HWSW Informatikai Kerekasztal: Petárda és tüzijáték :( - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (35 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Petárda és tüzijáték :( Értékeld a témát: -----

#61 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:30

Azok után, hogy egész közelről hallottam T-72-est lőni, valamint egész távolról mozsárokat lőni, nekem a petárda semmit se számit... :D A tanknak jobb hangja volt... vagyis, annak volt hangja ezeknek nincs. Csak csattannak. A tanktól meg beremeg a tested is és a környező dombokról visszahallod a lövést még kb. 3-4-szer is... :D

Üdv.
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#62 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:37

idézet:
Ezt írta [-Lulu-]:


Csepelen sem jobb... :( (szűk sétányok rulez)
[/quote]

Na jah, én is ott töltöttem a szilvesztert, volt "sortűz" keményen...

#63 Felhasználó inaktív   Iguana 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.336
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:40

idézet:
Ezt írta LightBringer - aki éppen sorkatona:
Azok után, hogy egész közelről hallottam T-72-est lőni, valamint egész távolról mozsárokat lőni, nekem a petárda semmit se számit... :D A tanknak jobb hangja volt... vagyis, annak volt hangja ezeknek nincs. Csak csattannak. A tanktól meg beremeg a tested is és a környező dombokról visszahallod a lövést még kb. 3-4-szer is... :D

Üdv.
[/quote]


Viszont vszínűleg tudtad, hogy a tank mikor akar lőni. A petárdáról nem tudhatod, mikor durran a lábad alatt, ha nem veszed észre.

Néhány évvel ezelőtt egy haverom a terhes barátnőjével kapott egy petárdát. Csúszós, jeges volt a járda, kis híján nagyobb baj történt. A haver elkente a száját a kissrácnak, aki petárdázott (talán jogosan), mi meg hazaküldtük őt az asszonnyal együtt, persze kiosztottuk, hogy hogy lehetnek ennyire hülyék - kijönni szülés előtt pár héttel a petárdás kissrácok közé...

[ 2004. január 02.: *Iguana* szerkesztette a hozzászólást ]
Egy alkoholista nyakpárna kalandjai amarra, meg túl: phulop.wordpress.com BBM channel: C00490982 Twitter: @phulopblog

#64 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:50

idézet:
Ezt írta LightBringer - aki éppen sorkatona:
Azok után, hogy egész közelről hallottam T-72-est lőni, valamint egész távolról mozsárokat lőni, nekem a petárda semmit se számit... :D A tanknak jobb hangja volt... vagyis, annak volt hangja ezeknek nincs. Csak csattannak. A tanktól meg beremeg a tested is és a környező dombokról visszahallod a lövést még kb. 3-4-szer is... :D

Üdv.
[/quote]

Igen. Majd pár év múlva rájössz, más szemtől szemben, és más a terrorizmus...
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#65 Felhasználó inaktív   Delawer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 00:58

Megvallom ami a durrantgatást, a játszi örömöt én magam is élveztem 12-14 éves koromban.
No de ez azóta elmúlt kérem...!!!
Ennek ellenére mégis sok-sok "kedves", sarkukat összeverő, kabátjukat összehúzó, minden bizonnyal legális :) petárdaárus ténfergett az aluljáról bejáratánál és suttyomba árulták jóval a kihírdetett időpont előtt is "ÁKKKCIÓS" terméküket...
És bizony nagyon sokan vettek is.
Sajnos van egy bizonyos ösztön az emberekben a mindenkori rend elleni ellenálásra.
Ott szúrúnk ki a másikkal ahol csak lehet.
Dögöljön meg a rendőr, az ellenőr, ha megdöglött a lovam, a szomszédnak kettő dögöljön meg.
Szomorú.
A petárdával is valamiféle ellenszegülést hajtottak végre.
Tilos volt? Na és?!?
Vették mint a cukrot.
Szabad lett? Na és?!?

Szép ez a tüzijátékos őrület, ha valóban arra használnák csak, nem pedig a játszótéren, parkolóban, utcán suttyomban meggyújtott és eldobott petárdarobbantásos gyáva ijesztgetésre.
-- Legyen egy jó napod! --

#66 Felhasználó inaktív   LightBringer 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.668
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:23

Laktam én is lakótelepen, és volt vagy jó 8-10 olyan szilveszterem, amikor 20-ától fogva úgy kellett az utcán közlekedni, mintha gerillaháború lenne, szóval tisztában vagyok vele milyen. De ezt a pár napot szerintem el lehet így viselni...

Talán most, hogy legális lett, hamarabb lenyugszanak a srácok. Ha mégsem, akkor tévedtem... :p ;)
"A zen az, ha szívünkben és lelkünkben megmaradunk kisgyermeknek." - Takuan
Kép

#67 Felhasználó inaktív   Levente 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:24

idézet:
Ezt írta Delawer:
Szép ez a tüzijátékos őrület, ha valóban arra használnák csak, nem pedig a játszótéren, parkolóban, utcán suttyomban meggyújtott és eldobott petárdarobbantásos gyáva ijesztgetésre.[/quote]

Kép
[ kitaláltam, és attól kezdve van ]

#68 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:30

idézet:
Ezt írta Etele:
Egyébként azzal semmi bajom, ha valaki a kertjében kilő pár rakétát, tegye, szíve joga.
[/quote]

Reméljük a szomszédod nem nádtetős házban lakik... :)

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#69 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:35

idézet:
Ezt írta Renwick:


Reméljük a szomszédod nem nádtetős házban lakik... :)

üdv

R.
[/quote]

Pedig erre Pesten hatalmas az esély...
:eek: :D

#70 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:36

idézet:
Ezt írta FakeJack:


Pedig erre Pesten hatalmas az esély...
:eek: :D
[/quote]

:)

Mellékesen, nekem tizedik emeleten már látogatott be rakéta. Roppant boldog voltam.
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#71 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:40

idézet:
Ezt írta lameXpert:


:)

Mellékesen, nekem tizedik emeleten már látogatott be rakéta. Roppant boldog voltam.
[/quote]

El tudom képzelni. :(

Tudod mit, költözz alagsorba. :D Nincs lépcsőzés, ha rossz a lift, illetve ha jó, akkor nem kell attól félned, hogy pont akkor romlik el, amikor használnád. Tiszta haszon. ;)

#72 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:42

idézet:
Ezt írta lameXpert:


:)

Mellékesen, nekem tizedik emeleten már látogatott be rakéta. Roppant boldog voltam.
[/quote]

Már értem, miért jársz oly magasan felettünk... :D ;)

Ami a robbanásokat illeti (á la T-72): boldogult katonakoromban éles kézigránát-hajigáláshoz kellett többször is eü. biztosítást adnom. A végére már sikerült az 5. perc elmúltával elaludni a mentőben. Megszokás kérdése. :D
... a trip back in time is all I need ...

#73 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:42

idézet:
Ezt írta FakeJack:


El tudom képzelni. :(

Tudod mit, költözz alagsorba. :D Nincs lépcsőzés, ha rossz a lift, illetve ha jó, akkor nem kell attól félned, hogy pont akkor romlik el, amikor használnád. Tiszta haszon. ;)
[/quote]

És a víz is gyorsabban megáll....
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#74 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:45

idézet:
Ezt írta Telcontar:


Már értem, miért jársz oly magasan felettünk... :D ;)
[/quote]

Az emberi félreértés leggyakoribb oka a homlokracsapás...

idézet:
Ami a robbanásokat illeti (á la T-72): boldogult katonakoromban éles kézigránát-hajigáláshoz kellett többször is eü. biztosítást adnom. A végére már sikerült az 5. perc elmúltával elaludni a mentőben. Megszokás kérdése. :D[/quote]

Csak idézni tudom magam: "más szemtől szemben és más a terrorizmus..."
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#75 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:45

idézet:
Ezt írta lameXpert:


És a víz is gyorsabban megáll....
[/quote]

Se, tűz, se víz? :confused:
Áhh, nehéz eset... :o :D

Akkor mi lenne, ha mondjuk elmennél valami csendes helyre telelni Szilveszterkor? :)

[ 2004. január 02.: FakeJack szerkesztette a hozzászólást ]

#76 Felhasználó inaktív   Telcontar 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.689
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:50

Ahol nincs net. :p :D
... a trip back in time is all I need ...

#77 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:51

Kb. 10 évvel ezelőt még nem kavartam Pesten, lent laktunk egy kisvárosban, nyugati határszélen. Ott akkor 1-2 ausztriából becsempészett rakétát feleresztettek, de szigorúan éjfél felé, és ezzel nem is volt baj. Mindenkinek tetszett, nem volt vele semmi baj.

Ha ésszel van használva, nem bebaszott ember gyújtja be, és ért hozzá, akkor egy látványos dolog. Petárda az undorító, odavágják az ember alá, és akkor örüljön, hogy nem a nyakába, panelből szórják a kocsikra, kutyák meg vannak őrülve, estébé. Fasza. Tüzijátékcuccokat meg fullrészeg emberek gyújtogatják, meg sem nézik hogy mi az, hogy műxik, az üvegből indítható rakétát leszúrják, aztán elpukkan a földön, és hiába van ráírva nagybetűkkel, hogy egy tenyérnyi cucc is tud 20 méteres körben pusztítani, nem érdekli őket.

Szóval inkább sajna betiltani. Ausztriában régebben az utcai bulikon szoktak szórni kis puffogtatós valamiket, de nem rendes petárdát, több népszokásra nem emlékszem.
Make love not Wor.

#78 Felhasználó inaktív   Taurus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 327
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:54

idézet:
Ezt írta Etele:
Én a Körúton mentem olyan este 9 körül, tartottam a szilveszteri buli színhelyére.

És ízelítőt kaptam a roppant értelmes és kultúrált petárdadurrogtató eszementek jópofaságaiból: nagyon sokan azt élvezték, hogy mentek autóval, és az ablakon kidobálva a petárdát igyekeztek a járda legtömöttebb részére eljuttatni a robbanószert, és a szétspriccelő emberek láttán jókat derültek.

Na ehhez gratulálni tudok.

....
:eek: :(
[/quote]

Én is ott sétáltam, igaz két órával korábban. Nekem fordított volt a tapasztalatom: A járdáról dobálták az autók közé a petárdát az "értelmesebbjei", valamint az Andrássy úton (a körúti séta előtt itt voltam) láttam, hogy két suhanc a kisföldalatti lejárójába dobta be a petárdát, majd fentről kamerával rögzítette annak eldurranását. Persze, ezt többször is megismételték. Alapvetően nyugodt természetű vagyok, de ezekben az esetekben késztetést éreztem némi tettlegességre :).

Egyébként a topicindító kérdésére válaszolva én soha nem használtam, nem is fogok, mivel nem jelent élményt számomra.
üdv. Taurus

#79 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:55

idézet:
Ezt írta Telcontar:
Ahol nincs net. :p :D[/quote]

Inkább, ha lehet kérni, olyan helyet, ahol nem 12 éves nemtudoménmik mászkálnak pálinkásüveggel a kezükben.....
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#80 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:56

idézet:
Ezt írta lameXpert:


Inkább, ha lehet kérni, olyan helyet, ahol nem 12 éves nemtudoménmik mászkálnak pálinkásüveggel a kezükben.....
[/quote]

Ez a hely is lehetne olyan (kishazánk), kultúra kérdése.

PS: de ez már OFF. ;)

[ 2004. január 02.: FakeJack szerkesztette a hozzászólást ]

Téma megosztása:


  • (35 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó