HWSW Informatikai Kerekasztal: S.M.A.R.T. - Mi micsoda? (avagy HDD-kről kicsit mélyebben) - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (94 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

S.M.A.R.T. - Mi micsoda? (avagy HDD-kről kicsit mélyebben) Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   TaliGa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 23. 09:46

WD300BB /30G/7200/ winyómon furcsa jelenségek ütöttek tanyát. A hiba előzménye, hogy az aljára aplikált, HDD chooler nevezetű förmedvény megdöglött egy hónapja. Úgy egy-két órát mehetett ezzel a fütőtestté változott xarral mire észrevettem, persze kikapcs, de annyira forró volt, hogy a Chieftec winyókeretéhez a csavarok körül alig lehetett hozzáérni. 8cm ventiért el, beszerel, újraindit, 'lemezolvasási hiba'... Reset, gép meggyógyul... De azóta is néha bootoláskor elöjön ez a lemezolvasási ill. irási hiba... Legyalultam, uj particiok, formázás megvolt, működés közbe eddig soha semmi gyanús, csak az a fránya lemezolvasási állatság, illetve ma a win kerneljét nem találta induláskor... Gari már nincs rá, szal a SMART adatokat beszúrom, hátha meg tudja vki mondani várható-e az elhalálozás?!

01 Raw Read Error Rate 51 200 187 0 Rendben: Az érték normális
03 Spin Up Time 21 108 101 3400 Rendben: Az érték normális
04 Start/Stop Count 40 99 99 1496 Rendben: Az érték normális
05 Reallocated Sector Count 112 200 200 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 51 200 200 0 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 92 92 6316 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 51 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0C Power Cycle Count 0 99 99 1404 Rendben: Mindig rendben
C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 253 2845 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 51 200 200 0 Rendben: Az érték normális

#82 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 23. 11:52

idézet:
Ezt írta LittleAl:


Azis jól be van állítva, viszont a docs között erre bukkantam :
[url="http://"http://ssddom01.hgst.com/tech/techlib.nsf/techdocs/293F637FDE8F419E87256C1600692F9F/$file/D180GXP_ps13H.pdf"]http://ssddom01.hgst...93F637FDE8F419E 87256C1600692F9F/$file/D180GXP_ps13H.pdf://http://ssddom01.hgst.com/tech/techl...80GXP_ps13H.pdf[/url]

Ezen belül a command descriptions- smart read/write log sector , ez a parancs mire jó, segítene vmit ??? (és persze mi alatt lehet használni) ...


[url="http://"http://null"]null[/url]
[/quote]

Nem...ez már valami egészen más ;)

#83 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 23. 11:55

idézet:
Ezt írta TaliGa:
WD300BB /30G/7200/ winyómon furcsa jelenségek ütöttek tanyát. A hiba előzménye, hogy az aljára aplikált, HDD chooler nevezetű förmedvény megdöglött egy hónapja. Úgy egy-két órát mehetett ezzel a fütőtestté változott xarral mire észrevettem, persze kikapcs, de annyira forró volt, hogy a Chieftec winyókeretéhez a csavarok körül alig lehetett hozzáérni. 8cm ventiért el, beszerel, újraindit, 'lemezolvasási hiba'... Reset, gép meggyógyul... De azóta is néha bootoláskor elöjön ez a lemezolvasási ill. irási hiba... Legyalultam, uj particiok, formázás megvolt, működés közbe eddig soha semmi gyanús, csak az a fránya lemezolvasási állatság, illetve ma a win kerneljét nem találta induláskor... Gari már nincs rá, szal a SMART adatokat beszúrom, hátha meg tudja vki mondani várható-e az elhalálozás?!

01 Raw Read Error Rate 51 200 187 0 Rendben: Az érték normális
03 Spin Up Time 21 108 101 3400 Rendben: Az érték normális
04 Start/Stop Count 40 99 99 1496 Rendben: Az érték normális
05 Reallocated Sector Count 112 200 200 0 Rendben: Az érték normális
07 Seek Error Rate 51 200 200 0 Rendben: Az érték normális
09 Power-On Time Count 0 92 92 6316 Rendben: Mindig rendben
0A Spin Retry Count 51 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0B Calibration Retry Count 51 100 100 0 Rendben: Az érték normális
0C Power Cycle Count 0 99 99 1404 Rendben: Mindig rendben
C4 Reallocation Event Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C5 Current Pending Sector Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C6 Off-Line Uncorrectable Sector Count 0 200 200 0 Rendben: Mindig rendben
C7 Ultra ATA CRC Error Rate 0 200 253 2845 Rendben: Mindig rendben
C8 Write Error Rate 51 200 200 0 Rendben: Az érték normális
[/quote]

Szia!
Bár UDMA hibákat jegyzett fel a meghajtó, egyébként semmi gond nincs vele. Tuning van? :)

#84 Felhasználó inaktív   TaliGa 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 194
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 23. 13:25

idézet:
Ezt írta Csybe:


Szia!
Bár UDMA hibákat jegyzett fel a meghajtó, egyébként semmi gond nincs vele. Tuning van? :)
[/quote]

No tuning... Egy ASUS A7V8X-be van a cucc, Palo proccal szal amúgyis kilátástalan lenne :D . A WD diag tooljával is megnéztem egyébként ott sincs semmi bakinak nyoma, nem zörög, nem csörög a HDD, csak idegesit...

#85 Felhasználó inaktív   Ádámbátyó 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 471
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 23. 22:40

Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem:
1. Normális dolog-e az, ha pl. a Speedfan-nal ellenőrzöm a s.m.a.r.t-ot és a Raw read error rate-nél ha újrakérem az információt a kettős nyílra kattintva folyamatosan nől ez az érték? :confused:
2. A fitness-nek mi a jelentősége a Speedfan-ba? (nálam 43%-on áll.)
Thx.

#86 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 24. 10:05

idézet:
Ezt írta TaliGa:


No tuning... Egy ASUS A7V8X-be van a cucc, Palo proccal szal amúgyis kilátástalan lenne :D . A WD diag tooljával is megnéztem egyébként ott sincs semmi bakinak nyoma, nem zörög, nem csörög a HDD, csak idegesit...
[/quote]

Ha osztott tápkábelen van a vinyó, variáld úgy, hogy ne legyen... Kábel szabvány szerint van feldugva?

#87 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 24. 10:07

idézet:
Ezt írta Kőarcú:
Üdv mindenkinek. Lenne egy kérdésem:
1. Normális dolog-e az, ha pl. a Speedfan-nal ellenőrzöm a s.m.a.r.t-ot és a Raw read error rate-nél ha újrakérem az információt a kettős nyílra kattintva folyamatosan nől ez az érték? :confused:
2. A fitness-nek mi a jelentősége a Speedfan-ba? (nálam 43%-on áll.)
Thx.
[/quote]

1. Normális. Ebből is látszik, hogy a meghajtó a háttérben folyamatos felületellenőrzést végez...

2. Semmi. Az attribútumokból próbálja meg kiszámolni, de a gyártók apróbb SMART változtatásainak köszönhetően tökéletesen használhatatlan.

#88 Felhasználó inaktív   Ádámbátyó 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 471
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 07. 24. 16:28

idézet:
Ezt írta Csybe:


1. Normális. Ebből is látszik, hogy a meghajtó a háttérben folyamatos felületellenőrzést végez...

2. Semmi. Az attribútumokból próbálja meg kiszámolni, de a gyártók apróbb SMART változtatásainak köszönhetően tökéletesen használhatatlan.
[/quote]

Thx. ;)

#89 Felhasználó inaktív   Taip 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:00

Sziasztok!

Van egy vinyóm, ami bedöglött. Először azt hittem, hogy az elektronika, mert a gép el sem indult, a BIOS fel sem ismerte. Aztán beraktam egy olyan gépbe, amin XP van, és abban hajlandó volt elindulni, igaz, csak akkor, ha egyedül volt az adott IDE kábelen. A Lemezkezelő azt mondta rá, hogy az egyik partíció jó (és tényleg tudtam olvasni), viszont a másik, ami a fontosabb, mert azon vannak az adatok, arra azt mondja, hogy jó, csak formázatlan. Mondjuk nem sokáig nézegettem, mert elég furcsa hangokat adott ki a vinyó, amikor éppen használatban volt, ezért nem erőltettem, hanem kikapcsoltam. (Olyan, mint mikor a hibás floppy erőlködik, és próbálja a drive olvasni).
A kikapcsolás előtt még lefuttattam a Speedfan-t. Mivel mindenre azt írja ki, hogy OK, akkor most mi van? Ez csak a durva fizikai hibák jelzésére jó? Mert most mégiscsak van egy elérhetetlen partícióm. :(
Hálás lennék, ha valaki segítene értelmezni az értékeket, vagy ajánlani egy olyan fórumot, honlapot, ahol utána tudnék nézni, hogy most mi a teendő.

Itt a kép:

Kép

[ 2003. augusztus 01.: Taip szerkesztette a hozzászólást ]

#90 Felhasználó inaktív   fram 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.034
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 01. 21:29

idézet:
Ezt írta Taip: Aztán beraktam egy olyan gépbe, amin XP van ... A Lemezkezelő azt mondta rá, hogy az egyik partíció jó , a másik ... formázatlan. [/quote]
1. csak a tapcsatlakozot radugva sem indult el? Pontosan mit ertesz azon, hogy el sem indult: felporog, de BIOS nem eszleli vagy fel sem porog?
2. ez a "masik" particio veletlenul nem Fat32es? Ha igen, akkor esetleg nem ez a primary particio?
3. milyen alaplapod van? (chipset+ide vezerlo erdekel) Milyen alaplap volt az, amelyikben elindult?

Ha lehet, ne inditsd el a wincset, csak ha sikerult elorebb jutnunk valamiben. Nem biztos, hogy sikerul, majd elvalik :)

udv fram
Ciciman is on borda

#91 Felhasználó inaktív   Taip 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 19:51

Helló fram!

Eredetileg egy olyan gépben volt, amiben Abit KG7 alaplap van, ha jól tudom. Codegen ház, AMD 1200 Mhz proci, nincs túlhajtva. A primary csatornán volt, egy másik vinyóval. A secondary-n egy CD író és egy olvasó.

CD írás közben egyszercsak kiakadt, a HDD LED folyamatosan világított, és nem mozdult, nem reagált a gép semmire. (Az oprenszer WinNT, és a másik vinyón van.) Magárahagytam kb. egy fél órára, de miután továbbra sem reagált semmire, reset. Ekkor már a gép sem indult újra, a BIOS sem ismerte fel.
Átraktam egy régebbi gépbe, és abban is ugyanaz.
Ezután elkezdtem hozzá elektronikát keresni, azt gondoltam, az ment tönkre.

Másnap viszont kipróbáltam egy harmadik gépben, és ott nagyon nehezen, de elindult. (Asus P4B533) Ezt írtam le az előző hozzászólásomban.
Az a furcsa, hogy az a gép, amiben eredetileg volt, csak akkor hajlandó elindulni (a megmaradt, remélem jó vinyó is), ha egyedül van a kábelen. Ha visszarakom mellé ezt a döglöttet, akkor el sem indul az NT.

Egyébként mindkét partíció NTFS. Az első része egy 8 gigás, rendszernek (de nem arról működött), és egy 32 gigás az adatoknak (ezt nem érem el).

Egyelőre ennyi jutott eszembe. Addig is köszi.

#92 Felhasználó inaktív   fram 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 22.034
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 02. 22:25

Mobilrack-ben van a wincs?
Ciciman is on borda

#93 Felhasználó inaktív   Taip 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 109
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 03. 15:47

idézet:
Ezt írta fram:
Mobilrack-ben van a wincs?[/quote]

Nem.

#94 Felhasználó inaktív   zAcsKO 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 17. 08:03

Van egy 120Gb-os IBM (120GXP), amit csak adattárolásra használok, ezért ritkán van benn a gépben.
Speedfan szerint minden érték tökéletes (100) kivéve a raw read error rate, ami folyamatosan csökken, tegnap még 94 volt, majd megnéztem egy darab filmet a vinyóról és most már csak 87. Mi lehet a baj?

#95 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 18. 10:10

idézet:
Ezt írta zAcsKO:
Van egy 120Gb-os IBM (120GXP), amit csak adattárolásra használok, ezért ritkán van benn a gépben.
Speedfan szerint minden érték tökéletes (100) kivéve a raw read error rate, ami folyamatosan csökken, tegnap még 94 volt, majd megnéztem egy darab filmet a vinyóról és most már csak 87. Mi lehet a baj?
[/quote]

Nem ment vissza azóta? :)

#96 Felhasználó inaktív   zAcsKO 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 589
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 19. 07:23

idézet:
Ezt írta Csybe:


Nem ment vissza azóta? :)
[/quote]

Most felment 88-ra 87-ről.

#97 Felhasználó inaktív   Kevanaar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 125
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 19. 09:29

Hello! Lehet, hogy nem ide tartozik, de új topicot nem akartam nyitni, jobbat meg nem találtam. Tegnap vettem egy 120 gigás 8mb-ram?-os wd vinyot és beraktam slave-nek mobil rackbe. Mivel sec masteren cd író van, ezért így csak multiword dma-mode 2 (16,6mb/s)-al megy. A kérdésem az lenne, hogy amikor másolok valamit (700mb-os film) akkor időközönként kicsit megáll a sáv, és dolgozik a vinyo, mintha akkor írná rá, vagy ilyesmi, után megint megy a sáv, megint dolgozik. A saját megnyutatásom miatt kérdezném csak, hogy ez így rendben van-e. Köszi a választ.

#98 Felhasználó inaktív   Atomprof 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 75
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 23. 12:13

Helló Mindenkinek!
Nagyon frankó ez a topic. Annyit szeretnék kérdezni, hogy a RAID-re kötöttem egy 80 GB-os Maxtor winyót, majd a másik RAID csatornára egy 40 GB-os Maxtort szereztem. Első indításkor minden rendben van, de utána állandóan kiírja a 40 GB-os winyóra, hogy nem működik a S.M.A.R.T., pedig elötte tuti ment. Ez most gond, vagy nem???
Még annyit, hogy a bejelentkezésem az XP-be kb. 2 perccel megnőtt.
Előre is köszi,

[ 2003. augusztus 25.: Atomprof szerkesztette a hozzászólást ]

[ 2003. szeptember 26.: Atomprof szerkesztette a hozzászólást ]

#99 Felhasználó inaktív   Csybe 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.117
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 24. 19:47

idézet:
Ezt írta Kevanaar:
Mivel sec masteren cd író van, ezért így csak multiword dma-mode 2 (16,6mb/s)-al megy. [/quote]

Hol ebben az összefüggés? :)

#100 Felhasználó inaktív   Kevanaar 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 125
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 08. 24. 20:37

idézet:
Ezt írta Csybe:


Hol ebben az összefüggés? :)
[/quote]

Ott, hogy aki válaszolni szeretne rá, az tudja pontosan hogy van bekötve és hogy működik, hátha szükséges a válaszához. A lényeg a kérdés második fele.

Téma megosztása:


  • (94 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó