HWSW Informatikai Kerekasztal: Terayon715x vs. wireless router - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Terayon715x vs. wireless router mi lehet a hiba?

#1 Felhasználó inaktív   Kernelpanic 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 26. 21:29

Segítséget kérek!

Kábel-netem van, amit a szolgáltatótól 3 éve kapott Terayon 715x modem fogad, és eddig kiválóan tette-teszi a dolgát. A netet eddig a szgépemmel osztottam további két gépnek, hiba nélkül működött a rendszer.
Elhatároztam, hogy egy wireless routert illesztek a rendszerbe, a megosztás feladatát rábízandó, mivel időközben wlanos laptop is lett otthon, de nem akar menni a dolog.
A hibajelenség a következő: mind a vezetékes, mind a vezetéknélküli kapcsolat felépül, az első kb. egy percben full sávszélességgel megy a háló, majd elkezd esni, és újabb perc elteltével 0-50 kbit/s környékén beáll.
Eddig kétféle routert próbáltam: SMCWBR14-G2 és Gigabyte GNBR-01G. Mindkettővel ugyanaz a jelenség, tehát a routereket kizárhatjuk. Modem hibája lenne?

#2 Felhasználó inaktív   VKP 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.852
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 26. 23:29

Mac Clone-t próbáltad?
Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

"De sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy Kecskemét külsőn fejedre esik egy bazi nagy sárga tehén."

#3 Felhasználó inaktív   Kernelpanic 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 27. 08:37

Idézet: VKP - Dátum: 2006. okt. 27., péntek - 0:29

Mac Clone-t próbáltad?

Szia, köszönöm hogy válaszoltál!
Sajos nem tudom, mi az, a lényegét leírnád?
Ha arra gondolsz, hogy a router MAC-címét írjam át, nos ez megtörtént annyiban, hogy az egyik, épp nem használt hálókártyám MAC-címét adtam meg a routernek, arra gondolván, hogy talán bizonyos MAC-tartományok tiltva vannak a modemben, de ez nem jött be. A modemét kellene esetleg megpróbálni?

Mindjárt beszélek a szolgáltatóval, hátha megtudok valamit.

#4 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 10. 27. 09:37

Idézet: Kernelpanic - Dátum: 2006. okt. 27., péntek - 9:37

Ha arra gondolsz, hogy a router MAC-címét írjam át, nos ez megtörtént annyiban.

Azét add meg, amelyikkel eddig működött a szolgáltatás. Szopni jártok ide?
Make love not Wor.

#5 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 27. 15:02

Idézet: Kernelpanic - Dátum: 2006. okt. 26., csütörtök - 22:29

Eddig kétféle routert próbáltam: SMCWBR14-G2 és Gigabyte GNBR-01G. Mindkettővel ugyanaz a jelenség, tehát a routereket kizárhatjuk. Modem hibája lenne?

Esetleg próbáld meg valami normális routerrel...

#6 Felhasználó inaktív   Kernelpanic 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 27. 21:28

Köszi a tippeket.
Annyiban előrébb vagyok, hogy megunván a szívást, felnyaláboltam modemet-routert-kábeleket, és elballagtam a szolgáltató ügyfélfogadójába, ahol némi magyarázkodás után sikerült kieszközölnöm, hogy ott a helyszínen, az ő kábelvégükön próbáljuk ki a két készüléket, eldöntendő a hibás darabot. Ám csodák csodája, a router megtáltosodott, a szakértőjük szerint általam elqrt beállításokkal okádta a biteket mind a négy LAN-porton bármiféle hozzápiszkálás nélkül, soha nem látott sávszélességgel, mindezt a saját - eddig fő gyanúsított - modememen keresztül, a saját patchkábelemmel összedrótozva, és a saját hozzáférésemet használva (modem-MAC alapján azonosít a rendszer). Hehe :)
Szóval a topic egyfelől okafogyottá vált - nincs hw ütközés, nincs hibás elem a láncban, nincs beállítási hiba - másfelől viszont továbbra se müködik nálam otthon ugyanaz a rendszer. Úgy tűnik, a modemem jele elég egy szimpla hálókártyának, de nem elég egy routernek. A sávszélességem is jó 10-15% mínuszban van a szolgáltatónál tapasztalthoz képest. Futok egy kört velük a jövő héten ezügyben.
Ha van ötlet, hogy én magam hogyan tudnék javítani, optimalizálni valamit, azt jól jönne. Az eddigi segítő szándékot pedig köszönöm.

Szerkesztette: Kernelpanic 2006. 10. 27. 21:36 -kor


#7 Felhasználó inaktív   Fresi 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.827
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 27. 22:29

Idézet: Kernelpanic - Dátum: 2006. okt. 27., péntek - 22:28

Úgy tűnik, a modemem jele elég egy szimpla hálókártyának, de nem elég egy routernek. A sávszélességem is jó 10-15% mínuszban van a szolgáltatónál tapasztalthoz képest.

Ilyen nincs, minimálisan csökkenhet a válaszidő 20 routeren keresztül is, észrevehető differencia 1 routernél nem lehet. Ha megpróbálod az eredeti routernélküli állapotot, akkor gyorsabb a net?  :think: (Az ügyfélszolgálaton lévő sebesség nem biztos ugyanannyinak kell lennie, mint a nálad.) Ahogy pgyafi írta érdemes lenne normális routerrel megpróbálni, bár azt a néhány megabitet, ami egy otthoni net azt csont nélkül vinnie kéne, bár...

#8 Felhasználó inaktív   Kernelpanic 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 485
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 10. 28. 08:38

Idézet: Fresi - Dátum: 2006. okt. 27., péntek - 23:29

Ilyen nincs, minimálisan csökkenhet a válaszidő 20 routeren keresztül is, észrevehető differencia 1 routernél nem lehet. Ha megpróbálod az eredeti routernélküli állapotot, akkor gyorsabb a net?  :think: (Az ügyfélszolgálaton lévő sebesség nem biztos ugyanannyinak kell lennie, mint a nálad.) Ahogy pgyafi írta érdemes lenne normális routerrel megpróbálni, bár azt a néhány megabitet, ami egy otthoni net azt csont nélkül vinnie kéne, bár...

Csak router nélkül megy a net, és így lassabb a szolgáltatónál tapasztaltnál. Routerrel nem megy.
Az elvi sebesség ugyanakkora, hisz mint írtam, a modem MAC-jét vizsgálja a szerver, és osztja a neki megfelelő sávszélességet, így náluk, az ő drótjukon is a saját 2Mbites hozzáférésemmel próbáltuk ki a készülékeket.

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó