HWSW Informatikai Kerekasztal: Delphi + MP3 + DirectSound - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

Delphi + MP3 + DirectSound Értékeld a témát: -----

#1 Guest_Ben_*

• Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 12. 02. 00:21

Hello !

Delphi-ben szeretnék MP3-at lejátszani.Találtam is hozzá FREEWARE komponenseket,de egyiket sem tudtam rendesen használni.

Próbáltam egy xaudio nevezetű komponenset,le is tudok vele játszani,de a lejátszás állapotáról (pl hol tart a számban,stb) nem tudtam rájönni,hogy lehet információkat lehívni...

Találtam egy DSMixer nevű kiegészítést is.Állítólag ez nagyon jó kis komponens,de ezt nem bírtam működésre bírni,pedig a példaprogramja nagyon bíztató,csak hát sikerült megfejtenem....

Ha valaki ismeri valamelyiket,kérem segítsen,mert a netem sem találtam sehol hozzájuk leírást...

köszi
Ben

#2 Guest_byr_*

Elküldve: 2001. 12. 03. 08:23

Hi!

Nekem is hasonló problémám volt, csak nem DirectSounddal, hanem DirectShow-val... (meg nem delphi alatt, hanem C++ Builder alatt, de végül is mind1).
Szóval a DirectSound mp3-at nem tud lejátszani, csak wav-ot. Ha az mp3-at átkódolod wav-á, és azt játszod le, úgy működhet (gondolok itt valami streambe dekódolásra, lejátszásra).
Viszont ha profi cuccost akarsz csinálni, akkor mindenképp a DirectShow-ba merülj bele. Ezzel bármit (ill. amit valamilyen codec támogat) le lehet játszani viszonylag egyszerűen. Nézz bele a DirectShow helpbe a DX8SDK-ban...

Üdv: byr

#3 Guest_Ben_*

Elküldve: 2001. 12. 03. 21:20

köszi a segítséget
közben megoldódott a problem...

Téma megosztása:

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • Nem szólhatsz hozzá ehhez a témához.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó