HWSW Informatikai Kerekasztal: PDA-król mindent - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (70 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PDA-król mindent Értékeld a témát: -----

#21 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 16:45

idézet:
Ezt írta pitya:
Hali, sulinetben láttam hajnalban
Sulinet dell axim x5 xscale 400mhz 64/48 59 992.-
bruttó 74 990.-
3.5 QVGA TFT Screen. 64MB SDRAM Memory. 48MB ROM memory Microsoft Pocket PC 2002. Integrated CompactFlash Type II Secure Digital / Multi Media Card Slots. Secure Digital / Multi Media Card Slots. AC Adapter. D247020
lscomputer árlista egyébként
[/quote]

már ennyire olcsó? 2 hete még 110e bruttó volt... nagyon megéri ennyiért. a PPC 2002-es oprendszer nem hátrány, mert ápdételhető... én is egy ilyet hajtok, és meg vagyok elégedve vele. egyedül a középső navigációs gombja nem tökéletes, de egyébként ok.
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#22 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 05. 17:31

idézet:
Ezt írta havoc:
Igen, Sony Ericsson P800/P900[/quote]

bár az inkább pda-ként is ?használható? telefon, mint fordítva :)

csak azért palm/ppc alapra imho jóval több software érhető el.

[ 2003. december 05.: WiZARD szerkesztette a hozzászólást ]
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#23 Felhasználó inaktív   Havoc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 335
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 12:34

idézet:
Ezt írta WiZARD:

csak azért palm/ppc alapra imho jóval több software érhető el.
[/quote]

Mar nem sokaig. Nezd meg itt: [url="http://"http://www.handango.com"]www.handango.com[/url]

A symbian nagysagrendekkel gyorsabban fejlodik mint a klasszikus pda-k. Az utolso ket evben tobb eszkozt adtak el mint a pda-k osszesen eddig.
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. - Arthur C. Clarke

#24 Felhasználó inaktív   Sipi- 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 21.928
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 14:29

Hali! Van esetleg vkinek egy működő codewarrioros forrása, mely a pc-vel szinkornizál? Saját progiból akarok a pc-vel először hotsync-el, majd gsm-em (későbbgprs-en) szinkronizálni. Ehhez kellene vmi példaprogram, de nem lelek :/
A PDA egy HandSpring Treo 180.

[ 2003. december 06.: Sipi- szerkesztette a hozzászólást ]

#25 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 15:19

idézet:
Ezt írta havoc:


Mar nem sokaig. Nezd meg itt: [url="http://"http://www.handango.com"]www.handango.com[/url]

A symbian nagysagrendekkel gyorsabban fejlodik mint a klasszikus pda-k. Az utolso ket evben tobb eszkozt adtak el mint a pda-k osszesen eddig.
[/quote]

majd meglátjuk, én nem sok esélyt adok symbiannak.
lehet hogy király, lehet, hogy sokan utálják májkrémszoftot a kíndózával együtt.
de amíg "minden" PC-n az van, amíg komolyabb autógyárak szerződnek microsofttal hogy autóban ms oprendszer lesz.... addig másnak nincs sok esélye szerintem.

én se vagyok windows rajongó, de pocketpc-t vettem palm helyett, mert jobban hasznáható, több erőforrása van, több progi van rá, jóval nagyobb a választék ppc gépekből. windowssal, outlokkal... egyszerű, és zökkenőmentes a szinkronizálás. ha valami okostelefont kéne vennem, vagy akarnék venni, akkor is lehetőleg microsoft softwareset vennék, mert a ppcm és a pcm is microsoft softwaret futtat, és nagyobb esélyét látom, hogy nem lesz nagy kompatibilitási gond.

és szerintem még nagyon sokan így gondolkodnak, főleg usaban...

psion is eléggé halott pda piacon, más symbianos készülék meg nem nagyon van tudtommal. (bár lehet csak én nem tudok róla, inkább a ppc oldalára figyeltem a pdaknak)

szóval imho MS lesz a nyerő.

(multkoriban voltam 2 egymás utáni napon előadásokon. egyik nap westeles illetve nokia által támogatott symbianról szóló előadás volt. nagyon hirdették hogy ms mobilpiacon halott, és esélytelen. másnap MS előadáson voltam. ott pont ellenkezőjét mondták :))
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#26 Felhasználó inaktív   Havoc 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 335
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 15:31

Nem ertem miert kell ebbe a thred-be belekeverni az ms-t. Amirol en beszelek az csak annyi hogy mennyisegi kulonbseg van a ket platform kozott. Az utobbi evben tobb mint 2 millio Smartphone-t adtak el (95% Symbian), az utobbi 5 evebn adtak el kb. 1 millio PDA-t. Ezert is a Smarthone (mint platform) gyorsabban fejlodik. Ami a MS-t illeti, eleg eselytelennek latom oket a telefonpiacon. Eddig akarmilyen mas piacra nyomultak be, mindig megbuktak (MsTV, MSN, konzol, tabletpc) mert mindig atvagtak azokat a parnereiket akik segitettek oket az uj picra belepni (Hughes, AOL, NVidia, Sendo). A mobilpiacon mindenki tudja hogy ongyilkossag az MS-al szovetkezni, es ez az a piac ahol sok, nagy es eross partnerek nelkul loheted (meg akkor is ha te vagy a Ms).
De majd meglatjuk. Rovid tavon a harcbol csak a felhasznalok kerulnek ki gyoztesen. ;)
Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic. - Arthur C. Clarke

#27 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 15:47

idézet:
Ezt írta havoc:
Nem ertem miert kell ebbe a thred-be belekeverni az ms-t. Amirol en beszelek az csak annyi hogy mennyisegi kulonbseg van a ket platform kozott. Az utobbi evben tobb mint 2 millio Smartphone-t adtak el (95% Symbian), az utobbi 5 evebn adtak el kb. 1 millio PDA-t. Ezert is a Smarthone (mint platform) gyorsabban fejlodik. Ami a MS-t illeti, eleg eselytelennek latom oket a telefonpiacon. Eddig akarmilyen mas piacra nyomultak be, mindig megbuktak (MsTV, MSN, konzol, tabletpc) mert mindig atvagtak azokat a parnereiket akik segitettek oket az uj picra belepni (Hughes, AOL, NVidia, Sendo). A mobilpiacon mindenki tudja hogy ongyilkossag az MS-al szovetkezni, es ez az a piac ahol sok, nagy es eross partnerek nelkul loheted (meg akkor is ha te vagy a Ms).
De majd meglatjuk. Rovid tavon a harcbol csak a felhasznalok kerulnek ki gyoztesen. ;)
[/quote]

miért lenne ez az ms belekeverése? :)
a "PDAk-ról mindent" topicba bőven beleillik a különböző platformok megvitatása :)
mennyiségi különbségben igazad van, de nem vagyok benne biztos hogy a mobil piac és a pda piac ellenfele egymásnak.
mert aki akar egy jó, okos telefont az nem biztos hogy PDA-t akar...
akinek PDAja van, az szerintem sokkal jobban vágyik egy GSM modullal bővíthető, vagy gáyrilag rendelkező PDA-ra, mint egy mobilra, ami nyögvenyelősen... egyes PDA funkciókat is el tud látni.

MsTV-t nem vágom micsoda, bár sejtem.
MSN alatt te mit értesz? arra gondolsz, hogy "internet" helyett csak MS network lenne? hát az tényleg halvaszületett 5let volt.
konzollal akkorát talán nem buktak.
tablet pcvel miért is bukott volna meg MS? milyen más tabletpc soft van? szerintem közel se halott dolog sőt, imho elég jó alternatívája lehet egy notebooknak.
atóban pedig BMW, Volvo, Honda imho komolynak számít... (persze Sendo mintájára itt is lehet szerződést bontani)

[ 2003. december 06.: WiZARD szerkesztette a hozzászólást ]
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#28 Felhasználó inaktív   AzErdos[TM] 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 794
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 15:53

umm... azert en megvedenem a Linuxot a PDAkon :)
Hacsak valaki nem elborult es Betas csomagot futtat a PDAjan akkor igen kellemes tud lenni es semmiben sem marad alul a Symbiannal es a PPC200x-el szemben.
A Betas verziok pedig nekem valok :D
Erdemes megnezegetni mit tudnak a Zaurusok! (Fokent az SL-6000! ha majd lehet kapni)
AzErdos[TM]
--------------------------------
"Those who desire to give up freedom in order to gain security, will not have, nor do they deserve, either one." -- Benjamin Franklin
Kedvenc szamom: 45 5F E1 04 22 CA 29 C4 93 3F 95 05 2B 79 2A B2

#29 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 06. 16:15

idézet:
Ezt írta AzErdos[TM]:
umm... azert en megvedenem a Linuxot a PDAkon :)
Hacsak valaki nem elborult es Betas csomagot futtat a PDAjan akkor igen kellemes tud lenni es semmiben sem marad alul a Symbiannal es a PPC200x-el szemben.
A Betas verziok pedig nekem valok :D
Erdemes megnezegetni mit tudnak a Zaurusok! (Fokent az SL-6000! ha majd lehet kapni)
[/quote]

valahogy kicsit olyan érzésem van linuxos pda-kal, mint pc-n a linuxxal. jó, meg király, de nem terjedt el, kevesebb a progi rá tudtommal, és nem is hiszem hogy nagyon el fog terjedni :(
(persze pcn azért más a linux, mert ott másra is használható)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#30 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 03:19

idézet:
Ezt írta yeahsp:



most fogok linuxot csábítani az Axim-ra, hajt a kíváncsiság...
[/quote]

hogy pakolod rá a linuxot? van már stabil release?
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#31 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 03:55

idézet:
Ezt írta NightLord:
hogy pakolod rá a linuxot? van már stabil release?[/quote]

[url="http://"http://tuxmobile.org/pda_survey_dell.html"]link[/url]

Egyenlőre azt írják róla, hogy nem tökéletes az Axim-ra átirat, de érdekel. A iPAQ gépekre már régóta vannak korrekt megoldások ([url="http://"ftp://familiar.handhelds.org/familiar/releases/"]link[/url]).
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#32 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 12:06

nagyon elhuztam az időt, és ezalatt lemarattam a jó vételröl! :(
marad az aprónet! :rolleyes:

hja: boldog mikulást nektek is! :cool:


szerkesztés: aproneten találtam:
'Csak most, csak Neked. Dell Axim X5 eladó. Intel XScale 400MHz proci, 64 MB RAM, 48 MB ROM, Angol PPC 2003. Nem fagy, nem akad. Kb. 8 hónapos, korának megfelelően szép állapotú. Sürgős...
50.000.-
'

ehhez ki mit szól?

[ 2003. december 07.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#33 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 15:53

idézet:
Ezt írta f - x:
nagyon elhuztam az időt, és ezalatt lemarattam a jó vételröl! :(
marad az aprónet! :rolleyes:

hja: boldog mikulást nektek is! :cool:


szerkesztés: aproneten találtam:
'Csak most, csak Neked. Dell Axim X5 eladó. Intel XScale 400MHz proci, 64 MB RAM, 48 MB ROM, Angol PPC 2003. Nem fagy, nem akad. Kb. 8 hónapos, korának megfelelően szép állapotú. Sürgős...
50.000.-
'

ehhez ki mit szól?

[ 2003. december 07.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

nem rossz.
de ha van lehetőséged sulinetre, ugyanezt a gépet 75 000 bruttoért meg tudod venni, és ebből 60 000 visszajön tavasszal.
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#34 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 15:55

idézet:
Ezt írta yeahsp:


[url="http://"http://tuxmobile.org/pda_survey_dell.html"]link[/url]

Egyenlőre azt írják róla, hogy nem tökéletes az Axim-ra átirat, de érdekel. A iPAQ gépekre már régóta vannak korrekt megoldások ([url="http://"ftp://familiar.handhelds.org/familiar/releases/"]link[/url]).
[/quote]

úgylátom ez még a nem tökéletestől is messze van :))
te is CF ről futtatod, és nem tudsz suspendelni vele pl?

amugy iPAQ -en énis használtam, tettszett csak nem volt stabil :(
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#35 Felhasználó inaktív   Konor 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.086
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 07. 20:29

hi
hol lehet találni 7.0-ás symbian-ra cuccokat?
BMW POWAAAAA de akkor miért van az avataromon Skodaaaa? :D

#36 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 18:51

idézet:
Ezt írta pitya:
Hali, sulinetben láttam hajnalban
Sulinet dell axim x5 xscale 400mhz 64/48 59 992.-
bruttó 74 990.-
3.5 QVGA TFT Screen. 64MB SDRAM Memory. 48MB ROM memory Microsoft Pocket PC 2002. Integrated CompactFlash Type II Secure Digital / Multi Media Card Slots. Secure Digital / Multi Media Card Slots. AC Adapter. D247020
lscomputer árlista egyébként
[/quote]

merrefelé van ez a bót?
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#37 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 19:13

idézet:
Ezt írta yeahsp:


merrefelé van ez a bót?
[/quote]

engem is érdekelne...

közben leltem címet: 1067, Bp, Podmaniczky u. 29. ( a nyugatinál)
télleg megtaláltam a lapjukon a dell-t annyiért...
de lehet is tőlük venni, vagy csak irják?

[ 2003. december 08.: f - x szerkesztette a hozzászólást ]
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#38 Felhasználó inaktív   actsy_farang 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 21:53

Egy ismerősöm kapott egy HP ipaq 4150-est, de otthon nincs PCje. Azt mondja odaadja a gépet, hogy a kapott CDjéről telepítsem én az excelt, wordot stb. Nekem még nem volt PDA a kezemben, el lehet itt tolni valamit? Gondolom USBn összekapcsolom a PDA-t a PC-vel, aztán egy szokásos telepítés következik? Feleslegesen parázok?

#39 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 22:00

idézet:
Ezt írta actsy_farang:
Egy ismerősöm kapott egy HP ipaq 4150-est, de otthon nincs PCje. Azt mondja odaadja a gépet, hogy a kapott CDjéről telepítsem én az excelt, wordot stb. Nekem még nem volt PDA a kezemben, el lehet itt tolni valamit? Gondolom USBn összekapcsolom a PDA-t a PC-vel, aztán egy szokásos telepítés következik? Feleslegesen parázok?[/quote]

nyugi, semmi extra.
bár meglepne ha excelt.. neked kéne telepíteni.
legalábbis 2210esen alapból rajtavan.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#40 Felhasználó inaktív   actsy_farang 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 63
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 12. 08. 22:21

idézet:
Ezt írta WiZARD:


nyugi, semmi extra.
bár meglepne ha excelt.. neked kéne telepíteni.
legalábbis 2210esen alapból rajtavan.
[/quote]

Aha. Azt mondja a srác, hogy kapott egy telepítő lemezt hozzá és az Office-t kéne felrakni. Na majd kiderül, ha a kezemben lesz. Wizard, egyébként köszi.

Téma megosztása:


  • (70 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó