HWSW Informatikai Kerekasztal: DVD rip - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

DVD rip

#1681 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 14. 15:39

idézet:
Ezt írta matternoster:

Vulpes: köszönöm, Gknot-tal kezdtem, de nekem sok volt...
[/quote]

Öreg hiba.. Pedig nem bonyolult. Csak egyszer kell végigmenni rajta, másodszorra már majdhogynem rutin.
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#1682 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 15. 07:43

Matter: [url="http://"http://www.e-natec.com/dark/"]>>AutoDub XP & RV9<<[/url].
Egyébként én is a GKnot-ot ajánlom, az a legprofibb.
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#1683 Felhasználó inaktív   Balka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 17. 19:07

Sziasztok! Nem tudjátok AMDvel mindenki tökéletesen rippel? Vagy a videókártya is befolyásoló tényező? Mindenesetre már majdnem minden progit próbáltam. Vmi eccerüre gondoltam amivel meglehet nézni érdemes-e belefolyni a bonyolátorabbakba. Az Easydivx telepítésnél fagy pedig szerintem az a legeccerűbb dvd2divx progi azaz egy próbát megér... Az mostanában próbált Xmpeg is kiugrik windows hibaüzivel és a Flask is. Érdekes módom a dvd2avi müxik csak szerintem elég primitiv főleg a hangleszedést illetően erre jobb lenne az előző kettő. A graphedit progi bonyolultsága meg különösképp hanyattvágott. Ha van vmi progi ami télleg pár lépésből hajlandó szerintetek is megfelő minőségű avit kreálni akkor vki irja meg melyik az :-))))
Mégeccer köszönöm előre is a segítő szándékot... :eek:

#1684 Felhasználó inaktív   Balka 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 3
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 17. 19:08

Sziasztok! Nem tudjátok AMDvel mindenki tökéletesen rippel? Vagy a videókártya is befolyásoló tényező? Mindenesetre már majdnem minden progit próbáltam. Vmi eccerüre gondoltam amivel meglehet nézni érdemes-e belefolyni a bonyolátorabbakba. Az Easydivx telepítésnél fagy pedig szerintem az a legeccerűbb dvd2divx progi azaz egy próbát megér... Az mostanában próbált Xmpeg is kiugrik windows hibaüzivel és a Flask is. Érdekes módom a dvd2avi müxik csak szerintem elég primitiv főleg a hangleszedést illetően erre jobb lenne az előző kettő. A graphedit progi bonyolultsága meg különösképp hanyattvágott. Ha van vmi progi ami télleg pár lépésből hajlandó szerintetek is megfelő minőségű avit kreálni akkor vki irja meg melyik az :-))))
Mégeccer köszönöm előre is a segítő szándékot... :eek:

#1685 Felhasználó inaktív   -=G.I.JOE=- 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.345
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 17. 22:45

Van pár AC3-as filmem, amiben halk a hang. Hogy tudnám kicsit felhangoosítani? Milyen programmal? Egy csomó progi csak konvertálni enged (Azid, BeSweet, HeadAC3he), vagy nem?

[ 2002. november 18.: -=G.I.JOE=- szerkesztette a hozzászólást ]

#1686 Felhasználó inaktív   zsolt008 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 543
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 18. 12:42

idézet:
Ezt írta Balka:
Sziasztok! Nem tudjátok AMDvel mindenki tökéletesen rippel? Vagy a ...
Ha van vmi progi ami télleg pár lépésből hajlandó szerintetek is megfelő minőségű avit kreálni akkor vki irja meg melyik az :-))))
Mégeccer köszönöm előre is a segítő szándékot... :eek:
[/quote]

szia,
en amd xp procival szoktam ripeket kesziteni, szoval azzal nem lehet gond.
mint mar sokan ajanlottak, csak megismetelni tudom. gordian knot. nekem ez jott be a legjobban. a [url="http://"http://www.doom9.org-on"]www.doom9.org-on[/url] letoltheted az egesz csomagot, benne van smartripper+vdub,bee, satobbi - csak egyszer olvasd vegig a leirast es utana menni fog. ja es divx 5-ot hasznalj hozza, ket menetben. elsore olyan minosegben fogsz avit gyartani mint a netrol letoltheto egycd-s filmek.
a bee-hez toltsd le a beesweet gui-t az nem biztos hogy benne van a csomagban.

[ 2002. november 18.: zsolt008 szerkesztette a hozzászólást ]
proc: A64X2, ram: 3gb ddr, hdd:  160gb sata, vga: x800xt agp

#1687 Felhasználó inaktív   CDman 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 872
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 18. 13:52

Nem teljesen a témába vág, de ezeknek a programoknak csak .vob bemenete van, vagy arra is használhatók, hogy egy tömörítetlen .avi-ból divx-et csináljak?

És ha nem, akkor mivel?
"Gyakori hiba, hogy amikor valami nagyon tökéleteset akarnak tervezni az emberek, alábecsülik a nagyon tökéletlenek leleményességét."

Douglas Adams

#1688 Felhasználó inaktív   zsolt008 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 543
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 18. 14:22

idézet:
Ezt írta CDman:
Nem teljesen a témába vág, de ezeknek a programoknak csak .vob bemenete van, vagy arra is használhatók, hogy egy tömörítetlen .avi-ból divx-et csináljak?

És ha nem, akkor mivel?
[/quote]

a gordian a vdub-ot(nandub) hasznalja, az tud avi-bol is enkodolni.
proc: A64X2, ram: 3gb ddr, hdd:  160gb sata, vga: x800xt agp

#1689 Felhasználó inaktív   pluhi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 01:54

Bocsi fiúk, láma kérdés.
A LOTR 2 DVDn terpeszkedik, és 3 CD-re szeretném varázsolni. Mi ennek a legegyszerűbb módja?
Kösz.

#1690 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 08:13

idézet:
Ezt írta pluhi:
Bocsi fiúk, láma kérdés.
A LOTR 2 DVDn terpeszkedik, és 3 CD-re szeretném varázsolni. Mi ennek a legegyszerűbb módja?
Kösz.
[/quote]
A második dvd-n csak az extrák vannak, tehát azzal nem kell foglalkoznod. Az első dvd-n van a film, hosszúsága miatt célszerű 3 cd-re rakni.
Kicsit fentebb ajánlottam egy viszonylag egyszerű programot, de ez se 3 kattintással csinál meg egy filmet. Ha jobban belejössz akkor ugye GKnot, és olvasgasd ezt a topicot szinte mindent leírtunk már...
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#1691 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 08:58

Tévedsz, ugyanis az uj extra verzió 2 dvd-s :D

Mármint a film
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#1692 Felhasználó inaktív   Do-It-Yourself 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.931
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 09:13

idézet:
Ezt írta Gandalf:
Tévedsz, ugyanis az uj extra verzió 2 dvd-s :D

Mármint a film
[/quote]
:eek: ezt nem tudtam, ami nálam járt, az a snassz verzsön (2 lemezes) volt. Hallottam én is a 4 lemezes kiadásról, amiben állítólag +fél órával hosszabb a film (csak tudnám minek :D, így is lezsibbadtam mire végignéztem). Gondolom alátettek vmi dts sávot még, ezért nem fért rá egy lemezre (bááar, az én verziómból a .vob-ok össz. 6.5GB-ot foglaltak a 2 dd hangsávval, más nem is volt az első lemezen).

Télleg, ilyenkor mi a teendő? A dvd2avi-ban megnyitáskor simán hozzáadod a 2. lemezről lekapart vobokat, azt annyi?
"A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék."

#1693 Felhasználó inaktív   pluhi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 11:19

Igen ez a helyzet. A film is kapott + fél órát, és a másik kettőn van a werk (6 órányi). Szal?

#1694 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 20. 12:39

idézet:
Ezt írta Do-It-Yourself:


Télleg, ilyenkor mi a teendő? A dvd2avi-ban megnyitáskor simán hozzáadod a 2. lemezről lekapart vobokat, azt annyi?
[/quote]

Hát az én józan (?) paraszti eszemet használva ez a módszer müködik, feltéve ha ugyanazon track-ek vannak bennehagyva a VOB-okban mindkét DVD-röl, ugyanazon azonosítókkal. Listafile-t használva a saját logikám szerint mennie kellene a dolognak, bár nem tudom, van-e valami globális időzítés a filmre vonatkozólag a kép-hang-felirat szinkronitásához, vagy ez VOB-on belül van megoldva. Ez utóbbi esetben müködhet a dolog.

U.I.: Viszont egyszerübben is meg lehet oldani a dolgot, mégpedig úgy, hogy külön kódolja be az egyes DVD-k tartalmát, a teljes tervezett filmméretböl arányosan leosztva. Így a végén összefüzve már ott vágja két vagy 3 CD-re ahol akarja.

Lehet hogy sikerült egyszerre töb baromságot is írnom? :D
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#1695 Felhasználó inaktív   Gandalf 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.312
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 21. 09:01

idézet:
Ezt írta Do-It-Yourself:

:eek: ezt nem tudtam, ami nálam járt, az a snassz verzsön (2 lemezes) volt. Hallottam én is a 4 lemezes kiadásról, amiben állítólag +fél órával hosszabb a film (csak tudnám minek :D, így is lezsibbadtam mire végignéztem). Gondolom alátettek vmi dts sávot még, ezért nem fért rá egy lemezre (bááar, az én verziómból a .vob-ok össz. 6.5GB-ot foglaltak a 2 dd hangsávval, más nem is volt az első lemezen).

Télleg, ilyenkor mi a teendő? A dvd2avi-ban megnyitáskor simán hozzáadod a 2. lemezről lekapart vobokat, azt annyi?
[/quote]

Van benne egy csomó uj jelenet, chapter miegymás..
Egyszerüen fantasztikus :D

Nem az a megoldás, ugyanis a feliratozás ugye az elejéröl kezdödik :D

Külön kell kezelni a 2 dvd-t..

[ 2002. november 21.: Gandalf szerkesztette a hozzászólást ]
"Ha vágyaink lovak lennének, térdig járnánk a lószarban :)"

#1696 Felhasználó inaktív   pluhi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 21. 19:23

De az a megoldás, feltéve ha szinkronnal szeded. Most tart 2. pass 61%-nál. Lassan vége hála az égnek. Feliratot meg utólag is lehet mellérakni. A 2 DVD-t külön kezelni elég gázos, mert nemtom hogy számolod ki, hogy a végén pont 3*700 MB-ra jöjjön ki.

#1697 Felhasználó inaktív   Fec 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 849
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 21. 19:33

Hy emberz! Nincs valakinek crackje a DVD CopyPlus 4.2 -höz ? Thx.

#1698 Felhasználó inaktív   pluhi 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 118
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 21. 21:04

Nos kész lett a cucc (röpke 8 óra alatt.), elsőre nem is rossz, csak némi probléma van vele.
A kép tökéletes végig, de a Gknot túllőtte magát 100 MB-tal. (2200 lett.) Ez még talán nem akkora gáz. De a hang a közepétől (a 2. DVD anyaga) sajnos csúszik. Ez már rosszabb picit. Mivel megvan a movie is meg a hang is külön (mp3 és ac3 is), ezért javitható a dolog, kérdés hogyan. Rá lehet-e jönni miből adódik a csúszás, és hogy mennyi pontosan? Ha nem, akkor majd próbálkozok.

#1699 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 21. 21:28

Tul keves volt a beallitott bitrata, emiatt lett nagyobb a film a szamoltnal. (be volt x-elve a "Re-calculate bitrate if needed")

Probald egy felbontassal lejjebb, ott mar valszeg eleg lesz.

#1700 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2002. 11. 22. 09:20

idézet:
Ezt írta pluhi:
Nos kész lett a cucc (röpke 8 óra alatt.), elsőre nem is rossz, csak némi probléma van vele.
A kép tökéletes végig, de a Gknot túllőtte magát 100 MB-tal. (2200 lett.) Ez még talán nem akkora gáz. De a hang a közepétől (a 2. DVD anyaga) sajnos csúszik. Ez már rosszabb picit. Mivel megvan a movie is meg a hang is külön (mp3 és ac3 is), ezért javitható a dolog, kérdés hogyan. Rá lehet-e jönni miből adódik a csúszás, és hogy mennyi pontosan? Ha nem, akkor majd próbálkozok.
[/quote]

A 2. DVD-n volt az AC3 hangnak delay értéke? Mrt ha volt akkor nyilván az kavart be.
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

Téma megosztása:


  • (89 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó