HWSW Informatikai Kerekasztal: Monitor hibák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (80 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 78
  • 79
  • 80
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monitor hibák Értékeld a témát: -----

#1581 Felhasználó inaktív   Ironjesus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 27. 00:31

Sziasztok!
Vettem egy LG 22mp47 D monitort mert az előző monitoromon csíkozott a kép az új kártyámmal DVI átalakítóval, most olyan gondom lenne hogy látom hogy a monitor sarkaimban bevilágít valami a képernyőre ez egy fehér fény.
Elég zavaró jelenség, próbáltam belőni a monitort a windows 10 színkezelőjében a dolgokat amit lehetett de így sem jó nekem a kép! mintha túl sok lenne a fényerő vagy nem tudom mi lehet, de leginkább az zavar hogy a fények beszűrődnek és pl: a tálca ami fekete kellene hogy legyen az most szürkés egy kicsit! A monitor alapbeállításon van nem állítottam rajta semmit. Ez a jelenség csak a fekete felületeknél látszik nagyon és félek hogy ez monitorhiba is lehet de remélem nem az. Tanácsot szeretnék kérni hogy mi lehetne tenni az ügy érdekében hogy kiküszöböljem ezt a problémát.
Ui: remélem nem monitorhiba, pl: windows 10-es startgomb körül is látszik hogy ott fehérebb a háttér mint máshol! Nekem a boltban az eladó srác azt mondta hogy nem kell semmit sem csinálnom mert ezen a monitoron már minden szép színű lesz és a fekete is fekete lesz, hát most nagyon nem az, több játékban is látom hogy a monitor széléről bevilágít valami a képernyőre :s Vagy csak egyszerűen nem tudom belőni a monitort a megfelelő vagy optimális beállításra.
Előre is köszönöm a válaszokat! :(

Szerkesztette: Ironjesus 2015. 10. 27. 00:46 -kor


#1582 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 28. 12:41

Nem lehet, hogy simán a bevilágításról van szó? KLIKK
Monitor menüjében mennyire van állítva a fényerő?
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#1583 Felhasználó inaktív   Ironjesus 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 342
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 28. 16:01

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 10. 28. 12:41

Nem lehet, hogy simán a bevilágításról van szó? KLIKK
Monitor menüjében mennyire van állítva a fényerő?

Szia Szabi!
A monitor fényereje maxon van de az én szememnek pont így jó :/ és ez egy LED IPS monitor és bevilágít ahogy mondod a monitor sarkaiból egy kicsit :/
Lehet hogy akkor máshogy kellene belőni a monitort? :/
Mondjuk most is egy ktcsit utána olvastam és azt mondják hogy az olcsóbb monitoroknál ez sajnos látható, nem vagyok boldog :(

Szerkesztette: Ironjesus 2015. 10. 28. 16:06 -kor


#1584 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 10. 29. 19:07

Szia

Ahogy mondod a bevilágítás a technika velejárója, hol jobban hol rosszabbul megoldott.
Próbáld meg kicsit lejjebb tekerni a fényerőt.

üdv
szabi
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#1585 Felhasználó inaktív   gyorskérdés 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 11. 16:13

Sziasztok!
Valaki hozott hozzám egy dell 1503fp típusu monitort.
A probléma az, hogy valamelyik gépen működik, valamelyik gépen nem. De annyira nem, hogy már bekapcsolás után sem ad képet. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy a monitornak van valami spec funkciója, ami miatt azon a gépen nem megy, vagy a gépnek van valami olyan beállítása?
Ez általában felbontás miatt lehet. Azon amelyiken bejön a kép 800x600at és 1024x768as felbontást bír 60 hertzen. Arra a gépre, amelyiken nem megy, rácsatlakoztattam egy másik monitort, és mindkét felbontásban kipróbáltam, hogy utána ráraktam ezt a dell monitort, és nincs kép sehogy. Másik gépre rácsatlakoztatom van kép. Kábelcserét próbáltam, nem az a gond. A led világit a monitoron, de kép nincs már bekapcsolás után rögtönsemmiegyáltalánnulla!
Hát...
Találkozott már valaki ilyen monitor hibával?

#1586 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 11. 18:49

Szia

Egy 12-14 éves monitornál annak is örülni kell, hogy ennyit még tud.
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

#1587 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 12. 15:41

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LG 22MP57VQ-P monitort és a viszonylag régebbi HP-Compaq 6710b típusú laptopomhoz szeretném használni kiegészítő monitorként egy 64 bites Windows 7-en.
A problémám a következő: a laptop natív felbontása 1600x1200, a monitor full HD. A laptopot eddig 1152x864-es felbontással használtam, nagyjából ez volt az ideális. Most viszon akárhogy próbálom összehangolni a kettőt, nem sikerül. A laptop grafikus vezérlője (X3100 - tudom viszonylag régi) tudja a full HD felbontást (a driver a legfrissebb 2009-es van fent, monitor driver szintén fel van rakva), de a Windows nem hajlandó 1600x1200-as felbontást sem beállítani az LG monitornak (ezt ajánlja fel maximumnak), holott így nagyjából jó is lehetne.

Mi okozhatja a problémát?

Köszönöm szépen a segítséget! :)

#1588 Felhasználó inaktív   gyorskérdés 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 14. 09:36

Üzenet megtekintéseIdézet: szabi - Dátum: 2015. 11. 11. 18:49

Szia
Egy 12-14 éves monitornál annak is örülni kell, hogy ennyit még tud.


köszi, de amiatt van, hogy az egyiken rendesen működik, mert régi?
ugyanilyen idős lcd monitorom a mai napig gond nélkül működik, úgy hogy soha nem kellett szervizbe vinni.




#1589 Felhasználó inaktív   Taranis 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.263
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 14. 19:24

Üzenet megtekintéseIdézet: cyberman30 - Dátum: 2015. 11. 12. 15:41

Sziasztok!

Tegnap vettem egy LG 22MP57VQ-P monitort és a viszonylag régebbi HP-Compaq 6710b típusú laptopomhoz szeretném használni kiegészítő monitorként egy 64 bites Windows 7-en.
A problémám a következő: a laptop natív felbontása 1600x1200, a monitor full HD. A laptopot eddig 1152x864-es felbontással használtam, nagyjából ez volt az ideális. Most viszon akárhogy próbálom összehangolni a kettőt, nem sikerül. A laptop grafikus vezérlője (X3100 - tudom viszonylag régi) tudja a full HD felbontást (a driver a legfrissebb 2009-es van fent, monitor driver szintén fel van rakva), de a Windows nem hajlandó 1600x1200-as felbontást sem beállítani az LG monitornak (ezt ajánlja fel maximumnak), holott így nagyjából jó is lehetne.

Mi okozhatja a problémát?

Köszönöm szépen a segítséget! :)


Esetleg egy driverfrissítés a videokártyának? Intel szerint ez az utolsó (2013-as) a GM965 chipsetes VGA-khoz.

Szerkesztette: Taranis 2015. 11. 14. 19:25 -kor


#1590 Felhasználó inaktív   cyberman30 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.197
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2015. 11. 15. 12:37

Üzenet megtekintéseIdézet: Taranis - Dátum: 2015. 11. 14. 20:24

Esetleg egy driverfrissítés a videokártyának? Intel szerint ez az utolsó (2013-as) a GM965 chipsetes VGA-khoz.


Érdekes egyébként, mert még aznap szedtem le pont ugyanezt a drivert és telepítéskro kiírta, hogy "nincs megfelelően aláírva" vagy valami ilyesmit írt - digitális aláírásra gondolhatott. Mindegy, mert aztán elkezdtem szórakozni a Windows beállításaiban, minden opcióval felrakni a monitor drivert, illetve hátha a GPU-jéval is tud valamit kezdeni és addig-addig szórakoztam vele, hogy mikor a Windowsban kiválasztottam, hogy keressen hozzá drivert a meghajtón, egyszer csak elkezdett telepíteni és ki/bejelentkezés után onnantól minden működött. Nem igazán értem, ezt hogy sikerült kiviteleznie, de attól még vicces. :-D

...

A problémám most inkább az lett, hogy egyszerűen nem bírom a monitor előtt hosszabb ideig (~10-15 perc). Érzem, hogy fárad a szemem, akárhogy állítom be a színeket, a fényerőt, a felbontást, a kontrasztot, az élességet, mindent próbáltam és nem tudom eltalálni úgy, hogy jó legyen. Rengeteg monitort használtam már és állítottam be, de egy kivételével sosem volt gondom ilyennel (azt be is cseréltem, mert használhatatlan volt és lehet ezzel is az lesz). Általában elég szokott lenni ha a fényviszonyok tekintetében állítom a fényerőt (általában alacsony fényerővel szoktam használni) és a kontrasztot, itt viszont a színek telítettsége sem az igazi és hiába IPS, a fekete színt sem adja vissza rendesen, miközben a 7 éves laptopom sima LCD kijelzőjére egy élmény visszatekinteni, akárhogy állítom be. Arra gyanakodtam, hogy rosszul lehet elhelyezve a monitor vagy rossz szögből jön a fény, de mint kiderült, nem ez a gond. Elég nagy csalódás számomra, hogy egy ~40 ezret kóstáló monitor ilyet produkáljon, ráadásul LG. Melóban nemrég kaptam egy Samsung S24D300HS monitort és valami piszok gyönyörű képe van és szinte semmit sem kellett rajta állítanom csak a fényerőt meg átfutni, hogy melyik beépített beállítása jobb számomra és ennyi - TN LED monitorról van ugye szó, még csak nem is IPS vagy PLS. :rolleyes2:

#1591 Felhasználó inaktív   nickyke 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 23. 16:33

Üdvözlet! Nicky vagyok.
Adott egy Samsung Syncmaster 753s CRT monitor, ami már vagy 10 éve megvan. Korábban én nyüstöltem, aztán jó pár éve anyáméknál hagytam. Ritkábban ugyan, de ők is használták a monitort. Nekik jó volt ez a régi crt.
Szóval az lett a hibája, hogy rózsaszínes lett a teljes képernyő. A zöld színnel lehet gond, ennyit már kiokoskodtam. Csak nem tudom, hogy pontosan mi a hiba. Veszélyes? A kábel a monitorba van beépítve. A kábel mozgatására se javul semmit a helyzet.
Érdemes egyáltalán megjavíttatni egy szerelővel vagy inkább egy használt lcd vétel már jobb üzlet? Ez az első esetem, hogy monitorral gond van.
Bár valszeg kuka lesz.Tényleg egy szavam se lehet, mert sokáig húzta, csak mégis érdekelne.

#1592 Felhasználó inaktív   szabi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.957
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2016. 02. 24. 21:55

Kiszolgálta idejét, engedd békében távozni. :cool2:
az internet vajon mi!? # Mire jó az ipad! # Mass Effect 2 vége
BF2 / Kép / BF3
1103hrs / 1042hrs / 66hrs

Téma megosztása:


  • (80 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 78
  • 79
  • 80
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

2 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó