HWSW Informatikai Kerekasztal: MISTRAL, Garancia??!, Mistral vállalt garanciáiról! - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (75 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

MISTRAL, Garancia??!, Mistral vállalt garanciáiról! Értékeld a témát: -----

#1481 Felhasználó inaktív   lineh 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 25
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 24. 17:41

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jún. 24., kedd - 15:16

nem jol tudod! :p
a szamlan szereplo ar a kerdesre a valasz, de nem levasarolhato, hanem vissza kell, hogy adjak.
egyebkent borzasztoan meglepo modon a fogyasztovedelmi torvenyben van benne.. ;)
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?...

kösizi, akkor rosszul emlékeztem. Ugy rémlett, hogy ezt konkrétan valamelyik rendeletben olvastam vmikor.nem ebben a jogszabályban volt (itt hatósági eljárási szabályokról rendelkezik legfőképp)

Szerkesztette: lineh 2008. 06. 24. 17:51 -kor

AMD X2 AM2 brisbane 4000+@2800mhz/ Asus M2N-E nforce570ultra/ Gainward 7900GS@600/1700mhz/ 2*1GB Geil Ultra 800  Cl4/ 400W fsp NoiseKiller__WD320GBsataII/WD200GBpata/Samu80GBpata//

AMD X2 4600+_Gigabyte 780G-DS3H_Sapphire 4670 512mb_1GB Geil Ultra_FSP Bluestorm II 500W

#1482 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 00:29

Idézet: bogdan - Dátum: 2008. jún. 24., kedd - 16:16

nem jol tudod! :p
a szamlan szereplo ar a kerdesre a valasz, de nem levasarolhato, hanem vissza kell, hogy adjak.
egyebkent borzasztoan meglepo modon a fogyasztovedelmi torvenyben van benne.. ;)
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?...

Hát lehet, hogy 2003- 2004 óta megint változott a fogyasztóvédelmi törvény, de akkor volt egy ilyen ügy egy optikai meghajtóval, és az aktuális árat vásároltatták le, pedig a fogyasztóvédelem is belett vonva az ügybe, és azt mondták (akkor), hogy ebben a vitában nekik nincs eszközük, hogy melyik árat lehet levásárolni, a számlán szereplőt vagy az aktuálisat, ez akkoriban úgy emlékszem egy hézag volt. Viszont már régen volt.

#1483 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 06:09

Nem tudom miért kell félrevezetni a másikat  :down:  Élvezetből? Vagy okoskodási kényszer?

Nem a fogyasztóvédelmi törvényben van, nem is rendeletben. Mindig is a Ptk-ban volt, már évtizedek óta. Semmilyen joghézagot nem eredményezett soha.

Idézet: A Polgári Törvénykönyvrôl szóló 1959. évi IV. törvény - Ptk.

306. § (1) Hibás teljesítés esetén a jogosult
b) ha sem kijavításra, sem kicserélésre nincs joga, vagy ha a kötelezett a kijavítást, illetve a kicserélést nem vállalta, vagy e kötelezettségének a (2) bekezdésben írt feltételekkel nem tud eleget tenni - választása szerint - megfelelô árleszállítást igényelhet vagy elállhat a szerzôdéstôl. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.
320. § (1) Aki szerzôdésnél vagy jogszabálynál fogva elállásra jogosult, e jogát a másik félhez intézett nyilatkozattal gyakorolja. Az elállás a szerzôdést felbontja.
319. § (3) A szerzôdés felbontása esetében a szerzôdés megkötésének idôpontjára visszamenô hatállyal szűnik meg, és a már teljesített szolgáltatások visszajárnak.

A teljesített szolgáltatáson az eredeti vételárat kell érteni, ami anno kifizettek. Levásárlásra nem lehet kötelezni.
„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#1484 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 18:14

Idézet: N0zer0 - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 7:09

Nem tudom miért kell félrevezetni a másikat  :down:  Élvezetből? Vagy okoskodási kényszer?

Nem a fogyasztóvédelmi törvényben van, nem is rendeletben. Mindig is a Ptk-ban volt, már évtizedek óta. Semmilyen joghézagot nem eredményezett soha.


A teljesített szolgáltatáson az eredeti vételárat kell érteni, ami anno kifizettek. Levásárlásra nem lehet kötelezni.

Ki dönti el, hogy mi a jelentéktelen hiba meg mi nem az ? Nem kellen olyan ügynél okoskodni, ahol nem volt ott a felhasználó személyesen...

#1485 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 18:17

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:14

Ki dönti el, hogy mi a jelentéktelen hiba meg mi nem az ? Nem kellen olyan ügynél okoskodni, ahol nem volt ott a felhasználó személyesen...

bölcsebb maradtál volna, ha hallgattál volna. méghozzá immáron zsinórban itten kéccer.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#1486 Felhasználó inaktív   GoodSpeed 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 8.390
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 18:23

Idézet: avman - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:17

bölcsebb maradtál volna, ha hallgattál volna. méghozzá immáron zsinórban itten kéccer.

nem kellene fikázni...

Szerkesztette: GoodSpeed 2008. 06. 25. 18:27 -kor


#1487 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 18:45

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:23

nem kellene fikázni...

:legyint: kivételesen nem tettem. nem kell belőled másnak hülyét csinálni. csak megállapítottam a rideg, őszinte tényálladékot. de azért nyugodtan taposs a jelzés gombra.
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#1488 Felhasználó inaktív   Emak 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 19:03

Idézet: avman - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:45

:legyint: kivételesen nem tettem. nem kell belőled másnak hülyét csinálni. csak megállapítottam a rideg, őszinte tényálladékot. de azért nyugodtan taposs a jelzés gombra.

Megtette... :D
Idézet
A kritikára válaszolni gyengeség, szó nélkül hagyni önteltség.

#1489 Felhasználó inaktív   bogdan 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.631
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 19:25

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:14

Ki dönti el, hogy mi a jelentéktelen hiba meg mi nem az ?

kerdesedre bolcsesz valaszt adnek! :p

mivel a kerdeses fogalom ("jelentektelen hiba") egy torveny betu szerinti resze, igy nyilvanvalo, hogy a torveny ertelmezesen belul gyakorlatilag egyertelmu a jelentese. magyaran kerdezz meg egy jogaszt, aki szivesen elmagyarazza neked, hogy mi az. es a magyarazat egyertelmuen olyan lesz, hogy utana nem merul fel annak a kerdese, hogy ki dontse el!

latod, milyen egyszeru? es ehhez tisztan bolcsesz szintu szovegertelmezes kellett, semmi tobb! es foleg nem kell hozza jogi kepzettseg. ;)

Szerkesztette: bogdan 2008. 06. 25. 19:26 -kor

a forum ma:
"Ez van bazdmeg, ha nem tetszik, el lehet menni."

#1490 Felhasználó inaktív   Raynes 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.740
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 19:29

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:14

Ki dönti el, hogy mi a jelentéktelen hiba meg mi nem az ? Nem kellen olyan ügynél okoskodni, ahol nem volt ott a felhasználó személyesen...

Sehol nem mondtam, hogy jelen esetben biztos jelentékeny a hiba. Az volt itt a kérdés, hogy az eredeti vételárból kell-e kiindulni.

A személyes jelenlét követelménye a logikád szerint rád is érvényes.

Hogy a felvetésre érdemben reagáljak. Nem te döntöd el a jelentéktelenséget, az biztos. Végső esetben majd a bíróság. Műszaki, PC cuccok hibáinak nagy része, úgy 99%-a (részbeni vagy teljes működésképtelenség) nem jelentéktelen. Pl. a csomagolás hibája, hiánya, karcolás, stb. lehetne az.

Így bogdan is örülhet  :D

Szerkesztette: N0zer0 2008. 06. 25. 19:35 -kor

„The volume of a pizza of thickness a and radius z can be described by the following formula: pi zz a.”

#1491 Felhasználó inaktív   Carmaged 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 37.787
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2008. 06. 25. 20:36

Idézet: GoodSpeed - Dátum: 2008. jún. 25., szerda - 19:23

nem kellene fikázni...

Meg flame-et generálni sem. Ha gond van egy másik userrel, azt először nem provokáljuk, majd szaladunk a modbácsihoz, hanem csendben maradunk és esetleg szólunk a modbácsinak, miután kétszer is meggondoltuk, hogy igazunk van-e, majd harmadszor is megrágtuk azt jól.

Nem mellesleg ugyan nem vagyok szakértője a témának, de perpillanat úgy tűnik, hogy valóban nincs igazad, ennek megfelelően avman meglehetősen bárdolatlan megjegyzése - ha stílusában nem is - tartalmában nehezen vitatható.


Téma részemről lezárva.

#1492 Felhasználó inaktív   avman 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Ellenőrzés alatt
  • Hozzászólások: 6.732
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 25. 22:52

komolyan, lassan úgy érzem magam itt, mintha az angolkisasszonyok fórumára tévedtem volna. a fentebb stílt jelent esetben egyébként úgy híjják: vitriol. kicsit máshogy néz ki az, amikor bárdolatlan vagyok. naffejű ph-s notebook bejegyzésénél lehet keresgélni ilyet.
amúgy ott vmelyik ph-s arc jegyezte meg, h inkább a saját  háza táján kéne sepregetnie, mert egy hajdanvolt nagy látogatottságnak és elismertségnek örvendő magyar szakmai fórumot sikerült leküzdeni a béka segge alá. azt hiszem ennek a folyamatnak a végére még óvatos és visszafogott becslésem szerint is  a jelenlegi moderatúra lassan felteszi a pontot.     
- Tiszta idegbeteg vagyok mostanában, a legapróbb dolgokon dührohamot kapok. Lehet valami nyugtatót kéne szednem, vagy jógáznom kellene.
- A jóga egy baromság, inkább gyógyszerezd magad.

#1493 Felhasználó inaktív   FakeJack 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.095
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 06. 26. 00:53

Javasolnam, hogy talan terjunk vissza a topik eredeti temajahoz...

Téma megosztása:


  • (75 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 73
  • 74
  • 75
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó