HWSW Informatikai Kerekasztal: Vékony Maxtor (2B020H1) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Vékony Maxtor (2B020H1)

#1 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 08:32

A címben jelölt 20 Gb-os vinyók méltóak a PÁF minősítésre!
Tapasztalataim szerint 5-ből legalább 1 meghal 3 óra használaton belül. És 1 héten belül még vagy 2, a maradék az lehet, hogy egy hónapig is bírja...
Hibajelenség: nem jelentkezik be AUTODETECT-nél rendesen (MAXTOR 2B020H1) hanem csak annyit mond, MAXTOR ATHENA (a vezérlőpanelen szerepel ez a ATHENA típus jelőlés). MAXTOR POWERDIAG szerint Drive Recall error, hibakód amivel vissza kell küldeni a gyárba: UK0E02. Ja és természetesen, semmilyen adatot nem lehet elérni rajta! Mechanikai hiba lehet, mert elektronika csere nem változtat a dolgon...
Ez főleg az újabb ATHENA II/POKER jelzésű panellel szerelt daraboknál fordul elő, a régebbi ATHENA,ATA2-PLUS jelzésűeknél is volt ilyen de ott inkább a borzalmas csapágyhang és Bad sectorok tömkelege volt a jelemző halál...
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#2 Felhasználó inaktív   DeimoS 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 26
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 13:18

nalunk a cegnel mar szereltunk be 20-30 darabot az utobbi 1 evben, de meg egysem doglott meg. Lehet, hogy kifogtal egy (ket, harom) rossz szeriat. sajna ilyen eloferdul.

#3 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 15:15

idézet:
Ezt írta DeimoS:
nalunk a cegnel mar szereltunk be 20-30 darabot az utobbi 1 evben, de meg egysem doglott meg. Lehet, hogy kifogtal egy (ket, harom) rossz szeriat. sajna ilyen eloferdul.[/quote]

Úgy az utóbbi 2 hónapban érkezettekkel van ilyen rossz tapasztalat, ahogy nézem ezek az ATHENA II megjelölésüek...
a régebbiekkel tényleg nem volt ennyi gond!
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#4 Felhasználó inaktív   Guest 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 112
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 15:52

Sziasztok!

Mi több ezer darabot adtunk el ilyen HDD-ből. Azt tudom mondani, hogy néha vannak pocsék szériák (2-3 havonta úgy 20 db. de akkor azok egyszerre), amik tényleg csak pár órát bírnak, de ezen felül (bár ez számomra is érthetetlen és furcsa) nagyon kellemesek a tapasztalataink ezzel a típussal. Halk, nem melegszik és viszonylag elfogadható a sebessége is. Ha az első pár napot gond nélkül kibírja, akkor szerintem nem is lesz vele több gond...

bye.

#5 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 27. 20:57

idézet:
Ezt írta Zoz:


Úgy az utóbbi 2 hónapban érkezettekkel van ilyen rossz tapasztalat, ahogy nézem ezek az ATHENA II megjelölésüek...
a régebbiekkel tényleg nem volt ennyi gond!
[/quote]

Hmm, nahh utananezek milyen volt a legutso szallitmany ;). Es osztom a velemenyt, a regiekkel semmi baj nincs. Ugy 200-bol volt 1 csapagyas (0 kilometeresen!!!), meg kb 1-2 x honap mulva behalt.
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#6 Felhasználó inaktív   asdf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.179
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 19:39

Nahh, megneztem, athenaII amik bent vannak. Kezdjek felni? :D
Archív:
Akár 3*-os összegbe is kerülhet egy SMS elküldése egyes újabb telefonokon!
Info, kérdőív, petíció:  http://unicodesms.freeweb.hu

#7 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 28. 21:47

hát nem tudom...
ma csak 2 ilyen jött vissza :-)
nézegettem a garancia adatbázisunkat, márciusban volt egy ilyen hullám, akkor voltak a csapágyas példányok. Most meg júliusban kezdtek hullani, azóta is tart a hullám...

Az a bosszantó ebben az ATHENA féle meghalásban, hogy teljesen elvesznek az adatok. Ha bad sectoros lesz a vinyó, akkor is még legalább az adatok egy része lementhető. Ha meghal az elektronika (vagy kiég mint az LCT-s Quantumokon), akkor is még jó esély van elektronika cserével lementeni. De itt csak annyit lehet mondani a bánatos ügyfélnek: Kürt Kft... de az magánembernek, de akár kisebb cégnek is megfizethetetlen... Még nincs arról tapasztalat, hogy egyáltalán a Kürt tudna-e kezdeni egy ilyennel valamit.
2-3 éve voltak jellemzőek a "csattogós WD meghalások", azok voltak hasonlóak, hogy minden adat menthetetlenül elveszett, ilyenből volt ami eljutott végül a Kürthöz, ahol 8000 forintért közölték, hogy leszakadt a fej, tönkrevágta az adathordozó réteget, semmit nem lehet csinálni vele...

A másik amin csodálkoztam, hogy 1994 óta foglalkozom szervizeléssel, olyat már láttam, hogy a zacskóból kivett vadúj vinyó egyből rossz volt, el se indult, csapágyas, bad sectoros,stb... de olyat még nem láttam, hogy az új vinyó tökéletesen működik, majd telepítés közben valamelyik újraindításnál már Hard disk failure, és végleg halott! tehát max fél perc telhetett el az utolsó működő állapota (Windows telepítő dolgozik, fájlokat másol,stb és nincs hiba) és a teljesen halott állapot között, és még ki se volt kapcsolva közben! Ez nekem nagyon furcsa... lehet, hogy eddig szerencsém volt? Mindenesetre úgy 2 hónapja láttam elöször ilyen jelenséget ezzel a típussal, és azóta többször ismétlődött. De ez még a jobbik eset, mert csak nekem lesz plusz munkám, az sokkal kellemetlenebb ha az ügyfélnél pusztul meg, amikor már néhány heti munkája a gépen van...
Mindenesetre én már senkinek nem ajánlom ezt a típust, pedig korábban nekem is kellemes tapasztalataim voltak vele (eltekintve a csapágyas szériától, de az legalább egyből jól hallhatóan kiderült).
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#8 Felhasználó inaktív   Moe 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.206
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 08. 29. 00:36

Na, annak örülnék még, ha megpusztulnának rajta az adatok. Nekem is volt gondom egy ilyennel. XP alatt nem akart UDMA5-ben menni, csak Multi-Word DMA2. (Bekapcsolódott az auto-lebutítás.)
Nem biztos, h ez csak a vinyó sara a konfigban. De akkor is, mi az h nem full kompatibilis mindennel egy ATA100 vinyó?
Szóval én is küldöm a PÁF-ba. :mad:

#9 Felhasználó inaktív   Zoz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 573
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 18. 11:55

Na az újabb sorozatú, már ATA-133-as Maxtorok is hullanak szépen... Talán nem véletlen, hogy mostmár a Maxtor is csak 1 év garival adja őket... (tisztára mint a Quantumnál az LCT-k)
Különbség, annyi, hogy ezek már nem ATHENA hanem ARES... úgyanugy hard disk fail a BIOS szerint, Maxtor Powerdiag: UK0E02, adatoknak annyi...
Enterprise 128 / Zilog Z80A@7.12Mhz / 1MB DIP RAM 80ns / 32KB CMOS SRAM / 512KB ROM / Quantum Fireball 540 / WD1772@8/16Mhz / Teac FD55FV / TEAC FD55GFR / NEC FD1305 / ALPS DFP723A
Enterprise Forever!

#10 Felhasználó inaktív   Locutus 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.147
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 18. 15:10

3 van a cégné belőle, és mindegyik tökéletesen megy...

#11 Felhasználó inaktív   leslie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 34.039
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 09. 19. 14:04

2db van a cegnel belole, mindketto tokeletes. Az egyik szerver rendszer vinyoja, masfel eve porog gyakorlatilag folyamatosan... Habar a Linux akkor is menne hiba nelkul, ha lehalna alola a HDD, mert mar minden a memoriaban van sztem. :)
Az nevet utoljára, aki először üt.

#12 Felhasználó inaktív   nthgr 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 13
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 15:34

Idézet: Zoz - Dátum: 2002. aug. 27., kedd - 8:32

A címben jelölt 20 Gb-os vinyók méltóak a PÁF minősítésre!
Tapasztalataim szerint 5-ből legalább 1 meghal 3 óra használaton belül. És 1 héten belül még vagy 2, a maradék az lehet, hogy egy hónapig is bírja...
Hibajelenség: nem jelentkezik be AUTODETECT-nél rendesen (MAXTOR 2B020H1) hanem csak annyit mond, MAXTOR ATHENA (a vezérlőpanelen szerepel ez a ATHENA típus jelőlés). MAXTOR POWERDIAG szerint Drive Recall error, hibakód amivel vissza kell küldeni a gyárba: UK0E02. Ja és természetesen, semmilyen adatot nem lehet elérni rajta! Mechanikai hiba lehet, mert elektronika csere nem változtat a dolgon...
Ez főleg az újabb ATHENA II/POKER jelzésű panellel szerelt daraboknál fordul elő, a régebbi ATHENA,ATA2-PLUS jelzésűeknél is volt ilyen de ott inkább a borzalmas csapágyhang és Bad sectorok tömkelege volt a jelemző halál...

Abszolút egyetértek, nálunk is volt a cégben ilyen kb 15 db, 1-2 hónap alatt abból 14 tönkre is ment!
Totális mechanikai tervezési hiba... szvsz!

#13 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 19. 15:45

Idézet: nthgr - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 15:34

Abszolút egyetértek, nálunk is volt a cégben ilyen kb 15 db, 1-2 hónap alatt abból 14 tönkre is ment!
Totális mechanikai tervezési hiba... szvsz!

Ezek olyanok. Sajna az új telefonközpontunkat is ilyennel szállították. Előzőben is ez volt, szerintem HDD döglött meg, elvégre a szoftver hányta össze magát benne, a vas bootol, működik, szoftver meg szerviek nem. Neszeparaszt, 2millióért megjött az új cucc, ebben is lapos Maxtor :-(
Make love not Wor.

#14 Felhasználó inaktív   Zsivaagoo 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 15:53

Idézet: nthgr - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 16:34

Abszolút egyetértek, nálunk is volt a cégben ilyen kb 15 db, 1-2 hónap alatt abból 14 tönkre is ment!

Több, mint 5 éve.  :omg:

:D
Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.
Ha visszakérdezek, akkor az azért van, mert nem értettem, hogy mit kérdeztél. Heeeee?

#15 Felhasználó inaktív   Gopher 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 373
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 18:32

Bár a cégnél nekünk is elszállt pár ilyen irodai használat során, itthon 24/7 ben megy az említett tipus "egy ideje"  :rolleyes: , semmi gondom vele.

SMART szerint; Power-On Time Count ... 49490

Csatolt fájl:


Szerkesztette: Gopher 2007. 12. 19. 18:37 -kor


#16 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 19. 18:34

Idézet: Gopher - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 18:32

Bár a cégnél nekünk is elszállt pár ilyen irodai használat során, itthon 24/7 ben megy az említett tipus "egy ideje"  :rolleyes: , semmi gondom vele.

Ez biztos aból a pár százalék selejtből van, amit tévesen gyártottak le, aztán működnek  :Đ
Make love not Wor.

#17 Felhasználó inaktív   Gopher 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 373
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 19. 18:44

Idézet: Jahno - Dátum: 2007. dec. 19., szerda - 17:34

Ez biztos aból a pár százalék selejtből van, amit tévesen gyártottak le, aztán működnek  :Đ

Esetleg a COMPAQ -nak szállított szériákat jobban szemmeltartották mint a dobozost...(Bár ez biztos nem fordulhat elő  :rolleyes: )

#18 Felhasználó inaktív   Soundscape 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 68
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 21. 19:51

Nekem is van a fent említett jószágból. Lassan 6 éve megy, ebből a java részét egyedüli vinyóként húzta le (nemröhög, nincs szükségem terabyte-okra :) )

Bad szektor nincs, köszöni, jól van...hangja nuku. Nem a leggyorsabb, de hát 5400 RPM...megbízhatóan teszi a dolgát, az a lényeg.

#19 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2007. 12. 21. 20:43

maxtornál ami 1-2 évet tulelt, az mar az idok végéig el fog docogni.
csak huteni kell, arra macerasak.
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#20 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2007. 12. 21. 21:09

Idézet: charlie - Dátum: 2007. dec. 21., péntek - 20:43

maxtornál ami 1-2 évet tulelt, az mar az idok végéig el fog docogni.

Na, ma pont van egy 3 éves 300-as döglöttem.
Make love not Wor.

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó