HWSW Informatikai Kerekasztal: kábel TV gondok - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

kábel TV gondok

#1 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 07. 16:28

Helló!

Elektronikában nálam jobban jártas emberek segítségét kérem! Megmértem a kábel TV koax kábelje és a számítógép házam közötti feszt. A gép földelt csatlakozóba van dugva.

Szerintetek az normális, hogy váltó 110V-ot mértem?
Hogyan tesztelhetném le könnyen a földelést?
Egyáltalán mit tegyek?
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#2 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 07. 21:50

Antanna leválasztó.(ISOLATOR)
KON-PAT elektronikai KFT.

#3 Felhasználó inaktív   zsolt008 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 543
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 04:38

idézet:
Ezt írta PeppeR:
Helló!

Elektronikában nálam jobban jártas emberek segítségét kérem! Megmértem a kábel TV koax kábelje és a számítógép házam közötti feszt. A gép földelt csatlakozóba van dugva.

Szerintetek az normális, hogy váltó 110V-ot mértem?
Hogyan tesztelhetném le könnyen a földelést?
Egyáltalán mit tegyek?
[/quote]

igen, vszinu, hogy az isolator a megoldas (en is azt kutatok par napja - a kon-pat-ban csak 2 het mulva lesz).
szerintem a folded ok, egyebkent nem lenne pot. kulonbseg a gep es a kabel kozott (kiveve, ha a fold okos modon a 0-r van kotve, ami nem tul egeszseges). egy kabel-szakadasvizsgaloval ezt ki tudod deriteni.
zsolt
proc: A64X2, ram: 3gb ddr, hdd:  160gb sata, vga: x800xt agp

#4 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 06:37

Ezzel az ISOLATOR-ral ujat mondtatok. Mi ez valojaban? Epiteni nem lehet?
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#5 Felhasználó inaktív   zsolt008 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 543
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 07:55

idézet:
Ezt írta PeppeR:
Ezzel az ISOLATOR-ral ujat mondtatok. Mi ez valojaban? Epiteni nem lehet?[/quote]

bekopizom a valaszom egy masik forumbol :)
"de: [url="http://"http://documents.epanorama.net/documents/groundloop/antenna_isolator_building.html"]http://documents.epa...r_building.html[/url]
ha csinalsz egyet, esetleg lehetne 2-t? :)"
proc: A64X2, ram: 3gb ddr, hdd:  160gb sata, vga: x800xt agp

#6 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 16:23

A keszitesre meg visszaterunk...

Erdekes, a szomszed szobaban nincs pot. kulonbseg!

Hogyan merjem meg pontosan, hogy jo-e a foldeles?

Ha jo, akkor tolem kiindulva addig megyek vissza a droton, amig meg nem talalom a hibat.
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#7 Felhasználó inaktív   kcsaba 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 250
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 16:32

PeppeR !
Elvileg a fogyasztásmérőnél a nulla vezető össze van kötve a védőfölddel.A konektornál ,így a fázis és a védőföld között 220V-ot kell mérned akkor jó a föld.

#8 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 17:51

idézet:
Ezt írta kcsaba:
Antanna leválasztó.(ISOLATOR)
KON-PAT elektronikai KFT.
[/quote]

Lehet, én értek félre valamit, de ugye ezt a VÁLTÓ (ami inkább 50Hz körüli, ha sima műszerrel lett mérve, mint TV frekvenciás...) feszültséget inkább okozza a ház helytelen földelése, vagy a földelés hiánya. Ha váltó 110V lenne az antennán a "földhöz" képest, az nem lenne túl előnyös...
A konnektor védőföldje nem biztos, hogy be is van kötve!
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#9 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 17:59

idézet:
Ezt írta zsolt008:


...szerintem a folded ok, egyebkent nem lenne pot. kulonbseg a gep es a kabel kozott (kiveve, ha a fold okos modon a 0-r van kotve, ami nem tul egeszseges). egy kabel-szakadasvizsgaloval ezt ki tudod deriteni.
zsolt
[/quote]

A ház és a koax földpontja között lehet feszültség, és persze van is (a jel miatt, de ennek értéke "elenyésző", gondoljunk a TV-re, mV-os nagyságrendű), de nem biztos, hogy galvanikusan össze vannak kötve, ezért a 2 pont közötti feszültség nem zárja ki a ház védőföldelésének hibáját!

A mért 110V szerintem egyértelműen a tápegységre utal...

Mit mérsz a ház és a konnektor üzemi földje között? (110V-os hálózati feszültséget a fáziskeresők is mutatják...)

Addig is, csak óvatosan a ház érintésével...

[ 2004. január 08.: Warrior szerkesztette a hozzászólást ]
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#10 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 18:04

idézet:
Ezt írta PeppeR:
A keszitesre meg visszaterunk...

Erdekes, a szomszed szobaban nincs pot. kulonbseg!

Hogyan merjem meg pontosan, hogy jo-e a foldeles?

Ha jo, akkor tolem kiindulva addig megyek vissza a droton, amig meg nem talalom a hibat.
[/quote]

Hibás a védőföldelés az előző helyen... Elnézést az előző 2, felesleges hozzászólásomért.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#11 Felhasználó inaktív   hepaly 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 176
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 08. 20:54

Hali!
Nekem is volt ilyen bibim, szkóppal néztem a feszt a kábel, és a PC ház között. 100-140 volt volt csúcsba. A hiba oka az volt, hogy ugyan földelt konnektorbe volt dugva, de a röfikébe csak a fázis és a nulla ment. A UPC kábel meg ugye földelt volt. Még a szerelő bácsit is úgy megrázta, hogy haza akart menni. :) Szóvalé a lakásba megspórolták a földmadzagot!
ASUS A7N8X, (TB)XP2100+@13*180 +GlobalWin CAK4-88T, ELIXIR 256M PC2700, Abit SILURO GF4 Ti4200 (316/626), WinXP prof+SP1 ENG detonator: 43.45

#12 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 06:24

A kovetkezo merest vegeztem el tegnap:

Megmertem ujra a dolgot, biztos ami biztos. Sajna nem tunt el a ~110V. Fogtam magam, leallitottam a gepet. Az elosztot kikapcsoltam, de a dugot nem huztam ki. Tehat a foldeles
maradt, a ~230V-t pedig ideiglenes tavol tartottam. Merem ujra a dolgokat, ~65V. Megmertem ma reggel is. ua.
A haz es a konektor 0-ja kozotti merest nem vegeztem el, mert nem talaltam fazisceruzat.

De nem is baj, mert tisztazzunk elotte meg valamit! Mikor vilagit a fazisceruza, az a fazis, mikor nem az a 0. Tehat bekapcsolom a gepet, aztan merek itt egy ~ feszultseget?

Ismetles keppen, nehogy baj legyen...
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#13 Felhasználó inaktív   Victor 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 09:52

Nyugodtan lehet a lakás földje és a kábeltv árnyékolása között több 10 volt, akár még több is. Azaz erősen rázhat. Éppen a káveltv földjének galvanikus leválasztására való a fenti leválasztó. Az EU-ban kötelező a használata! Itthon még nem, és el is sumákolják, hadd rázzon a kábeltv, hadd tegyen tönkre nem ritkán szórakoztatóelektronikai eszközöket, vagy akár videokártyákat.

#14 Felhasználó inaktív   Victor 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.280
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 10:03

PeppeR: két pont közötti feszt hogy akarsz fázisceruzával mérni? Ehhez voltmérő kell (vagy szkóp).

#15 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 10:49

idézet:
Ezt írta PeppeR:
A kovetkezo merest vegeztem el tegnap:

Megmertem ujra a dolgot, biztos ami biztos. Sajna nem tunt el a ~110V. Fogtam magam, leallitottam a gepet. Az elosztot kikapcsoltam, de a dugot nem huztam ki. Tehat a foldeles
maradt, a ~230V-t pedig ideiglenes tavol tartottam. Merem ujra a dolgokat, ~65V. Megmertem ma reggel is. ua.
A haz es a konektor 0-ja kozotti merest nem vegeztem el, mert nem talaltam fazisceruzat.

De nem is baj, mert tisztazzunk elotte meg valamit! Mikor vilagit a fazisceruza, az a fazis, mikor nem az a 0. Tehat bekapcsolom a gepet, aztan merek itt egy ~ feszultseget?

Ismetles keppen, nehogy baj legyen...
[/quote]

Na, akkor:

A fázisceruzát 1 pontra kell érinteni, amelynek a "földhöz" képesti feszültségét szeretnéd "mérni". <--a mérés itt nagyon nem jó szó, mert ez csak jelző-eszköz. Ha jól tudom, már kb. 100V-tól világítanak... Adatlapjukon rajta van, elvileg.
Úgy működik, hogy odateszed, s az ujjad a végére (persze nem mindegy, hogy melyik végére... :) . Ekkor, ha pl. fázishoz érintetted, a ceruzán, rajtad és a földön keresztül záródik az áramkör, persze kis áram folyik, ami nem veszélyes... Ha olyan ponthoz érinted, amelynek a feszültsége kisebb, mint 1 határérték (ami a cerkára jellemző), vagy akár 0, akkor nem világít. 230V-nál jól kell világítania.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#16 Felhasználó inaktív   PeppeR 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.339
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 12:09

Na de gyerekek! A fazisceruzaval nem merni akartam, hanem megkeresni a fazist! Ennyire felreertheto voltam?
Egyszer valaki megpróbált elmondani Jack Bauernek egy „kip-kopp, ki kopog?” viccet. Jack megtudta ki az, kinek dolgozik, és hogy hol van a bomba...

#17 Felhasználó inaktív   luigi11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 12:32

átvitted a gépet, és ugyanugy megismételted a mérést a másik szobában, és ott nem volt feszültség különbség?
akkor valahol a föld rossz. nem biztos, hogy ott jó, ahol nincs potenciál különbség. nem mindenhol földelt a kábeltévé, és az sem biztos, hogy jó az a föld, amire kötik. légvezetékes hálózaton oszloponként földelik az elműhöz, ott valszeg jó.
alépítményesnél aknánként földelőszonda van, jobb-rosszabb eredménnyel. házról-házra kábeltévénél gyakorlatilag nincs földelés.

#18 Felhasználó inaktív   luigi11 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 12:34

fázisceruza nem sok mindenre jó. szakadt föld esetén a földelésen is világít.

#19 Felhasználó inaktív   Warrior 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 10.246
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 17:01

idézet:
Ezt írta luigi11:
fázisceruza nem sok mindenre jó. szakadt föld esetén a földelésen is világít.[/quote]

Dehogynem, pont erre jó például... Nemcsak annak az eldöntésére, hogy az aljzat egyik pólusán van-e fázis.
"Hey Ripley, don't worry. Me and my squad of ultimate badasses will protect you! Check it out! Independently targeting particle beam phalanx. Vwap! Fry half a city with this puppy. We got tactical smart missiles, phase-plasma pulse rifles, RPGs, we got sonic electronic ball breakers! We got nukes, we got knives, sharp sticks..."

#20 Felhasználó inaktív   dewfah 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 289
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 09. 17:45

idézet:
Ezt írta hepaly:
...Még a szerelő bácsit is úgy megrázta, hogy haza akart menni. :) ...[/quote]
Ezen akkorát nevettem ;-) Cegény szerelő bácsi :p

Téma megosztása:


  • (2 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó