HWSW Informatikai Kerekasztal: Wake on LAN - hogyan működik ??? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Wake on LAN - hogyan működik ???

#81 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2009. 01. 15. 11:48

Idézet: esztyopa - Dátum: 2009. jan. 10., szombat - 18:05

/Abit KN9 Ultra/ dual lannal rendelkezik. :confused:
Mire szolgal ez a kettos netkapcsolat,es ha az egyiket a biosban kikaccsolom,akkor mi van?
A masik kerdesem,amivel most szembesultem,hogy a mobonak van *hardweres tuzfala*...?

Hardveres tűzfal az általában szoftveres réteget jelent, fel se tedd a driverét, mert csak szopni fogsz.

A dual lan meg olyan, hogy 2 kábelt tudsz beledugni. Otthonra általában felesleges.
Make love not Wor.

#82 Felhasználó inaktív   esztyopa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 753
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 17. 12:55

Idézet: Jahno - Dátum: 2009. jan. 15., csütörtök - 11:48

Hardveres tűzfal az általában szoftveres réteget jelent, fel se tedd a driverét, mert csak szopni fogsz.

A dual lan meg olyan, hogy 2 kábelt tudsz beledugni. Otthonra általában felesleges.

Feli!
Koszonom a lecikizessel koritett infot! /Altalaban nem lustasagbol,vagy hulyesegbol teszi fel az ember a kerdeseket,hanem mert vagy nem talalja a valaszt,vagy azt sem tudja,hogy hol keresse!/
Az Abit ...ugye RIP! A meg elo linkjuk valami lehetetlen oldalra iranyitott,ahol a mobo rovat keresojebe beirt KN9n Ultra azt irta ki,hogy ilyen nincs! :reklamacio: Mindenesetre jo par napot eltoltottem a keresgelessel. Az egeszbe az az erdekes,hogy PONTOSAN kell tudni,hogy mit keresek! /De ha pontosan tudom,akkor nem kell az info! :( /
Amit talaltam az egyreszt angolul volt,es a fene tudja hogy van,de MO-n nem az angol az anyanyelv...
:Đ masreszt amit megertettem,az nem tartalmazta a szukseges informaciot!
A dual lant logikusan vegiggondolva en is Jahno kovetkeztetesere jutottam,de az olyan abszurd,hogy ket szolgaltatotol berelek netet,hogy ezzel nem is foglalkoztam!
A hardweres tuzfal kerdest pedig a lap topikjaban talaltam...valaki elejtette a megjegyzest,es semmi tobb! Utanna akartam jarni,mivel ezzel meg nem talalkoztam!
De...tudomasul vettem...es koszonom a segitsegeteket! :respect:

Szerkesztette: esztyopa 2009. 01. 17. 12:57 -kor


#83 Felhasználó inaktív   Feli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 529
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 19. 10:01

Idézet

...ahol a mobo rovat keresojebe beirt KN9n Ultra azt irta ki,hogy ilyen nincs!


ahogy te írtad, neked:

Idézet

...de az uj/regi  mobom /Abit KN9 Ultra/ dual lannal rendelkezik.


én most próbáltam megnyitni, és rögtön minden keresés nélkül az említett Abit KN9 Ultra
leírása jelenik meg... sztem figyelmetlen voltál, mert a link most reggel működött.

Sajnos abban egyetértek, hogy a számítástechnikában a magyar nyelvű leírások hiánya
létező probléma...

A dual lan pl hasznos lehet, ha használsz egyet a netről ADSL és mondjuk külső router nélkül
akarod továbbtolni még egy gépedhez ... vagy switch, vagy ... stb...

#84 Felhasználó inaktív   esztyopa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 753
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 01. 20. 07:54

Na latod!
Most *arultad el* :Đ  hogy a dual lan mire is jo egy egysegsugaru usernek! /tovabbtolni a netet egy masik,helyi gepre!/
Nem sertodtem meg,csak az bosszant,hogy az informatikailag kepzett embereknek annyira evidens egy csomo minden,hogy nem tudjak elkepzelni,hogy egy kepzetlen,rutintalan felhasznalonak milyen,szamukra egyszeru dolgok is problemat jelenthetnek! :omg:
De mindenesetre koszi,hogy visszatertel a temara...mar nem irtam hiaba! :respect:
/A link pedig valoban mukodik!/

Szerkesztette: esztyopa 2009. 01. 20. 07:55 -kor


Téma megosztása:


  • (5 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó