HWSW Informatikai Kerekasztal: MuszáJ 2., avagy bosszantó helyesírási hibák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MuszáJ 2., avagy bosszantó helyesírási hibák + nyelvhasználat az interneten Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 08:09

Tessék azt a nyamvadt muszáj szót pontos jével írni!

Egyre több helyen látom "muszály"-ként leírva, és nagyon szúrja a szemem. Bocsesz.

Akinek nem inge...

Tehát még egyszer helyesen:

muszáj.

#2 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 08:20

idézet:
Ezt írta satriani:
Tessék azt a nyamvadt muszáj szót pontos jével írni!

Egyre több helyen látom "muszály"-ként leírva, és nagyon szúrja a szemem. Bocsesz.

Akinek nem inge...

Tehát még egyszer helyesen:

muszáj.
[/quote]

Wow, unod a "lazaságot" és a "korszerűséget"?

Minden tiszteletem a tiéd...... de kösd föl a gatyát. Sok munka lesz.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#3 Felhasználó inaktív   Blackman790817 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.515
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 09:21

Amint látom itt felyetlenség van. :D
Mit ér az erő, ha nincs Uralod?

#4 Felhasználó inaktív   Brett Shaw 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.661
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 09:49

IMHO a "muszály"-t a topikinditó direkt rosszul irta, utalva a riportfilmben szereplő Sándor értelmi szinvonalára. :)
NE ESS PÁNIKBA! ...és mindig legyen nálad törülköző!
ASUS M4A785T-M|AMD Phenom II X2 550 BE@3500MHz|AC Freezer 64Pro|4x1 GB GEIL VALUE PC3-10660 CL9|PowerColor HD3870|OPTIARC AD-7243S|KINGSTON SKC300 60GB SSD+WD 500 GB SATAII|GENIUS SW-HF 5000 5.1|CHIEFTEC A80 450W|HP LP2275W 22" TFT|Windows 7 Ultimate 64 bit

#5 Felhasználó inaktív   mtx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 09:55

Milyen kis finomság, hogy a muszáj-t pontos j-vel, de már az uszály-t ellipszilonnal írjuk?! Lehet, hogy ezért nem lett a magyar világnyelv? :) Nincs mese ezt meg kell tanulni.
neduddki!

#6 Felhasználó inaktív   a guga 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 111
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 10:12

idézet:
Ezt írta Brett Shaw:
IMHO a "muszály"-t a topikinditó direkt rosszul irta, utalva a riportfilmben szereplő Sándor értelmi szinvonalára. :)[/quote]

Kép

A szerkeszt funkciót is ismerem .

[ 2002. október 02.: guga , a legjobb állapot szerkesztette a hozzászólást ]
Nem azért élek ,hogy a példaképed legyek . Én is csak egy teremtett lélek ...............

#7 Felhasználó inaktív   barbra 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 10:12

satriani,
gondoltam, beírom mások kedvenc helyesírási hibáit, mint gyöngyszemeket, de olyan sokan vannak, hogy végül letettem róla. :)
barbra
Letéptem ezt a hanga szálat...

#8 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 10:13

idézet:
Ezt írta mtx:
Milyen kis finomság, hogy a muszáj-t pontos j-vel, de már az uszály-t ellipszilonnal írjuk?! Lehet, hogy ezért nem lett a magyar világnyelv? :) Nincs mese ezt meg kell tanulni.[/quote]

fish - fishes
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#9 Felhasználó inaktív   Arp 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.426
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:09

idézet:
Ezt írta mtx:
Milyen kis finomság, hogy a muszáj-t pontos j-vel, de már az uszály-t ellipszilonnal írjuk?! Lehet, hogy ezért nem lett a magyar világnyelv? :) Nincs mese ezt meg kell tanulni.[/quote]

De a szájat már pontossal. Úgyhogy abból kell képezni :)

#10 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:26

idézet:
Ezt írta Brett Shaw:
IMHO a "muszály"-t a topikinditó direkt rosszul irta, utalva a riportfilmben szereplő Sándor értelmi szinvonalára. :)[/quote]

Persze. Én nem is arra a topikra céloztam, hanem arra, hogy olvasva a külöNböző topikokat, pl. a mai termésből egy csokorra való elrettentő helyesírási hibát össze lehetne gyűjteni.

Olvastam már (nem feltétlenül ma) "maji", "tavaji", "tavai" :) dolgokről, ami "Józsijé", gyakran látom, hogy valami "legoptimálisabb" (ez nem helyesírási, hanem értelmezési baki), egy hír is lehet "napra kész", szolgáltatást is "nyúlytanak", stb...

...és egy picit "báncsa a csőröm".

Egyébként azt a "másik muszály"-topikot én is néztem, és ott valóban érezhető az irónia a topik címében. Remélem, itt is ;)

barbra, kérlek, ha látsz elrettentő példát, szúrd be ide okulásként!

Egyébként most vagyok ám nagy sz@rban, mert ha én helytelenül írok valamit (ami nem kizárt, sőt, lehet, hogy az eddigi hozzászólásaim is nagyon gázosak), olvashatjátok a fejemre, hogy "mizu, KisGrétsy?" :D

#11 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:29

idézet:
Ezt írta Arp:
De a szájat már pontossal. Úgyhogy abból kell képezni :)[/quote]

Lya, a "mu" előtaggal.

#12 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:33

idézet:
Ezt írta LAMExPERT:


fish - fishes
[/quote]

  • mouse - mice
  • woman - women
  • foot - feet
  • tooth - teeth


és a többi ;)

#13 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:42

idézet:
Ezt írta LAMExPERT:


fish - fishes
[/quote]

Dehát ebbe' nincs is 'j'...

:confused:

#14 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 11:51

Ja, és ha nem satrianból való vagy, akkor javítsd ki a neved, mivel ez személynév, nagybetűvel kell kezdeni! :)

#15 Felhasználó inaktív   Satriani 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.863
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 12:11

idézet:
Ezt írta Jim DiGriz:
Ja, és ha nem satrianból való vagy, akkor javítsd ki a neved, mivel ez személynév, nagybetűvel kell kezdeni! :)[/quote]

Óriási! :D

#16 Felhasználó inaktív   NeoPampalini 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.110
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 12:59

Az én kedvenc *hejesirássí* hubám a "szabványos cukorcefre", avagy az egyenlõre :D
De most komolyan, mi értelme van pl. egy ilyesmi mondatnak : "Egyenlőre még nem rohadt le ez a !+%!=>#@ operációs rendszer"?? ;) Csak egy "n"-en múlik de elég nagy különbség...

#17 Felhasználó inaktív   Jim DiGriz 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.195
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 13:19

Nos. Elnézést a vétlen személyeskedésért, nem írok nevet, hogy kitől idézem az alábbiakat, szerintem nem is fogja olvasni:

'Most raktam fel egy irc sciptet, es , nem tetszik le akarom torolni, es bemegyek, a control panel aott az add/remove be , es megtalalom a proggi nevet rakattintuk, es eszt irja ki:You must first exit mirc before uninstal. Es retrey, vagy cancel, retry sokaig nyomom, der semmi keppen nem csinal semmit, ujra ejon a retrey, cancel, es a szoveg!!MIt tegyek??Segitsetek!!!!!!!!!'

Namármost. O.K., mindenki azzal mentegetőzik, hogy gyorsan gépel, és ezért lehetnek hibák a szövegben. Na meg rövidít, meg ilyenek. De pl. az 'eszt' szócskát egyrészt hosszabb is leírni, mint azt, hogy 'ezt', másrészt ez egy nehezen elgépelhető szó. Harmadrészt : nem lehetne vesszőt/pontot/idézőjelet beszúrkodni a szövegbe? Olyan k&@#ára felgyorsult körölöttünk a világ? Pörgünk ezerrel, helyesen írni nincs idő? B&@%/ameg.

#18 Felhasználó inaktív   mtx 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 647
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 14:03

idézet:
Ezt írta Jim DiGriz:
Nos. Elnézést a vétlen személyeskedésért, nem írok nevet, hogy kitől idézem az alábbiakat, szerintem nem is fogja olvasni:

'Most raktam fel egy irc sciptet, es , nem tetszik le akarom torolni, es bemegyek, a control panel aott az add/remove be , es megtalalom a proggi nevet rakattintuk, es eszt irja ki:You must first exit mirc before uninstal. Es retrey, vagy cancel, retry sokaig nyomom, der semmi keppen nem csinal semmit, ujra ejon a retrey, cancel, es a szoveg!!MIt tegyek??Segitsetek!!!!!!!!!'

Namármost. O.K., mindenki azzal mentegetőzik, hogy gyorsan gépel, és ezért lehetnek hibák a szövegben. Na meg rövidít, meg ilyenek. De pl. az 'eszt' szócskát egyrészt hosszabb is leírni, mint azt, hogy 'ezt', másrészt ez egy nehezen elgépelhető szó. Harmadrészt : nem lehetne vesszőt/pontot/idézőjelet beszúrkodni a szövegbe? Olyan k&@#ára felgyorsult körölöttünk a világ? Pörgünk ezerrel, helyesen írni nincs idő? B&@%/ameg.
[/quote]

Más fórumokon előszeretettel alkalmazzák poénból a fonetikus írást (elsősorban az angol szavaknál), lehet hogy az "eszt" is innen jött. Ezek a pici poénocskák gyakran élvezetesebbé tehetik az olvasást egy hosszabb száraz szöveg esetén.
neduddki!

#19 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 14:12

idézet:
Ezt írta satriani:


  • mouse - mice
  • woman - women
  • foot - feet
  • tooth - teeth


és a többi ;)
[/quote]

pssszt...... a fish többesszáma fish. A fishes mást jelent, és ezt is meg kell tanulni :)
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#20 Felhasználó inaktív   barbra 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.588
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 10. 02. 14:21

idézet:
Ezt írta Jim DiGriz:
Nos. Elnézést a vétlen személyeskedésért, nem írok nevet, hogy kitől idézem az alábbiakat, szerintem nem is fogja olvasni:

'Most raktam fel egy irc sciptet, es , nem tetszik le akarom torolni, es bemegyek, a control panel aott az add/remove be , es megtalalom a proggi nevet rakattintuk, es eszt irja ki:You must first exit mirc before uninstal. Es retrey, vagy cancel, retry sokaig nyomom, der semmi keppen nem csinal semmit, ujra ejon a retrey, cancel, es a szoveg!!MIt tegyek??Segitsetek!!!!!!!!!'

Namármost. O.K., mindenki azzal mentegetőzik, hogy gyorsan gépel, és ezért lehetnek hibák a szövegben. Na meg rövidít, meg ilyenek. De pl. az 'eszt' szócskát egyrészt hosszabb is leírni, mint azt, hogy 'ezt', másrészt ez egy nehezen elgépelhető szó. Harmadrészt : nem lehetne vesszőt/pontot/idézőjelet beszúrkodni a szövegbe? Olyan k&@#ára felgyorsult körölöttünk a világ? Pörgünk ezerrel, helyesen írni nincs idő? B&@%/ameg.
[/quote]

Hello Jim DiGriz, :)
tökéletesen egyet értek veled abban, amit írtál. Ugyanakkor te is tudod, hogy akár stilisztikai elem is lehet egyszer-kétszer bizonyos "nyelvsértés". Amiről itt beszélgettek, s amivel satriani megnyitotta ezt a topicot, nem ez a helyzet persze, tudom. De legalább ne zárjuk ki teljesen, hogy a kellő központozással, illetve más nyelvi formákkal jelezve stilisztikai szerepe is van a helyesírási hibának az interneten.
:)
(Most egy gépelési hibát javítottam: köszpontozást írtam, központozás helyett. Ha nem javítom így utólag, akkor helyből helyesírási tapló leszek? Remélem nem. Szóval több megértést egymás iránt, plíz. :))

[ 2002. október 02.: barbra szerkesztette a hozzászólást ]
barbra
Letéptem ezt a hanga szálat...

Téma megosztása:


  • (38 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó