HWSW Informatikai Kerekasztal: Szcientológia & diszkrimináció - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szcientológia & diszkrimináció Értékeld a témát: -----

#281 Felhasználó inaktív   Netmaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.140
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 06. 14:12

Idézet

Péterfalvi: törvénytelen a szcientológusok által kért nyilatkozat

"Tegye lehetővé a Magyarországi Szcientológia Egyház, hogy a tagok és tagjelöltek bármikor tájékoztatást kérhessenek adataikról, híveik élhessenek információs önrendelkezési jogukkal" - erről ír a Magyar Nemzetben idézett levelében az ombudsman Fritzlauf Lajos szcientológus vezető szerzetesnek. A vallási tevékenység az ombudsman szerint nem lehet az Alkotmánnyal ellentétes, illetve törvénybe ütköző.

(index.hu)

#282 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 05. 08. 16:14

Jajj, már itt vannak a fórumon! Elvesztünk! :Đ

Csatolt fájl:



#283 Felhasználó inaktív   Pikkolo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 10. 13:39

Idézet

Jogi lépéseket terveznek a szcientológusok az adatvédelmi biztos vizsgálata miatt. Péterfalvi Attila azért vizsgálta az egyházat, mert többen panasszal fordultak hozzá személyes adataik kezelése miatt. A kisegyház jogi képviselője szerint az ombudsman olyan ügyekkel foglalkozott, amelyek nem tartoznak a hatáskörébe.

Felháborodtak a szcientológusok

#284 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 12. 10:11

Worluk: Szent szar!

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#285 Felhasználó inaktív   Dorian 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 556
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 05. 12. 10:13

Idézet: Samott - Dátum: 2006. máj. 12., péntek - 10:11

Worluk: Szent szar!

Samott

Ez nagyon jó, Tóta W. Árpád cikkei mindi is nagyon ott vannak... Érdemes el is gondolkodni rajta.
Acer 5740, Samsung PS50C530, Denon 2809, H/K HD755, Venice V13, Pioneer DV490, Dali Concept 6 szett, Heco Vitas 30A sub, Pentax Kx szett +FA50/1.4

#286 Felhasználó inaktív   HBP 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 02. 00:00

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2006. márc. 4., szombat - 7:01

:up:  :D

Fájt az igazság, ugye?

Tapsoljuk meg a moderátort.
Octeh Rhino KT333, Creative SB Live!, AMD Athlon XP 2000+, 2x Hitachi T250K 160GB, Kingstone 512 MB,NVIDIA RIVA TNT2 Ultra 32 MB, Samsung SyncMaster 750s, GoldStar CD-R CRD-8484B, HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B, FSP 300W
Bővebben honlapon

#287 Felhasználó inaktív   Pikkolo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 02. 12:53

Idézet: HBP - Dátum: 2006. jún. 2., péntek - 1:00

Fájt az igazság, ugye?

Tapsoljuk meg a moderátort.

Hm?

#288 Felhasználó inaktív   HBP 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 260
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 06. 02. 19:43

Idézet: Pikkolo - Dátum: 2006. jún. 2., péntek - 11:53

Hm?

Semmi, mellé ment.
HBP.
Octeh Rhino KT333, Creative SB Live!, AMD Athlon XP 2000+, 2x Hitachi T250K 160GB, Kingstone 512 MB,NVIDIA RIVA TNT2 Ultra 32 MB, Samsung SyncMaster 750s, GoldStar CD-R CRD-8484B, HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B, FSP 300W
Bővebben honlapon

#289 Felhasználó inaktív   johnnyrotten 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 836
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 16. 22:30

Egy cikk sok tanulsággal:

http://www.mancs.hu/index.php?gcPage=/publ...ir.php&id=13140

És a saját vélemény (mert biztos érdekel mindenkit): szerintem egyszerűen a nehezebben támadhatóság miatt választották az egyházat működési formaként, kihasználva az általános felhördülésre való hajlamot, ami akkor következik be, ha az állam bele akar szólni egy akármilyen "egyház" pénzügyeibe, illetve bárhogyan is csorbítani akarja annak önmaga részére vindikált - na persze egyenesen valamely "legfőbb hatalomtól" származó - jogait.

#290 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 19. 21:23

Nem tudom, volt-e már:

> Az igazság a szcientológiáról - Egy volt szcientológus tapasztalatai <
Wherever you go, go with all your heart.

#291 Felhasználó inaktív   freeone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.328
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 07. 20. 11:10

Én úgy tudom azért egyház, mert az usa(és sok más ország) adórendszerében az egyházak adómentesek. Márpedig a szcientológia egy üzleti vállalkozás, mindíg is az volt, és azok nem szeretnek adózni.
A person who does not share is not only selfish, but bitter and alone. (Paulo Coelho)

#292 Felhasználó inaktív   Pikkolo 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.296
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 08. 24. 20:16

A Szcientológia Egyház perli Péterfalvit

#293 Guest_ottokar_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2006. 08. 25. 09:18

"A szcientológia nyilvánosan hirdetett céljai fantasztikusan jók, amivel bármelyik jó érzésű ember tud azonosulni"

Nem igaz.Aki maximálisan visszautasítja az életébe való totális beavatkozást az kapásból utasítja el. Az ún "tesztkérdések" már eleve ilyenek.

#294 Felhasználó inaktív   Dorien 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.416
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 18. 12:01

> Tóta W. Árpád: Úr az űrből <
Wherever you go, go with all your heart.

#295 Felhasználó inaktív   zabhegy 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 12
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 20. 19:19

Ma reggel két kedves hölgy jött oda hozzám miután a cégem előtt leparkoltam. Első pillanatban azt hitem, útbaigazítást kérnek majd. Hupsz, hát nagyot tévedtem.
Kedveskéim magyarul beszéltek. Eleinte nem értettem mit is akarnak, majd lassacskán tudatosult bennem, hogy szcientológusok. Nem azért utaztak ennyi kilométert és bújták fel a várost, hogy egészségemről érdeklődjenek.
Összegezve! Azt szeretnék, hogy az összes létező (szcientológiával foglalkozó) fórumon, írjam le, hogy a velem történteket csak én találtam ki és e miatt kérjek elnézést minden érintettől. Legfőképp az isteni eszmét terjesztő egyháztól.
Valamint a mai napig bezárólag töröltessek minden hozzászólásomat, és a folyamatban lévő hatósági ügyeimet mondjam vissza.
Amennyiben nem! Úgy tudják már merre lakom, és esetleg meglátogatnának. Aminek feltehetően nejem és a hétéves kislánya nem örülne. Talán még kárát is szenvedné.
(Édesanyámat (74) kb. két hete, zaklatják telefonon. Nem tudom, hogy van-e összefüggés)
Kedves szci pajtások!
Sajna a kérteket nem tudom teljesíteni. Viszont a nagy találkozás és a fenyegetésnek hangzó mondatok arra késztettek, hogy a hatósághoz forduljak. A feljelentésemet a mai nappal megtettem, amit elküldök az anyagom kiegészítéseként az Európai Unió Emberi Jogokkal foglalkozó bizottságának.
Üdvözlettel Baráth Árpad András

Úgy tartják, hogy ha az emberek már nem hisznek Istenben, nem hisznek semmiben. De a helyzet ennél sokkal rosszabb: bármiben hisznek.
http://www.xenu.net/archive/leaflet/xenuhu.htm
http://www.xenu.net

#296 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 20. 20:45

Mostanában néztem meg a Pszichiátria: Halálgyár című filmet és az lenne a kérdésem, hogy a szcientológusok miért haragszanak annyira a pszichiáterekre?

#297 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 11:54

Worluk: Tisztelt Szcientológia Egyház!

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#298 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 13:40

Na megtaláltam a kérdésemre a választ:
http://www.karizmati...hu/szciento.htm

Egyébként ezek a szcik mindig iskolák környékén tűnnek fel. Mikor gimnazista voltam volt egy év amikor szinte minden délután ott heszeltek az iskola körül és boldogították a jónépet. Érdekes módon mindig a kisebb csoportokat (2-3 fő) szemelték ki. Aztán egyszercsak eltűntek. Szerintem kaptak egy nagy szurkolói attakot a pofájukba... HAHA :D Utoljára a Soténél láttam két ilyen okostojást. Ja meg egy angol tanfolyamon volt egy baromarcú aki a Dianetikából idézgetett állandóan de aztán miután mindenki elhajtotta qsba maradt.

Szerintem a történelmi egyházakon kívül minden egyéb egyházacskát (szektát) ki kéne tiltani. Mondjuk ki: ezek kizárólag a profitszerzésre szakosodnak, csak BT-t alapítani nem olyan nagy biznisz.

Azt sem értem, hogy értelmes (?) egyetemista fiatalokat, hogy a 'csába tudnak behülyíteni. :confused:

#299 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 15:07

Egyébként meg:

Idézet

A szcientológia úgy működik, mint a Multi Level Marketing (MLM) cégek: minél több embert szervezek be magam alá, annál kevesebbet kell dolgoznom, már csak az alattam lévők munkája után kapott százalékokból élek. Nem véletlen, hogy például az első Magyarországon is megjelenő MLM cégből, az Amwayből nagyon sokan átigazoltak a szcientológiai egyházba.


#300 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 15:32

Idézet: Warton - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 13:40

Azt sem értem, hogy értelmes (?) egyetemista fiatalokat, hogy a 'csába tudnak behülyíteni. :confused:

Pont ugy ahogy a tortenelmi egyhazak... ;) A hit intezmenyesitett formaja csunya dolgokra kepes...

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

Téma megosztása:


  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó