HWSW Informatikai Kerekasztal: pascal - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

pascal Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   gedi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 19. 13:35

Egy olyan pascal programra lenne szükségem ami fájlból olvas be valamilyen adatokat vagy szöveget. Ezekkel aztán végez valamilyen számításokat és egy grafikonon szemlélteti.(pl. 5 cég legutóbbi 24 hónapi bevételének összehasonlítása grafikon ) Nagyon sürgős lenne!
[url="http://"http://www.gedi86@freemail.hu"]www.gedi86@freemail.hu[/url]

#2 Felhasználó inaktív   flugi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 304
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 19. 19:07

idézet:
Ezt írta gedi:
Egy olyan pascal programra lenne szükségem ami fájlból olvas be valamilyen adatokat vagy szöveget. Ezekkel aztán végez valamilyen számításokat és egy grafikonon szemlélteti.(pl. 5 cég legutóbbi 24 hónapi bevételének összehasonlítása grafikon ) Nagyon sürgős lenne!
[url="http://"http://www.gedi86@freemail.hu"]www.gedi86@freemail.hu[/url]
[/quote]

Eléggé alulspecifikáltad a dolgot, gyorsan körüljárjuk:
1. szövegfile: azért jó, mert kézzel lehet írni az adatokat, akár egy táblázatból is ki lehet ollózni, szövegként használni. (apropó, miért kell erre program, amikor ott a sok táblázatkezelő, openoffice.org pl. tökéletes?)
2. típusos file: ennek is van előnye, de kreálni sokkal bonyolultabb. Ha az adatok már binárisan vannak meg, akkor persze nincs mese, így kell csinálni

mondjuk legyen szövegfile, akkor kell egy szövegfile változó:
var t:text;

amit meg kell nyitni:
assign(t,'fileneve.txt');
reset(t)

Ha bolondbiztos progit akarsz, akkor így:
assign(t,'fileneve.txt');
{$I-}
reset(t)
{$I+}
if ioresult <> 0 then begin writeln('baj van a megnyitassal'); halt(0); end;

olvasni readdel kell:
var a:longint;
read(t,a);

aztán bezárod a filet:

close(t)

érdemes egy kétdimenziós fix tömböt használni, ahol a méretek az egyik irányba hogy hány cég, a másik irányba hogy hány hónap.

a grafika:

először inicializálni kell a grafikus felületet (lehetőleg ha már a filekezelésen túlvagyunk, hogy lássuk a hibaüzeneteket) Fontos, hogy az egavga.bgi file elérhető legyen.

uses graph;
var gd,gm:integer;
detectgraph(gd,gm);
initgraph(gd,gm,'');

a végén pedig
closegraph;

rajzolni pedig vonallal meg bar-ral érdemes, de nézz körül majd a helpben, meg a graph unit demójában, hogy melyik megjelenítés fekszik a legjobban.
Sima színes diagramokhoz talán a vonal a legjobb:
setcolor(szin);
line(x1,y1,x2,y2);
ez egy [szin] színű vonalat húz az (x1,y1) képponttól az (x2,y2) képpontig.

sok sikert hozzá! ez igazi gyakorlófeladat.

#3 Felhasználó inaktív   gedi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 19:55

Köszi Flugi!!!

De nagyon megköszönném ha egy kész porgramot küldenél az e-mail címemre.

Sajnos tök hülye vagyok a programozáshoz!

#4 Felhasználó inaktív   Skiri 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 21:00

idézet:
Ezt írta gedi:

Sajnos tök hülye vagyok a programozáshoz!
[/quote]

Akkor vajon miért...?!?!

#5 Felhasználó inaktív   James Sunderland 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 405
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 21:18

idézet:
Ezt írta Skiri:


Akkor vajon miért...?!?!
[/quote]

Van egy sejtésem... :D

#6 Felhasználó inaktív   Root_Kiskacsa 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 20. 22:53

idézet:
Ezt írta gedi:
De nagyon megköszönném ha egy kész porgramot küldenél az e-mail címemre.

Sajnos tök hülye vagyok a programozáshoz!
[/quote]

Kicsit unalmas, hogy a vizsgaidőszak kezdetével egyre többen itt akarják ingyen letudni a féléves vizsgájukat. Személyesen engem is szoktak bombázni ilyen kérésekkel, de egy idő után úgy döntöttem, hogy ha valaki annyira nem veszi a fáradságot, hogy megtanulja a témát, akkor fizessen! Választhat, hogy jó pénzért megcsinálom neki a programot ( + le is dokumentálom, mert hát azt is kérik), avagy ingyen, baráti alapon korrepetálom, hogy ő maga meg tudja majd írni a házidolgozatát. Magyarul úgy is fogalmazhatunk, hogy honorálom ha valakiben van akaraterő, és nem honorálom ha nincs.
Na de ez már offtopic (meg csak egy magánvélemény), és különben is elnézést, ha most éppen nem a féléves doga letudásáról lenne szó.
Pen-drive-on, notebookon, PDA-n kizárólag máshonnan reprodukálható/visszamásolható adat legyen!
Ami hordozható, az nem megbízható!

#7 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 00:42

idézet:
Ezt írta Root_Kiskacsa:

Na de ez már offtopic (meg csak egy magánvélemény), és különben is elnézést, ha most éppen nem a féléves doga letudásáról lenne szó.
[/quote]

Szvsz arról van szó már megint, de nem értem ha valaki tök hülye a progarmozáshoz akkor minek jár olyan iskolába ahol ezt kell neki tanulni. :confused:
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#8 Felhasználó inaktív   fiola 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 377
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 16:25

meg az emilcime is aranyos :rolleyes:
A világűr az némi anyag és a semmi keveréke..

#9 Felhasználó inaktív   gma 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 521
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 16:45

idézet:
Ezt írta *FlowM@N*:


Szvsz arról van szó már megint, de nem értem ha valaki tök hülye a progarmozáshoz akkor minek jár olyan iskolába ahol ezt kell neki tanulni. :confused:
[/quote]

Tudjátok mi a legrosszabb? Hogy az ilyen dolgok nagyban befolyásolják az egész szakma és egy-egy főiskola megítélését. Tudnék mesélni... :(
$ screen bash

#10 Felhasználó inaktív   flugi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 304
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 23:40

idézet:
Ezt írta gedi:
Köszi Flugi!!!

De nagyon megköszönném ha egy kész porgramot küldenél az e-mail címemre.

Sajnos tök hülye vagyok a programozáshoz!
[/quote]

1. A feladathoz nem kell program, programot te akarsz írni/iratni

2. Menj a csudába, ha programozni akarsz akkor, amikor nincs rá okod, akkor programozz, vagy legyél hülye a programozáshoz, és használj offiszt.

3. Elejétől sejtettem, hogy beadandóspórolás van a háttérben, de adtam egy esélyt a sorsnak, nem akartam otthagyni valakit, akinek valóban szüksége van a segítségre. Lopod az ember idejét.

Ha olyan iskolába jársz, ahol meg kell tanulni programozni, akkor két lehetőséged van: megtanulni programozni, vagy elmenni az iskolából. Ha te vagy az, aki a másik topicban is kért programot (csak azóta megtudta, hogy milyen programot kell leadni), akkor szerintem menj el az iskolából, és válassz olyan foglalkozást, amihez már értesz, mert valami újat megtanulni úgy látszik nem tudsz vagy nem akarsz - de az tökmindegy.

Ha programozó akarsz lenni, akkor pedig vegyél magadon erőt, emeld fel a segged, és kösd föl a gatyát, mert magától ez nem megy.

#11 Felhasználó inaktív   Nevergone 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 24.688
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 21. 23:48

Én asszem ezt a topicot csuklóból bezárnám... :confused: :eek: :mad: :rolleyes: :(

Idézet

„én még olyan programozási problémát soha az életemben nem láttam, amiben az alkalmazásoknak kommunikálniuk kellett volna egymással, leszámítva az indítósztring átadását. az interprocessz kommunikáció egy baromság, ha valaki mégis ragaszkodik hozzá, akkor azt a hálózati protokolon keresztül megteheti. ”
[link]

#12 Felhasználó inaktív   Delawer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 22. 00:05

idézet:
Ezt írta flugi:


1. A feladathoz nem kell program, programot te akarsz írni/iratni

2. Menj a csudába, ha programozni akarsz akkor, amikor nincs rá okod, akkor programozz, vagy legyél hülye a programozáshoz, és használj offiszt.

3. Elejétől sejtettem, hogy beadandóspórolás van a háttérben, de adtam egy esélyt a sorsnak, nem akartam otthagyni valakit, akinek valóban szüksége van a segítségre. Lopod az ember idejét.

Ha olyan iskolába jársz, ahol meg kell tanulni programozni, akkor két lehetőséged van: megtanulni programozni, vagy elmenni az iskolából. Ha te vagy az, aki a másik topicban is kért programot (csak azóta megtudta, hogy milyen programot kell leadni), akkor szerintem menj el az iskolából, és válassz olyan foglalkozást, amihez már értesz, mert valami újat megtanulni úgy látszik nem tudsz vagy nem akarsz - de az tökmindegy.

Ha programozó akarsz lenni, akkor pedig vegyél magadon erőt, emeld fel a segged, és kösd föl a gatyát, mert magától ez nem megy.
[/quote]

Uppsz :)
Látom már semmi köze nincs a dolognak a pascalhoz :)
Azért kiváncsi lennék, hogy:
  • miért nem hamarabb kezdett hozzá a delikvens?
  • miért nem ül össze pár ismerőssel akik értenek esetleg a programozáshoz?
  • könyv használata felmerült?

Eddigi tapasztalatom során nagyon sok segítőkész és jópár felkészült ember van a fórumon.
Sajnos nagyon sokan el sem olvassák a topicokat, legalább pár hozzászólás erejéig, hogy hátha már valaki előtte feltette ugyanazt a kérdést, esetleg arra netán válaszolt is valaki...

Pedig épp ma mondtam, miközben fát mentünk vásárolni, hogy valaki még egy nagyon egyszerű kis lökést is adott ahhoz, hogy el lehessen indulni a programmal.
Nagyon rosszindulatú lennék, ha én is beszállnék a topicnyitót "fegyelmezők" sorába, ezért igyekszem nem azt tenni.
Csak megjegyzem, hogy sajna mindennek megvan az ára, ahogy flugi is mondta és bizony "a gyorsan csináld meg helyettem, mert te profi vagy" dolog sokszor visszaüt, amikor épp nem lesz senki a közelben, aki segítő kezet nyújtana...
-- Legyen egy jó napod! --

#13 Felhasználó inaktív   flugi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 304
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 22. 03:29

idézet:
Ezt írta Delawer:


Pedig épp ma mondtam, miközben fát mentünk vásárolni, hogy valaki még egy nagyon egyszerű kis lökést is adott ahhoz, hogy el lehessen indulni a programmal.
[/quote]

Kb mindent odaírtam neki, ami fontos. Ott bukott le, hogy nem tudott kérdezni.

Nem kell tudni minden programot nulláról megírni, a legutóbbi két házifeladatbeadandómat sem nulláról kezdtem, egyszerűen mert nem értek az OpenGL-hez, muszáj volt valahonnan elkezdeni, de basszus, hát leülök és töröm a fejem, próbálkozok, és vagy sikerül, vagy nem. És ha nem, akkor tudok kérdezni, hogy van-e olyan mint a nurbs, csak nem kontrollpontokkal, hanem interpoláló. (ez mellesleg tényleg érdekel)

Miért kéne bezárni a topicot? Részemről örülnék egy "bocsi, akkor megpróbálom megcsinálni abból amit mondtál" reagálásnak. Optimista vagyok :)

#14 Felhasználó inaktív   kla 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.042
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 22. 12:22

Egyebkent lehetne valami policy-kiegeszitest csinalni, ami kb. ugy szolna (nehany helyen talalkoztam mar ilyennel), hogy segitseget azt nyujtunk, ha szepen kerik, de hazifeledatokat nem oldunk meg.
"I enjoy working with people. I am putting myself to the fullest possible use, which is all I can think that any conscious entity can ever hope to do." (HAL9000)

#15 Felhasználó inaktív   Freeze 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 724
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 23. 03:10

Gondoljatok bele, aki még azt sem tudja mivel lehetne mp3mat audiocd-re kiirni, az hogy is tudna bármilyen programot írni... :confused: :( :confused:
[url="http://"https://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=15&t=004016"]topic1[/url] [url="http://"https://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=24&t=000200"]topic2[/url]

#16 Felhasználó inaktív   nagy1 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 514
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 01. 00:54

:(

pedig a pascalt már néhány nap alatt meg lehet tanulni valamilyen szinten, ha az illető tényleg rászánja magát, és egy kicsit ért a számítógéphez.
szvsz aki erre is lusta, annak elég kemény lesz majd a többi nyelv. a pascalt pont azért tanítják, mert egyszerű, áttekinthető, és a legtöbb programozási alapfogást el lehet benne sajátítani.

flugi útmutatása alapján már minimális tudással és 1-2 óra munkával meg tudná oldani a dolgot, amíg a hozzáértőbbek azidő alatt sokkal érdekesebb problémákkal tudnának foglalkozni...

#17 Felhasználó inaktív   Delawer 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.453
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 01:20

idézet:
Ezt írta nagy1:
:(

pedig a pascalt már néhány nap alatt meg lehet tanulni valamilyen szinten, ha az illető tényleg rászánja magát...
[/quote]

:) Az első komolyabb nyelv amin programot írtam a pascal volt. Persze maga a program közel sem volt "komoly", de mindenesetre én szerettem. Sajna a kezdeti lelkesedés óta átnyergeltem más nyelvekre, de néha meg-megnézem azokat a kis bugyuta programokat, amiket akkoriban csináltam.
Valószínűleg sokakat az riaszt el, hogy "mit keres egy ilyen csúnya DOS-os ablak a windózomon???"
-- Legyen egy jó napod! --

#18 Felhasználó inaktív   FlowM@N 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.283
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 02:09

idézet:
Ezt írta Delawer:

....
Valószínűleg sokakat az riaszt el, hogy "mit keres egy ilyen csúnya DOS-os ablak a windózomon???"
[/quote]

Lehet, de szvsz a topikindító kollégának a Delphi se menne jobban. ;)
| Eredeti Azonosító: 2419 | Hozzászólások: X+320 | Először Regisztrált: 2001. júl. 2. |
:::HWSW World Community-Team©:::    :::Windows Licencek:::    :::Windows Portal:::
If everything seems to be going well, you have obviously overlooked something.

#19 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 15:02

Nos, gedi?
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#20 Felhasználó inaktív   Xp 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 487
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 02. 18:54

Warrior
Szerintem gedi azért nem nagyon programozik mert nem is nagyon érti.
Azért a programozást érteni is kell.
Abit nf7 v 2.0,Athlon Xp 2000+,512 ddr 333,ASUS Ati Radeon 9600XT.

Ati forever.

Téma megosztása:


  • (6 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó