HWSW Informatikai Kerekasztal: PDA-król mindent - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (70 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

PDA-król mindent Értékeld a témát: -----

#81 Felhasználó inaktív   f - x 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 741
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 26. 18:17

idézet:
Ezt írta UBI The Mad:
......
miért nem keresel valami másik típust? (pl ASUS kissebb meg olcsóbb is 1-2 ropival)
[/quote]

a lényeg az lenne, hogy Sulineten belül jussak hozzá! mást, meg nem igazán lehet kapniíly módon :(
vagy igen? valaki tudna segiteni?!

ps: lehet nagyon bal@sznak tünök, de ha már veszek valamit, jól körbejárom... :rolleyes:
>>> A stressz az, amikor üvöltve ébredsz fel, aztán rájössz, hogy nem is aludtál! <<<

#82 Felhasználó inaktív   fiqsz 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 193
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 27. 20:46

idézet:
Ezt írta f - x:


a lényeg az lenne, hogy Sulineten belül jussak hozzá! mást, meg nem igazán lehet kapniíly módon :(
vagy igen? valaki tudna segiteni?!

ps: lehet nagyon bal@sznak tünök, de ha már veszek valamit, jól körbejárom... :rolleyes:
[/quote]
nem tunsz annak....szerintem ez lenne a normalis :)
egyebkent meg medion pocket pc-t szoktak meg adni occsoert, na meg az ipaq 1940 es 2210-es van legalabbis akiktol en vasarolok...
medion 100PPC 99900
ipaq 1940 109e
ipaq 2210 129e

egyebkent tenyleg asus 620-at kene talalni valahol sex-ben, hacsak nem hianyzik neked a dual memoria slot (sd/CF) egyebkent meg allitolag jo kis gepezet. nagyon gyors es allitolag szep a kijelzoje is.
pa'pa'
fiqszvoltam

#83 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 28. 00:22

idézet:
Ezt írta UBI The Mad:
Én csak azt írtam le ami az illetővel történt beszélgatésünk alatt elhangzott. Gondolom a géphez szorosan kapcsolódó progikról van szó, amit a géphez is adnak, nem pedig az innen-onnal letőlthető PPC alkalmazásokról. Mert csak van a PDA-knál is bug, amit javítani kell, meg "driver" frissítés :D[/quote]

Az a helyzet hogy egy borzasztó módon hozzá nem értő egyénnel beszéltél, aki azt hiszi magáról, hogy ért a PocketPC -khez, és ezért feljogosítva érzi magát hogy itéletet mondjon típusokról. Valószniüleg még egyáltalán nem látott egyet sem közelről. Főleg nem aximot, aminek ugye _köztudottan_ az egyik legjobb az akkumulátoros üzemideje, másrészt példás módon frissítgetik az eszkös firmware -ét, tehát az egyetlen szoftvert, amelyik esetében értelmezhetni lehet ezen a platformon a gépfüggőséget, magát az operációs rendszert.
Legközelebb inkább olyasvalakitől informálódj, aki nem a PC-Worldből szerzi "szaktudását".
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#84 Felhasználó inaktív   Csirke 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.107
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 28. 00:30

Mi a vélemény a Mitac gépekről (konkrétan Mio 558)?
"In my self righteous suicide
I cry when angels deserve to die"
/System Of A Down - Chop Suey!/

#85 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 28. 09:56

idézet:
Ezt írta Csirke:
Mi a vélemény a Mitac gépekről (konkrétan Mio 558)?[/quote]

elég király gép :)
kékfog, wlan, usb host, cf (talán SD is, most fejből nem is tudom) és minden ami kell :)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#86 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 01. 28. 10:44

idézet:
Ezt írta UBI The Mad:
Hi

Én egy ASUS MYPAL A620-as PDA-val szemezek. Kinek mi a tapasztalata a géppel kapcsolatban, ill. megéri e a blútútos példány a +pénzt. Később esetleg veszek egy blútútos telefont a GPRS miatt. Még ami tetszik a iPAQ 1940 de ez drágább meg butább és nincs hozzá (asszem) annyi kiegészítő (pl. bölcső, műanyag tok...).
100e Ft még adok érte de többet nem szívesen.
[url="http://"http://www.asus.com/products/pda/event/a620/index.htm"]ASUS MYPAL A620[/url]
[url="http://"http://www.asus.com/products/pda/a620bt/overview.htm"]ASUS MYPAL A620BT[/url]
[url="http://"http://www.hp.hu/ipaq/h1940.asp"]iPAQ 1940[/url]
[/quote]


[url="http://"http://www.pdamania.hu/forum/forum1.php3?topic=3216&y=100&x=700"]www.pdamania.hu fórum Asus A620 témájából, az A620BT-ről[/url]

idézet:

Akkor így hajnal tájt írnék egy pár sort az asusról.

Először is, külső megjelenés:
+ nagyon elegáns készülék (talán a vékonysága teszi)
+ a gombok nagyon jól ki vannak dolgozva rajta

- a joystick-kal néha meggyűlik a bajom, mert nem sikerül mindíg a helyes irányt megadni (tehát lefele helyett balra vagy jobbra nyomódik)
- állítólag negatívum a műanyag ház, mert törékeny, karcolódik, meg recseg, de én egyiket se tapasztaltam, pedig volt már sima a620-am is, és most a bt-s változatot gyúrom.

Képernyő:
+ egyik legkiválóbb képernyője van az összes pda közül
+ nagyon nagy fényerő
+ nagy színmélység
- én azt tapasztaltam, hogy nem olyan érzékeny, mint mondjuk a 2210-es kijelzője..de ez lehet, hogy stylus hiba, mert 2210-es stylussal ez sokat javul..(próbáltam)

Sebesség:
+ jelenleg leggyorsabb pda (egyedül a szinkronizálásban marad el a 2210-estől, minden másban gyorsabb, mint társai)
+ ugye filmek/3d-s gamekről nem nagyon kell szót ejteni..ugyanis magasan viszi a pálmát a többiekkel szemben

Megbízhatóság:
+ Idővel nem jön elő leváló gumicsík
- Nekem volt egy kis gondom a620-szal, de ez valószínűleg a felrakott pattogás elleni cucc miatt következhetett be (megoldás ->szervízben szó nélkül cserélték a gépet)

Fogyasztás:
Ehhez a hozzászólásomhoz nem írok "előjelet". Én inkább az "akksinyúzó" felhasználók körébe tartozom, tehát ha itthon vagyok, a pda folyamatosan a töltőn van, ugyanis 1, max 2 nap alatt lemerül. Viszont pillanatok alatt fel tudom tölteni. (így jóformán sosincs 50% alatt)
+ 1300mAh akksi sokáig bírja
+ alap progi (csak asushoz): procit vissza lehet folytani 300 vagy 200mhz-re, így sokkal tovább bírja az akksi (vészhelyzet esetén nagyon jól jön!!)
Szerintem erről elég ennyi. Ha olyan játékot futtatsz, akár 1-2 óra alatt leszívja az akksid, de ha létfontosságú dolgokra használod, több napig is bírja.
Pl Wizard mondta múltkor nekem, hogy a 900mAh-s ipaqjával 8,5 órát hallgatott zenét folyamatosan. Szép teljesítmény. Akkor egy 1300mAh valszeg tovább bírja valamennyivel.

Tartozékok:
Alapból jár ugye hozzá egy a620bt készülék, egy töltő, ami rácsatlakoztatható a pdara és a bölcsőre is!, és egy bölcső (usb-s). + 2 cd, egyiken egy activesync + outlook, másikon pedig egy pár progi (ami csak pár napig ingyenes). Mondjuk nem árt tudni, hogy én azok közül egyet se tettem fel, hanem rögtön pipe ftpjéről töltögettem

Slotok:
Állítólag negatívum, hogy nincs sd slot. De szerintem fölösleges. Gps-ből én gps mouset fogok használni. Kocsiban tökéletes, keveset fogyaszt, minden. Ha meg kocsin kívül használom, a táskából csak a kábel végét kell kidugni
Amúgy jó kis gps-t lehet hozzá kapni olcsón!!
Sd slotra jórészt csak memóriakártyát lehet kötni, de ki az a hüle, aki dupla árért veszi az ugyan akkora és lassabb memóriakártyát!?!
Szóval nem lételem, hogy mondjuk a gps, vagy más cucc foglalja a cf slotot.
(másik példa, lehet kapni - nálam - cf-es fényképezőt, ami alapból egy 16 megás CF kártya is, és ne mondja nekem senki, hogy egyszerre annyi képet akar csinálni 1280x1024-ben (max 200k egy kép), hogy ne férjen rá arra, + a belső memóriára...

Erről jut eszembe..a legfontosabbat kihagytam:
+ Stabil bt
+ 32MB integrált ROM!!! Ami azt jelenti, hogy akinek nincs pénze rögtön cf kártyára, nem kell tartania attól, hogy lemerül pdaja, mert oda rá tudja menteni a fontos dolgokat és nem fognak elveszni!

Egyéb pozitívumok/negatívumok:
+ nagyon jó a mikrofonja...diktafonnak is jól használható
- Engem spec eléggé zavar a néha hallható hangszóró pattogás, ami arra a hangra emlékeztet, mintha valami szikrázna.

Kiegészítők:
+ gps mouse (csak asushoz) - nagyon olcsó (olcsóbb, mint más gépekhez)
+ cf gps (nem ajánlom, de azt is tudok hozzá olcsóbban)
+ billentyűzet (egyelőre ezt sem ajánlom, mert nem tudja a magyar karaktereket, ha van magyarítás a gépen, ha nincs) - megfogdosam, kinyitottam, becsuktam, nagyon jó kis kütyü!! És viszonylag olcsó. Ráadásul nekem nagyon kézre állt (kisebb, mint egy normál billentyűzet! -összecsukva meg akkora, mint a pda - talán 1 centivel nagyobb)
+ CF fényképező - most nagyon olcsón lehet kapni (16MB tárhellyel együtt)
CF wifi ha kell valakinek, azt is tudok hozni..bár szerintem tök fölösleges..majd 2-3 év múlva lesz itt annak az ideje..
+ Most jöttek hozzá bőrtokok, majd közelebbről megvizsgálok egyet, és felteszem a képét netre.

(Ha esetleg valakit érdekelnek ezen tárgyak közül valami, akkor mail to me)

Egyelőre ennyi jutott eszembe így nagy hirtelen.
A gép teljesítményéhez képest nagyon olcsó.
(egyesek alsó, vagy közép kategóriás gépek közé sorolják, mert nincs benne sd, meg wifi, de szerintem ezt már kitárgyaltul feljebb, hogy miért teljesen fölösleges..egyelőre). A jelenben élünk, ahol ezekre nincs nagyon szükség. 1-2 év múlva lehet, hogy ez lesz épp a "divat", de akkor már lassan gigahz-es pdakkal fogunk rohangálni

Amúgy még valamit hozzáfűznék. Voltam pdamánia talin, meg amúgy is elég sok pda-s van a környezetemben, tehát végigfogdostam már a pda-k legtöbbjét. És egy pillanatra se bántam meg, hogy ezt a gépet vettem. Szerintem egyik legjobb döntés volt (számomra) ez a pda.

Ha eszembe jut még valami, majd hozzáfűzöm
Kellemes olvasgatást
[/quote]

#87 Felhasználó inaktív   UBI The Mad 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 43
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 30. 10:57

Special köszi a kimerítő írást, ilyesmire voltam kiváncsi. Valszeg Ő lesz a nyerő. :cool:

NightLord és mindenki:
Bocsi ha ökörséget írtam, elismerem hogy nem voltam alapos az infó gyüjtésben mielőtt megszólaltam. Tanultam belőle. :rolleyes:
Megőrűlnék ha nem lennék skizofrééén!!!

A nem biztos hogy nem lesz, nem jelenti azt hogy biztos lesz.

#88 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 30. 18:11

idézet:
Ezt írta UBI The Mad:
Special köszi a kimerítő írást, ilyesmire voltam kiváncsi. Valszeg Ő lesz a nyerő. :cool:

NightLord és mindenki:
Bocsi ha ökörséget írtam, elismerem hogy nem voltam alapos az infó gyüjtésben mielőtt megszólaltam. Tanultam belőle. :rolleyes:
[/quote]

Nem b*ogatás akart lenni, csak saját érdekedben válogasd meg az információforrásaidat. Egyébként bár nem értek mindenben egyet a beidézett szöveggel, de énis az A620BT -t tudom javasolni.
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#89 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 01. 30. 18:22

Már a pdamania fórunyon is feltettem a kérdést, mert ott állítólag nagyon segítőkészek (ugye Wiz? :D), de eddig nem kaptam választ, és már kifúrta az oldalam a kiváncsiság. Szóval hogyan lehet megoldani, hogy PPC és PC között adatot (file-okat) mozgassak, ha a PC Windows XP-vel felszerelt, USB portja van, és nem lehet telepíteni rá semmit. USB szinkron kábel?

#90 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 30. 19:57

idézet:
Ezt írta special:
Már a pdamania fórunyon is feltettem a kérdést, mert ott állítólag nagyon segítőkészek (ugye Wiz? :D), de eddig nem kaptam választ, és már kifúrta az oldalam a kiváncsiság. Szóval hogyan lehet megoldani, hogy PPC és PC között adatot (file-okat) mozgassak, ha a PC Windows XP-vel felszerelt, USB portja van, és nem lehet telepíteni rá semmit. USB szinkron kábel?[/quote]

usb szinkron kábel is csak feltelepített active sync mellett müxik
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#91 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 30. 20:14

idézet:
Ezt írta special:
Már a pdamania fórunyon is feltettem a kérdést, mert ott állítólag nagyon segítőkészek (ugye Wiz? :D), de eddig nem kaptam választ, és már kifúrta az oldalam a kiváncsiság. Szóval hogyan lehet megoldani, hogy PPC és PC között adatot (file-okat) mozgassak, ha a PC Windows XP-vel felszerelt, USB portja van, és nem lehet telepíteni rá semmit. USB szinkron kábel?[/quote]

USB infraport? Send File azt annyi :-)
Live fast... Die Never!

#92 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 01. 31. 14:07

idézet:
Ezt írta pitya:


USB infraport? Send File azt annyi :-)
[/quote]

Hmmm...kissé borsos. Ez biztosan megy külön driver/soft nélkül? XP alapból támogatja?

#93 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 01. 31. 21:13

idézet:
Ezt írta special:


Hmmm...kissé borsos. Ez biztosan megy külön driver/soft nélkül? XP alapból támogatja?
[/quote]

Hali
win2000/xp alatt nem kell driver, rádugod a gépre, felismeri azután simán csak küldened kell. Mondanám hogy probáld ki, de én Bp-n vagyok. Esetleg valakitől nem tudsz kölcsönkérni kipróbálásra?
Live fast... Die Never!

#94 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 01. 02:57

idézet:
Ezt írta pitya:
Hali
win2000/xp alatt nem kell driver, rádugod a gépre, felismeri azután simán csak küldened kell. Mondanám hogy probáld ki, de én Bp-n vagyok. Esetleg valakitől nem tudsz kölcsönkérni kipróbálásra?
[/quote]

külső driver nem kell, de gondolom itt egy olyan gépről van szó, amin erősen korlátozottak a felhasználó jogai, és így a beépített driverrel sem biztos, hogy beindul az eszköz... szívok én is ilyenekkel...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#95 Felhasználó inaktív   pitya 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 731
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 01. 11:00

Hi
igen ha korlátozott jogú felhasználó vagy, akkor lehet hogy nem fog menni...
Live fast... Die Never!

#96 Felhasználó inaktív   special 

  • project 2501
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 11.962
  • Csatlakozott: 2001. jan. 16.

Elküldve: 2004. 02. 01. 12:58

Igen, ez a helyezet. USB Pen Drive-ok és USB felületű merevlemezek mennek, ez nem tudom, jelent-e ebben az esetben valamit.

#97 Felhasználó inaktív   yeahsp 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.804
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 01. 14:11

idézet:
Ezt írta special:
Igen, ez a helyezet. USB Pen Drive-ok és USB felületű merevlemezek mennek, ez nem tudom, jelent-e ebben az esetben valamit.[/quote]

az a kérdés, hogy a felhasználónak van e joga eszközt telepíteni... ha nincsen, akkor a már feltelepítettet van joga használni, szóval legrosszabb esetben meg kell keresni a rendszergarázdát, és telepíttetni vele az infraportot...
MB: ASKA KT-133E * CPU: Athlon 650@500 * RAM: 512MB PC133 ADLAS * HDD: Seagate 10/5400/512K * VGA: MSI MX440 lowprofile * PSU: DIY * Case: Skoda Octavia :)

#98 Felhasználó inaktív   mrzool 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 58
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 03. 23:02

Most ez biztos hülye kérdés lesz. :)) De mi a különbség a Microsoft Pocket PC 2003 és a Microsoft Windows Mobile 2003 közt? A iPAQ-eken az előbbi, az ASUS-okon az utóbbi van...

#99 Felhasználó inaktív   NightLord 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 986
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 04. 01:37

idézet:
Ezt írta mrzool:
Most ez biztos hülye kérdés lesz. :)) De mi a különbség a Microsoft Pocket PC 2003 és a Microsoft Windows Mobile 2003 közt? A iPAQ-eken az előbbi, az ASUS-okon az utóbbi van...[/quote]

Az operációs rendszer hivatalos neve:
Windows Mobile 2003 for Pocket PC
Gondolom így már világos.
GA P35-DS3L, E5300@3333Mhz (9x370), 2x2GB Kingmax DDR2-1066@ 740Mhz 4-4-4-12, GF GT130 @ 675/1700/600 Mhz

#100 Felhasználó inaktív   beta 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 890
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2004. 02. 04. 18:08

Az egészen hivatalos neve pedig Windows CE.NET 4.2

;)


Téma megosztása:


  • (70 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó