HWSW Informatikai Kerekasztal: MOTOROSOK TOPICJA (A ruhám bőr és nem ballon...) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (424 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MOTOROSOK TOPICJA (A ruhám bőr és nem ballon...) Értékeld a témát: ***** 3 szavazás

#1 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 17. 17:11

Mivel ilyen téma még nem volt a HWSW-n, de -reményeim szerint- érdeklődésre tarthat számot, így elindítom.

Az autóknak volt már téma, nem lenne helyes ezeket a kétkerekű gépcsodákat mellőzni !

Szóval bárki írjon: akik motorozik, aki csak csodálja ezeket a járműveket, aki szereti a motorsportot, vagy aki csak pár jó sztorit osztana meg velünk !
Ez fontos ! Szeretném, ha ez egy "beszélgetős" topic lenne, nem csak képgyűjtemény !

Jöhetnek természetesen képek és jó motoros site-oknak a címei is !!!

Kezdetnek a kedvenceim:
[url="http://"http://www.bmw.hu/index.php?/Magyar/www/Termekek/Motorkerekparok"]A BMW Honlapja[/url]

TRIUMPH Thunderbird
Kép

MOTO GUZZI California EV
Kép

Egy gyönyörű INDIAN
Kép

Sajnos nekem nincsen saját motorkerékpárom.
Édesapám nagy motoros volt, amig volt ideje rá. Egészen fiatal korától. Sok féle kismotor, moped és nagyobb motor megfordult nálunk. Sajnos már mindet eladtuk.

A legutolsó a 350-es piros JAWA volt. Erről majd szúrok be képet !
Amikor meglátta a srác, aki megvette, megcsókolta a földet örömében ! Volt benne vagy 2500 Km, amikor eladtuk. Csodálatos állapotban volt. Ekkor édesapám úgy 2 évente ment vele nagyon ritkán, szóval érthető a kitűnő állapot. Meg persze ő mindig nagyon vigyázott a "kedvenceire". Tisztítgatta, kenegette, fényezte. Ahogyan azt kell !

Azt mondta, ha leteszem a jogsit, akkor enyém a motor, de engem akkor ez nem érdekelt. Most már bánom, de nagyon ! :(
A vágyam, hogy egyszer lesz egy saját motorom, de ha lesz, akkor az nem egy új járgány lesz, hanem egy öreg legenda a II. világháború tájékáról ! ;)

[ 2003. április 17.: Piftuka szerkesztette a hozzászólást ]

[ 2003. április 26.: Piftuka szerkesztette a hozzászólást ]
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#2 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 19. 21:08

Bocs, hogy ezt ide írom, dehát a motor (mint az autó, repülő, stb.) veszélyes üzem (főleg ha elképesztő sebességekkel száguldoznak vele). Jobb ha ezt mindig szem előtt tartjuk.
idézet:
[url="http://"http://origo.hu/sport/automotor/20030419belehalt.html"]Elhunyt Kato Daidzsiro[/url][/quote]
RIP :(

[ 2003. április 20.: FakeJack szerkesztette a hozzászólást ]

#3 Felhasználó inaktív   keselyuu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 19. 21:35

Na itt egy topic nekem... ;)
Be kell vállalni, meg kell csinálni!

#4 Felhasználó inaktív   czaki 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 9.048
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 19. 21:46

idézet:
Ezt írta FakeJack:
R.I.P. :( :( :([/quote]

:( :( :(
Caution: objects in mirror are closer than they appear.

#5 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 19. 23:24

idézet:
Ezt írta FakeJack:

R.I.P. :( :( :(

[/quote]

Hát valóban sajnálatos, hogy egy ilyen hír indította be a topicot. A balesetről én is hallottam, de nem tudtam, hogy meghalt. Nyugodjék békében !
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#6 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 19. 23:25

idézet:
Ezt írta keselyuu:
Na itt egy topic nekem... ;)[/quote]

Már nem tudtam elképzelni, hol maradsz ! :)

Azt hittem, soha nem indul be a topic ! Sancy és casoli hol maradnak ? Meg a többiek ? Én azt hittem (azok alapján, amit eddig itt a témában a olvastam pl.: a BOLHAPIAC-on), nagyobb érdeklődés lesz erre !

Na talán majd most ! ;)

Neked milyen géped van ?
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#7 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 20. 00:05

idézet:
Ezt írta Piftuka:


Hát valóban sajnálatos, hogy egy ilyen hír indította be a topicot. A balesetről én is hallottam, de nem tudtam, hogy meghalt. Nyugodjék békében !
[/quote]

Őőőh, az a helyzet, hogy keresőből szedtem ki a topicot, nem figyeltem a dátumot. Azt hittem ez vmi hamvába-holt régi téma volt. Mondjuk tényleg gáz így. Kicsit átszerkesztem. Annak viszont örülök, hogy beindult a topikod. :)

#8 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 20. 01:26

idézet:
Ezt írta FakeJack:


Őőőh, az a helyzet, hogy keresőből szedtem ki a topicot, nem figyeltem a dátumot. Azt hittem ez vmi hamvába-holt régi téma volt. Mondjuk tényleg gáz így. Kicsit átszerkesztem. Annak viszont örülök, hogy beindult a topikod. :)
[/quote]

Maradjunk annyiban, hogy remélem, beindul ! Tényleg szívesen beszélgetek bármiről a témával kapcsolatban.
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#9 Felhasználó inaktív   keselyuu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 20. 08:52

Nekem jelenleg egy XT600 Ténérém van:

Kép

De nagyon szeretnék egy ilyet:


[url="http://"]http://pictures.motorbikes.be/motos/BMW/GR...mw03R1150Gs.jpg[/url]

Eddig inkább sportmotoros voltam, a magyar utak miatt és főleg Budapest miatt letettem erről egy időre. Tavaly pl egy Yamaha FZ750 el róttam az utakat, de nem volt kellemes, mikor a tömés is kiesett a fogamból, úgy rázott. Idén még roszabb az utak állapota, így endurót vettem.

Főként az szólt az XT600 mellet (88-as), hogy végtelenül megbízható szerkezet, a kategóriájában a legerősebb (45 LE, persze a mai KTMek 50-55 LE-ével nem lehet összehasonlítani)
Az eddigi motorjaimhoz képest lassú és nem gyorsul...ezt még szoknom kell.
Viszont minden eddigi motoromnál könnyebb vele egykerekezni, és ezt gyakorlom is bőszen... ;)

[ 2003. április 20.: keselyuu szerkesztette a hozzászólást ]
Be kell vállalni, meg kell csinálni!

#10 Felhasználó inaktív   keselyuu 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.540
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 20. 09:21

Ha már ezt az oldalt motorosok olvasák fölteszem ide..

130/80-17 80%-os Barum enduro gumi 5000ért eladó..
Be kell vállalni, meg kell csinálni!

#11 Felhasználó inaktív   Piftuka 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 23.608
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:25

Ejj, emberek ! Hol vannak a motorosok ??? :confused: :rolleyes: :(
"If i could fly, like the king of the sky..."

"A magad tetteiért akkor is te vagy a felelős, ha más a hibás."

#12 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:36

Sosem motoroztam, nem is tudok motorozni, de van egy tervem... Előbb utóbb fogok tudni motorozni, és ha beledöglök is, lesz egy ilyen szépségem:

Harley-Davidson Softail FXSTB - Night Train

Kép

A motor különlegessége a mattfeketére fényezett alaktrészek sokasága. Fekete a blokk, a hajtómű, az olajtank, a duda, a légszűrőfedél és a hátsókerék középső része. A közel egyenes, különösen lapos Drag-Bar kormány 6 collos kormánykiemelőn fekszik. Az előrehozott lábtartók, és a keskeny "Badlander" Custom ülés kiemelik a gép erőteljes, vagy inkább brutális külsejét.

Kétféle fényezésben lehet kapni a szörnyeteget, feketében, és jádezöld metál színben. Még ez a zöld is épp elég sötét szín, gyönyörű járgány. :)

#13 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:43

idézet:
Ezt írta Piftuka:
Ejj, emberek ! Hol vannak a motorosok ??? :confused: :rolleyes: :([/quote]

nemtom. itt nézem csodálkozva, hogy jéé eme topikot már láttam (de nem bírok ennyit olvasni és míg befutottam főtopikjaimba, ez lecsúszott vagy efféle), s csak ennyi hozzászólás... :confused:
no, ami engem illet... már régebben is melengette szívemet a vágy, hogy egyszer motorozzak, de egy party óta, ahol (míg Alvaro álomtündér csókjától elbódulva aludt) jól eldumálgattam egy sráccal, akinek egy régi autója van, s kifejtette, nem kell ahhoz ajdesokat költeni a cuccra, ha az ember tudja szerelgetni. aztán motorokra terelődött a szó, amihez ugyan nem ért annyira, de valahogy azzal a mély meggyőződéssel jöttem haza, hogy nekem viszonylag hamarosan motor kell. nemtom hogy csináltam, berobbantott valamit. végülis... arra még pénzem is lehet egyszer, jogsi meg majdcsak összejön, nekem szimpatikusabb a motor, mint az autó (autóm asszem sosem lesz, drága - OK, egy régi nem -, s valahogy fura nekem dobozba zárva). sokkal :) az feeling ám :cool:. persze, vannak korlátai, node az nem tud lelombozni.
a motorkiállításra anno nem mentem ki, aztán bántam is, meglátva a képeket :p node sebaj.
meséljetek csak a newbienak, szívom magamba a tudást! mert érteni hozzá, azt aztán nem. ha lesz motorom, nyilván meg akarom tanulni szerelni is valamennyire. anélkül milyen már...

#14 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:46

idézet:
Ezt írta Targa:
A motor különlegessége a mattfeketére fényezett alaktrészek sokasága. Fekete a blokk, a hajtómű, az olajtank, a duda, a légszűrőfedél és a hátsókerék középső része. A közel egyenes, különösen lapos Drag-Bar kormány 6 collos kormánykiemelőn fekszik. Az előrehozott lábtartók, és a keskeny "Badlander" Custom ülés kiemelik a gép erőteljes, vagy inkább brutális külsejét.
[/quote]

jól hangzik :)
én egyelőre nem emelem még tervben sem tekintetemet akárhová, így is messze túl sok költséges hobbym van gyakorlatilag nulla anyagi helyzetemhez, nem kéne tovább fokozni :cool:
én csak száguldozni akarok (nem feltétlenül km/h-ban, hanem feelingben értve, persze azért előzzön meg egy átlagbicajt), a motoromat meg ha lesajnálják majd, nem érdekel.

#15 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:48

ne aggódj, Piftuka! ha én egy topikban megjelenek és tetszik, amit látok, az nehezen fog lecsúszni :cool:
de azért igyekszem viszonylag csöndben maradni, totális hozzá nem értésem mián.
OFF: a természetkedvelő topikból meg eltűntél anno, mi meg aztán kaptunk a fejünkre, pl én, mert egyet mertem érteni Véled. mondjuk túléltük azér :cool:, csak mondom
/OFF

#16 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:49

egyszer láttam egy motorost. tökéletes látvány volt. gyönyörű, legszebb állapotában leledző motor, feelinges ruha, minden fekete és csillogó ezüstszín... pazar látvány volt :cool:
akkoriban még nem volt fényképezőgépem :(

#17 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:53

shr, nézd meg a képet is. Nem csak jól hangzik, jól is mutat a fekete blokk, ésatöbbi. Vadállat gép.

És hogy egy ilyet lenéznének? Tudom-tudom, van bizonyos ellentét a speedmotorosok, és a harleysok-chopperesek között, de én ebből kimaradok.

Van barátom, akinek ZZR-1100es kawája volt, az is tetszett, félelmetesen ment a gépsárkány, de nekem jobban bejön a terpeszkedve, nyugis tempóban dübörgés. :)

#18 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:57

idézet:
Ezt írta Targa:
Harley-Davidson Softail FXSTB - Night Train
[/quote]

a kép nekem túl steril stúdiókép, mintha renderelt lenne. jobban szeretem élő környezetben s nem oldalról, hanem feelingesen sréhen. csak mondom =)
sajna a kedvemre valót nem találtam, csak ezt:

Kép

[url="http://"http://www.ronniesharleydavidson.com/2003fxstbnighttrain.html"]Ez link hozzá, adatokkal, ha valakit érdekel[/url]

#19 Felhasználó inaktív   shr 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.984
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 17:59

idézet:
Ezt írta Targa:
shr, nézd meg a képet is. Nem csak jól hangzik, jól is mutat a fekete blokk, ésatöbbi. Vadállat gép.
[/quote]

jóvanna =) de élőben akkor is sokkal jobban meg lehetne nézni :) így a kép elég kevés infót ad.

idézet:
És hogy egy ilyet lenéznének? Tudom-tudom, van bizonyos ellentét a speedmotorosok, és a harleysok-chopperesek között, de én ebből kimaradok.
[/quote]

nem egy ilyet!!! hanem majd azt a kis mezei olcsót, ami nekem lesz. legalábbis kezdetben...

#20 Felhasználó inaktív   Targa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.945
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 04. 24. 18:00

idézet:
Ezt írta shr:


a kép nekem túl steril stúdiókép, mintha renderelt lenne. jobban szeretem élő környezetben s nem oldalról, hanem feelingesen sréhen. csak mondom =)
sajna a kedvemre valót nem találtam, csak ezt:
[/quote]

Pedig van, csak a 2002-es modellév között kell keresni:

Kép

Ezen elég vadul mutat ez a spéci első felni is, nem a hagyományos küllős. De a küllős is fincsi. :)

Téma megosztása:


  • (424 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó