HWSW Informatikai Kerekasztal: Nokia 6210 vs. Siemens S35i - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Nokia 6210 vs. Siemens S35i

#1 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 13. 23:19

Ennek a ket telefonnak a megvetelen gondolkodom.
Az elonyeiket ismerem, mindket tipust nagyon jonak tartom, viszont kivancsi lennek a negativ tapasztalaitokra ezekkel kapcsolatban.

#2 Guest_zegab_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 13. 23:54

nokia: sokkal giccsesebb az en izlesem szerint, mint a siemens.

siemens: erdekes a keszulek szoftvere. kell egy kis ido amig megszokod, pl a dupla billenogomb nagyon jo otlet rajta, csak ehhez a jo kis telcsihez sokkal jobb szoftvert kellet volna irni. szoval van benne par extra, ami mas mobilban nincs, de egy ket elvarhato apro funkcio bosszanto korulmenyesre sikeredett. pl. sms-ben kapott telefonszam telefonkonyve valo rogzitese, ilyen egyaltalan nincs, mig a nokiaban ha jol tudom van.

#3 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 14. 00:02

idézet:
Eredetileg zegab írta:
nokia: sokkal giccsesebb az en izlesem szerint, mint a siemens.

siemens: pl. sms-ben kapott telefonszam telefonkonyve valo rogzitese, ilyen egyaltalan nincs, mig a nokiaban ha jol tudom van.
[/quote]

Nokia: szerintem gyonyoru! En a 6110-esemet kizarolag az antennaja miatt akarom lecserelni.

S35: Nincs szammasolo? Nagyon negativ! Kép

#4 Guest_mocsi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 14. 13:39

idézet:
Eredetileg zegab írta:
pl. sms-ben kapott telefonszam telefonkonyve valo rogzitese, ilyen egyaltalan nincs, mig a nokiaban ha jol tudom van.[/quote]

VAn, csak egy kis workaround kell. Amikor megjon az SMS benne a szammal, akkor ha lefele lapozod "kijeloli" majd ekkor ezt a szamot fel lehet hivni (nagy zold gomb megnyomva), de nem engeded hogy csatlakozzon is a hivo felhez (olyan 2-3sec-ig ugyis csak kommunikal a kozponttal) Ekkor rajta lesz az utoljara tarcsazott szamok listaban. Nagy zold gomb megint, majd az elso szammal mindenfelet csinalhatsz (mentes, VIP hely, kep stb stb stb.)

Egyebbkent a simens S35i ha jol tudom szines kijelzos, nagyon-nagyon sok feature, ami a Nokianal csak olyan 90e korul kezdodo keszulekekben kezdodik leledzeni. Mindenkepp a siemens a jobb, csak dragabb is sajnos...

#5 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 14. 14:09

idézet:
Eredetileg mocsi írta:

Egyebbkent a simens S35i ha jol tudom szines kijelzos, nagyon-nagyon sok feature, ami a Nokianal csak olyan 90e korul kezdodo keszulekekben kezdodik leledzeni. Mindenkepp a siemens a jobb, csak dragabb is sajnos...
[/quote]

Az S35i nem szines, es nem dragabb.
W900-nal mindketto 60eFt kedvezmenyesen. A Siemens kb. 90, a Nokia pedig 120-150, attol fugg kitol veszed.

A szammasolos otletedet honnan vetted, ha meg nem is lattal S35-ost? :o
Mondjuk az mukodhet ugyanugy az osszes 35-osnel, mert a szoftveruk majdnem azonos.

#6 Guest_mocsi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 14. 15:19

-Bacskam latott-e mar kend saxofont?
-Lattam en biza, de az nem az vot!
Kép

Nos igen nem lattam meg (a kezemben) S35i-t, csak C25, C35, M35 es S25-ot, (az utobbi szines kijelzoju volt pl). Mind1iknel a szammasolas muxik.

PS. szvsz a szines kijelzonek csak penz-kicsikaras teren van(volt) jelentosege.

#7 Guest_Ariel_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 19. 20:49

idézet:
Eredetileg zegab írta:
pl. sms-ben kapott telefonszam telefonkonyve valo rogzitese, ilyen egyaltalan nincs, mig a nokiaban ha jol tudom van.[/B][/quote]

hali!

pedig benne van. amikor az smsben levo szamra allsz, akkor ha megnyomod a telefonkonyv gombot, maris megadhatod a nevet.
nagyon jo kis telefon, ajanlom mindenkinek...
(es meg elegans is)

#8 Guest_RiCS_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 21. 20:40

Hi.

Itt igazából nem nagyon van ám kérdés. A Nokia tud telefont gyártani; rengeteg kiegészítő, szoftver, neadjisten csengőhang és oplogó beújítható hozzá. Ehhez tartozik egy átgondolt és kipróbált felhasználói felület, egy Windows kompatibilis infra port, és egy minimális tudással rendelkező software csomag. (De legalább van értelme az infrának pl!)

A Siemensről az a véleményem, hogy kicsit túlbonyolították a szoftverét, Néha nagyon 'Jobb kézzel bal hónalj alól koki a fejem búbjára'; Valamint az igazán használható készülékek drágák.

Kérdéseket, ellenérveket szívesen látok a mail-emen.

RiCS

#9 Guest_Fogey_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 22. 16:17

Nekem M35-ös van, az nekem nagyon megfelel. Ha lehet viszont nokiát vettem volna, mégiscsak az a telefonok királya. Kép

------------------
Lamer

#10 Guest_zolee_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 28. 12:07

Ezt gondolom enyhe gúnnyal és iróniával írtad Kép
Nem kell annyira elszállni a Nokiáktól Kép

------------------
peace
"You are planned and you are damned in this brave new world"

#11 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 02. 28. 20:46

idézet:
Eredetileg Fogey írta:
Nekem M35-ös van, az nekem nagyon megfelel. Ha lehet viszont nokiát vettem volna, mégiscsak az a telefonok királya. Kép

[/quote]

Nem rossz az, de egy 6110-es utan nem lenne egy elvezet.

Es kiprobaltam a N6210 vs S35 parost vibra ugyben. N6210 kiutessel gyozott.

Ha lesz majd felesleges x-ezer forintom ( Kép ), nokiat veszek ujra.
(2110-1610-3110-6110 -> 6210)


[Ezt a hozzászólást MisterY szerkesztette (2001. Február 28.).]

#12 Guest_Rob@_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 03. 09. 09:52

2 hete van Nokia 6210-esem. Nagyon meg vagyok elégedve vele. A legújabb szoftver van rajta és eddig semmi negatívummal nem találkoztam. Az első telefonom egy 6110-es volt, amit több mint 2,5 évig használtam. Szóval szerintem a telefonok gyártásában a Nokia az ÁSZ! Kép
Ha valaki nem ért ezzel egyet akkor gondolkodjon el azon, hogy a 6110-es már 3 éve jelen van a piacon és még mindig azt mondják róla, hogy a legjobb a használt telefonok között. Namármost hol hallod azt, hogy bármelyik gyártó 3 évvel ezelőtti telefonját ennyire elismerik??? Kép
Ha van rá pénzed szerintem mindenképpen ezt válaszd! Kép

#13 Guest_MisterY_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 03. 09. 16:56

idézet:
Eredetileg Rob@ írta:
Az első telefonom egy 6110-es volt, amit több mint 2,5 évig használtam. Szóval szerintem a telefonok gyártásában a Nokia az ÁSZ! Kép
Ha valaki nem ért ezzel egyet akkor gondolkodjon el azon, hogy a 6110-es már 3 éve jelen van a piacon és még mindig azt mondják róla, hogy a legjobb a használt telefonok között. Namármost hol hallod azt, hogy bármelyik gyártó 3 évvel ezelőtti telefonját ennyire elismerik???
[/quote]

Teljesen egyetertek, nincs meg egy telefon a 3-4 evvel ezelottiek kozul, ami ilyen aron van meg mindig.
Mennyit er ma egy 688-as ericsson? Kép Mert ha jol emlekszem egy aron startoltak a 6110-essel.

A 6110-es piaci ara meg mindig 25-30eFt, ennyiert ericssont joval ujabbakat lehet venni.

#14 Guest_llam007_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 03. 09. 20:01

idézet:
Eredetileg MisterY írta:
Ennek a ket telefonnak a megvetelen gondolkodom...[/quote]

igazából az fogja eldönteni a dolgot, hogy milyen telefonod van most. ha siemens akkor azt végy, ha nokia akkor azt. nekem a mobiltelcsi = nokia. 6150es volt az elsom. most ofkoz 6210em van. csodalatos es buszke vagyok ra. siemens? kicsi a kijelződ aranyom Kép)


------------------
.LLam
.KlaustroPhobya

#15 Guest_mocsi_*

  • Csoport: Vendég

Elküldve: 2001. 03. 09. 23:47

idézet:
Eredetileg llam007 írta:
csodalatos es buszke vagyok ra. siemens? kicsi a kijelződ aranyom Kép)

[/quote]

Size doesn't matters.
Kép

Téma megosztása:


Oldal 1 / 1
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó