HWSW Informatikai Kerekasztal: Nem cserélhatő a távoli fájlok attribútuma. - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nem cserélhatő a távoli fájlok attribútuma. Nem cserélhatő a távoli fájlok attribútu Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   user500 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 23. 20:56

Feltelepítettem egy phpfreechat v1.2 nevű chatprogramot a weboldalamra. az install fájl szerveren történ elindításával. A fájlt a fejlesztő http://www.phpfreechat.net/download oldaláról töltöttem le. Sikerült a telepítés, de semmit nem tudok módosítani rajt. Sem fájlt átírni, sem attribútumot módosítani, sem törölni, sem fájlt felülírni nem lehet 1 fájlt sem. Bármilyen módosításra csak hibaüzenetet kapok. Nem cserélhető a távoli fájlok attribútuma. Permission denied. A szerver többi fájljával könyvtárával nincs baj, de ami a chat könyvtárában van, azon nem enged módosítást. Már inkább szívesen kidobnám, de az sem megy.
Amivel az attribútum módosítását próbáltam: TotalCommanseg és FlasFXP.
Ha valaki tudja, mit kellene módosítani, a fájlok hozzáféréséhez, vagy ha az nem megy, akkor legalább kipusztítani valahogy az kérem ne tartsa magában.

#2 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 26. 06:57

Sok ötletem nincs, de látom, hogy záporoznak a hozzászólások. Szóval, próbáld meg a szerveren változtatni az attribútumot. VPN-nel vagy hasonló. Ne FTP-n.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#3 Felhasználó inaktív   user500 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 26. 10:34

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2009. ápr. 26., vasárnap - 6:57

Sok ötletem nincs, de látom, hogy záporoznak a hozzászólások. Szóval, próbáld meg a szerveren változtatni az attribútumot. VPN-nel vagy hasonló. Ne FTP-n.

Pomt az a problémám, hogy a szerveren nem tudom megváltoztatni az attributumot sem ftp-vel, sem chmod-al. VPN, azt úgy éeted, hogy a gépemen levő szerveren állítsam be az attribútumokat és utána töltsem fel? Már így csinálnám, de az a baj, hogy a távoli szerveren levő csetprogi telepítés után rögtön letiltotta a hozzáférést. Vagyis nem tudom sem felülírni, sem törölni. Esetleg egy új könyvtárba tudnám tenni, de attól a régi szemét még ott marad. Fájlok attribútumai a távolin 644 és néhány 755.
Egyikhez sem férek hozzá, pedig szerintem ezen az attribok szerint lenne hozzáférésem. Legalább valahogy lehetne legyilkolni onnan.

#4 Felhasználó inaktív   bean 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.291
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 05:25

user500, figyuzz N0zer0 utolso mondataira: ne FTP-n szerencsetlenkedj. Valami komolyabb tavoli eleres kell ide. (Van meg olyan host amelyik nem ad SSH-t? Es ha van, az emberek hasznaljak? Megall az eszem)

#5 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 06:27

Az FTP úgymond "közvetett", mert a fájlokat csak az FTP daemonon keresztül éred el. Amiről szó van, az "közvetlen" hozzáférés ahhoz a szerverhez, amin a chatprogi fut. Valami remote desktopos vagy konzolos megoldás, amit támogat a szerver. Ez olyan, mintha te magad ülnél a szerver előtt és azon gépeznél. Teljesen megkerülve az FTP-t.

Az SSH-t általában a legtöbb normálisan telepített szerver támogatja és használhatod a PuTTY-tyot. De sok mikrofostos szeró csak a saját Remote Desktopos megoldására támaszkodik. Nem telepítenek rá mást, és a felhasználók kénytelenek ilyenkor ezt használni. Hiába van ingyenes SSH winre, ha az okosok egyszer előre eldöntik a kérdést  :omg:
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#6 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 07:02

"Fájlok attribútumai a távolin 644 és néhány 755."
ez nem windows, ez unix derivans!
a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#7 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 07:33

Valószínűleg igazad van. De láttam már olyan wines FTP-t, amiben *x attribútumok voltak. Csak megjelenítésbeli formalitás, ami lehet kliensfüggő.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#8 Felhasználó inaktív   user500 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 44
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 27. 08:55

Falraktam a Putty-ot. Találtam hozzá baállítási útmutatót is. El is indul. Nekem csak ftp loginem és jelszavam van, de ezzel a jelszó megadása után a hozzáférés rögtön denied. Valószínű, szólok az üzemeltetőnek, hogy törölje le. Köszönöm az eddigi segítségeteket.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó