HWSW Informatikai Kerekasztal: cFos az új csodadriver DSL-eseknek? - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

cFos az új csodadriver DSL-eseknek?

#1 Felhasználó inaktív   Sound 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 243
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 12:43

[url="http://"http://www.cfos.de/techinfo/shape_e.htm"]http://www.cfos.de/t...nfo/shape_e.htm[/url]
van valakinek tapasztalata, tényleg gyorsabb? dc-n terjed ez az örültésg :)
.: S0und :.

email - soundb@freemail.hu

#2 Felhasználó inaktív   Vulpes 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 4.623
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 15:05

idézet:
Ezt írta Sound:
[url="http://"http://www.cfos.de/techinfo/shape_e.htm"]http://www.cfos.de/t...nfo/shape_e.htm[/url]
van valakinek tapasztalata, tényleg gyorsabb? dc-n terjed ez az örültésg :)
[/quote]

Nem lesz gyorsabb mint a kapcsolatod elméleti maximuma, vagyis pl. az 512 kbit-es ADSL-ből nem fog 1.5 Mbit-es T1-et csinálni, még az "up to 3 times faster" szöveg ellenére sem. Beleolvastam, annyit csinál (ha igaz), hogy a kimenő csomagokat prioritizálja, és az feltöltési csomagokkal szemben előnyt élveznek a letöltéshez szükséges ACK (acknowledgement - visszajelzés) csomagok.
2006. III. 4.

Chaintech VNF4 Ultra Rev. 1.0, A64 3000+@2340 (9*260 szinkron, CBBID 0501EPBW, 1.475V), Chaintech SE6600G 128 MB, 512 MB Twinmos Twister DDR533 8-4-4-3-1T, Samsung SP1614C, LG GSA-4163, Enermax Noisetaker 425AX-VE, Antec SLK3000B, Arctic Cooling Silencer 64 Ultra, Hewlett-Packard L1955, Creative Inspire P380

Tud valaki egy eladó 512MB-os Twinmos Twister DDR533-at?

#3 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 16:42

Ellenben 512/128-as vonalon EGYSZERRE tudsz 64-66KB/sec-kel tolteni, mikozben toled szednek 16KB-val, nem kell korlatozni a feltoltest.

Sima WinXP ADSL-lel hasznalva 16KB uploadnal 30-32KB/sec DL maximum, mert a fogadott adatok nyugtazasara kulon csomagokat hasznal, es azok ugyanugy egy helyet foglalnak a lyukas vodorben, amivel a Matav szabalyozza az ADSL kapcsolat sebesseget az ATM gerincen.
(ATM-nel az allithato, hogy x csomag/sec-et engedjen at a vodor, fuggetlenul a csomag hosszatol, nem az, hogy x bit/sec)
64KB/sec DL nyugtazasa kb. 4KB/sec-kel csokkenti az UL iranyt, ha kulon nyugtacsomagokat hasznalunk, viszont ezek prioritasa kisebb, mint a rendes adatcsomagoke, igy ha sikerul kimaxolni a kimeno savszelesseget a DC-vel, akkor nem marad hely a nyugtak kuldesere, ennek viszont a TCP forgalomszabalyozo resze nem orul, igy csokkenti a bejovo sebesseget.

cFos viszont nem esz nelkul kuldozgeti a csomagokat, hanem tekintettel a vodorre, pont annyi csomagot kuld masodpercenkent, hogy ne csorduljon tul (ekkor nem kell megismetelni), es pont annyi nyugta menjen ki, amennyi a maximalis DL fenntartasahoz szukseges.
Nyugtakat meg raulteti a kimeno adatcsomagokra, igy azok nem foglalnak kulon helyet a vodorben.

Hatuluto: lenyegesen nagyobb kesleltetesi idejuk van a nyugtaknak, mint a masik modszernel, viszont a TCP forgalomszabalyozasa nem a kesleltetesen, hanem a nyugtak gyakorisagan alapul, igy nem csokkenti a bejovo adatmennyiseget.

Tulterhelt hubokra nehezebb cFossal felcsatlakozni, hiszen kesobb kuldott nyugtak miatt konnyebben kap az ember "connection reset by server"-t.
(ez foleg a m****x-ra igaz, tobbivel nincs gondom)

#4 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 16:45

Valaki Chellos probálja ki aztan mondja el nekem is :)
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#5 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 16:49

Valóban működik, én hónapok óta használom. 384/64-es adsl-em van, cfos előtt, 6k/s-re kellett korlátoznom a feltöltést, hogy a letöltésben elérhessem az elméleti max 50K-t. Ezzel viszont minden korlátozás nélkül, miközben 3 szálon töltenek tőlem 12k-val, akkor is tudok 49K/s-el szedni lefelé. Előtte ilyen feltöltés mellett, talán 15K körül tudtam szedni.

Azzal kapcsolatban, hogy bizonyos hubokra nem lehet DC-vel belépni, nincs tapasztalatom, nem nagyon járkálok ilyen hubokra.

#6 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 16:59

letöltöttem. de honnan tudjam hogy milyen Com portot adjak meg neki???
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#7 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 17:00

hmm, ezt kipróbálom
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#8 Felhasználó inaktív   nyunyu 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.070
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 17:06

idézet:
Ezt írta Wyco:
letöltöttem. de honnan tudjam hogy milyen Com portot adjak meg neki???[/quote]
Alap Com4 boven jo.

cFos ugy mukodik, hogy modemdrivernek telepiti fel magat a WinXP ala, es letrehoz egy fake Com portot, amin keresztul megy az o adatforgalma, amit utemezes, formazas utan kuld tovabb a halokartyara.

[ 2004. január 16.: nyunyu szerkesztette a hozzászólást ]

#9 Felhasználó inaktív   Wyco 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.245
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 17:09

ok
http://backtotheukblog.wordpress.com - Anglia Blog - [Legutobbi: 20141212: Fény az alagút végén – Brit állampolgárság, útlevél]
Csodabogár vagyok. Egy ismerősöm azt mondta, hogy a hinduk szerint aki most bogár, az előző életében egysejtű volt. Ha ilyen tempóban fejlődök tovább, legközelebb már minden bizonnyal valami istenség leszek :D [Saját...]

#10 Felhasználó inaktív   Degeczi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 22:38

idézet:
Ezt írta nyunyu:
cFos ugy mukodik, hogy modemdrivernek telepiti fel magat a WinXP ala, es letrehoz egy fake Com portot, amin keresztul megy az o adatforgalma, amit utemezes, formazas utan kuld tovabb a halokartyara.[/quote]

és ha az ADSL modem nem közvetlenül a gépen, hanem routeren (ami saját maga kapcsolódik pppoe-vel a modemhez) van? ahhoz is be lehet állitani?

#11 Felhasználó inaktív   Xero 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 22:59

Hi

Valaki aki chelloval hazsnálja és megy neki jól az leírná a beállításokat pontosan? :) Köszi.

Üdv

#12 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 23:17

idézet:
Ezt írta Degeczi:


és ha az ADSL modem nem közvetlenül a gépen, hanem routeren (ami saját maga kapcsolódik pppoe-vel a modemhez) van? ahhoz is be lehet állitani?
[/quote]

Erre adok egy upot
nc4000; A64 X2;

#13 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 23:20

Special az Ad-aware6 szerint ez a pprogi dataminer............
nc4000; A64 X2;

#14 Felhasználó inaktív   HavocS 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.749
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 16. 23:23

Ez működik 56k modemmel/win98-cal is? Az oldalon említik az ISDN-t de nem akarok elQrni semmit...
|Asus P5B|C2D E6300@7x430|2x1GB DDR2|Asus ATi HD3870|

#15 Felhasználó inaktív   Monkey 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 475
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 17:51

idézet:
Ezt írta Degeczi:


és ha az ADSL modem nem közvetlenül a gépen, hanem routeren (ami saját maga kapcsolódik pppoe-vel a modemhez) van? ahhoz is be lehet állitani?
[/quote]

Én is up-olnám...

#16 Felhasználó inaktív   Brokkoli 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.761
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 17:59

Nálam routerrel rosszabb lett.
Ez várható is volt.

#17 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 18:11

idézet:
Ezt írta Poni:
Special az Ad-aware6 szerint ez a pprogi dataminer............[/quote]

Esetleg frissítened kéna az Adaware-ed, de ha szerinted is data miner, akkor ne használd :p

#18 Felhasználó inaktív   Poni 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 805
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 19:21

idézet:
Ezt írta Mumia:


Esetleg frissítened kéna az Adaware-ed, de ha szerinted is data miner, akkor ne használd :p
[/quote]

A legfrissebb.... De aki nem hiszi járjon utánna.
Tanuljuk má meg. Ez nem kommunizmus. Semmi sincs ingyéééé.

[ 2004. január 18.: Poni szerkesztette a hozzászólást ]
nc4000; A64 X2;

#19 Felhasználó inaktív   Mumia 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 31.916
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 19:34

idézet:
Ezt írta Poni:


A legfrissebb.... De aki nem hiszi járjon utánna.
Tanuljuk má meg. Ez nem kommunizmus. Semmi sincs ingyéééé.

[ 2004. január 18.: Poni szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Érdekes mert nekem is fennt van a legújabb adaware. (most néztem, nincs frissítés hozzá) és a cfos is hónapok óta, és még 1x sem mondta rá, hogy dataminer lenne.

[ 2004. január 18.: Mumia szerkesztette a hozzászólást ]

#20 Felhasználó inaktív   calibra 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.932
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 18. 19:38

Én a routeren lekorlátoztam az up forgalmat az elméleti maximum 85-90%-ára, és nincsen semmi gondom a letöltésekkel. 64k-val stabilan jön az anyag, mikor 13-14k a feltöltés. (512/128 adsl)

Az pedig, hogy az amúgy is lassú feltöltésből 10-15% nem áll rendelkezésre, kit érdekel?

Téma megosztása:


  • (45 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó