HWSW Informatikai Kerekasztal: Monitor hibák - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (80 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Monitor hibák Értékeld a témát: -----

#21 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 16. 23:28

Hi!

Kösz az infót Pinyo.

Rájöttem zolee, mint ahogy feljebb is írtam, de leírtam a jelenséget remélem ki lehet rajta igazodni.

Keresgéltem anyagok után a neten de nem igazán találtam hasznos dolgokat a témában (mindenféle megfigyelési és egyéb sötét dolgok kerültek elő Kép). A gyártok honlapjain sem talaltam idevagó dolgokat. Jó lenne ha betévedne ide valaki, aki szervizes vagy garanciális ügyekkel foglalkozik, és megdobna minket valamilyen anyaggal!

#22 Guest_Baggio_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 24. 21:35

17 colos LG 775N apróbb hiba !?????!
A képernyő jobb harmada picit sötétebb a betűk is elmosodottabak nem elég élesek.
Legtöbbet játszom, itt nem feltünő viszont szövegszerkesztésnél zavaró.
Mivel garanciális /2 hetes/ visszavihetem-e ezzel vagy belefér a tűréshatárba ?
1024 x 768 85 h
Kellene 1 jó monitor tesztelő progi.
Geforce 2 GTS
Baggio

#23 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 24. 22:20

idézet:
Eredetileg Baggio írta:
17 colos LG 775N apróbb hiba !?????!
A képernyő jobb harmada picit sötétebb a betűk is elmosodottabak nem elég élesek.
Legtöbbet játszom, itt nem feltünő viszont szövegszerkesztésnél zavaró.
Mivel garanciális /2 hetes/ visszavihetem-e ezzel vagy belefér a tűréshatárba ?
1024 x 768 85 h
Kellene 1 jó monitor tesztelő progi.
Geforce 2 GTS
Baggio
[/quote]

Nokia [url="http://"http://www.listsoft.com/progs/pr3071.htm"]http://www.listsoft....rogs/pr3071.htm[/url]

------------------
"Sors bona nihil aliud"

[Ezt a hozzászólást lameXpert szerkesztette (2001. Július 24.).]

#24 Guest_vb_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 24. 23:00

Monitor tesztelő programok:

- [url="http://"http://www.filepilot.de/product.php?file_id=2903&category=15"]Nokia Monitor Tester[/url] (helpje egész jó)
- CheckScreen

#25 Guest_beze_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 27. 09:53

Üdv!
Nekem egy LG Flattron 795+ -os monitorom van.
Minden jó - illetve majdnem minden - rajta, csak az zavar, ha kis felbontásin, alap felbontásin vagyok (qwcl, 320x200) akkor kicsit sípol. Alig hallhatóan, de sípol. Ha fent a fülhalgató nem zavar, de ha Linux consolon dolgozom, akkor már igen.
Mitől lehet ez?
Nem mindíg csinálja...
Üdv és köszi
Beze

#26 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 27. 09:55

idézet:
Eredetileg beze írta:
Üdv!
Nekem egy LG Flattron 795+ -os monitorom van.
Minden jó - illetve majdnem minden - rajta, csak az zavar, ha kis felbontásin, alap felbontásin vagyok (qwcl, 320x200) akkor kicsit sípol. Alig hallhatóan, de sípol. Ha fent a fülhalgató nem zavar, de ha Linux consolon dolgozom, akkor már igen.
Mitől lehet ez?
Nem mindíg csinálja...
Üdv és köszi
Beze
[/quote]

Mekkora frekvencián hajtod?

------------------
"A sellő egy félig rendben levő nő.
A felső része szörnyű"

#27 Guest_simi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 30. 14:37

temaba nem vag teljesen, de annyira nem is mas hogy uj temat inditsak:

arrol van szo, hogy eszrevettem egy erdekesseget a monitorommal kapcsolatban ami esetleg erdekelhet masokat is.
ugye a monitorok kepcsovenek lathato tartomanya 4:3-as aranyu meretileg. mivel nem voltam valahogy megelegedve a belinea 106080-asom kepevel (eloszor azt hittem a GF2 mx miatt olyan) elkezdtem varialni, linux alatt mert ott konnyu beirogatni a kulonbozo parametereket. na lenyeg hogy most 1280x1024 helyett 1280x960-at hasznalok mert -legalabbis nalam- szemmel lathatolag elesebb a kep, foleg a sarkok fele haladva volt eddig eleg homalyoska. ugye ez a 1280x960 mar tartja a 4:3-at.
levettem valamint a videokari frissitesi frekijet 100hz-rol 88-ra. 100-on -megint csak szubjektiv talan- valahogy nem volt olyan jo, lehet a videokari nem orult nagyon a 100hz-nek es jobban erzi magat 88-on.

na kivancsi lennek kinek milyen (ellen)velemenye van, szerintem lehet a dologban (4:3-as felbontas, kisebb frissitesi freki) racio...

#28 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 30. 14:45

idézet:
Eredetileg simi írta:
temaba nem vag teljesen, de annyira nem is mas hogy uj temat inditsak:

arrol van szo, hogy eszrevettem egy erdekesseget a monitorommal kapcsolatban ami esetleg erdekelhet masokat is.
ugye a monitorok kepcsovenek lathato tartomanya 4:3-as aranyu meretileg. mivel nem voltam valahogy megelegedve a belinea 106080-asom kepevel (eloszor azt hittem a GF2 mx miatt olyan) elkezdtem varialni, linux alatt mert ott konnyu beirogatni a kulonbozo parametereket. na lenyeg hogy most 1280x1024 helyett 1280x960-at hasznalok mert -legalabbis nalam- szemmel lathatolag elesebb a kep, foleg a sarkok fele haladva volt eddig eleg homalyoska. ugye ez a 1280x960 mar tartja a 4:3-at.
levettem valamint a videokari frissitesi frekijet 100hz-rol 88-ra. 100-on -megint csak szubjektiv talan- valahogy nem volt olyan jo, lehet a videokari nem orult nagyon a 100hz-nek es jobban erzi magat 88-on.

na kivancsi lennek kinek milyen (ellen)velemenye van, szerintem lehet a dologban (4:3-as felbontas, kisebb frissitesi freki) racio...

[/quote]

A felbontás ízlés kérdése, egyébként win alatt is símán beállítható Kép (Persze, CAD-nál ildomos, hogy a kör, kör legyen Kép )
Attól tartok a 100 Hz-t a monitorod elektronikája nem bírja, nem a kártyáé.

------------------
"Nincs jobb, mint egy csinos nőre várni...
hogy eljöjjön...
vagy hogy elmenjen. "

#29 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 30. 16:40

idézet:
Eredetileg ubi írta:

Bameg, erre nem is gondoltam Kép Bár egy légytől elég szép teljesítmény, hogy pont csak egy pixelnyi területet talál telibe, és körölötte nincsenek légylábnyomok, tehát ezt még röptében is. Kép

[/quote]

Egy-egy pontocska kétoldalt középtájon?

------------------
"Nincs jobb, mint egy csinos nőre várni...
hogy eljöjjön...
vagy hogy elmenjen. "

#30 Guest_simi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 30. 22:30

idézet:
Eredetileg lameXpert írta:

A felbontás ízlés kérdése, egyébként win alatt is símán beállítható Kép (Persze, CAD-nál ildomos, hogy a kör, kör legyen Kép )
Attól tartok a 100 Hz-t a monitorod elektronikája nem bírja, nem a kártyáé.
[/quote]

ja, vegul is viszi a 100hz-t, nem problemazik meg hivatalosan is tudja, ezert inkabb a RAMDAC-ra tippeltem. De teny hogy kicsit olyan ugy a kep mintha maszatos lenne a monitor uvege.

de ez a felbontas dolog nekem bejott, vindoze alatt a detonator csak az aranylag standard felbontasokat adja be nekem, ott a monitorstringeket meg nem ismerem hogy hova mit kell irni a monitor .inf-jeben..

#31 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 30. 23:01

idézet:
Eredetileg simi írta:
ja, vegul is viszi a 100hz-t, nem problemazik meg hivatalosan is tudja, ezert inkabb a RAMDAC-ra tippeltem. De teny hogy kicsit olyan ugy a kep mintha maszatos lenne a monitor uvege.
.....
[/quote]

Igen, természetesen megadják. Sőt be is lehet állítani, csak kásás, mintha maszatos lenne, stb.
Valamiért mégis az a tapasztalat, hogy középkategóriáig bezárólag, a megadott legnagyobb felbontás és frekvecia alatt eggyel tényleg jól működik Kép

------------------
"Nincs jobb, mint egy csinos nőre várni...
hogy eljöjjön...
vagy hogy elmenjen. "

#32 Guest_Pinyo_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 07:22

Valaki mondta, hogy sípol. Na ott valószínüleg túl nagy a freki és az elektronika tiltakozik (túlmelegszik).

#33 Guest_beze_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 08:50

idézet:
Eredetileg Pinyo írta:
Valaki mondta, hogy sípol. Na ott valószínüleg túl nagy a freki és az elektronika tiltakozik (túlmelegszik).[/quote]
Én voltam aki jajgatott a sípolás miatt. A 320x200-at a monitor a saját alapfelbontásában adja, mint pl ha a biost hívod be. Ekkor a frekvencia 70Hz. Mi ezen a magas? 800x600@150Hz-en nem sípol... Kép
sőt, 1024x768@120Hz-en sem. Akkor itt miért?
Üdv
beze

#34 Guest_Signal_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 10:02

idézet:
Eredetileg simi írta:

ja, vegul is viszi a 100hz-t, nem problemazik meg hivatalosan is tudja, ezert inkabb a RAMDAC-ra tippeltem. De teny hogy kicsit olyan ugy a kep mintha maszatos lenne a monitor uvege.
[/quote]Azért, maszatos, nem olyan éles a kép, mint kisebb felbontásnál, mert a video-sávszélesség behatárolja a képminőséget. Sokan ezt nem figyelik vásárlásnál, nem is tudják és persze a gyártók sem hangsúlyozzák, hogy vigyázz, a monitorunk ugyan képes sokféle üzemmódra, de azért olcsóbb a többinél, mert a video-sávszélességen spóroltunk olcsóbb alkatrészek beépítésével és viszonylag igénytelenebb kivitelezéssel.

Magyarul nevezhetjük képpontfrekvenciának is. P.l. 86MHz kevés, azt hiszem 100-120MHz felett már jó, felbontási igénytől függően, bár túl sok tapasztalatom nincs e téren.

#35 Guest_lameXpert_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 10:10

idézet:
Eredetileg beze írta:
Én voltam aki jajgatott a sípolás miatt. A 320x200-at a monitor a saját alapfelbontásában adja, mint pl ha a biost hívod be. Ekkor a frekvencia 70Hz. Mi ezen a magas? 800x600@150Hz-en nem sípol... Kép
sőt, 1024x768@120Hz-en sem. Akkor itt miért?
...
[/quote]

Mert, ha megnézed mainapság a monitorok alapfelbontása 640x480, de méginkább 800x600. Az a 320x200-as felbontás egy különleges üzemmód és ha azon jön be... Kép
akkor minimum fütyörészik, mert valószínűleg 50 Hz tartozik hozzá.

------------------
"Nincs jobb, mint egy csinos nőre várni...
hogy eljöjjön...
vagy hogy elmenjen. "

#36 Guest_Signal_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 15:12

idézet:
Eredetileg beze írta:
Én voltam aki jajgatott a sípolás miatt...[/quote]
A sípolással kapcsolatban már nem volt időm délelőtt fejtegetni, de mint tévészerelő, annyit tudnék hozzátenni, ilyen zavaró sípoló hangot szoktak adni a sorvégfokozat áramkörében található alkatrészek, főleg tekercsek, trafók. Itt ugye 16kHz van, ami idősebbek már meg sem hallanak, de ezek szabálytalan formájú impulzusok és valamiféle "mechanikus-alharmonikus-rezonancia" (ezt most találtam ki) folytán alacsonyabb, hallható frekvencián rezgésbe hozzák az alkatrészt. Mivel rezonálásról van szó nem csoda, hogy frekvenciafüggő és nem a freki nagyságával arányos, hanem egy bizonyos frekin rezonál.

Amikor ez áll elő, az kellemetlen, de kárt nem okoz. Működés közben az alkatrészek óvatos mozgatására, kocogtatására megszűnhet, így szokás behatárolni, a meglazult tekercsmenetek ragasztásával vagy cserével, illetve az adott helyzet által megkívánt munkával javítható.

Így látatlanban a fentiekre szavaznék, de azért egyéb hiba is okozhat sípolást, viszont akkor az minden mechanikus mozgatástól független.

Az 50Hz-nél, tehát a vertikális eltérítésnél ilyen sípolást még nem hallottam, ott zúgó, zümmögő, zörgő hang lehetséges.

#37 Guest_simi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 07. 31. 18:44

idézet:
Eredetileg Signal írta:
Magyarul nevezhetjük képpontfrekvenciának is. P.l. 86MHz kevés, azt hiszem 100-120MHz felett már jó, felbontási igénytől függően, bár túl sok tapasztalatom nincs e téren.
[/B][/quote]

a belinea 106080-nak a savszelessege 261mhz a gyari adatok szerint, vizsintes freki 110khz. Probalgattam hogy mikor allitom a modeline-ban a felbontashoz hogy mikor meg hogy kapcsolgassa az elektronsugarat, akkor volt hogy nagyon szep eles kep lett, csak nem az egesz kepernyore, hanem kicsiben a kozepere, es mikor szet akartam huzni az OSD-ben, akkor feltunt, hogy mintha "interlaced" lenne a kep, bizonyos csikok kimaradtak. A videokari ugye 350mhz-es ramdaccal dolgozik, lehet valamit itt is lehetne/kellene a szinkronizalassal kapcsolatban allitani egy optimalis beallitashoz, de en sem ertek annyira hozza, es a monitort is hasznalnam meg egy jo ideig Kép ...

az is lehet hogy a monitorkabel vagy valamelyik kondi a videokarin vag a magas frekvenciakbol, es a tueles dolgoknak megfelelo sav mar nem is jut el a monitorig...

#38 Guest_cole_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 08. 02. 16:11

idézet:
Eredetileg simi írta:
ugye a monitorok kepcsovenek lathato tartomanya 4:3-as aranyu meretileg. mivel nem voltam valahogy megelegedve a belinea 106080-asom kepevel (eloszor azt hittem a GF2 mx miatt olyan) elkezdtem varialni, linux alatt mert ott konnyu beirogatni a kulonbozo parametereket. na lenyeg hogy most 1280x1024 helyett 1280x960-at hasznalok mert -legalabbis nalam- szemmel lathatolag elesebb a kep, foleg a sarkok fele haladva volt eddig eleg homalyoska. ugye ez a 1280x960 mar tartja a 4:3-at.[/quote]

Erről az jut eszembe, hogy pl. Q3-ban meg egyéb programokban is mi a francért van ott a 1280x1024 miközben a 1280x960 nincs? Szintén 4:3 párti vagyok! Le a többi képaránnyal! Na de most tényleg.

------------------

ALWAYS COCACOLE

#39 Guest_NightLord_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 08. 02. 21:38

Na, örömmel látom hogy nem csak nekem szúrt szemet ez az 1280*1024 dolog. Valaki tud rá értelmes magyarázatot adni hogy miért találták ki egyáltalán ezt a felbontást standradnak? A kör ellipszis rajta, ráadásul jóval több sorferkit igényel mint az 1280*960.. netán gyártottak / gyártanak 1.25 ös arányu monitorokat?
Q3 alatt az
r_customwidth 1280
r_customheight 960 , majd
r_mode -1 és végül
vid_restart
segitségével lehet belőni az 1280*960 at, a többi openGL játékban 1280*960 szokott lenni alapból, a d3d játékokban pedig azok közül a felbntások közül lehet választani, amelyek a windows desktopra is engedélyezve vannak (i.e. a display propertiesben kiválaszhatók)

Simi! win2k vagy win9x alatt akarod megváltoztani a válszatható felbontásokat?

#40 Guest_simi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 08. 03. 17:32

idézet:
Eredetileg NightLord írta:
Na, örömmel látom hogy nem csak nekem szúrt szemet ez az 1280*1024 dolog. Valaki tud rá értelmes magyarázatot adni hogy miért találták ki egyáltalán ezt a felbontást standradnak? [/quote]
hat ezt en sem tudom, a VESA ajanlasaban szerepelnek ezek a standardnak elfogadott ertekek... meg ha 2 hatvany lenne minden ertek a felbontasokban akkor ertheto lenne talan, de igy...

idézet:
Eredetileg NightLord írta:

Simi! win2k vagy win9x alatt akarod megváltoztani a válszatható felbontásokat?
[/quote]

winME

Téma megosztása:


  • (80 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó