HWSW Informatikai Kerekasztal: Mágnesmotor - valóság vagy csak álom???? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Mágnesmotor - valóság vagy csak álom???? Értékeld a témát: -----

#41 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:37

idézet:
Ezt írta byr:
[url="http://"http://www.perendev.co.za/products/magnetic_motor/"]Egy cég, aki ipari szinten akar ilyet csinálni...[/url]
[/quote]

érdemes mást is megnézni azon az oldalon, pl [url="http://"http://www.perendev.co.za/products/car/index.html"]a mágneses autójuk[/url] is ROTFL: még semmi nincs belőle, de az már fix, h "0-100 5.6 sec", meg "Performance 20% better than vehicle in same class" :D

vajon miért van az, h nem csap le rájuk a hatalmas autógyártó- és persze az olajmaffia? hát itt minden más gyártónak befellegzik ha ezek elkezdenek dolgozni! hogy lehet, h még létezik ez az oldal?

#42 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:41

idézet:
Ezt írta Drummaster:
Bizony, egyes embercsoportok gazdasági érdekei ellenkeznek az ilyesfajta találmányok "közkinccsé" tételével[/quote]

az utóbbi években elterjedt egy "internet" nevű vmi, amin bizony már nem lehet meggátolni az információ szabad áramlását
nyugodtan tessék közkinccsé tenni - ha van mit...

#43 Felhasználó inaktív   palpatine 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.084
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:41

Hehe. Az ilyeneken mindig jot nevetek.

"Tul kell lepni a kozepiskolas fizikan..."
LOL Esetleg neki kellett volna bejarnia ra! :D

idézet:

...
A jelenlegi szerkezet képes egyszerre elektromos- és hőenergiát is termelni mindenféle külső erőforrás nélkül
...
[/quote]

Hat erre a Nap is kepes. Csinalja is mar egy ideje! :D De meg az sem orokmozgo, es plane nem kepes tobb energiat leadni, mint amennyit valaha felvett... Es ez egy olyan gondolat, amin a fizikahoz nem ertok is elgondolkodhatnak. Mi lesz a magnesekkel ezekben a kiserletekben? Megmondom lattatlanban. Elvesztik a magnesesseguket. Ez az egyetlen mod, hogy _plane_ mechanikus uton tobbletenergiat nyerjenek ki a rendszerbol. (Bar ez sem tobbletenergia, csak egyszeruen a rendszer energiaja volt.) Masik modszer meg a maghasadas vagy a fuzio... (a tobbit a fizikusok)

#44 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:53

idézet:
Ezt írta Degeczi:


érdemes mást is megnézni azon az oldalon, pl [url="http://"http://www.perendev.co.za/products/car/index.html"]a mágneses autójuk[/url] is ROTFL: még semmi nincs belőle, de az már fix, h "0-100 5.6 sec", meg "Performance 20% better than vehicle in same class" :D

vajon miért van az, h nem csap le rájuk a hatalmas autógyártó- és persze az olajmaffia? hát itt minden más gyártónak befellegzik ha ezek elkezdenek dolgozni! hogy lehet, h még létezik ez az oldal?
[/quote]

Valószínűleg a beépítendő villanymotor karakterisztikájából és a tervezett jármű tömegéből, légellenállásából, stb. ki tudják számolni...
Egyébként meg nem titok, hogy jobban gyorsulnak a villanymotoros autók, és a "performance" is jobb nekik...

Üdv: byr

[ 2003. július 30.: byr szerkesztette a hozzászólást ]
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#45 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 18:56

idézet:
Ezt írta palpatine:
Hehe. Az ilyeneken mindig jot nevetek.

"Tul kell lepni a kozepiskolas fizikan..."
LOL Esetleg neki kellett volna bejarnia ra! :D



Hat erre a Nap is kepes. Csinalja is mar egy ideje! :D De meg az sem orokmozgo, es plane nem kepes tobb energiat leadni, mint amennyit valaha felvett... Es ez egy olyan gondolat, amin a fizikahoz nem ertok is elgondolkodhatnak. Mi lesz a magnesekkel ezekben a kiserletekben? Megmondom lattatlanban. Elvesztik a magnesesseguket. Ez az egyetlen mod, hogy _plane_ mechanikus uton tobbletenergiat nyerjenek ki a rendszerbol. (Bar ez sem tobbletenergia, csak egyszeruen a rendszer energiaja volt.) Masik modszer meg a maghasadas vagy a fuzio... (a tobbit a fizikusok)
[/quote]

Izé nem vagyok fizikus, úgyhogy lehet hülye a kérdés, de a nap nem ad le véletlen többletenergiát? Mégiscsak magfúzió van benne, ami elvileg többletenergiatermeléssel jár. Vagy rosszul tudom? A Jupiter nevű bolygóra is mondtak ilyesmit, hogy több energiát sugároz ki, mint amennyit elnyel (Barna csillag vagy mi)...

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#46 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:03

idézet:
"mágnesek körül egy deformált mágneses tér alakul ki, igy a mágnesek egymáshoz közelítéséhez szükséges energia kisebb, mint [...] távolodásukkor létrejövõ energia"[/quote]

"így"? nofene. ezt az "így"-et nem lehetne reszletesebben? mert ez az egesz igy meg semmi...

--

"több energia jon ki belole, mint ami bemegy"

hmhm. mit jelent ez? legtobben egybol azt mondjak, h borulnak a kalsszikus fizika alaptorvenyei, nem ervenyes az energiamegmaradas, stb... sok kiserlet bizonytitta mar, hogy ez igy van, de sebaj, hatha megse, hatha valamit kovetkezetesen szarul csinalnak, vagy nem veszik eszre azt, amire majd a kovetkezo Einstein vilagit ra, blabla.

node.
mi van akkor, hogyha ervenyes az energiamegmaradas, csak az ilyen tobb energiat ad le mint felvesz dolgoknal valami olyan energiat is felvesz, amit nem vesznek figyelembe, mert nem tudjak, h letezik? hmhm??


ui. hogyhogy ilyen topicban meg nem merult fel Egely neve? <;

#47 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:06

idézet:
Ezt írta byr:
Valószínűleg a beépítendő villanymotor karakterisztikájából és a tervezett jármű tömegéből, légellenállásából, stb. ki tudják számolni...[/quote]

sajnos ez így minimum komolytalan (h ne a "röhejes" szót használjam)
valódi cég ilyet nem csinál, ez csak parasztvakítás

egyébként elég gyengék amúgyis, mer' én már olyan autót fogok kihozni, ami kiszámoltan 4.8 alatt gyorsul százra, 30%-al pipál le minden hasonló modellt, és 2 millió kilométerig nem kell hozzányúlni a csapágyazásához

konkrétumok iránt emilben tessék érdeklődni (persze érthető módon ingyen nem küldhetek semmit)

#48 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:09

idézet:
Ezt írta sz:
ui. hogyhogy ilyen topicban meg nem merult fel Egely neve? <;[/quote]

En rakerestem a szoban forgo [url="http://"http://www.google.co.hu/search?hl=hu&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=Gary+motor&btnG=Google+keres%C3%A9s&lr=lang_hu"]talalmanyra[/url]... az elso talalat nem lepett meg kulonosebben... ;)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#49 Felhasználó inaktív   szeder 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.009
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:18

idézet:
Ezt írta Samott:
En rakerestem a szoban forgo [url="http://"http://www.google.co.hu/search?hl=hu&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=Gary+motor&btnG=Google+keres%C3%A9s&lr=lang_hu"]talalmanyra[/url]... az elso talalat nem lepett meg kulonosebben... ;)
[/quote]

Ahá! Tudtam én hogy ebben is benne lesz a keze az öreg mágusnak! (;

#50 Felhasználó inaktív   FCs 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:19

meglehetősen könnyű abba a hitbe ringatni magunkat, hogy a megismerő tudományok eléréték a megismerhetőség legmagasabb fokát, innen már mindent csipőből igazolunk vagy tagadunk a rendelkezésünkre álló képletek alkalmazásával. a valóság ellenben azt mutatja, hogy a tudományos elméletek az átfogó kijelentésektől a macro, majd micro közegre igazolhatóvá redukálódtak, és ezek a paradigmaváltások során a tudomány mára eljutottak arra a szintre, amikor az egyes tételek már csupán elméleti igazolása is elégséges bizonyíték.
az einsteini fizika meghaladta newton és kepler téziseit, az einsteini fizikát pedig már több ponton a mai kvantum fizika. a kvantummechanika, a relativitáselmélet, a káosz elmélet, mind valami teljesen újat adtak a tudományoknak, és újabb kérdéseket vetettek fel, de ezek alapján a legfontosabb kijelentés amit így a XXI. század elején tehetünk az az, hogy végképp elmúlt a megkérdőjelezhetetlen tézisek kora. az energiamegmaradás törvénye az utolsó általános elmélet, ellenben már ezt is támadják azzal, hogy az univerzum teljes energiája bizonyíthatóan csökken.
szóval ez a mágnes dolog lehet butaság, de pontosan ennyi erővel akár igaz is.

#51 Felhasználó inaktív   RDaneel_hu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.955
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:26

idézet:
Ezt írta FCs:
meglehetősen könnyű abba a hitbe ringatni magunkat, hogy a megismerő tudományok eléréték a megismerhetőség legmagasabb fokát, innen már mindent csipőből igazolunk vagy tagadunk a rendelkezésünkre álló képletek alkalmazásával. a valóság ellenben azt mutatja, hogy a tudományos elméletek az átfogó kijelentésektől a macro, majd micro közegre igazolhatóvá redukálódtak, és ezek a paradigmaváltások során a tudomány mára eljutottak arra a szintre, amikor az egyes tételek már csupán elméleti igazolása is elégséges bizonyíték.
az einsteini fizika meghaladta newton és kepler téziseit, az einsteini fizikát pedig már több ponton a mai kvantum fizika. a kvantummechanika, a relativitáselmélet, a káosz elmélet, mind valami teljesen újat adtak a tudományoknak, és újabb kérdéseket vetettek fel, de ezek alapján a legfontosabb kijelentés amit így a XXI. század elején tehetünk az az, hogy végképp elmúlt a megkérdőjelezhetetlen tézisek kora. az energiamegmaradás törvénye az utolsó általános elmélet, ellenben már ezt is támadják azzal, hogy az univerzum teljes energiája bizonyíthatóan csökken.
szóval ez a mágnes dolog lehet butaság, de pontosan ennyi erővel akár igaz is.
[/quote]

:D
RDaneel_hu

#52 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:38

idézet:
Ezt írta Degeczi:


sajnos ez így minimum komolytalan (h ne a "röhejes" szót használjam)
valódi cég ilyet nem csinál, ez csak parasztvakítás

egyébként elég gyengék amúgyis, mer' én már olyan autót fogok kihozni, ami kiszámoltan 4.8 alatt gyorsul százra, 30%-al pipál le minden hasonló modellt, és 2 millió kilométerig nem kell hozzányúlni a csapágyazásához

konkrétumok iránt emilben tessék érdeklődni (persze érthető módon ingyen nem küldhetek semmit)
[/quote]

Kössél bele abba, hogy beszúrtam egy linket. És mi van akkor, hogy ha a tesztautó már elkészült, és annak az adatait tették közzé. Persze gyártani még nem gyártják, rendelni még nem lehet, de attól még lehet nekik működő autójuk.

Aki bele akar kötni valamibe, bele is tud. Nem értem, miért nem lehet máshogy hozzáállni a dologhoz, csak úgy, hogy röhejes, f@szság, baromság, hülyeség, stb...

Ezek helyett lehetne ezt is használni:
"Szerintem azért működik mert..."
"Dr. XY fizikus bebizonyította, hogy nem működik, mert... + link/könyvcím/stb..."
"Szerintem azért nem működik, mert..."
stb...

Mindjárt máshogy nézne ki az egész téma... :(

Üdv: byr

[ 2003. július 30.: byr szerkesztette a hozzászólást ]
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#53 Felhasználó inaktív   palpatine 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.084
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 19:40

idézet:
Ezt írta byr:

Izé nem vagyok fizikus, úgyhogy lehet hülye a kérdés, de a nap nem ad le véletlen többletenergiát? Mégiscsak magfúzió van benne, ami elvileg többletenergiatermeléssel jár. Vagy rosszul tudom? A Jupiter nevű bolygóra is mondtak ilyesmit, hogy több energiát sugároz ki, mint amennyit elnyel (Barna csillag vagy mi)...

Üdv: byr
[/quote]

E=mc^2
Erdemes utananezni... A nap tomege is valtozik, reszben az elsugarzott energia miatt. A Nap nem ad le "tobbletenergiat". Egyebkent a fuzio miert lenne tobbletenergia? De ezt egy fizikaval alaposabban foglalkozo egyen biztosan jobban tudja... elmagyarazni.

idézet:
Ezt írta sz:

node.
mi van akkor, hogyha ervenyes az energiamegmaradas, csak az ilyen tobb energiat ad le mint felvesz dolgoknal valami olyan energiat is felvesz, amit nem vesznek figyelembe, mert nem tudjak, h letezik? hmhm??
[/quote]

Ennek a kerdesnek mar tobb ertelme van. De ezzel mar ra is mutattal a sarlatanok gyenge pontjara. Ok sosem foglalkoznak azzal, hogy vajon mi is az az "energia". Ha nem tunt volna fel, ok a ma is ismert fogalmakkal manipulalnak (marpedig mai tudasunkkal nem lehet orokmozgot gyartani), de kimerito, teljes melysegu magyarazatot sosem adnak a dolgaik mukodeserol. Hiszem azt, hogy lehet epiteni olyan "dolgot", ami akar evekig rengeteg energiat szolgaltat, de a "miertnek" mindig megvan a maga "oka". Gondoljatok az atomreaktorokra, mukodnek nehany tonna/kilo anyaggal latszolag mindenfele energia befektetese nelkul. Arra nem is gondol senki, hogy ezek az anyagok hogyan jottek letre (ez volt az energia befektetese). Es az egesz procedura vegen a kornyezetre meg mindig artalmas "dolgokat" kell _jo sokaig_ biztonsagosan tarolni.

idézet:
Ezt írta FCs:

az einsteini fizika meghaladta newton és kepler téziseit, az einsteini fizikát pedig már több ponton a mai kvantum fizika. a kvantummechanika, a relativitáselmélet, a káosz elmélet, mind valami teljesen újat adtak a tudományoknak
[/quote]

Hogy is van ez? :confused:

[ 2003. július 30.: palpatine szerkesztette a hozzászólást ]

#54 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 20:01

Na, ez a hangnem már jobban tetszik...
Tény, hogy nem vagyok fizikus sajna, így valszeg kérdezek hülyeséget is :)
Azonban a fúziós erőművek elméletén meg gyakorlatán nem azért küzdenek, mert több energiát nyersz vele, mint amit befektetsz? A fúzió alapelveivel nagyjából képben vagyok, persze nem az összes körülménnyel.
A napban tudomásom szerint hidrogén fuzionál héliummá, miközben alacsonyabb energiaszintre jut, és a maradékot pedig kisugározza. A fúziót pedig a nagy nyomás és a magas hőmérséklet indíthatta be valamikor régen, és azóta is tart. Vagyis ha ezt nem számítjuk bele, akkor szerintem több energiát ad le, mint amennyit felvesz. Küldönben nem melegítene vagy mégis???

Üdv: byr
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#55 Felhasználó inaktív   steven7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 20:04

Halihó!

Nekem is kérdéseim lennének (bár ezekben kimondatlanul ott van a véleményem).

1., Ha megoldható ez a dolog, akkor ugyebár ez a "semmiből csinálunk valamit" megoldása. Lehetséges ez?

2., Ha ez az energiatermelő izé létezik, amit az összes világhatalom negligál, akkor miért nem vett Szaddam Husszein 1000 ilyen gépet és ezzel az ő hadserege lett volna a legerősebb és Bush most Szaddam házi cipőpuculója lenne?

3., Miért szarakszik a legnagyobb szellemi potenciált maga mögött tudó NASA holmi vacak napelemekkel az űrállomáson, amikor pár ilyen mágnesgéppel biztosíthatná az energiát, a meleget (kaját, nőket, stb.).


Szóval az első kérdésem az alapelv lehetségességére kérdez rá, a második azt firtatja, hogy a hadiiparban (ahol ugyebár pénz és elvek nem számítanak, csak az eredmény) miért nem használják ezt, a harmadik kérdés pedig arra vonatkozik, hogy ott, ahol van egy-két jóagyú gyerek és igen nagy a szükség, miért nem ismerik el ezt a dolgot :confused:

#56 Felhasználó inaktív   byr 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 980
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 20:16

Jogos a kérdés, bár szerintem önmagában 1000 ilyen készülék nem tesz egy hadsereget ütőképessé... Hacsak nem ilyen rohadt dög nagy gépeket dobsz ki bomba helyett :) :) :)

Ezeknek a szerkentyűknek a felhasználása inkább erőműként célszerű, mint hadsereg energiaellátására (mármint a Szabó féle bizgentyű). A mágnesmotor meg nem biztos, hogy olyan erős, hogy egy tankot meghajtson. Repülőgépekre meg a sugárhajtás biztos, hogy nagyobb tolóerőt biztosít. Szerintem a méretek miatt nem alkalmaznák ezt első körben a világűrben sem, egy napelemtáblát össze lehet csomagolni, egy nagy dög vas gépet nem biztos, több lépcsővel kell fellőni, és végül is a napelemek is free energiát szolgáltatnak, de kisebb költséggel. Egyébként meg az is lehet, hogy súlytalanságban nem működik... ???

Üdv: byr

[ 2003. július 30.: byr szerkesztette a hozzászólást ]
I am Sorry! What's your name?

Konfig:
AMD Athlon 64 3200+, ASUS A8N-SLI Deluxe, 2x512MB DDR 400Mhz (PQI), 2x WD 74Gb SATA HDD RAID0, ASUS NV6600GT 128Mb

#57 Felhasználó inaktív   steven7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 20:57

idézet:
Ezt írta byr:
Egyébként meg az is lehet, hogy súlytalanságban nem működik... ???

[/quote]

Halihó!

Na, ha valahol nagyon jól működhetne, az pont a súlytalanság! Sok olyan perpetuum mobile van, ami elvileg a súlytalanság állapotában (jobban) működhetne, mint gravitációs térben.

Nem tudom, hogy nem működnek, vagy csak nem próbálták őket :confused:

#58 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 21:06

idézet:
Ezt írta byr:
Mindjárt máshogy nézne ki az egész téma...[/quote]

Tessék bemutatni, nyilvánosságra hozni végre valamit, [b]ami működik![b]

Mindjárt máshogy nézne ki az egész téma...

Addig csak ködösítés, "elnyomnak, üldöznek bennünket szegény, meg nem értett feltalálókat" szöveg az egész
(ha én összerakok ilyen röhejes, egyetlen saját képet nem tartalmazó weboldalt, akkor az én autóm terveit is elhiszed?!)

#59 Felhasználó inaktív   palpatine 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.084
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 21:10

idézet:
Ezt írta byr:

A napban tudomásom szerint hidrogén fuzionál héliummá, miközben alacsonyabb energiaszintre jut, és a maradékot pedig kisugározza. A fúziót pedig a nagy nyomás és a magas hőmérséklet indíthatta be valamikor régen, és azóta is tart. Vagyis ha ezt nem számítjuk bele, akkor szerintem több energiát ad le, mint amennyit felvesz. Küldönben nem melegítene vagy mégis???

Üdv: byr
[/quote]

Szerintem erted te ezt! Reszben meg is valaszoltad a sajat kerdesedet.
tobb anyag -> nagyobb tomeg -> a gravitacio hatasara csokkeno terfogat -> novekvo nyomas es homerseklet -> fuzio
Kb. igy szoktak magyarazni a Nap beindulasat. Itt a "tobb anyag" az a periodus, ami alatt a Nap osszegyujtotte a kesobb kisugarzando energiajat. (Tegyuk hozza, hogy nagy mennyisegben sugaroz, vagy inkabb lok ki magabol anyagot is a Nap.) Ebbol talan ertheto, hogy nem sugaroz ki tobbet mint amennyi energia a rendelkezesere all. (Persze ezek a dolgok nem ennyire elvagolag tortentek/tortennek.)
Csak meg ne kerdezd, hogy mi van a fekete lyukakkal... :D

idézet:
Ezt írta steven7 :

Nekem is kérdéseim lennének (bár ezekben kimondatlanul ott van a véleményem).

1., Ha megoldható ez a dolog, akkor ugyebár ez a "semmiből csinálunk valamit" megoldása. Lehetséges ez?
[/quote]

Amig az emberiseg nem tudja, hogyan keletkezett a Vilagegyetem, addig ez a kerdes megvalaszolhatatlan... Bar olvastam olyan elmeletet, hogy az anyaggyartasban a fekete lyukak elen jarhatnak. Volt ott szo virtualis reszecskerol, esemenyhorizontrol, szuperpoziciorol stb. De ez csak elmelet, nem bizonyitott, meg akkor sem ha Stephen W. Hawking ir rola a konyveben.

#60 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 30. 21:21

idézet:
Ezt írta byr:
A napban tudomásom szerint hidrogén fuzionál héliummá, miközben alacsonyabb energiaszintre jut, és a maradékot pedig kisugározza. A fúziót pedig a nagy nyomás és a magas hőmérséklet indíthatta be valamikor régen, és azóta is tart. Vagyis ha ezt nem számítjuk bele, akkor szerintem több energiát ad le, mint amennyit felvesz. Küldönben nem melegítene vagy mégis???
[/quote]

Nem helyes, amikor azt írod le, hogy több energiát ad le, mint amennyit felvesz... illetve helyes, mert valóban így van. Ugyanis a nap "leadott" energiája nem abból ered, hogy felvesz valamiféle energiát valahonnan, hanem abból, hogy VAN energiája.

Épp a hozzászólásodban írtad le, hogy honnan származik a leadott energia. A fúzió során az atomok ALACSONYABB energiaszintre lépnek, és a fennmaradó energiát "adja le" a nap. Nem vesz fel energiát, viszont VAN energiája. Ugyanis ezek az energiák a hidrogén önmagából eredő energiái, belső, atomi energiák (atomi kötések, összetartó erő az atommag és az elektronok között, stb.).

Mindennek VAN energiája.

Téma megosztása:


  • (7 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó