HWSW Informatikai Kerekasztal: Autóhifi - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (69 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Autóhifi Értékeld a témát: -----

#1 Felhasználó inaktív   SirKhan 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 80
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 26. 18:40

Hali! Nem éppen idevágó a témakör, de ennél jobb besorolást nem találtam neki... Szóval a kérdésem az lenne, hogy nem tudtok-e ajánlani autóhifivel foglalkozó oldalakat, márkákat, fórumokat, boltokat, honlapokat és mindent ami a témához kapcsolódik!
Köszi
"...the same thing we do every night Pinky! Try to take over the world!"

#2 Felhasználó inaktív   Renwick 

  • Renwick
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 8.707
  • Csatlakozott: 2001. jan. 01.

Elküldve: 2003. 05. 26. 18:44

Hmmm, mit szólsz a [url="http://"https://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=forum&f=24"]High Fidelity[/url] témakörhöz? :)

üdv

R.
Can you hear me, major Tom?

#3 Felhasználó inaktív   Xero 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.135
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 26. 19:20

idézet:
Ezt írta SirKhan:
Hali! Nem éppen idevágó a témakör, de ennél jobb besorolást nem találtam neki... Szóval a kérdésem az lenne, hogy nem tudtok-e ajánlani autóhifivel foglalkozó oldalakat, márkákat, fórumokat, boltokat, honlapokat és mindent ami a témához kapcsolódik!
Köszi
[/quote]

Szintén Hi-Fi be javaslom..de ajánlok egy márkát..nálunk bevált: MacAudio..erősítők és hangfalak ládk..nagyon tuti márka! :)
Jha kiindulásnak tuning&stereo..magazin illetve erre keress rá a google-en! :)

Üdv

#4 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 26. 19:50

idézet:
Ezt írta Xero:
Szintén Hi-Fi be javaslom..de ajánlok egy márkát..nálunk bevált: MacAudio..erősítők és hangfalak ládk..nagyon tuti márka! :)
Jha kiindulásnak tuning&stereo..magazin illetve erre keress rá a google-en! :)
[/quote]

hát őő inkább ne tuning&stereo imho.
inkább auto hifi mobil.

bár teljesen objektiv tesztet nem fox találni, de autohifi mobil, sokkal jobb ebből a szempontból.

macaudio nem a kedvencem, de ez csak becsípődött belém, hogy nem szeretem, okot nem tudok :)

de ha konkrétabban elmesélnéd mi érdekel, mit akarsz akkor talán tudunk segíteni, és Hi-Fi -ben van is autóhifi topic...
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#5 Felhasználó inaktív   ZoLLee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 27. 08:15

Ha autohifi akkor csakis szigoruan !!ROCKFORD FOSGATE!!
erölködő és mélyláda, fejegységnek Clarion vagy Kenwood.
első szettnek meg eXtreme, vagy szintén Rockford.. hangszórószett.

MÉLY:Rockford Fosgate RFD2208
Kép

Erősitő: R.F Power 1501bd
Kép

Elsőszett: R.F FNP2614U
Kép

Fejegység: Clarion DXZ838RMP
Kép

meg természetesen egy kondi ;)

450böl kijön, és szétbontja az autodat.
epox 8rda+ /rev 2, tbred B 1700+@2700+, whisperrock borda+ledes venti,samsung 2x512/400 5-2-2-2,sapphire radeon 9000pro vivo, IBM/Hitachi 60GB + Quantum 15GB vinyo, samsung CDRW, samsung DVD.

#6 Felhasználó inaktív   *Boris* 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 28. 08:57

Jújjj! Nem szabad így leragadni egy márkánál!

Rövidesen írok egy hosszabb hozzászólást is, de most kevés az idő!

#7 Felhasználó inaktív   *Boris* 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 29. 19:56

SirKhan, ha rendszer összeállítása előtt állsz:

- tisztázni kéne, hogy mire szeretnéd használni (nem érdemes/szabad egy márkára "beállni")?
- milyen autóba lenne a rendszer (mekkora utastér, sedán, kombi kivitel)?
- mennyi pénzt szánsz rá?
- mennyire vagy minőséghajhász?
- van-e valamilyen összeállítási tapasztalatod?
- mekkora hangerőt akarsz?
- milyen zenét hallgat(nál)sz?
- stb...

Szvsz nem megy ez csak úgy hipp-hopp, macAudio, RF, tuning stereo, autóhifi mobil.

#8 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 29. 20:38

idézet:
Ezt írta ZoLLee:
Ha autohifi akkor csakis szigoruan !!ROCKFORD FOSGATE!![/quote]

ha nyertél a lottón...

amúgy van elég sok jó, és megbízható márka.
ha meg a legjobbat akarod, akkor meg ne rockfordozzá, hanem egy Brax első komponens szett meg ilyenek. igaz akkor 450ből az első komponens sincs meg :D

fejegységből is van jópár jó, és megbízható cucc, nekem pont nem túl szimpik a clarion és kenwood fejek. amit én ajánlanék: Pioneer, Alpine, JVC, Nakamichi hirtelen ezek jutnak eszembe, persze biztos van még más is :)

Ha Sirkhan leírja, a válaszokat, Boris kérdéseire, akkor lesz értelme topicnak.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#9 Felhasználó inaktív   steven7 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 713
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 29. 20:49

Halihó!

Nem kéne áttenni a Híg Fideliti topicba :confused:

#10 Felhasználó inaktív   ZoLLee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 09:30

idézet:
Ezt írta WiZARD:
[QB]


ajánlanék: Pioneer, Alpine, JVC, Nakamichi hirtelen ezek jutnak eszembe, persze biztos van még más is :)

QB][/quote]

sztem a pio nem egy nagy cucc.. haveromnak az van. és szanaszét torzitja magát. de a JVC az nagyon ottvan!

A rockfordot azért mondtam mert hallottam már jópár hifi cuccot azonos kocsikban..
4Golfban volt ez a cucc amit mondtam eXtreme első szettel.
a mély akkorát szolt hogy 1 basszustol, bekönnyeztél és szinte belédszoritja a levegőt. de ezt nem lehet elmondani, ezt érezni kell :D
epox 8rda+ /rev 2, tbred B 1700+@2700+, whisperrock borda+ledes venti,samsung 2x512/400 5-2-2-2,sapphire radeon 9000pro vivo, IBM/Hitachi 60GB + Quantum 15GB vinyo, samsung CDRW, samsung DVD.

#11 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 10:12

idézet:
Ezt írta ZoLLee:


sztem a pio nem egy nagy cucc.. haveromnak az van. és szanaszét torzitja magát. de a JVC az nagyon ottvan!

A rockfordot azért mondtam mert hallottam már jópár hifi cuccot azonos kocsikban..
4Golfban volt ez a cucc amit mondtam eXtreme első szettel.
a mély akkorát szolt hogy 1 basszustol, bekönnyeztél és szinte belédszoritja a levegőt. de ezt nem lehet elmondani, ezt érezni kell :D
[/quote]

nekem Pio van, én elégedett vagyok, nem tudom milyen van a haverodnak. enyim egy MEH-P9000R, ami éppenséggel nem a Pio cuccok alja :)

Rockford nem mondom hogy rossz, de imho van pár hasonló tudású cucc olcsóbban is.

Tapasztaltam már én is komoly basszust. De nem szabad túlzásba esni, mert full felesleges mindennapi használatra/hallgatásra.

Nekem egy Hertz H420 erősítő (névleges: 2*75 watt 4 Ohmon, hidalva másik 2 csatorna meg 200W 4 ohmon) + HS300 (350/700 watt) sub van, és bőven elég. Közel se szoktam maxon nyomni. persze kell egy kis tartalék :) Ezzel is nagyon elégedett vagyok, és talán árban sincs nagyon elszállva(100K együtt). Hasonló adatokkal rendelkező Rockford cucc > erősítő 160K, sub > 80K. lehet hogy jobb a Rockford (kérdés mennyivel), de nem hiszem hogy több mint dupláját éri.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#12 Felhasználó inaktív   ZoLLee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 10:45

idézet:
Ezt írta WiZARD:


nekem Pio van, én elégedett vagyok, nem tudom milyen van a haverodnak. enyim egy MEH-P9000R, ami éppenséggel nem a Pio cuccok alja :)

Rockford nem mondom hogy rossz, de imho van pár hasonló tudású cucc olcsóbban is.

Tapasztaltam már én is komoly basszust. De nem szabad túlzásba esni, mert full felesleges mindennapi használatra/hallgatásra.

Nekem egy Hertz H420 erősítő (névleges: 2*75 watt 4 Ohmon, hidalva másik 2 csatorna meg 200W 4 ohmon) + HS300 (350/700 watt) sub van, és bőven elég. Közel se szoktam maxon nyomni. persze kell egy kis tartalék :) Ezzel is nagyon elégedett vagyok, és talán árban sincs nagyon elszállva(100K együtt). Hasonló adatokkal rendelkező Rockford cucc > erősítő 160K, sub > 80K. lehet hogy jobb a Rockford (kérdés mennyivel), de nem hiszem hogy több mint dupláját éri.
[/quote]


Na igen, a 9000 röl tudom hogy jo, sőtt...
amiröl én beszéltem az egy 70e ftos 3300as ami igen gyengén szerepel. Audiobank hangszorokkal. Az elado srác mondta hogy ha tényleg komolyabban gondoljuk akkor piot a 6xxx sorozat alatt nemszabad venni.

egyébként egy utazótáska befér még a csomagtartodba? :D

[ 2003. május 30.: ZoLLee szerkesztette a hozzászólást ]
epox 8rda+ /rev 2, tbred B 1700+@2700+, whisperrock borda+ledes venti,samsung 2x512/400 5-2-2-2,sapphire radeon 9000pro vivo, IBM/Hitachi 60GB + Quantum 15GB vinyo, samsung CDRW, samsung DVD.

#13 Felhasználó inaktív   ReFY 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 233
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:12

JVC?? KENWOOD?? :eek:

Ha fejegység akkor csakis ///ALPINE!! :D

És télleg' át kéne tenni a topikot a high fidelitybe.. :)

[ 2003. május 30.: ReFY szerkesztette a hozzászólást ]
Lav Písz & Juniti!

Az én gépem a legjobb...

#14 Felhasználó inaktív   Crybaby 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.041
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:31

idézet:
Ezt írta ReFY:
JVC?? KENWOOD?? :eek:

Ha fejegység akkor csakis ///ALPINE!! :D

És télleg' át kéne tenni a topikot a high fidelitybe.. :)

[ 2003. május 30.: ReFY szerkesztette a hozzászólást ]
[/quote]

Mindenki másra esküszik, közűlük szinte csak 1 márka 1 adott típusát hallgatták meg és hasonlók. Vagy a haver haverjától hallotta hogy ez meg az a z igazán jó autóhifi cucc.

Azonos árkategóriában nincs akkora különbség (most a 130e fölötti fejegységekről beszélek)
Nekem például egyik Kedvencem a Kenwood és a Naka, de elismerem hogy a Clarionnak is nagyon szép a hangja, de kezelésben nekem jobban bejönnek az előbbiek, főleg a Naka :D
Utóbbi időben a JVC is felzárkózott.

De ha pénzem lenne akkor csakis 1 modellt vennék: Pioneer DEX-P99 ;)

Alpine már korántsem annyira ütős mint a régebbi cuccai.

Amúgy érdemes megnézni egy hangminőség versenyt, és megkukkantani ki milyen cuccal versenyez. Kb 3 márka amivel ott vannak folyamatosan a toppon.

Persze ehhez nemcsak egy komolyabb fejegység kell, hanem erősítőből is valami jobb, ahogyan kondiból és a kábelek is rengeteget számítanak.

Hacsak nem az autódban laksz, akkormeg véleményem szerint nem érdemes 300k fölött kocsiba zenét tervezni, de ez csak az én véleményem.
Konfig #2:
IWill XP333-R; XP 1700@1633Mhz 1.55V,Zalman NB47j; Spire Whisperrock IV ; 512MB Corsair VS PC3200 DDR;  Inno 6600GT 128MB AGP; Samsung 80GB 7200 RPM ATA-133 ; IBM DTLA 75MB 7200 RPM , Pioneer 110D DVD-RW, Pioneer 120S DVD , Benq 937s+ , Chieftec 360W , Jazz 9902 ,  XP Prof Hun SP2
Szorgos népünk győzni fog! ;)

#15 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:42

idézet:
Ezt írta ZoLLee:



Na igen, a 9000 röl tudom hogy jo, sőtt...
amiröl én beszéltem az egy 70e ftos 3300as ami igen gyengén szerepel. Audiobank hangszorokkal. Az elado srác mondta hogy ha tényleg komolyabban gondoljuk akkor piot a 6xxx sorozat alatt nemszabad venni.

egyébként egy utazótáska befér még a csomagtartodba? :D
[/quote]

hát igen egy 3xxx pio kicsit más szint :)
nem véletlen volt anno 240 körül az enyimnek az új ára... :p
meg imho audiobank hanxóró se egy húde....

shimán befér csomó cucc hátra :)
de ha nagyon kell kiveszem subot, speakon csatlakozó van, nem nagy dolog

[ 2003. május 30.: WiZARD szerkesztette a hozzászólást ]
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#16 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:44

idézet:
Ezt írta Crybaby:
Persze ehhez nemcsak egy komolyabb fejegység kell, hanem erősítőből is valami jobb, ahogyan kondiból és a kábelek is rengeteget számítanak.

Hacsak nem az autódban laksz, akkormeg véleményem szerint nem érdemes 300k fölött kocsiba zenét tervezni, de ez csak az én véleményem.
[/quote]

jah, hát a kábel nagyon nem mind1, nem szabad sajnáli arra a pénzt.
kondira sajnos nekem nem volt elég, majd ha lesz annyi pinzem, akkor azért veszek egyet :)
Milyen kondit érdemes venni?
Az, hogy van rajta elektronika, meg hűdejó ledes kijelző, az ér valamit, vagy csak szépen mutat rajta ? :)

jaja, ha normál használatra kell, és nem versenyre/gizdázásra/pénzszórásra, akkor ésszel 300K-ból elég jó rendszert lehet összerakni.

[ 2003. május 30.: WiZARD szerkesztette a hozzászólást ]
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#17 Felhasználó inaktív   ZoLLee 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 729
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:50

tényleg.. Free-air mélyet hallot már szolni valaki??
pl olyat ami háttámlára van erősitve. Helytakarékosság szempontjábol az egyik legjobb megoldás szerintem, vagy kalaptarto. Ha pakolok a csomagtartoba, mennyiben befolyásolja a hangzást :confused: :confused:

Egyébként az 45-80K kategoriában a Blaupunkt is jol szól!

Ja és amiket ajánlottam már hallottam is, nemhiába ajánlom ;)

[ 2003. május 30.: ZoLLee szerkesztette a hozzászólást ]
epox 8rda+ /rev 2, tbred B 1700+@2700+, whisperrock borda+ledes venti,samsung 2x512/400 5-2-2-2,sapphire radeon 9000pro vivo, IBM/Hitachi 60GB + Quantum 15GB vinyo, samsung CDRW, samsung DVD.

#18 Felhasználó inaktív   ReFY 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 233
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 05. 30. 11:54

Üdv! :)

[url="http://"https://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=24&t=000029&p=3"]Eccermán' régesrégen vitázgattunk erről..[/url] ;)

PEACE! :cool:
Lav Písz & Juniti!

Az én gépem a legjobb...

#19 Felhasználó inaktív   *Boris* 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 59
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 06. 01. 14:08

Ha már elkezdtetek a fejegységekről beszélgetni. Szerintem, ha valaki nagy minőséghajhász akar lenni, akkor átalakítja a fejegység kimenetét. Lehet találni nagyon profi minőségű előerősítő ic-ket - ezzel kell építeni neki egy előerősítőt. Aztán a tápot is el kell rendezni a fej számára (szűrés, stabilizálás, puffer, stb) - a gyári részek elég érdekesek tudnak lenni. Eddig ott tartunk, hogy van egy viszonylag elfogadható fejegység - 20e Ft-os elta-ból ez sem csinál csodát. Innentől aztán megint el kell dönteni, hogy mire akarjuk használni a rendszert.

Aztán jöhet a táp rendbetétele (akksi + töltő). Ha golyómozgató hangerőt szeretnénk (egyébbként sem árt), akkor alap, hogy a régi ólomakksit kicseréljük (www.forex.hu). Érdemes minél nagyobb Ah-ást venni. Ha kis akksi fér el a motortérben, akkor érdemes még egyet plusszban betenni egyet a csomagtartóba egy kisebb elektronika kíséretében. Az akkumulátor(oka)t ugye nem árt tölteni sem. Kettő darab esetében már nagyon ajánlott a generátor csere (dízel autókból származóra - ezek nagyobb árammal töltenek), mert hiába van 6 akksi, ha nem tudjuk megfelelően tölteni őket menet közben. Ezekkel az átalakításokkal a következőket érjük el:
- nem kell külön 1F-os kondi
- lesz egy (járó motornál) nagyon terhelhető tápunk

Az ólomakksit el kell felejteni, mert pár mélykisütés után az ólomlemezek elkezdenek lepotyogni, idővel frankó kis rövidzárat alkotnak a cellák között. Felejtős továbbá a gondozásmentes akksi is, ha megrögzött dB hajhász valaki. Egy ideig bírja, de aztán ez is beadja a kulcsot.

Folytatása következik (erősítők)...
---------------------------------------------------------------------
A free-air hangszórók sedán autóban előnyösek, ahol a csomagtartó el van szeparálva az utastértől. A csomagokkal úgymond "hangolni" lehet a "ládát". De komolyan. Én megerősített háttámlára szoktam szerelni ezeket. Egy 19-es MDF lap, felerősítve a háttámlára. A hangszóró formáját átvetítem a háttámlára, ezt a részt 15-ös fúróval ki szoktam furkálni (szita szerűen). Sokkal jobb hangzást lehet így elérni. A hangszóró fenekét pedig egy félgömb alakú ráccsal szoktam védeni általában.

#20 Felhasználó inaktív   Tibisz 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.234
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2003. 06. 01. 15:50

Ez a 300e maximális ár szerintem nagyon reális. Ennyiből már nagyon jó cuccot össze lehet hozni.
Én is a MacAudio-t ajánlom, speciel nekem is egy ilyen rendszer van az autómba, és 200e körül már meg is van.

Nem sok különbség van most már a márkák között (természetesen közel azonos árszinvonalon), hisz elérte szinte mindegyik cég a pillanatnyi techinka csúcsát.
(Természetesen itt nem Somogyi termékekre gondolok! ;) )


Azokra a kérdésekre pedig amiket *Boris* feltett, nem ártana tudni a válasz, mert így elég nehéz bármit is mondani, hogy mit kéne venni!

Téma megosztása:


  • (69 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó