HWSW Informatikai Kerekasztal: Érdemes elolvasni - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (42 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Érdemes elolvasni Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 11:39

Eleg sok ujsagot olvasok: napisajtot, hetilapokat - interneten, papiron vegyesen. Neha talalkozom olyan irasokkal, amelyeket erdemesnek tartok arra, hogy felhivjam ra a barataim figyelmet... most itt is szeretnek letrehozni egy ilyen helyet. Szoval ide varok minden olyan - erdekes, fontos - irast, ami politikamentes, elgondolkodtato vagy amit csak egyszeruen fontosnak tartasz megosztani masokkal. (felhivnam a figyelmet arra, hogy kifejezetten humoros irasoknak mar van egy jol mukodo topicja: [url="http://"https://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=8&t=000522"]Mulatságos hírek[/url]) Ide a kicsit komolyabb irasokat gyujtsuk.

Szoval az elso: [url="http://"http://www.nol.hu/Default.asp?DocCollID=163888&DocID=140212#140212"]A világ Renáta szemével[/url]

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#2 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 11:54

Samott[/QB][/QUOTE]


Ez az iromány a való világ !!!honlapjáról!!! való...

Rögvest az első három párbaj során kikerült a stúdióba a Villa három negatív megítélésű lakója - és mindjárt az első lehetőségnél ki is estek, csúnya különbséggel. Mi azért sajnáljuk őket, mert ők legalább csinálták a műsort, mindig történt velük valami.


Az első három kieső - semleges ENSZ-megfigyelők, nemzetközi reality-szakértők szerint is - főképp az ellenszavazatok miatt hullott ki elgondolkodtató különbséggel. Az biztos, hogy több ellenvoks érkezett rájuk, mint ahány fog van egy átlagos Mónika Show-szereplő szájában. Senki nem hitte volna korábban, hogy Katka 100 ezret ver a dumagép Segalra, Indián 220 ezerrel alázza meg január-február legkeresettebb magyar nőjét, a több tucat címlapon díszelgő Pandorát és a szótlan, magának való, nem éppen showman Csaba 105 ezres különbséggel veri majd a kirohanásai, hisztis jelenetei és gátlástan szexcsatái miatt elhíresült Szilvit.

Segal a modora, a szellentések, az agresszív beszólások és a (megjátszott) szigor miatt kaphatott több tízezer ellenszavazatot, Pandorát a "szegény, kiszolgáltatott" Tommy felé való nyomulása és kavarásai miatt nem szerették az izgalmakat láthatóan nem kedvelő nézők, Szilvi pedig a piás éjszakákon történő kiabálások, trágár szövegek és Frenki sorozatos alázása miatt eshetett ki.

Persze a felsorolt három szerelőnek nem csak negatív tulajdonságai voltak, de láthatóan ezek elnyomták a bennük szunnyadó jót. Mint egy kávé melletti bölcsész-csevej az ELTE filozófiai tanszéke előtt, olyan mélyre nyomhatták el ezeket a jó vonásokat, mert a konzervatív nézők nem vették észre ezeket. Mi, a honlap szerkesztői azért sajnáljuk az elhullott karaktereket, mert feltűnően több cikket tudtunk írni róluk egy-két hét alatt, mint pár másik, még bent dekkoló szereplőről, januártól máig.

#3 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 12:01

Helló!

a.) Renáta 1981 nyarán 3 hónapos volt. (mondjuk született 1981. március 1.)

b.) 16 évesen beállt a lánckesztyűgyárba. (számított időpont: 1997. március 1.)

c.) Rá egy évre elment a téeszbe. ( <= :rolleyes: ) (számított időpont: 1998. március 1.)

d.) 4 hónapra rá felmondott, mert nem bírta a 'csöcsörészést'. (számított időpont: 1998. július 1.)

e.) Nem sokkal ezután beleszeretett egy négy évvel idősebb fiúba. (számított időpont: 1998. augusztus 1.)

f.) Két évig a fiú családjánál laktak. (költözés időpontja: 1999. január 1.)

g.) A két fiatal tavaly tavasszal úgy döntött, hogy önálló életbe kezd. (tavaly tavasz: 2003. március 1.)

1.) 1998-ban TSZ? :rolleyes:
2.) f.) és g.) között mi történt? Elvitték őket a zUFO-k?

Egyrészt sántít az egész (mintha a 70-es 80-as évek története lenne ez a szegény 'gyárimunkás-lány', persze az alkoholelvonó az modern és felkapott téma).
Másrészt az egész írás lapos, tárgyilagosan felsorolja a történéseket. Ilyen száraz stílussal nem lehet elérni a kívánt hatást (hatódj meg és sajnálkozz, kedves olvasó).


A tartalommal kapcsolatban: sokak élnek sanyarú sorban, csapkodja a menkű szerencsétlen emberkéket mindenfele. Személyesen tudnék mesélni 3 ennél sokkalta megrázóbb esetet, aminek tanúja voltam (értsd: végigkövettem egy-két család létrejöttét, bukását, vergődését).

--Nem tetszik a cikk, de ez csak egy vélemény.--

(Bocsánat, hogy ilyen hosszút offoltam, az fenti iromány nem ellened szól, Samott! :) A téma amúgy tetszik, remélem, sok jó linkkel találkozom majd itt! ;) )

Üdv:
Omega

#4 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 12:20

idézet:
Ezt írta Litium:



Ez az iromány a való világ !!!honlapjáról!!! való...

[/quote]


Hogy jön ez ide? Van a VV3-nak topicja...

[ 2004. március 11.: Drummaster szerkesztette a hozzászólást ]

#5 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 12:53

idézet:
Ezt írta Drummaster:



Hogy jön ez ide? Van a VV3-nak topicja...

[ 2004. március 11.: Drummaster szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Olvasd el mégegyszer....nem veszel észre semmi furcsát????

#6 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 12:59

idézet:
Ezt írta Litium:


Olvasd el mégegyszer....nem veszel észre semmi furcsát????
[/quote]

arra gondolsz, hogy a musort szerkesztok es a honlapot szerkesztok kozott nincs osszhang? Ezekutan gondolom emberfeletti teljesitmenyt kell produkalniuk, hogy vmit egyaltalan le tudjanak irni egyes emberekrol. :) bocsi az OFFert
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#7 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 13:05

idézet:
Ezt írta Schwarzmueller:


arra gondolsz, hogy a musort szerkesztok es a honlapot szerkesztok kozott nincs osszhang? Ezekutan gondolom emberfeletti teljesitmenyt kell produkalniuk, hogy vmit egyaltalan le tudjanak irni egyes emberekrol. :) bocsi az OFFert
[/quote]

Hát finoman szólva....Az egész olyan benyomást kelt hogy aki írta az nagyon unatkozott és utálja a VV3-at
;) . És ha ez nem lenne elég még a Mónika schowt is mogyorozza :D .Szintén RTL műsor....Mit szól ehhez a TV társaság....hehe...Jól lehúzzák az egészet...Király csávó aki írta.... :D

#8 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:06

Elolvastam a kezdő cikket....Így jól megírva kicsit ugyan hatásvadász módon nagyon szomorú......


De és ilyenkor mindig ez a második gondolatom (és ezért lehet hogy kapni fogok) szeretném ismerni a háttereet szeretném látni at a roma származású férfit azt a nőt is....

El is mondom miért...Elég gyakran látni a tv-ben ilyen roma családokat nincs munkájuk elképesztő körülmények között élnek.....És ahogy a kamera körbejár az otthonukba iszonyú kupleráj mindenhol zsiros edények az udvaron felhalmozva a szemét rendetlenség egyszerűen gusztustalan...Ahhoz hogy valaki rendet tartson kell pénz ??? Szerintem nem.... A tv-ben nyilatkoznak és egy szemétkupac közöztt nyilatkoznak túl kevés a segély közben persze minden riportban elhangzik: Nézzenek itt körül....Sajnájam őket???? ha én ilyen helyzetben lennék és tenger időm lenne mindent elkövetnék hogy minnél szebben nézen ki a portám...gyakran mutatnak gyerekeket is....akik -5 fokban egy szál póóban rohangálnak...nem hiszem el hogy nincsen egy darab pulcsijuk sem...egyszerűen nem figyelnek rájuk....Amikor a házat mutatják akkor persze cigaretta valmint szeszes üveg mindig klátható...Hogy is van ez????Tekintsük őket embernek???A válaszom mjad akkor ha úgy is viselkednek.

Ja és szembeállítás képpen:Mikor ugyanilyen sorsú Magyar emberek vannak a Tv-ben azok valahogy mindig dolgoznak rőzsét gyüjtenek fát aprítanak a szegéység ott is szembeötlő DE rend van.És látszik az elkeseredett küzdelem.

Ezek ÁLTALÁNOSSÁGOk konkrét esetre nem levetithetők ezért kérem senki ne rasszistázzon le.

#9 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:11

idézet:
Ezt írta Omega:
A tartalommal kapcsolatban: sokak élnek sanyarú sorban, csapkodja a menkű szerencsétlen emberkéket mindenfele. Személyesen tudnék mesélni 3 ennél sokkalta megrázóbb esetet, aminek tanúja voltam (értsd: végigkövettem egy-két család létrejöttét, bukását, vergődését).

--Nem tetszik a cikk, de ez csak egy vélemény.--

(Bocsánat, hogy ilyen hosszút offoltam, az fenti iromány nem ellened szól, Samott! :) A téma amúgy tetszik, remélem, sok jó linkkel találkozom majd itt! ;) )

Üdv:
Omega
[/quote]

Egyaltalan nem offoltal: miert ne lehetne kommentart fuzni az irasokhoz? Csak nyugodtan maskor is. :)

Semmi gond nincs azzal, ha nem tetszik egy-egy belinkelt iras... nem foglalkoztam az evszamokkal, nem nyomoztam ;) Egy - szamomra - erdekes sors leirasa volt, es valamiert megfogott... talan az, hogy mindezek ellenre nem omlottak ossze, hanem kuzdenek tovabb. Meg az hogy barmennyire is sanyaru volt a gyermekkora o leginkabb a szepre emlekezik...

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#10 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:20

idézet:
Ezt írta Litium:
De és ilyenkor mindig ez a második gondolatom (és ezért lehet hogy kapni fogok) szeretném ismerni a háttereet szeretném látni at a roma származású férfit azt a nőt is...[/quote]

En viszont nem szeretnem latni oket a tv-ben... mert az valoszinuleg egy fokusz szinvonalu hulladekban lenne... pont azert nem ereztem se hatasvadasznak, se bulvarnak mert nem ereztem belole a fokusz stilusat, nem penzt gyujt, nem tolakodo... csak egy sors, egy elet, egy ember aki a sok akadaly ellenere is meg mindig bizakodo.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#11 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:23

idézet:
Ezt írta Samott:


En viszont nem szeretnem latni oket a tv-ben... mert az valoszinuleg egy fokusz szinvonalu hulladekban lenne... pont azert nem ereztem se hatasvadasznak, se bulvarnak mert nem ereztem belole a fokusz stilusat, nem penzt gyujt, nem tolakodo... csak egy sors, egy elet, egy ember aki a sok akadaly ellenere is meg mindig bizakodo.

Samott
[/quote]

a hatásvadász kicsit erős volt (a vége egyébként szerintem az). Azért ez a népszabadság

#12 Felhasználó inaktív   Drummaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 26.156
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:24

idézet:
Ezt írta Litium:
Ezek ÁLTALÁNOSSÁGOk konkrét esetre nem levetithetők ezért kérem senki ne rasszistázzon le.[/quote]

Pont az ÁLTALÁNOSÍTÁS miatt fogják megtenni. Másrészt pedig...no offense mean, de ez a topic talán nem erről szól.

#13 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:32

idézet:
Ezt írta Drummaster:


Pont az ÁLTALÁNOSÍTÁS miatt fogják megtenni. Másrészt pedig...no offense mean, de ez a topic talán nem erről szól.
[/quote]


MIkor elolvastam ez jutott eszbe....

#14 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:42

idézet:
Ezt írta Litium:
.....Ja és szembeállítás képpen ......[/quote]

Attól tartok mindkét (és több) esetben csak az látszik, hogy a riporter - ha egyáltalán jó a szó ide - milyen sztereotípiát akar közvetíteni.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#15 Felhasználó inaktív   Omega 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 47.832
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 14:52

idézet:
Ezt írta lameXpert:
Attól tartok mindkét (és több) esetben csak az látszik, hogy a riporter - ha egyáltalán jó a szó ide - milyen sztereotípiát akar közvetíteni.[/quote]

Aham, a 'hogyan' megadja az egész alaphangulatot...

#16 Felhasználó inaktív   Schwarzmueller 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.710
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 15:19

idézet:
Ezt írta Omega:


1.) 1998-ban TSZ? :rolleyes:
2.) f.) és g.) között mi történt? Elvitték őket a zUFO-k?

Egyrészt sántít az egész (mintha a 70-es 80-as évek története lenne ez a szegény 'gyárimunkás-lány', persze az alkoholelvonó az modern és felkapott téma).
Másrészt az egész írás lapos, tárgyilagosan felsorolja a történéseket. Ilyen száraz stílussal nem lehet elérni a kívánt hatást (hatódj meg és sajnálkozz, kedves olvasó).

[/quote]

Belekothetek? :) Sztem nem santit a dolog. Sok helyen meg elnek a regi megnevezesek tanacs, TSZ vagy TSZCS. A 70-80as evek feelingje barmelyik elmaradott faluban ott van.
micsinaltak 2 evig? " Két évig a fiú családjánál laktak. Renáta nem dolgozott, párja alkalmi munkákat vállalt." Ezen nagyon nincs mit taglalni.
Ha ennyi hely all rendelkezesre, akkor nyilvan csak a szaraz tenyeket lehet sorolni, nem hiszem, hogy elferne egy Csendes Don hosszusagu tobb kotetes regeny. ;)
Azert a mondanivalo kitunik egy ilyen rovid irasban is, engem a cim alatti sor fogott meg "Csak munka legyen, akkor minden lesz". Ungar eleg sok emberi cikket irt, nem gondolkoztam el azon, hogy melyik mennyire hatasvadasz. Egy tortenet a sok kozul, ezt gondolom.

idézet:
Azért ez a népszabadság [/quote]
Liti: ezt hogy erted? nem igazan tudom hova tenni, mire gondoltal?
Régebben csak úgy futottak utánam a nők, de ma már nem lopok retikült.....

#17 Felhasználó inaktív   Litium 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.678
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 15:36

idézet:
Ezt írta Schwarzmueller:

Liti: ezt hogy erted? nem igazan tudom hova tenni, mire gondoltal?
[/quote]

a népszabadság nálam minőségi újság.

#18 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 20:01

Remélem jo topicba irom. Ez az index-féle Passio leirásbol van ([url="http://"http://index.hu/kultur/mozi/passio0311/"]itt[/url]) ,de engem a következő részlet akasztott el:

idézet:
Gyökérkezelés előtt, a zsibbadásra várva mesélte a fogorvosom, hogy XVI. Lajos francia királynak, udvari orvosa tanácsára kihúzták az összes fogát. Sorban az összeset, egymás után, egy harapófogószerű eszközzel, érzéstelenítés nélkül. Egy ülésre még a mai műszerekkel is csak legfeljebb 4 fogat húznak - mondta a fogorvosom - hát el lehet képzelni, hogy miken ment keresztül szegény Lajos. A fogaival együtt kijött egy-két darab a szájpadlásából is, ezért egybe nyílt az orr- a száj- és a homlokürege. Bele ugyan nem halt, de a megrágott étel egy része azontúl ebbe a nagy közös üregbe került, ahol idővel megrohadt, förtelmes bűzt árasztva, ami szociálisan elszigetelte a korábban inkább élvetegnek mondható királyt.

[/quote]


Ez hogy lehetséges? Egyaltalan mi a szajpadlás? Mert nem csont asszem...de egyáltlán. Szal...ááááá ez szar! :D :(
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#19 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 11. 21:56

A magyarországi abortuszgyakorlat
"Van, aki nagyon jól csinálja"

¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#20 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 12. 09:14

[url="http://"http://www.szochalo.hu/varos/varoskult/gyorgyp.html"]Budapest, te édes[/url]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

Téma megosztása:


  • (42 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó