HWSW Informatikai Kerekasztal: TESCO Gazdaságos benzin - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (29 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

TESCO Gazdaságos benzin

#1 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 18:20

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek a topic subject mezőjében talál6ó "finomság"-gal kapcsolatosan?! Ugyanis a XX. kerületi Erzsébeti Tesó előtt már jó rég felhúzták a Tesó gazdaságos kútat, ahol nemsoká', vagy talán már most is, lehet ilyen benzint tankolni. 50-es oktánszámú benzin lesz? Vagy talán fele víz-fele benzin megoldás?
Üdv: Bepe

P.S.: Ugyanitt a parkolóban (tudom, mivel minden nap itt utazom oda-vissza a 19-es BKV busszal, a parkolóban egy csóka szélvédő javítást hirdet. Fel van verve egy sátor, és egy autó szokott ott ácsorogni, na meg az érdeklődők. Láttam már ott kamiont, személyautót, teherautót ácsorogni, tehát valami business biztos olyik. De hogy nem szélvédőjavítás, az is biztos. (Egyébként ugyanezt láttam már a Dózsa Györgyön a felvonulásin is évekkel ezelőtt)

#2 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 18:57

idézet:
Ezt írta bepe_79:
P.S.: Ugyanitt a parkolóban (tudom, mivel minden nap itt utazom oda-vissza a 19-es BKV busszal, a parkolóban egy csóka szélvédő javítást hirdet. Fel van verve egy sátor, és egy autó szokott ott ácsorogni, na meg az érdeklődők. Láttam már ott kamiont, személyautót, teherautót ácsorogni, tehát valami business biztos olyik. De hogy nem szélvédőjavítás, az is biztos. [/quote]

Pedig ők bizony szélvédőt javítanak, főleg kavics/kő felverődés nyomait ill. apróbb repedéseket tudnak megállítani.

#3 Felhasználó inaktív   lameXpert 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Kitiltott
  • Hozzászólások: 43.097
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 19:02

[url="http://"https://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=8&t=001842"]https://forum.hwsw.h...ic&f=8&t=001842[/url]
¤
® "A legjobb tanácsadók nem azok, akik különleges esetekben megmondják, hogy hogyan cselekedjünk; hanem azok, akik elkötelezett szellemiségükből és cselekedni vágyásukból adnak, majd ránk hagyják, hogy még ha sok hibával is de magunk találjuk meg a cselekvés véleményünk szerinti legjobb formáját."

#4 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 19:18

idézet:
Ezt írta lameXpert:
[url="http://"https://forum.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=8&t=001842"]https://forum.hwsw.h...ic&f=8&t=001842[/url][/quote]

Igen :) , ez is én vagyok. Biztos, ami biztos. :D

#5 Felhasználó inaktív   Yep 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.625
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 21:40

Akkor majd nem tankolsz ott! Nem értem miért kell egyböl a fikázással jönni!Már leírtam,de jóóóó Magyar szokás ez!Közben olyan szánalmas "kis" ország vagyunk, hogy namég!
Csak szét kell nézni!Szidjuk a Tescot? Szidjuk,mindezektől függetlenűl a napi 60-100 misi bevétel megvan!Áruházanként persze!Szóval van aki megveszi a termékeket!Esetleg mi nem vásárolunk ott, mert okosnak hisszük magunkat! Na az ilyen "okos" ember a legpalibbbbbb! na mindegy fáj a fejem, így most ez a véleményem!Úgyhogy,meglátjuk milyen lesz a kút!A üza nem is éredekel, a shop annál inkább! ;)

#6 Felhasználó inaktív   bepe_79 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 20.711
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 22:35

idézet:
Ezt írta Yep:
Akkor majd nem tankolsz ott! Nem értem miért kell egyböl a fikázással jönni!Már leírtam,de jóóóó Magyar szokás ez!Közben olyan szánalmas "kis" ország vagyunk, hogy namég!
Csak szét kell nézni!Szidjuk a Tescot? Szidjuk,mindezektől függetlenűl a napi 60-100 misi bevétel megvan!Áruházanként persze!Szóval van aki megveszi a termékeket!Esetleg mi nem vásárolunk ott, mert okosnak hisszük magunkat! Na az ilyen "okos" ember a legpalibbbbbb! na mindegy fáj a fejem, így most ez a véleményem!Úgyhogy,meglátjuk milyen lesz a kút!A üza nem is éredekel, a shop annál inkább! ;)
[/quote]

Holnap, ha már nem fog fájni a fejed, ugyanez lesz a véleményed? :)

#7 Felhasználó inaktív   Yep 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.625
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 03. 03. 22:39

idézet:
Ezt írta bepe_79:


Holnap, ha már nem fog fájni a fejed, ugyanez lesz a véleményed? :)
[/quote]
Több mint valószinű!Sőt!
:cool:

#8 Felhasználó inaktív   Klampfer 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 314
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 12:16

Idézet: Yep - Dátum: 2004. márc. 3., szerda - 23:40

Akkor majd nem tankolsz ott! Nem értem miért kell egyböl a fikázással jönni!Már leírtam,de jóóóó Magyar szokás ez!Közben olyan szánalmas "kis" ország vagyunk, hogy namég!
Csak szét kell nézni!Szidjuk a Tescot? Szidjuk,mindezektől függetlenűl a napi 60-100 misi bevétel megvan!Áruházanként persze!Szóval van aki megveszi a termékeket!Esetleg mi nem vásárolunk ott, mert okosnak hisszük magunkat! Na az ilyen "okos" ember a legpalibbbbbb! na mindegy fáj a fejem, így most ez a véleményem!Úgyhogy,meglátjuk milyen lesz a kút!A üza nem is éredekel,  a shop annál inkább!    ;)

Teljesen igazad van!

#9 Felhasználó inaktív   tomesz 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.153
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 13:14

Aki azt hiszi, hogy az olcsó Tesco-s termékek feltétlenül rossz minőségűek, az nagyot téved: a nyomott árak mögött a elsősorban a beszállítókkal szembeni rendkívül erős alkupozíció, ill. a kisebb haszonkulcs áll. Ettől persze még lehetnek(és vannak) rossz minőségű termékeik.
De biztos vagyok benne, hogy a szóban forgó benzin tök ua., mint amit pl. egy M*L kútnál kaphatunk.
Multimédiás számítógép

#10 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 14:28

Én is T€sco-s benzint tankolok pár hónapja, még sem érzem semmivel sem rosszabbnak a kocsi teljesítményét. ;)
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#11 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 15:49

Az oktánszám amugy is a kompressziótűrését jelentia  cuccnak. Attól még, hogy egy 10 éves kocsiba 98ast tankolsz, nem fog jobban menni, illetve ha megy, nem a 98as oktánszám miatt.
Asszem Bepe-nek valami öreg GTI Golfja van, namost az elmegy 91es naftával is simán. Amugy meg, a benzin nem keveredik a vizzel, ezért is volt az, hogy a VH2 alatt mig a németek erre nem jöttek rá, szoptak a francia szabotőrökkel, akik cukrot meg homokot öntöttek a teherek tankjába.

#12 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 16:49

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 12., csütörtök - 16:49

Az oktánszám amugy is a kompressziótűrését jelentia  cuccnak. Attól még, hogy egy 10 éves kocsiba 98ast tankolsz, nem fog jobban menni, illetve ha megy, nem a 98as oktánszám miatt.
Asszem Bepe-nek valami öreg GTI Golfja van, namost az elmegy 91es naftával is simán. Amugy meg, a benzin nem keveredik a vizzel, ezért is volt az, hogy a VH2 alatt mig a németek erre nem jöttek rá, szoptak a francia szabotőrökkel, akik cukrot meg homokot öntöttek a teherek tankjába.

Mondjuk azért a 95 meg a 98 super között kiérzem a különbséget. (Nem, nem a pénztárcámon :D), bár lehet, hogy csak beképzelem....  :think:
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#13 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 16:52

Azért, mert tisztább, van benne jópár mindeféle adalékanyag, nomeg van kocsi persze, aminek számit az oktánszám is,főleg a nagy kompressziójú gépeknél. Ugyaanis ha a sűritési ütemben bedurran a keverék, akkor csörög mint a rosseb, de nem megy. Pl agyonturbózott utcai versenygépeknél nem ritka a 102-104es oktánszámú nafta sem, a Nascaron meg asszem 107essel mennek, ami régen repülőgépekben is ment.

#14 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 16:55

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 12., csütörtök - 17:52

Azért, mert tisztább, van benne jópár mindeféle adalékanyag, nomeg van kocsi persze, aminek számit az oktánszám is,főleg a nagy kompressziójú gépeknél. Ugyaanis ha a sűritési ütemben bedurran a keverék, akkor csörög mint a rosseb, de nem megy. Pl agyonturbózott utcai versenygépeknél nem ritka a 102-104es oktánszámú nafta sem, a Nascaron meg asszem 107essel mennek, ami régen repülőgépekben is ment.

Jó lenne tudni, a kocsimba' mennyi (a gyári) kompresszióérték.  :think:  Hát ha megpróbálnám az evo99-et :D Már akartam, de az ismerősök lebeszéltek, hogy " Merazszéjjelb*asszaazinnyektort' " :D
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#15 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 16:58

Kétlem, különben nem árulnák csak figyelmeztetéssel, hogy hélló. Amugy hülyére van ez is misztifikálva, a nitróról, turvóról, kompresszorokról úgy beszélnek, mintha valami mágikus dolgok lennének, aztán egy nem computeres szettet már 150ért is beraknak, egy amcsi NOS gyártmányút meg 190 körül.

#16 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 16:59

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 12., csütörtök - 17:58

Kétlem, különben nem árulnák csak figyelmeztetéssel, hogy hélló. Amugy hülyére van ez is misztifikálva, a nitróról, turvóról, kompresszorokról úgy beszélnek, mintha valami mágikus dolgok lennének, aztán egy nem computeres szettet már 150ért is beraknak, egy amcsi NOS gyártmányút meg 190 körül.

Azér' fosni, foshatok :) Tudod, ez Opel, szval bármi megtörténhet :D
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#17 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 17:07

Óóóó, hát az sose kopel. Hálistennek amennyire tudom, nem túl drága hozzá az alkatrész, már persze tipus függvényében.

#18 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 17:11

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 12., csütörtök - 18:07

Óóóó, hát az sose kopel. Hálistennek amennyire tudom, nem túl drága hozzá az alkatrész, már persze tipus függvényében.

Már ha kapni.... Kb egy hete bécsben (a belváros közepén...) eldurrant egy víz-csövem, itthon meg loholtam jobbra-balra, amíg bírtam hozzá rendelni, mer' hogy csak "kétezerccmigvanakatalógusba'!"  :(  Mondjuk ez fostos Veszprém...  :(
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

#19 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 17:15

Ebből a szempontból én laza helyzetben vagyok, a VWm, ha menne egyáltalán, 91es oktászámú benzint eszik gyárilag, de megy 74es traktorbenzinnel is, léghűtéses, nő vizcső, no akvárium, de mivel darabokban van, még nem is fogyaszt.
Viszont a lábbuszban sosincs ülőhely, de nem kap defektet, bár a vízcsövem volt olyan hogy ki akart durranni de hazaértem szerencsésen :D

#20 Felhasználó inaktív   Diopapa 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 17.220
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 08. 12. 17:18

Idézet: 2-More - Dátum: 2004. aug. 12., csütörtök - 18:15

Ebből a szempontból én laza helyzetben vagyok, a VWm, ha menne egyáltalán, 91es oktászámú benzint eszik gyárilag, de megy 74es traktorbenzinnel is, léghűtéses, nő vizcső, no akvárium, de mivel darabokban van, még nem is fogyaszt.
Viszont a lábbuszban sosincs ülőhely, de nem kap defektet, bár a vízcsövem volt olyan hogy ki akart durranni de hazaértem szerencsésen :D

Áh, bogár powa :)  :respect:
National Organization of Men Against Amazonian Masterhood

Téma megosztása:


  • (29 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó