HWSW Informatikai Kerekasztal: Magyar játékfejlesztés - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Magyar játékfejlesztés

#1 Guest_havoc_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 12. 16:26

Csak arra volnék kiváncsi hogy fejleszt-e még valaki Magyarországon jétékot (persze nem a Philos tipusu céges fejlesztésre gondolok), vagy a sufni-tuning (otthoni/baráti hobby fejlesztés) végleg halott?

#2 Guest_Yany_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 12:11

ha befejeztem a diplomamunkám, nekilátok egynek másod/harmadmagammal

#3 Guest_Lőrike_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 20:51

fps-t!
Kép Kép Kép Kép
FPS-T!!!!!!!!

#4 Guest_Speed_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 13. 21:31

idézet:
Eredetileg Lőrike írta:
fps-t!
Kép Kép Kép Kép
FPS-T!!!!!!!!
[/quote]

Abbol van eleg.... Az eleg egyenlore Kép

Logikait

------------------
"Minek nekem tamagocsi, én Windowst használok..."

#5 Guest_Yany_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 12:11

A miénk egy alternatív FPS lesz, ugyanis nem embert, hanem a descent-ben megtalálhatókhoz hasonló lebegő szerkentyűket kell majd irányítani. Az egész kizárólag multi lesz. Lehet fejlesztgetni majd a járgányunkat különböző fegyverekkel, meg mindennel. A grafika a 20. szempont, de D3D-s lesz az már tuti. Kép

Yany

[Ezt a hozzászólást Yany szerkesztette (2001. Szeptember 14.).]

#6 Guest_KeKKSZike_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 18:02

idézet:
Eredetileg Speed írta:

Abbol van eleg.... Az eleg egyenlore Kép

Logikait

[/quote]

Logikai-ból is van már éppen elég... Kép Kép

#7 Guest_Lőrike_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 14. 19:20

Legyen logikai fps Kép
Egyébként kinek elég, ami van?
A jóból soha nem elég!

#8 Guest_bbence_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 15. 20:06

Mi is fejlesztünk egy FPS, de ez egy VH II-es dolog lesz.

#9 Guest_byr_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 18. 10:16

Hi!

Mi is akartunk néhányan csinálni egy akció-kaland típusú játékot, de sajna programozó hijján nem lett belőle semmi... Egyébként sok szerencsét azoknak, akik D3D motort akarnak írni... Én küzdöttem vele egy kicsit, de túl durva volt, így letettem róla. Egy valami készült el belőle, mégpedig a multihoz használandó DirectPlay felület. Ha esetleg vki igény tart rá, akkor szívesen elküldöm, igaz C++ Builder 4.0-ban készült TDirectPlay componens. Ha tudjátok használni, akkor szívesen megosztom bárkivel...

Én legszívesebben valamilyen 1918-tól kezdődő ország-stratégia-diplomácia-gazdaság szimulációs progit csinálnék, de hát persze az sem túl egyszerű...

Üdv: byr

#10 Guest_bbence_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 18. 15:19

Nem kell megírni a 3d enginet, hisz ott van a truevision3d. Ez egy windowsos d3d engine, amit vb-ből és c++-ból is lehet programozni. Ráadásul magánfelhasználásra és freeware-ra ingyenes. [url="http://"http://www.truevision3dsdk.com"]www.truevision3dsdk.com[/url]
Nagyon cool. Próbáljátok ki.

#11 Guest_Jareth_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 18. 19:24

Én írtam PACMAN-t pár éve, tök jó lett, bár 80x25-ös felbontásban működik csak, de hát DOS FOREVER Kép

------------------
"Mindegy, hogy szeretnek vagy utálnak, csak ne nézzenek levegőnek!" - Marilyn Manson

#12 Guest_byr_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 19. 08:25

idézet:
Eredetileg bbence írta:
Nem kell megírni a 3d enginet, hisz ott van a truevision3d. Ez egy windowsos d3d engine, amit vb-ből és c++-ból is lehet programozni. Ráadásul magánfelhasználásra és freeware-ra ingyenes. [url="http://"http://www.truevision3dsdk.com"]www.truevision3dsdk.com[/url]
Nagyon cool. Próbáljátok ki.
[/quote]

Nem rossz kis engine, viszont sajna ami nekünk kellett volna, annak min. Max Payne szintűnek kellett volna lennie. Hát sajna nem jött össze... Bár van egy olyan gyanúm, hogy ez az engine is tud szép dolgokat, csak akkor szép grafikát kell csinálni hozzá, valamint szép textúrákat, mert van olyan screenshot, ami pocsékul néz ki, de van olyan, amelyik kiru!

Üdv: byr

#13 Guest_Uchimata_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 19. 14:14

Logikai? Nesztek:

ftp://ftp.csatolna.h...mes/othello.exe
Mindössze 5860 byte lett a Borland Pascal szörnyszülöttje Kép
Yany és jómagam műve. Vagy csak a Yanyé? Na majd megkérdezem Kép

Ha sikerül előbányásznom, akkor kaptok még egy országos verseny második helyezettjét is (6-7 éve csináltuk). Annak lesz csak igazán élvezetes, aki szerette a C64-es Choplifter című mesterművet. Remélem megtalálom...

#14 Guest_Uchimata_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 19. 14:30

Bocs, közben átraktam a
ftp://ftp.csatolna.h...rek/othello.exe
helyre.

Kaptok még mást is:
ftp://ftp.csatolna.h...k/fireline#.exe
Ez 48049 byte hosszú tömörített valami. Ezt szeretnénk D3D-ben multisra megcsinálni. Amit letölthettek még BP-ban készült, de a grafika és a 3D jobbára assembly. Nem egy nagy valami. Kész sincs, nem is szép, nem is jó, de pályát is csinálhattok hozzá (hurrá!). Ha nagyon égő, azon nyomban leszedem, egyébként meg használjátok egészséggel. Ja, ezt 5 éve izzadtuk Yanyval pár nap alatt, így ne számítsatok semmi használhatóra. A doksi sem igaz, mert még nemm mennek bizonyos funkciók. Szóval totál kaka úgy ahogy van, csak az éhségeteket a házi barkácsolásra csillapítandó gondoltam közzé tenni.

Akkor még tartozok egy helikofferes gammával...

#15 Guest_Uchimata_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 21. 14:21

Én ezt nem értem. Akárhány fórumba írok, ott pár napos szünetet rendelnek el. Miért nem ír ide senki?

#16 Guest_GIJOE_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 21. 14:54

Én itt vagyok és figyelek! Minden látok, mindent hallok! Kép
Na, szóval a haveromék is próbálkoznak most valami szerejáték gyártással. Nem tapasztalati pontokkal meg ilyesmi, hanem valami újítást akarnak belevinni, ami megújítja az RPG társadalmat! Kép Engem is be akartak szervezni, hogy írjak engine-t, de nincs most ilyenekre időm! ( Meg lehet, hogy bele is törne a bicskám! Kép ) Örülök ha az MP3 kategorizáló progimat befejezem! Kép

#17 Guest_Jareth_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 21. 16:11

A haverral elkezdtünk egy szerepjáték-szerűséget, Wolf3D engine lett volna (ne röhögjetek), de belebuktunk Kép Már az engine írásánál volt egy nehézség, de hát ezt el lehet nézni, ugyanis 3D animátor a srác, nem pedig kóder Kép

------------------
"Mindegy, hogy szeretnek vagy utálnak, csak ne nézzenek levegőnek!" - Marilyn Manson

#18 Guest_Lőrike_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 21. 19:04

Nem akarok senkit megbántani, de "amatőr szinten", otthon a haverokkal csak amatőr játékokat lehet írni. Ez jó szórakozás azoknak, akik csinálják, de semmi több. Nem értem, miért nincs egy-két manager szemléletű főokos, aki maga köré gyűjtené a csellengő tehetségeket, és belevágná a fejszéjét a nagy fába.

#19 Guest_havoc_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 22. 09:34

Hat azert eleg sok jatek indul amator szinten. Eleg keves jatek indul mint "profi" fejlesztes (legalabbis Magyarorszagon Kép

#20 Guest_Jareth_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 09. 22. 11:00

Persze, hogy otthon nem lehet 'commercial' szintű játékokat készíteni, de hát ha valaki elsöprő vágyat érez arra, hogy minőségi játékokat írjon, az látogasson el [url="http://"http://www.digitalreality.hu/allas/index.html"]IDE[/url], mert a Digital Reality pl. keres programozókat és grafikusokat!

------------------
"Mindegy, hogy szeretnek vagy utálnak, csak ne nézzenek levegőnek!" - Marilyn Manson

[Ezt a hozzászólást Jareth szerkesztette (2001. Szeptember 22.).]

Téma megosztása:


  • (3 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó