HWSW Informatikai Kerekasztal: PDA-król mindent - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (70 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PDA-król mindent Értékeld a témát: -----

#1341 Felhasználó inaktív   lildiko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 187
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 10:12

Idézet: 2-More - Dátum: 2008. aug. 5., kedd - 8:44

PDA bekapcsolás után végig kell zongorázni az align screent, egészen addig, amig fel nem jön a rendes, start menüs kép, ahol már kattogtatni is lehet, meg programokat inditani. Asztali gépre feltenni az Activesync-et, aztán összekapcsolni a PDAval, igény szerint tartós vagy ideiglenes, vendég kapcsolatot belőni, és már megy is.

Köszönöm neked is meg az utánad szólóknak.
Közben előkerült legkedvesebb házi segítőnk  :)  úgyhogy most már biztosan boldogulunk.

#1342 Felhasználó inaktív   2-More 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 16.294
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 10:15

Nincs mit, bármikor.

#1343 Felhasználó inaktív   Ytse 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 7.244
  • Csatlakozott: 2000. okt. 26.

Elküldve: 2008. 08. 05. 11:04

Idézet

Az iPAQ 914-et csak közel fél évvel a bejelentése után kaptuk meg, de a termék műszakilag még ma is az élvonalat képviseli: másodpercenként 7,2 megabites letöltésre képes HSDPA, 802.11b/g szabványú Wi-Fi, GPS-vevő, autofókuszos fényképezőgép, bővíthető memória és persze teljes QWERTY billentyűzet is van benne, elsősorban az üzleti felhasználók örömére.


Kipróbáltuk: HP iPAQ 914 Business Messenger

#1344 Felhasználó inaktív   keeper2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 317
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 13:11

Volt nálam pár napig egy mio p360 bemutató darab. A probléma az volt vele, hogy teljes feltöltés után a felső bekapcsoló gombnál kikapcsolva, de az alsó tolókapcsolót bekapcsolva (mert ha ezt is kikapcsolom, nagyon lassan tölt be), majd 8-10 óra állás után a töltöttsége kb 30%-ra esett le. Ez normális? Hiszen még csak használatban sem volt, vagy csak már ennyire leharcolt volt ez a példány? Nekem pdf és doc fájlok olvasására és gps-re kellene. Olvastam nemrégen a chip magazinban, hogy a li-ion akksik élettartama kb 500 töltés. Ez ráadásul nem is cserélhető akksis, de így minden nap kellene tölteni (arról nem is beszélve, amikor gps-ként az autós töltő táplálja), így akkor 1-2 év után már csak egy használhatatlan kacattá silányulna??? Nagyon jónak tűnik, csak félek ennyit kiadni rá, ha ilyen gyorsan tönkremenne az akksija.

#1345 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 05. 13:36

Idézet: keeper2 - Dátum: 2008. aug. 5., kedd - 14:11

Volt nálam pár napig egy mio p360 bemutató darab. A probléma az volt vele, hogy teljes feltöltés után a felső bekapcsoló gombnál kikapcsolva, de az alsó tolókapcsolót bekapcsolva (mert ha ezt is kikapcsolom, nagyon lassan tölt be), majd 8-10 óra állás után a töltöttsége kb 30%-ra esett le. Ez normális? Hiszen még csak használatban sem volt, vagy csak már ennyire leharcolt volt ez a példány? Nekem pdf és doc fájlok olvasására és gps-re kellene. Olvastam nemrégen a chip magazinban, hogy a li-ion akksik élettartama kb 500 töltés. Ez ráadásul nem is cserélhető akksis, de így minden nap kellene tölteni (arról nem is beszélve, amikor gps-ként az autós töltő táplálja), így akkor 1-2 év után már csak egy használhatatlan kacattá silányulna??? Nagyon jónak tűnik, csak félek ennyit kiadni rá, ha ilyen gyorsan tönkremenne az akksija.

Lehet hogy az akksija volt már fáradt, de ezt ennyiből nehéz megmondani.
Más módon is tesztelted, hogy mennyit bír akksiról? Nekem a P560-as kb 3-3.5 órát bírt folyamatosan akksiról üzemeltetve, ha GPS-t használva nyomvonalat rögzítettem, vagy navigáltam. E-book olvasgatás és egyéb tevékenység esetén kb a fásfélszeresét.

Ha jó emlékszem a P550-essel volt hasonló gond, ott az activesync és a beam beállításokkal kellett bütykölni, hogy nem szívják le a háttérben futva az akksit. ( pl itt van szó róla: http://logout.hu/ira...c_mio_p550.html )
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#1346 Felhasználó inaktív   keeper2 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 317
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 07. 15:30

Idézet: Szabcsi - Dátum: 2008. aug. 5., kedd - 12:36

Lehet hogy az akksija volt már fáradt, de ezt ennyiből nehéz megmondani.
Más módon is tesztelted, hogy mennyit bír akksiról? Nekem a P560-as kb 3-3.5 órát bírt folyamatosan akksiról üzemeltetve, ha GPS-t használva nyomvonalat rögzítettem, vagy navigáltam. E-book olvasgatás és egyéb tevékenység esetén kb a fásfélszeresét.

Ha jó emlékszem a P550-essel volt hasonló gond, ott az activesync és a beam beállításokkal kellett bütykölni, hogy nem szívják le a háttérben futva az akksit. ( pl itt van szó róla: http://logout.hu/ira...c_mio_p550.html )

Nem sajnos máshogy nem teszteltem, nem volt időm vele foglalkozni, igazából azért hoztam csak el kipróbálni, hogy a kijelzőt megnézzem, mennyire olvasható nappal, házon kívül. Mondjuk, ebben teljesen meg is felelne az igényeimnek.

#1347 Felhasználó inaktív   charlie 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 14.481
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 25. 16:14

milyen pda-k érhetőek el jelenleg, amik nem ezer éves típusok, nem kerülnek csilliómillióba, és linux (vagy vmi unix-like rendszer) fut rajtuk?
MikroVPS | Xen VPS | OpenVZ VPS | SSD VPS

#1348 Felhasználó inaktív   Szabcsi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 7.582
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 08. 25. 20:29

Idézet: charlie - Dátum: 2008. aug. 25., hétfő - 17:14

milyen pda-k érhetőek el jelenleg, amik nem ezer éves típusok, nem kerülnek csilliómillióba, és linux (vagy vmi unix-like rendszer) fut rajtuk?

http://www.youtube.c...h?v=uyxXwnA-rcI
http://www.youtube.c...h?v=4zceMD5Lll4
"A gugliban rákeresve porcos hal is és emlős is."/"Megoldás: keress rá a hal.dll fájlra, és töröld ki, majd indítsd újra a gépedet. Utána jó lesz!"/"mutasd meg a gyakorlatban ezt a technológiát és esküszöm dollármilliárdost csinálok belőled ! "/"Rakjunk egy jo kib@szottnagy KERESS gombot a kepernyo kozepere es csumi"

#1349 Felhasználó inaktív   envagyok 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 379
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 11. 09:42

Hello!

Windows CE 5.0-ra (egy symbol eszköz) kellene nekem VNC server, vagy egyéb hansonló megoldás, tehát PC-ről szeretném a kijelzőjét látnia. Jó lenne ingyenes megoldás.
A microsoftos Remote Display Control-lal az a baj, hogy az eszközről kell indítani a kapcsolatot.
Sourceforge-os PocketVNC-t próbáltam, sajnos nem megy rajta (egyből kilép, de se log se semmi).

Tudnátok tippeket adni?
--== envagyok ==--

#1350 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 19. 09:43

Sziasztok! A Treo 680-asom kijelzőjében van egy porcsík, a touchpanel és az LCD között, nagyjából így:

Kép

Keresek valakit, aki ki tudná takarítani "jóáron". :) Engem nem zavar, látszik alatta minden, viszont hamarosan eladósorba kerül a kicsike, és nem szeretnék emiatt alkualapot adni a leendő tulajnak. :)

Szerkesztette: debaj 2008. 09. 19. 09:43 -kor


#1351 Felhasználó inaktív   zsabi 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 868
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 24. 17:30

Blue Panther V480-on szeretnék Igo-t használni.
Azt tudom, hogy a V350-esen megoldható egyszerű átnevezéssel. És azt is, hogy hivatalos weboldalon azt írják nem fut rajta. De ugyanezt írják a V350-re is.
Tud valaki valamit a V480-asról?

#1352 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 09. 29. 22:22

Sziasztok!

Telefonos PDA-t szeretnék venni, de nem tudom, hogy melyiket.
A következőket kellene tudnia:
- legalább kétsávos (900, 1800 MHz), független GSM
- Wifi
- bluetooth
- SD vagy microsd slot
Elsősorban telefonként ill. wifi-n keresztüli netezésre használnám, de nem volna baj, ha az iGO is elfutna rajta trükközések nélkül (iGO 8 azért nem kell, jó a korábbi is).
Nem szeretnék lassú készüléket, tehát egy sms-t ne 15 másodperc alatt nyisson meg lehetőleg...
A VGA felbontás nem előny, de nem is hátrány.
Van ilyen gép a megfizethető árkategóriában (70e alatt)?
Köszönöm a tippeket előre is.

Üdv,
Sipi-

#1353 Felhasználó inaktív   Eperkutyus 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.905
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 14. 20:14

E-Ten Glofiish DX900 - valakinek van híre erről, mikor lesz végre kapható itthon, vagy legalábbis a németeknél ?  :think:
Om mani peme hung.

#1354 Felhasználó inaktív   dimanche 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 178
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 18:20

sziasztok.

van egy hp ipaq h6315-m. win 2003 van rajta. lehetséges újabb oprendszert feltenni rá valahogy? mit lehet csinálni, hogy a mostani weblapok is normálisan megjelenjenek rajta? (itt ott elveszik egy gomb, pl. index fórumon, stb)

előre is köszi
dimanche.hu

Az epe mindig 3-kor támad...

#1355 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 19:08

Nem lehet oprendszert frissíteni rajta. Böngészőnek meg próbáld ki az Opera Mobile-t, ha fut WM2003-on, vagy ha nem, akkor rakj fel egy Java virtuális gépet, és próbáld ki az Opera Minit.

#1356 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 10. 18. 23:49

LG KS20-a van valakinek?

#1357 Felhasználó inaktív   kivancsi1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 03. 27. 17:13

Sziasztok!

Vettem egy Bluepanther V480 PNA-t ami SD kártyáról kapott is egy IGO8-at és egy Alpha Panther-t.

Ment is szépen majd egyszer csak elkezdett lefagyni.... Bekapcsolás után kb a negyedik érintésre kimerevedett a képernyő..... Mindegy volt hogy hová lépek, a saját setup menüje is fagy.

Vissza lett víve a szervízbe ahol három hétig nem mondtak semmit majd amikor a papám beszélt velük
és kérte őket hogy csinálják meg mert hétfőn utaznának és arra lett véve, hirtelen kiderítették hogy
állítólag módosítva lett a belső szoftvere és ha 15 ezer forintért vissza módosíttatom, csak akkor tudják megcsinálni.....

Igaz lehet ez?

Szerintem egy ROM van ezekbe és mezei eszközökkel nemigen lehet módosítani, a többi memória pedig a reset gomb hatására törlődik.....

Megjegyzem, semmiféle olyan információt nem kaptam vásárláskor ami arra utalt volna hogy
ezt vagy azt nem lehet rátölteni mert az károsíthatja az eszközt.

Köszi: Péter

#1358 Felhasználó inaktív   kivancsi1 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 2
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 01. 12:47

Sziasztok!

Most én beszéltem a szervízzel.......

Állitólag a flash tönkrement -megtelt- mivel minden bekapcsoláskor valamit rá akart másolni a az utólag rátelepített szoftverem.

Létezik ilyen?

Ha simán lehet ROM-ot frissíteni akkor nehezen tudom elképzelni hogy ne lehetne törölni a flast.

Nincs valakinek egy ROM frissítése?

kivancsi47@gmail.com címre megküldené, nagy segítség lenne.

Üdv: Péter

#1359 Felhasználó inaktív   Kicsisala 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2009. 04. 14. 12:08

Szijatok

Volna nekem egy ojan kerdesem hogy hogy lehet ujra szoftolni a PDA-t.egy ujab verzioju szoftot telepiteni ra.? Nagy hasznomra valna minden segitseg. Egy asus PDA-m van azt kene ujraszoftolni. :confused:
Elore is koszonom. :respect:
Nem azért nem merjük, mert nehéz, hanem azért nehéz, mert nem merjük.

#1360 Felhasználó inaktív   debaj 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 29.476
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2009. 04. 14. 12:12

Kézikönyvben nézd meg, hogy kell hard resetelni. Újabb verziót csak akkor lehet telepíteni, ha egyáltalán készült rá frissítés. ezt a support.asus.com weboldalon tudod megnézni.

Téma megosztása:


  • (70 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó