HWSW Informatikai Kerekasztal: Új videókártya, vibráló monitor! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Új videókártya, vibráló monitor! Értékeld a témát: -----

#1 Guest_Zoltán_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 18. 20:21

Nemrégen vettem egy GeForce2 MX400-as videókártyát, azóta, amikor felpörög a CD meghajtó vagy dolgozik a HDD, akkor a monitor elkezd vibrálni! A TNT2-es kártyával nem volt ilyen probléma! Mi lehet a baj? Táp csere vagy rossz a videókártya?

#2 Guest_HookR_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 18. 23:23

Valoszinuleg a tap a ludas...

------------------
A hit ott kezdodik, ahol a tudomany veget er...

#3 Guest_panyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 19. 17:12

Nekem is ugyanilyen problémám van,de én az alaplapot cseréltem le(st6-ra) és utána vettem észre a vibrálást sőt a táp hangján is lehet hallani változást.Gondoltam rá,hogy kicserélem,de nem tudom milyet érdemes venni?
Most 235W-os van elég a 300w-os vagy nagyobb kellene?

#4 Guest_Trace_R_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 20. 01:25

Elképzelhető, hogy a táp miatt vibrál a monitor, de itt elsősorba a táp minősége és nem a "nagysága" a gond.

Nekem most jelenleg egy 235W-os táp van a gépben. Pár hónapja volt nálam egy Innovision Geforce 2 MX400 32MB Tv-s kártya és azzal is hasonló volt a probléma, vagyis "hullámzott" a kép. Ez alaphelyzetben csak kevéssé volt észrevehető, viszont vinyóműveleteknél, egérscrollnál stb valóban erősödött. Ebből kifolyólag jobban utánanéztem a témának és kiderült, hogy nem kizárólag a táp hibáztatható. Most pl ugyanazzal a táppal egy Inno Gef2 Ti 64DDR, TV-s kártyám van és ezzel semmi gond nincs, MSI MX-el sem hullámzott a kép.

Úgy néz ki vannak a táp minőségére - zajosságára - fokozottabban érzékeny kártyák. Megoldást jelenthet a táp csere, de ha teheted, próbáld ki előtte, hogy az újjal milyen lesz (beszéltem olyannal, akinek 300W-os táppal is ugyanúgy hullámzott a kép). Ugyanez igaz a videókártya cserére is.

#5 Guest_kukkac_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 23. 20:53

hi
nekem is videókártya upgrade után ilyen probléma jelentkezett asus6800-->inno.gef2gts
-re,a moncsim furcsán csíkozott ill. vibrált a kép Kép haver gépében viszont semmi.nállam pl a memóriacsere oldotta + a dolgot,2x256 133as ram volt benne és ha vmelyiket kivettem minden ment rendesen Kép kapott a gép 1 512-est azota rendben Képamugy az utsó dolog volt a memória amire gyanakodtam, én is inkább a tápcsere mellet voltam,dehát ilyen az élet Kép

#6 Guest_Zoltán_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 23. 21:16

A tápcsere(300W) megoldotta a problémát!
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Zoli

#7 Guest_panyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 24. 00:01

Látom sikerült megoldani a problémát,jó neked!én már kezdem feladni,de azért egy két dolgot még kipróbálok.
Szóval hasonló kép vibrációval találkoztam fent le is írtam,hogy alaplapot cseréltem és ekkor jelentkezett a vibráció.azóta órákat töltöttem a gép állítgatásával.
Tapasztalatom a következő:Szóval adott egy ST6-os alaplap,667cel2(válogatott),Eagle Gef2 mx400 16mb,quantum10.2,Realmagic H+,PioneerDVD,56-k modem.
66 fsb-vel minden tökéletesnek tűnik monitor vibrálás nincs!ahogy emelem az FSB-t mondjuk 100-ra vagy mindegy,hogy mennyire abban a pillanatban jelentkezik a vibrálás.persze csak ha lemezművelet vagy valami terhelés esik a gépre pl:cd elindítás,mp3 lejátszás,stb...(300w táppal is)
Próbálkoztam driver,biosz frissítésel,de eredménytelenül a H+ kártyát is ide oda tettem a PCI-slotokban(semmi)utánna kiiktattam és láss csodát megszünt a vibrálás"akármilyen"magas FSB-vel nem volt probléma!
Véleményem szerint két dolog lehetséges vagy a H+ rossz,de eddig tökeletes volt másik gépben tuningal is vagy az alaplap PCI feszültsége ingadozik FSB emelésnél igaz 100és133-on elvileg a PCI 33mhz,de lehet,hogy tévedek.Azt hiszem holnap negmérem a PCI feszt digi oszciloszkóppal és kiderül a bibi vagy egy cel2900mhz-es procit bele az megy azthiszem alapból 100FSB-vel(mert ugyanis nem vihetem úgy vissza gariba,hogy jónapot 667-es cel2-őt húztam és nem stimmel valami biztos elhajtanak.)szóval ha a 900-as cel-nél is vibrál a monitor irány a garancia,de ha nem akkor mi van?
Ehez szóljon valaki!

#8 Guest_panyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 24. 20:14

A PCI slot +5voltos tápján három tized feszültségingadozást mértem terhelésnél ez álltalános vagy csak nállam van?

#9 Guest_Fym_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 28. 22:42

Hi!

Gondolom magasabb FSB-nél nagyobb a táp terhelése is szvsz. Ha nem minőségi a táp, akkor a +5V ra már nem jut elég szufla. Ezért remeghet a kép. 1 jó minőségű 250-es táppal (ami nem csak papíron tudja a ráírt értékeket), valószínűleg megszűnik a probláma. Valamint a jobb tápoknak a zavarszűrése is jobb

ui: remélem nem hordtam össze sok marhaságot Kép

------------------
Fym

#10 Guest_panyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2002. 01. 28. 23:10

Közben kölcsönkértem egy másik H+ -t és semmi remegés.
Valószinű,hogy az én H+omban kiment egy kondi vagy valami!
Köszi!

#11 Felhasználó inaktív   Bridget77 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 29. 17:13

Nekem is hasonló problémám van: új videokártyát vettem (GeForce 6600GT) és kicseréltem a tápegységet is a gépemben 450w-re, azóta "folyamatosan" vibrál a képernyőm/monitorom. Mi lehet a gond, Mitől van a képernyő-vibráció???

#12 Felhasználó inaktív   esztyopa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 753
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 06. 17. 10:06

Idézet: panyo - Dátum: 2002. jan. 24., csütörtök - 0:01

Látom sikerült megoldani a problémát,jó neked!én már kezdem feladni,de azért egy két dolgot még kipróbálok.
Szóval hasonló kép vibrációval találkoztam fent le is írtam,hogy alaplapot cseréltem és ekkor jelentkezett a vibráció.azóta órákat töltöttem a gép állítgatásával.
Tapasztalatom a következő:Szóval adott egy ST6-os alaplap,667cel2(válogatott),Eagle Gef2 mx400 16mb,quantum10.2,Realmagic H+,PioneerDVD,56-k modem.
66 fsb-vel minden tökéletesnek tűnik monitor vibrálás nincs!ahogy emelem az FSB-t mondjuk 100-ra vagy mindegy,hogy mennyire abban a pillanatban jelentkezik a vibrálás.persze csak ha lemezművelet vagy valami terhelés esik a gépre pl:cd elindítás,mp3 lejátszás,stb...(300w táppal is)
Próbálkoztam driver,biosz frissítésel,de eredménytelenül a H+ kártyát is ide oda tettem a PCI-slotokban(semmi)utánna kiiktattam és láss csodát megszünt a vibrálás"akármilyen"magas FSB-vel nem volt probléma!
Véleményem szerint két dolog lehetséges vagy a H+ rossz,de eddig tökeletes volt másik gépben tuningal is vagy az alaplap PCI feszültsége ingadozik FSB emelésnél igaz 100és133-on elvileg a PCI 33mhz,de lehet,hogy tévedek.Azt hiszem holnap negmérem a PCI feszt digi oszciloszkóppal és kiderül a bibi vagy egy cel2900mhz-es procit bele az megy azthiszem alapból 100FSB-vel(mert ugyanis nem vihetem úgy vissza gariba,hogy jónapot 667-es cel2-őt húztam és nem stimmel valami biztos elhajtanak.)szóval ha a 900-as cel-nél is vibrál a monitor irány a garancia,de ha nem akkor mi van?
Ehez szóljon valaki!

Fixald a buszfrekit! /Ha tudja az alaplap/
A magasabb buszfrekit nem birja a vidikari adatbusza!
Nekem a tunningkor /amikor emeltem a frekit/...el sem indult!

#13 Felhasználó inaktív   Freepunk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 02. 18:16

Tisztelet

A kórtünetek nálam is hasonlóak: (Asus VW193D monitor)
A masina egy Asus P5Q Pro deszkában Core 2 duo E 8500, 2x2 Gb 1066 DDR2,
meg egy nVIDIA GeForce 9800 GT, két nagyobbacska vinyó, meg az apróságok...usb, optikai megh...
A táp meg csak egy CHIEFTEC GPS-400AA - 101 A.

nekem is vibrál a monitor, de csak néha. A vibrálás alig érzékelhető, mintha egy áttetszó hártya remegne meg a monitor felületén. A VGA-hoz van egy kis tesztminta is, ha azt futtatom, akkor erősebben látszik, és vízszintes irányú sötét csíkok is ugrálnak rajta.

Szerintem is a táp gyenge egy kicsit... holnap veszek egy nagyobbat...

Ígérem megosztom a tapasztalatokat, akár jók, akár rosszak.

#14 Felhasználó inaktív   Freepunk 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 11
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 07. 03. 19:46

Üdv! Ma beszereztem egy 600W Fsp-t... :(  (táp kizárva)

sajnos ugyanaz a helyzet... :(

A nyomozás most éppen a Geil ramok gyanusításával folytatódik...
Szerzek másik ramot, tapasztalatokról később

#15 Felhasználó inaktív   Frenk_The_Red 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 12. 00:05

Az lenne a bajom, hogy van egy Aver tv hybrid volar hx nevezetü tv tunerem, ez még nem is baj, de mikor bedugom a analóg TV kábált a monitorom (acer al2216w) elkezd vibrálni.
Valaki tudja ez mitől lehet és hogyan lehet orvosolni? :rolleyes:
Előre is köszi asegítséget.

#16 Felhasználó inaktív   Miki 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 552
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 08. 12. 18:11

Idézet: Frenk_The_Red - Dátum: 2009. aug. 12., szerda - 1:05

Valaki tudja ez mitől lehet és hogyan lehet orvosolni? :rolleyes:

Pl.:
http://www.antennak....p?kat=84&id=256
http://www.betacomszerviz.hu/eshop/product...fcf13518d6e43f7

Szerkesztette: Miki 2009. 08. 12. 18:11 -kor


Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó