küldetést, a Sarah hazakísérését stb. Patch nélkül kár is nekiülni játszani, és patchcsel az autóverseny előtt is lehet nehézségi fokot választani

Újabb 3 év távlatából megint topiknekrofíliát követnék el, de mivel újra belefutottam az 1.2-es patch feltétele ellenére is a fehér autós és a zeppelines bombázós Freeride Extreme küldetések bugjába, és a játék fórumai más oldalakon már nem élnek, ezért itt írnám meg a megoldást. Tudom, nagyon régi játék, nem játszik vele senki már, de ha mégis, és valaki szívna ezekkel a küldetésekkel, akkor jól fog jönni neki, a kereső meg fogja találni ezt a topikot.

Régen ezt a legutolsó patchben sem javított két küldetést úgy csináltam meg, ahogy már írtam 3 évvel ezelőtt, a CPU Grabber nevű programmal lelassítottam a procit, ezzel lassabb lett a játék is, és lassabban potyogtak a küldetésben a bombák. Igen ám, de ez a módszer modern gépeken (C2D, C2Q, i3 és felette, illetve ezeknek megfelelő AMD proci esetén) nem működik, pl. most egy i5-össel reménytelen, még lelassítva is túl gyors a játéknak. Ráadásul találtam róla egy olyan leírást, ami szerint nem a procit kell lassítani, hanem 15-20 fps-re kell lassítani a játék grafikáját. Ezt a Bandicam nevű alkalmazással lehet elérni, tényleg segít. A Bandicam-ban (olyan mint a Fraps, csak többet tud) be kell állítani, hogy ne csak felvétel közben alkalmazzon fps limitet, és meg kell neki adni hány fps legyen a max. Utána már rendesen végigjátszható ez a két FE-s küldetés. Sajnos muszáj így trükközni, mert a sima vsync nem oldja meg a problémát, az max. 40-60 fps-re korlátozza (még mindig túl sok fps a játéknak), kivéve az NV driverben be lehet állítani fps limitet, de ezt a hajára kenheti az, akinek ATi- vagy Intel-kártyája van. Azért kicsit gáz, hogy ennek a két küldetésnek a bugja soha nem lett javítva végül, talán nem látták fontosnak, aki még játszik is vele, talán csak a főszálat viszi ki benne, azt sem teljesen (nem viszi ki a Lucas Bertole-féle mellékküldetéseket), talán ez utóbbi az oka, hogy a Freeride Extreme opció náluk nem aktiválódik. Eleve azt sem értem, hogy a hülye cseheknek miért kellett ezt fps-függő fizikával leprogramozni.

Persze ez a bandicamos megoldás csak Windows alatt működik, bár nem hinném, hogy játsza valaki Linux alól Wine-vel, mert az alatt eleve bugos a játék hangja, így nem is hinném, hogy Linux alatt ki kéne kísérletezni ennek az fps-korlátozó megoldásnak a mikéntjét. Esetleg ha mégis, akkor meg trainert, cheatet kell használni ehhez a két küldetéshez, mivel mást nem lehet tenni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#249 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2018. 04. 21. 21:51

Eltelt újra másfél év, ezért újra kivittem, minden 1-2 évben ki szoktam játszani.

Szopás az volt vele most is bőven. Az Invisible Man nevezetű Freeride Extreme küldetésnél most a felüljáró vonatok bugzottak, egy lógott a sínek felett, és nem érkezett helyette sem másik, a láthatatlan ember meg csak állt a megállóban. Nem véletlenül írtam néhány évvel ezelőtt, hogy a Freeride Extreme-et mindig ezzel a küldetéssel kell kezdeni. Most úgy voltam vele, hogy nem azzal kezdek, meg is szívtam.

A másik az Exploding Celeste küldetés, az alapból mindig fps-függő fizika miatt bugos. Ezért megint Bandicamot használtam, de egyrészt elfelejtettem, és múltkor nem írtam, hogy Game Record Mode-ot kell rajta bekapcsolni, de a rögzítést nem kell elindítani, az FPS beállításoknál meg max 14-15 fps-ses limitet beállítani arra az esetre is, ha nem rögzít videót a progi. Még így is nehéz volt megcsinálni ezt a küldetést.

Ezúttal a Taxi Bomb küldetés is beszivatott, amiben taxikat kell a vízbe lökni. A legutolsó taxiból a kikötőben kettő van, és nem emlékeztem melyiket kell vízbe lökni, természetesen a rosszal kezdtem. A kikötő bejáratához legközelebb eső taxi az, nem az, ami mögötte van.

Linux alatt is van fejlemény, már jobban fut Wine alatt, Wine 3.6-tal próbáltam. Még így sem fut hibátlanul, mert néha random nagyon csúnyán beakad, de aztán jó megint. Természetesen Win10 alatt játszottam ki ezúttal is. Gondolnánk, hogy Win10 alatt nincs vele szopás, mert natívan fut ilyenkor a játék, na, ez óriási tévedés. Először is Win10-nél engedélyezni kell a Windows összetevők közül a Direct Play-t (ezt múltkor nem kellett), csak úgy indul el a játék. Másrészt mint írtam másfél éve, kötelező 1.2-re patchelni (ezt a patcht néhány oldalon 1.3-nak számozzák, de ugyanaz).

Jó lenne, ha kiadnák a forráskódját, és egy bugmentes új verzió lenne minden platformra. Nem kéne Wine-vel ökörködni, telón is végig lehetne nyomni. 16 éves játék, nem hiszem, hogy komoly pénzt szednének be belőle, meg ha ingyenessé nem is teszik, attól a forráskódot ki lehet adni, ahogy az ID Software szokta. Van is most egy opensoure projekt a github-on, OpenMF a neve, próbálják reverse engineering segítségével újraírni a kódját a játéknak, de még nagyon kezdeti stádiumban van, nem lehet játszani vele, csak az üres pályán, küldetésrészeken, városban repkedni. Még évek, mire eljutnak játszható demó szintjéig.

Szerkesztette: Raynes 2018. 04. 21. 21:57 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

Téma megosztása:


  • (13 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 11
  • 12
  • 13
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó