HWSW Informatikai Kerekasztal: Szcientológia & diszkrimináció - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Szcientológia & diszkrimináció Értékeld a témát: -----

#301 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 16:17

Lehet, hogy így van, de pl.: a katolikus egyház nem csinál ellenséget a saját családodból.

#302 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 17:17

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 15:32

Pont ugy ahogy a tortenelmi egyhazak... ;) A hit intezmenyesitett formaja csunya dolgokra kepes...

Samott

Azért ne tegyünk egyenlőségjelet a történelmi egyházak és a Szcientólógusok közé, mintahogy szintén ne tegyünk Jézus és Xenu közé...
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#303 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 20:31

Idézet: Fanatic - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 17:17

Azért ne tegyünk egyenlőségjelet a történelmi egyházak és a Szcientólógusok közé, mintahogy szintén ne tegyünk Jézus és Xenu közé...

Ha jobban belegondolsz mindket sztori eleg abszurd, de abban igazad van, hogy a kisebb, ujabb egyhazak agresszivebb marketing modszereket hasznalnak.

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#304 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 22:02

A Szcientológiai egyház egyik alattomos próbálkozása

IWIW tagság szükségeltetik!

#305 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 21. 22:03

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 20:31

Ha jobban belegondolsz mindket sztori eleg abszurd, de abban igazad van, hogy a kisebb, ujabb egyhazak agresszivebb marketing modszereket hasznalnak.

Samott

Jézus, Mohamed, Buddha élő történelmi személyiségek voltak.  Xenu pedig Darth Vader unokatestvére...    ;)

Komolyan vennél, ha azt mondanám hiszek a Jedi lovagrendben? És ha azt mondanám, hogy hiszek Jézus tanításaiban és Jézusban?
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#306 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 08:07

Idézet: Fanatic - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 22:03

Jézus, Mohamed, Buddha élő történelmi személyiségek voltak.  Xenu pedig Darth Vader unokatestvére...    ;)

Komolyan vennél, ha azt mondanám hiszek a Jedi lovagrendben? És ha azt mondanám, hogy hiszek Jézus tanításaiban és Jézusban?

Azt elfogadom, hogy elo szemelyek voltak, de az azota korejuk epitett mitologia hasonloan hiteltelen, mint amit ezek a "jedi hivok" tanitanak... :) Csak regebben talaltak ki, es igy nem olyan feltuno a parhuzam... ;) A szcientológia gusztustalansaga inkabb az uzletiesitett hitben rejlik, a "tudasert" a penzedet kell adni... igy durvan latszik hogy ez leginkabb a penzrol szol (na persze penzugyileg a tobbi egyhazat se kell felteni - hogy is volt az a bunbocsanat-cedulakkal? ;))

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#307 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 08:34

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 15:32

Pont ugy ahogy a tortenelmi egyhazak... ;) A hit intezmenyesitett formaja csunya dolgokra kepes...

Samott

Ez egy nagy baromság volt szvsz, szerinted a történelmi egyházak "behülyítik" az embereket? Nem így látom.

Persze nyilván van ilyen is, de az nagyrészt az egyénen múlik.

#308 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 08:36

A bűnbocsánat cédula kispista ahhoz képest, amit ezek a szcientológusok művelnek.

Ez a szcientológia nem is vallás, köze nincs hozzá. Illetve annyi köze van hozzá, hogy egyházként van bejelentve. Ez valójában egy kommunikációs stratégia vegyítve csipetnyi pszichológiával. Egyetlen célja van, hogy az ember gondolkodását kiiktatva zombikat, robotokat neveljen, akiktől könnyen el lehet venni a pénzét. Sőt, nem is kell elvenni, mert maguktól adják oda ilyen-olyan célokra. Ezt mind alattomos módon a szeretet, az emberek segítésének maszkja mögül teszik. Hamar lehullik az álarc csak akkor már sajnos késő és a sok barom egy koppenhágai barakkban találja magát, ahol mindennap szanaszét gyalulják az agyát képtelenné téve arra, hogy otthagyja az egész bandát.

#309 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 08:43

Idézet: Kory - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 8:34

Ez egy nagy baromság volt szvsz, szerinted a történelmi egyházak "behülyítik" az embereket? Nem így látom.

Persze nyilván van ilyen is, de az nagyrészt az egyénen múlik.

Most akkor "baromsag", "nem igy latod" vagy "nyilvan van ilyen is"? :)

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#310 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 09:01

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 8:43

Most akkor "baromsag", "nem igy latod" vagy "nyilvan van ilyen is"? :)

Samott

Az egyén bármitől "behülyülhet" (ezt a kifejezést nem is teljesen tudom értelmezni a történelmi egyházak vonatkozásában), de azt nem a történelmi egyházak tanítása miatt fogja tenni az tuti.

Ma van kb. 1,4 milliárd keresztény vallású ember a Földön (azaz megkeresztelt), viszonylag kevesen "hülyülnek be."

Már a hit is behülyülés?

Szerkesztette: Kory 2007. 03. 22. 09:02 -kor


#311 Felhasználó inaktív   Samott 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 27.035
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 09:25

Idézet: Kory - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 9:01

Már a hit is behülyülés?

Van olyan szintje. De szerintem mar te is talalkoztal ilyennel. (es persze ezzel nem azt akarom mondani hogy aki hisz az "hulye")

Samott
(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out. | exHWSW - Értünk mindenhez IS @ PH!

#312 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 09:37

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 9:25

Van olyan szintje. De szerintem mar te is talalkoztal ilyennel. (es persze ezzel nem azt akarom mondani hogy aki hisz az "hulye")

Samott

Hajaj. De ez viszonylag ritka a nagy egyházak esetében.
------

A South Parkos séf angol szinkronszínése tényleg Szcientológus volt és felmondott még a rész előtt?

Szerkesztette: Kory 2007. 03. 22. 09:51 -kor


#313 Felhasználó inaktív   Fanatic 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 10:06

Idézet: Samott - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 8:43

Most akkor "baromsag", "nem igy latod" vagy "nyilvan van ilyen is"? :)

Samott

A normális egyházaknál nem követelik meg az egyéniséged teljes feladását és a fekete-fehér látásmódot. Rajtad áll, hogy miképpen éled meg a hitedet. Lehetsz bigott katolikus is, de outsider is, aki alkalmankét részt vesz egy misén vagy meggyón.

Az ilyen idióta szekták pedig megkövetelik, hogy teljesen eldobd az agyad. Lásd jehovák v. szcientológusok.

Egyébként én az anyagelvűségben hiszek, mielőtt azt gondolnád, hogy a történelmi egyházaknak kampányolok... :)
"...Magyarország eljátszotta a lehetőségeit, és most nagy bajban van. Ez a szélsőségesen elitvezérelt ország beleragadt a nyolcvanas évek félkapitalista mutyivilágába. Ezen nem segít sem a reform, sem a kormányváltás. Itt elitváltástra van szükség..."

#314 Felhasználó inaktív   A.J. Crowley 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.462
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 12:37

Idézet: Fanatic - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 10:06

A normális egyházaknál nem követelik meg az egyéniséged teljes feladását és a fekete-fehér látásmódot. Rajtad áll, hogy miképpen éled meg a hitedet. Lehetsz bigott katolikus is, de outsider is, aki alkalmankét részt vesz egy misén vagy meggyón.

Az ilyen idióta szekták pedig megkövetelik, hogy teljesen eldobd az agyad. Lásd jehovák v. szcientológusok.

Egyébként én az anyagelvűségben hiszek, mielőtt azt gondolnád, hogy a történelmi egyházaknak kampányolok... :)

Tavaly becsöngetett hozzánk két hölgyemény. Megkérdezték, hogy hogyan látom a jövőt. Mondtam nekik, hogy tök pozitív és optimista vagyok. Ezen teljesen lefagytak. :) Azt hittem, valami pártos közvéleménykutatók. Aztán később (1 perc) múlva leesett, hogy ezek itten engem most téríteni akarnak, úgyhogy rákérdeztem, hogy Jehovások-e. Mondták, hogy ige. Akkor mondtam, hogy viszonlágytojás. Kérdezték miért. Én meg mondtam, hogy mert csak. Kész.
"Within me the beast starts to ROAR." - Sabaton

#315 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 22. 21:57

Idézet: Kory - Dátum: 2007. márc. 22., csütörtök - 9:37

A South Parkos séf angol szinkronszínése tényleg Szcientológus volt és felmondott még a rész előtt?

Ja, beragott, hogy kedvenc "egyhazat" valasztottak temanak.
Bezzeg az nem verte ki nala a biztositekot, hogy mar a legelso resz ota folyamatosan ment a zsidok, keresztenyek fikazasa, kesobb par epizod erejeig kaptak a mohamedanok, mormonok, kopaszranyirt ongyilkos szektasok, Blaine hivok, infantilis japanok, kinaiak, kanadaiak, irakiak, stb.
Xenu csak a kilencedik evadban kerult elo, miutan mar a legtobb vallas jol megkapta a magaet.

Erre kiirtak sefet a sorozatbol, es a sef halalas resz hangjat a mar meglevo reszekbol vagtak ossze, a szineszt akkor mar nem alkalmaztak.

Szerkesztette: nyunyu 2007. 03. 22. 22:08 -kor


#316 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 23. 00:43

Valszeg leszóltak neki a központból, hogy nem szabad részt vennie az "egyházat" lejárató produkcióban. De lehet, hogy a zombivá alakítási folyamatban már belenevelték.

#317 Felhasználó inaktív   Boba 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 23. 00:58

Idézet: Warton - Dátum: 2007. márc. 21., szerda - 16:17

Lehet, hogy így van, de pl.: a katolikus egyház nem csinál ellenséget a saját családodból.

Sajnos de. :(

A tobbit megiscsak kiszerkesztettem...

Szerkesztette: Boba 2007. 03. 23. 01:04 -kor

Ő lesz az adott idő alatt a legtöbb japán kutya!

#318 Felhasználó inaktív   Warton 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 11.096
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 23. 01:19

Idézet: Boba - Dátum: 2007. márc. 23., péntek - 0:58

A tobbit megiscsak kiszerkesztettem...

Kár!

Akkor küld el privátban, már így is majdnem privátban értekezek mindenkivel, mindenről.. :omg:  :Đ

#319 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 23. 08:34

Idézet: Boba - Dátum: 2007. márc. 23., péntek - 0:58

Sajnos de. :(

A tobbit megiscsak kiszerkesztettem...

Szerintem ez akkor sem az egyház tanítása miatt volt, a papok már mások, emberek.

#320 Felhasználó inaktív   Ndrew 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 12.522
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 03. 23. 15:49

Idézet: Kory - Dátum: 2007. márc. 23., péntek - 8:34

Szerintem ez akkor sem az egyház tanítása miatt volt, a papok már mások, emberek.

És aki kitalálta mivolt? :think: Goa'uld? :p  :Đ

Téma megosztása:


  • (20 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó