HWSW Informatikai Kerekasztal: Autóhifi - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (69 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Autóhifi Értékeld a témát: -----

#1181 Felhasználó inaktív   didyman 

  • Tápszag-értő
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 24.355
  • Csatlakozott: 2003. okt. 22.

Elküldve: 2006. 02. 12. 14:35

Idézet: jordan6 - Dátum: 2006. febr. 11., szombat - 14:35

hú ezt most kifejtenéd?

:respect:

Csak arról van szó, hogy maga az autó, mint közeg, mennyire nehéz terep. A mély hangok "nem férnek bele", a magas hangok össze-vissza verődnek, a vezető (a hallgató) elég rossz helyen ül, ráadásul asszimetrikusan.
A zenehallgatás meg csak annyi, hogy az autóhifi az nagy köztudatban sokkal inkább valamiféle optikai tuning része, és inkább teljesítményorientált. De ezek sablon dolgok :) .
Privát helyett email van.
Segíts nekünk, hogy segíthessünk másokon!
(Holnap délelőtt úgysem jó neki, mert nem engedem ki az ágyamból... Tündérvirág)

#1182 Felhasználó inaktív   BigKoko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 12. 16:41

Hát azért létezik rendes ovál, illetve hogy ne a formát határozzuk meg ezért rendes koax, triax :)
pl: Tannoy is használja, KEF is használja pedig ezek nem a csumpi olcsó kategóriát képviselik. Illetve itthon is elérhető PA cuccokban is pl: Garry Garry CD-12
Azt persze elismerem hogy formája mérete miatt elég nehéz rendesen beépíteni. Véleményem szerint ha jól van megépítve akkor lehet olyan jó mint egy komponens rendszer, persze a piac az olcsó oválok előállítását  követeli de ezért elismerten vannak bizonyos előnyei egy jó koax rendszernek.

#1183 Felhasználó inaktív   Mikeee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 01:03

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. febr. 12., vasárnap - 16:41

Hát azért létezik rendes ovál, illetve hogy ne a formát határozzuk meg ezért rendes koax, triax :)
pl: Tannoy is használja, KEF is használja pedig ezek nem a csumpi olcsó kategóriát képviselik. Illetve itthon is elérhető PA cuccokban is pl: Garry Garry CD-12
Azt persze elismerem hogy formája mérete miatt elég nehéz rendesen beépíteni. Véleményem szerint ha jól van megépítve akkor lehet olyan jó mint egy komponens rendszer, persze a piac az olcsó oválok előállítását  követeli de ezért elismerten vannak bizonyos előnyei egy jó koax rendszernek.

Nem lehet olyan jó. Ez tény ezen nincs mit vitatkozni. A koax hangszóroknak mindössze költség és helymegtakarítási előnyük van, hangzásbeli az égvilágon semmi.

Szerkesztette: Mikeee 2006. 02. 13. 01:03 -kor


#1184 Felhasználó inaktív   maxituning 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 12:34

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. febr. 10., péntek - 23:49

... de valamire csak használható...

Igen, a Harman csoport, a JBL név és cég tulajdonosa ezen is tud pénztkeresni.  ;)

#1185 Felhasználó inaktív   maxituning 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 12:38

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. febr. 12., vasárnap - 17:41

Hát azért létezik rendes ovál, illetve hogy ne a formát határozzuk meg ezért rendes koax, triax :)
pl: Tannoy is használja, KEF is használja pedig ezek nem a csumpi olcsó kategóriát képviselik. Illetve itthon is elérhető PA cuccokban is pl: Garry Garry CD-12
Azt persze elismerem hogy formája mérete miatt elég nehéz rendesen beépíteni. Véleményem szerint ha jól van megépítve akkor lehet olyan jó mint egy komponens rendszer, persze a piac az olcsó oválok előállítását  követeli de ezért elismerten vannak bizonyos előnyei egy jó koax rendszernek.

Azért a Tannoy meg a Cabasse rendszere nem egészen ugyan az, mint ez a JBL. Szinte egy világ választja el ezt és az igazán komoly konstrukciókat.

Az előnyük az lenne, hogy közelítenek a pontszerű hangforráshoz, a hátrányuk meg kismillió....

#1186 Felhasználó inaktív   Mikeee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 14:59

Idézet: maxituning - Dátum: 2006. febr. 13., hétfő - 12:38

Azért a Tannoy meg a Cabasse rendszere nem egészen ugyan az, mint ez a JBL. Szinte egy világ választja el ezt és az igazán komoly konstrukciókat.

Az előnyük az lenne, hogy közelítenek a pontszerű hangforráshoz, a hátrányuk meg kismillió....

Félreértjük egymást, csak azonos minőségű és kategóriájú dolgokat lehet összehasonlítani.

Amúgy a JBL egy igen jó márka szvsz, pl nálunk a mozi hangrendszere (mármint a rendes nem a házi) full JBL cuccokból van felépítve.

#1187 Felhasználó inaktív   Ear01 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 201
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 17:53

Idézet: Mikeee - Dátum: 2006. febr. 13., hétfő - 15:59

Félreértjük egymást, csak azonos minőségű és kategóriájú dolgokat lehet összehasonlítani.

Amúgy a JBL egy igen jó márka szvsz, pl nálunk a mozi hangrendszere (mármint a rendes nem a házi) full JBL cuccokból van felépítve.

Kef és Tannoy 3 utas koax autóhangszóró? Merre láttál olyat?

Persze, a JBL egy korrekt márka, de ott sem szabad összekeverni a pro és consumer vonalat, itthon még az importőrük és forgalmazójuk sem azonos cég.

#1188 Felhasználó inaktív   BigKoko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 23:06

Elnézést ha félreérthető voltam, természetesen az általam felhozott példák nem autóban értendőek. Igazából csak arra akartam rávilágítani, hogy ha nem is pontosan ebben a formában, de vannak gyártók akik a koax elrendezésre építenek. Az meg a saját problémám hogy igazából nem érdekel mit hova szántak, hanem a saját fejem, hangképem után vágyakozva (Ami lehet nem a közízlésnek megfelelő) próbálom összehozni a dolgokat.
Egy másik topicban kiderül az is mi az én hátsó szándékom :)
Ami miatt meg ide írtam elsőnek az a koaxos kifakadásom miatt volt . Ezt elismerem, hogy az én hibám de azért is jó a fórum mert mindenki  kifejtheti véleményét és hiszem hogy ezzel én is több tudok lenni itt vidéken :) Mert igazat megvallva a kísérletező kedv megvan, de a lehetőségek lényegesen rosszabbak  mint Pesten vagy egy megyeszékhelyen.

#1189 Felhasználó inaktív   BigKoko 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 397
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 13. 23:10

JBL márkát tudtommal a Bertaudio forgalmazta nem ??
Link
Honlapjukon meg szépen keverve megtalálható a szobai, autós, PA kategóriák :)

#1190 Felhasználó inaktív   maxituning 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 14. 12:52

Idézet: BigKoko - Dátum: 2006. febr. 14., kedd - 0:10

JBL márkát tudtommal a Bertaudio forgalmazta nem ??
Link
Honlapjukon meg szépen keverve megtalálható a szobai, autós, PA kategóriák :)

Otthoni és autóhifit az Absolutsound nevű cég importálja tavaly ősz óta. EZ áll a Harman Kardonra és az Infinityre-is. A profi cuccok szigorúan máshol elérhetők.

#1191 Felhasználó inaktív   hzcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 451
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 23. 22:19

Hi!

Kinéztem egy JVC Kd-g611-es cd rádiót. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Ajánlja/nem ajánlja, jó/nem jó stb...
Nyitottam topicot mert nem találtam meg ezt, oda írjatok legyetek szívesek. Köszönöm!
a nyitott topic

HZ

#1192 Felhasználó inaktív   hzcs 

  • Tag
  • PipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 451
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 02. 24. 15:02

hülyeséget írtam, bocs

Szerkesztette: hzcs 2006. 02. 24. 15:02 -kor


#1193 Felhasználó inaktív   tepi 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 05. 11:18

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni , az automban egy kenwood kdc 7070r fejegység van amit nagyon szeretek és a hangereje is megfelel nekem  ezért aztán nem szeretnék kűlőn erősitőt beépiteni de szeretnék  egy dvd lejátszot berakni ami meg is van de csak kisszintű hangkimenetel rendelkezik ezért a kenwoodra szeretném kőtni. A cd válto csatira szertném kőtni na ennek a csatinak kellene a bekőtése mert ugye rá kell venni hogy ugy éreze hogy rá van dugva egy válto hogy fogadja a jelet és ki lehesen választani mint bemenetet . Előre is kőszőnőm ha valakinek van őtlete.

#1194 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 06. 12:01

Sziasztok!

Elmentem a "hülye azért nem vagyok" boltba Budaőrsre a hétvégén és az egyik eladó segítségével kiválasztottam a csoda csatlakozókat, amivel majd be lehet építeni a rádiót. Egyik oldalat blankolt kábelvég, a másik oldalon pedig EURO (vagy DIN?) csatlakozó.

Mivel pont kifogtam egy segítőkész eladót (ilyen is van, nem kell mindig negatív előítélet), ezért megkértem, hogy mutassa meg a rádió hátulját. Kinyitotta a rádiós falat és ott láttam, hogy van egy kábelkorbács, ami kijön a rádió hátuljából és arra kell majd a csoda csatlakozót rádugni. Egyes típusokon közvetlenül a fejegységbe megy bele a szabvány csatlakozó.

Amit én kinéztem (Pioneer DEH-3700 vagy 3730, csak színben különbözik), annak elvileg van a dobozában egy ilyen kábelkorbács és azzal lehet majd rácsatlakozni.

Csak úgy érdeklődés gyanánt megkérdeztem a beszerelés árakat, vicces. Közel 5 rugó, hogy ők tegyék rá a megvásárolt csatlakozót a blankolt kábelvégekre. További 1200 HUF, ha már megvan a szabvány csatlakozó és fizikailag benyomják a rádiót a helyére. Ekkor él a garancia a készülékre. Egyébként nem. Ez mondjuk érdekes, mert milyen jogon szabnak ilyen szabályt? Elvileg ha megveszem a dobozos rádiót és kifizetem, akkor kell hozzá garancia is, nem?

Szintén érdekes az árképzés. A depo.hu oldalon kikeresve a rádió ára 26 rugó volt, amikor néztem. A "hülye azért…" boltban 31e, ami azért 25% plusz. És akkor nem is beszéltem az olcsóbb boltokról, ahol megvan 24 körül is a készülék. Szóval jó ez az MM, de inkább nézegetni, mint venni :)

Üdv!
.
.
.

#1195 Felhasználó inaktív   Mikeee 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.642
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 07. 10:30

Idézet: donphobos - Dátum: 2006. márc. 6., hétfő - 12:01


Csak úgy érdeklődés gyanánt megkérdeztem a beszerelés árakat, vicces. Közel 5 rugó, hogy ők tegyék rá a megvásárolt csatlakozót a blankolt kábelvégekre. További 1200 HUF, ha már megvan a szabvány csatlakozó és fizikailag benyomják a rádiót a helyére. Ekkor él a garancia a készülékre. Egyébként nem. Ez mondjuk érdekes, mert milyen jogon szabnak ilyen szabályt? Elvileg ha megveszem a dobozos rádiót és kifizetem, akkor kell hozzá garancia is, nem?

Szintén érdekes az árképzés. A depo.hu oldalon kikeresve a rádió ára 26 rugó volt, amikor néztem. A "hülye azért…" boltban 31e, ami azért 25% plusz. És akkor nem is beszéltem az olcsóbb boltokról, ahol megvan 24 körül is a készülék. Szóval jó ez az MM, de inkább nézegetni, mint venni :)

Üdv!

A garancia csak akkor érvényes, ha szakműhelyben szerelik be. Nem muszáj az MM-ben, bármilyen hivatalosan bejegyzett, pecséttel rendelkező autohifis megfelel. Nyilván nem fogják vállalni, hogy mindenki kedvére kisérletezzen otthon, aztán ha elbaltázza adnak másikat.

#1196 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 13:39

Sziasztok!

Ez egyszerűen elképesztő. Ha én kinézek valami terméket (telefon, joystick, most autórádió), akkor az kifut és csak egy sokkal gyengébb kinézetű/képességű új modell kapható helyette. Nagyon tetszett a DEH-3730MP Pioneer rádió, de sajnos családi okokból eddig nem tudtam rárombolni.

Most elhárult egy akadály és otthonról is megkaptam az okét, hogy vegyem meg (asszonypajtás mondta, hogy "vedd már meg a sz*rodat végre", csak így finoman), erre nem kifutott? Néztem Depót, S*rányi hifit, rákerestem aproneten, néztem a Pioneer.lap.hu oldalt is, de lekéstem megint.

Szerencsére még láttam a szárnyas teszkóban kirakva, így hazafelé megtekintem. Ha pedig van még, akkor meg is veszem. Nagyon teszik a régi modellben, hogy szép nagy gombjai vannak, amit menet közben is el lehet találni. Nyomogattam is már az MM-ben, bejön az egész. Az új modell a 2800-as számot viseli. Furcsa, bibircsók gombjai vannak és elvariálták a kiosztását is. Nagyon gagyi lett az előzőhöz képest és biztos, hogy valamit kispóroltak belőle. Például az a mélyalvó lehetőség nincs benne a leírásában, ha jól látom, tehát valami oka van, hogy olcsóbb lett.

Van még a Pixm*nia.com oldalon is 27 rugóért, de a szállítással már ott vagyok, mintha elmennék a bevásárlóba érte. Szóval nem érdemes megrendelni.

Drukkoljatok, hogy sikerüljön még beszerezni és megtörjön ez az átok :)
.
.
.

#1197 Felhasználó inaktív   nagymesteriq 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 77
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 13. 19:42

Idézet: Mikeee - Dátum: 2006. márc. 7., kedd - 11:30

A garancia csak akkor érvényes, ha szakműhelyben szerelik be. Nem muszáj az MM-ben, bármilyen hivatalosan bejegyzett, pecséttel rendelkező autohifis megfelel. Nyilván nem fogják vállalni, hogy mindenki kedvére kisérletezzen otthon, aztán ha elbaltázza adnak másikat.

Nekem a györi Metroba, mindenféle különösebb kötözködés nélkül belenyomtak minden pecsétet. Uh ennyit a beszerelésröl. :D
Marantz Cd 6000 OSE LE, Marantz pm-17, Heybrook HB1

#1198 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 14. 08:27

Megvan a rédió!!! királyság!!!

Fekete színű DEH-3730MP, megcsinálom az ISO csatlakozót holnap, aztán elviszem bedugatni a rádiót és utána lesz múzsika... :)

:banana:
.
.
.

#1199 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 16. 08:45

Sziasztok!

Még korábban meséltem róla, hogy milyen borzasztó Daewoo rádiót fogtam ki a gépsárkánnyal. Most csináltam róla fényképet, mert a típusát nem sikerült beazonosítani sehogy sem. Időközben megvettem az új Pio fejegységet is, ezért egymás mellett is láthatók.

Kép
nagy kép...

Érdemes megfigyelni, hogy a Pio előlapja elektromos úton kapcsolódik az egységhez, ott van a kijelző is. Ezzel ellentétben a Daewoo más iskolát követ. Ha a hátulról készült képet megtekintitek, akkor derül ki, hogy a gombok kis pöcköket nyomnak neki az egységnek, vagyis előlap nélkül is lehet hallgatni a rádiót. Ehhez nem kell mást tenni, mint benyomni egy pöcköt, amit nyomna a felhelyezett előlap. Mivel a kijelző is a rádión van, ezért az is látható, az előlap csak egy kezelői felület, amolyan frontend…

Sajnos az előlap lepöccentő kapcsolója roncsolódott, mivel egyszer a harci ideg állapotában a slusszkulccsal szedtem le, mert felragadt az egységen (amúgy sem működött már a kijelző, kis híján nekimentem kerékkulccsal). De maga az egység működik, csak kezelhetetlen. Felhívnám a figyelmet az érdekes állomás kereső "tuning" gombra, ami ugyanúgy működik, mint a régi rádiókon a kereső. De ez nem mechanikus, hanem potméter, jó nagy hiszterézissel. Menet közben a Slágert beállítani esélytelen.

Hát ezért örülök annyira az új rádiónak…
Üdv!
.
.
.

#1200 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 18. 14:36

M.N.C. XILVER 130 tud vki vmi bővebbet?
annyifélét lehet róla olvasni, de mind mást mond...
mekkora az rms és zenei teljesítménye?
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

Téma megosztása:


  • (69 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 58
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó