HWSW Informatikai Kerekasztal: Autóhifi - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (69 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Autóhifi Értékeld a témát: -----

#1201 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 18. 17:53

Idézet: FragMaster - Dátum: 2006. márc. 18., szombat - 14:36

M.N.C. XILVER 130 tud vki vmi bővebbet?
annyifélét lehet róla olvasni, de mind mást mond...
mekkora az rms és zenei teljesítménye?

Zene hallgatásra alkalmatlanok az MNC termékek. saját tapasztalatom.
az meg, hogy mennyi a teljesítménye semmit nem jelent. :(

:respect:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1202 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 18. 18:30

Idézet: jordan6 - Dátum: 2006. márc. 18., szombat - 17:53

Zene hallgatásra alkalmatlanok az MNC termékek. saját tapasztalatom.
az meg, hogy mennyi a teljesítménye semmit nem jelent. :(

:respect:

nah, ezt jó megtudni...
vmi hasonló árkategóriásat tudtok ajánlani?
amolyan best bang for the buck címen :)
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#1203 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 19. 09:35

Idézet: FragMaster - Dátum: 2006. márc. 18., szombat - 18:30

nah, ezt jó megtudni...
vmi hasonló árkategóriásat tudtok ajánlani?
amolyan best bang for the buck címen :)

SAL egy fokkal jobb(talán). Esetleg GroundZero, Alpine olcsóbb termékeivel próbálkozhatsz.

:respect:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1204 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 20. 21:37

lámalert! :Đ
pl ha van egy fejegység 2db ovállal és rakok be egy nem túl nagy (kb 250-300w & 4ohm) mélyládát, akkor már kell erősítő is? :think:
ha 2db 4ohmos hangszóró mellé berakok 1db 8ohmos nyomót az gondolom gáz...vagy sem? :think:  :D
:respect:

Szerkesztette: FragMaster 2006. 03. 20. 22:04 -kor

Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#1205 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 07:20

oválra nincs szükséged(olvasgasss egy picit vissza pls). erősítőre viszont igen, hacsak nem akarod kocskáztatni fejegységed és/vagy mélynyomód életét.

:respect:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1206 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 08:33

Sziasztok!

Nos, királyság van, beszerelték az új rádiót.

Kis háttér a történethez. A gépsárkányban volt egy Daewoo rádió, ami tudott ugyan mp3-at lejátszani, de nagyon furán működött. Mivel csak két csatornát tudott kezelni, ezért egy aranykezű mester valami hirtelen ötlettől vezérelve levágta a Punto ISO csatlakozóját és a blankolt kábelvégeket összekötötte. Szerencsére valami kis matricákkal feliratozta a kábeleket. A két hangszóró vs négy hangszóró problémát úgy oldotta meg, hogy a hátsók + oldalát rákötötte az elsőkre, a negatívot pedig finoman hanyagolta. Ráadásul úgy volt bekötve a rádió, hogy csak gyújtásra működött, tehát várakozás közben néma csend.

A srácok az budaőrsi MM garázsában először csak a fejüket fogták, aztán inkább kimérték a vezetékeket. Akkumulátorral megpattogtatták a hangszórókat, így az ISO csatlakozóra már a helyes rendben kerültek a vezetékek. Aztán bekötötték úgy, hogy "szóljon magától is", tehát a +12V és a Memory 12V összesodorva. Majd kifeszítették a régi keretet és bement a Pioneer DEH-3730MP csoda. Jó, nem nagyon csoda, csak nekem az.

Ki is próbáltuk, már ott a garázsban bejött szinte minden, kivéve a 103.9-et. Cédé is működött, így ment a pecsét a garancialevélre. Tök jó az érzékenység, a céges Focus beépített rádiója kihívásokkal küszködik egyes állomások esetében Törökbálinton, de ez vette az akadályokat gond nélkül. És vannak akadályok, ugyanis a téglagyár mellett lakunk, ahol az agyagdomb rendesen leárnyékol mindent. De még ott is bejött az adó. Tehát thumbs up!

Kiderült, hogy én még jól jártam a korábbi aranykezű mesterrel, mert egy kislány Matizában tőből vágták ki az egész ISO csatlakozót és ott be kellett húzni vezetékeket a hangszórókig, mert akkora irtást rendezett valami "szakember". A  lényeg tehát az, hogy végre van muzsika, akár álló helyzetben is. A rádió fekete, így nem üt el nagyon a szintén fekete műszerfaltól. A világítása majdnem stimmel, piros ugyanis, míg a műszerfalé borostyán (vagy amber, ha úgy tetszik).

A beépített hangszórók az ajtóban vélhetőleg 16 cm-es átmérőjűek, így egy komolyabb szett beépítése a jövőben nem kizárható. De egyenlőre még szokom a hangzást (hogy van :) ), majd valamikor későbbre gondolom csak az upgrade-et.

Ezzel kapcsolatban kérdés:

1. hol lehet viszonylag kontrollálható körülmények között meghallgatni különféle szetteket? Arra gondolok, hogy közben nem döng ezerrel mellette valami más, a következő sorban pedig mondjuk egy mélynyomón hallgat valaki tüc-tüc zenét. Tudom, hogy egy falon teljesen más a hangzás, mint a gépkocsiban, de legalább úgy viszonyítás szintjén segítene a meghallgatás.

2. van-e méretbeli korlátozás a Punto esetében? Átmérő tényleg 16 cm az ajtóban és mi lehet a mélység? Az ajtóba menő hangszórók egyáltalán szabvány mélységűek? 2.5-ös generációs Punto, a kettes facelift változata (a nagy lámpatesttel szerelt, nem az agresszív, hanem a barátságos)

3. az A-oszlop tövében van egy picike hangszóró a magasaknak. Ezekkel szemben milyen elvárásokat kell támasztani? A meghallgatás során a kettőt együtt lehet hallgatni? Hogy van ez?

4. ha a gyári 2 év garancia előtt elkezdi az ember piszkálni a beépített hangszórókat, akkor az vajon garivesztéssel jár?

5. olyan 40 rugóból ki lehet hozni előre egy jónak mondható (elfogadható kompromisszumokra gondolok) készletet? Nem a hangerő érdekel, hanem szépen szóljon.

Még egy kis infó: leginkább a régi rock és metál zenék érdekelnek, nem diszkó és trance. Nem kell döngő basszus (semmi mélyláda vagy ovál hátra), legyen dinamikája az első szettnek. Tehát tiszta közepek és racionális mértékben basszus. A lábdob szóljon szépen (Metallica mondjuk vagy Iron Maiden), legyen némi lehetőség vonósok hallgatására is (ismét Metallica, de az S&M album mondjuk vagy akár egy kis Beethoven V., de Handel Tüzijáték Zenéje is szóba jöhet)

Köszönöm előre is a türelmet és a segítséget!
Viva la múzsiká!!!

Üdv!
.
.
.

#1207 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 10:51

kontorllálható körülmény jó kérdés. talán 1-2 kifejezett autohifis helyen.

hangszórók mélysége is számíthat, meg kell nézni hogy puntoba mi fér be.

magas és mélyközép szettben van általában, szóval együtt is hallgatod őket, és együtt vannak demofalba téve.

nem hiszem hogy garinak sokat számítana, de 1 telefon fiathoz és megmondják.

40 körül simán lehet használható 16os szettet kapni, viszont ilyenkor már illik egy külön erősítő nekik szerintem.

egy jó 16os szett, kellemes, és elégséges basszust tud produkálni megfelelő körülmények között. (bár sajnos a gyári helyre becsavarozás nem mindig megfelelő körülmény)
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#1208 Felhasználó inaktív   maxituning 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 19
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 15:50

Idézet: donphobos - Dátum: 2006. márc. 21., kedd - 9:33

1. hol lehet viszonylag kontrollálható körülmények között meghallgatni különféle szetteket? Arra gondolok, hogy közben nem döng ezerrel mellette valami más, a következő sorban pedig mondjuk egy mélynyomón hallgat valaki tüc-tüc zenét. Tudom, hogy egy falon teljesen más a hangzás, mint a gépkocsiban, de legalább úgy viszonyítás szintjén segítene a meghallgatás.

2. van-e méretbeli korlátozás a Punto esetében? Átmérő tényleg 16 cm az ajtóban és mi lehet a mélység? Az ajtóba menő hangszórók egyáltalán szabvány mélységűek? 2.5-ös generációs Punto, a kettes facelift változata (a nagy lámpatesttel szerelt, nem az agresszív, hanem a barátságos)

3. az A-oszlop tövében van egy picike hangszóró a magasaknak. Ezekkel szemben milyen elvárásokat kell támasztani? A meghallgatás során a kettőt együtt lehet hallgatni? Hogy van ez?

4. ha a gyári 2 év garancia előtt elkezdi az ember piszkálni a beépített hangszórókat, akkor az vajon garivesztéssel jár?

5. olyan 40 rugóból ki lehet hozni előre egy jónak mondható (elfogadható kompromisszumokra gondolok) készletet? Nem a hangerő érdekel, hanem szépen szóljon.

Még egy kis infó: leginkább a régi rock és metál zenék érdekelnek, nem diszkó és trance. Nem kell döngő basszus (semmi mélyláda vagy ovál hátra), legyen dinamikája az első szettnek. Tehát tiszta közepek és racionális mértékben basszus. A lábdob szóljon szépen (Metallica mondjuk vagy Iron Maiden), legyen némi lehetőség vonósok hallgatására is (ismét Metallica, de az S&M album mondjuk vagy akár egy kis Beethoven V., de Handel Tüzijáték Zenéje is szóba jöhet)

Köszönöm előre is a türelmet és a segítséget!
Viva la múzsiká!!!

Üdv!

1. Például egy autóhifi hangminőség versenyen, vagy éppen az index autóhifis fórum topictalálkozóján.

2. Szabvány mélység nincs. Meg kell mérni pontosan, vagy esetleg olyan sorstársat keresni, aki már átesett ilyen műtéten.

3. Hát szól. Ennyi. Felárral el lehet adni a gyári 4 hangszórós rendszerhez képest. Amennyiben hangszórót cserélsz, mindenképpen komponens szetett vegyél, ami áll a mélyközepekből és a magas sugárzókból. A gyáriakat pedig nyugodt szívvel hajítsd a legközelebbi szemetesbe.

4. A szervizek és a forgalmazók szerint minden a garancia alá tartozik, de ha elolvasod a jogszabályokat és a garanciális feltételeket, kiderül, hogy tévednek.  :reklamacio:

5. Hangszóró ÉS erősítő kell neked. Az erősítő nem azért kell, hogy hangosan szóljon, hanem azért hogy halkan, vagy normál hangerőn is szépen tudjon zenélni. Legyen inkább 40+40 a határ. És lásd fenn 1.-es válasz, ott is indulnak ilyen olcsóbb hangszórókkal erősítőkkel.

Szerkesztette: maxituning 2006. 03. 21. 15:51 -kor


#1209 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 16:16

Sziasztok!

Köszönöm a sok építő választ a kérdéseimre. Ez az erősítő dolog elgondolkoztatott. Ha egy erősítőt iktat be az ember, akkor az miben segít? Az erősítés jellege lesz kifinomultabb? Tehát a frekvenciák mentén végig szebben erősít?

Nem vagyok egy elektromos szakember (becsavarom az ízzót és már csillárt is raktam fel, de az erősítők már túl vannak a látáskörömön sajnos), ezért értelmeznem kell az infót. Gondolom, hogy a fejegységben valami atom puruttya egység lehet, amire ráírják, hogy 4x40W, aztán mindenki azt hisz, amit akar. Az biztos, hogy a 160W szétolvasztana mindent ott a rádió környékén, ha huzamosabb ideig menne.

De a teljesítmény (áram) csak akkor folyik, ha fel is veszi valami. Tehát igazából ha csak a negyedét tudja, akkor is túl van méretezve az én esetemben. Mint az asztali erősítőm, ami 6x75W elvileg, de a tápja csak 300W körül van. Tehát ha a center és két front nagyon zúz, de a hátsók inkább csak effekteznek, akkor van esélye a tápnak elég áramot adni, de egyébként nem teljesíti a kiírt adatokat.

Engem nem a teljesítmény érdekel, mert nem a halláskárosodás a cél. Ebben akkor egyetértünk. Ha a minőség a cél, akkor kicsit megint kérdeznem kell.

Úgy tudom, hogy a jó erősítők sztereó módban működnek. Tehát nincsen rajta több pár, csak egy. Igazából ez jó is, mert nekem csak előre kell zene. Mélynyomót nem akarok soha. Elöl viszont a két pár (mélyközép és magas csipogó) szintén egy pár, mert csak fizikailag vannak szétbontva, ugye? Tehát egy "jó" erősítő az én esetemben pontosan sztereó lesz.

Ezek az erősítők kerülnek tipikusan a csomagtérbe a hátsó üléstámlára? Ha ilyet akar az ember, akkor kell az a bizonyos RCA kábel? Ilyenkor új kábeleket kell behúzni, nem? Mert elmegy ez az árnyékolt vastag kábel hátra az erősítőhöz, majd onnan célszerűen egy szintén vastag kábel előre a hangkeltő eszközökhöz, nem?

Miben javul a hang, ha erősítő is van? A részletek jobban kijönnek? Vagy a dinamika jobb lesz? Vagy ez tipikusan olyan dolog, amit csak meghallgatva lehet észlelni és hiába is próbálja magyarázni az ember?

Köszönöm előre is a türelmet és a segítséget!
Üdv!
.
.
.

#1210 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 17:45

Idézet: jordan6 - Dátum: 2006. márc. 21., kedd - 7:20

oválra nincs szükséged(olvasgasss egy picit vissza pls). erősítőre viszont igen, hacsak nem akarod kocskáztatni fejegységed és/vagy mélynyomód életét.

:respect:

egyenlőre csak ovál van :D
szóval nem egészséges 1 db 4 ohmos mélynyomó sem? :think:
13cm-s hangszórókból viszont ajánljatok vmi ütőset :) lehet magasabb árra is nyitottabb lennék, csak jól szóljon :)

Szerkesztette: FragMaster 2006. 03. 21. 17:48 -kor

Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#1211 Felhasználó inaktív   WiZARD 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 18.127
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 21. 18:38

donphobos:
erősítő mehet vagy hátra csomagtartóba, vagy első ülések alá is mehet.
kell 1 pár RCA kábel a fejegység és erősítő közé, kell egy rendes tápkábel akkutól erősítőhöz, és kell erősítőtől hangszórókhoz a kábel.

komponens szettek tartalmaznak keresztváltót is, így az erősítőből abba megy a cucc, és az osztja szét magasra, meg mélyre. tehát normális sztereoként szól, és csak 2 csatornás - sztereo erősítő kell.

egy olcsóbb 2 csatornás erősítő 20-25 ezer körül megvan, bőven sokkal jobb mint a fejegységben lévő. (fejegységben általában 4*10 - 4*15 watt körül tudnak valójában az erősítők)

rendes erősítővel természetesen dinamikusabb, részletesebb lesz a hang. magyarázni nehéz, nyilván hallani kell. de ha csak a méretet és elrendezést/felépítést megnézed, máris nyilvánvaló, hogy fejegységbe épített erősítőnek esélye sincs normálisan megszólaltatni egy jobb komponens szettet.
Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#1212 Felhasználó inaktív   szkury 

  • Újonc
  • Pipa
  • Csoport: Alkalmi fórumtag
  • Hozzászólások: 1
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 06:29

Idézet: donphobos - Dátum: 2006. márc. 21., kedd - 8:33

Mivel csak két csatornát tudott kezelni, ezért egy aranykezű mester valami hirtelen ötlettől vezérelve levágta a Punto ISO csatlakozóját és a blankolt kábelvégeket összekötötte. Szerencsére valami kis matricákkal feliratozta a kábeleket. A két hangszóró vs négy hangszóró problémát úgy oldotta meg, hogy a hátsók + oldalát rákötötte az elsőkre, a negatívot pedig finoman hanyagolta. Ráadásul úgy volt bekötve a rádió, hogy csak gyújtásra működött, tehát várakozás közben néma csend.

Helló

Egy kis kitérő. Én is hasonlóképpen jártam. Az előző tulaj kicserélte a kocsiban lévő egységet egy grundig car200-ra ill. leszedte a hátsó kalaptartós gyári hangszórókat. A rádiómagnónak nem volt kódja és nem akartam még rákölteni. Kaptam egy blau car 300-t kódosan. Az autó iso csatija 3 egységes volt a külső kijelző miatt ill. csak két hangszórót tudott kezelni, így volt kialakítva. A két hátsó hszóró kábel végeit hálisten megtaláltam a magnó beillesztési helyén a müszfalba. Nem volt kedvem 2szer szerelni, ezért a vaterán vettem egy sony cdx-s2200 mp3-as fejegységet. Szerencsém volt mert aki eladta, az a b.örsi MM szerelője volt. Nagyon rendes volt, kérésemre csinált két pár színkódos vezetéket csatlakozóval a kalaptartós hangszóróknak. Elmagyarázta, hogy az iso csati oldalán lévő sárga pöcök fixál, ezt kiszedve az általa készített vezetékeket be tudtam rakni a csatiba. Így már négy hszórót tudok meghajtani a csatival. Megcsinálta, hogy gyújtás nélkül is szóljon, a hozzáadott szerelési ismertetőben is jól le van írva+ábra. A gyári egységek (Blau, grundig) 4 lyukas kiszedéséhez én a 3-as heggesztőpálcát méretre hajlítva használtam, mindig kijöttek szépen könnyedén. Röviden ennyi, a sony szépen szól. Egy gond, a távirányító amelyet külön lehet venni szögletes tv-s. A Pionak láttam dizájnos kormányra rakható változatát.

#1213 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 14:38

Sziasztok!

Tök jó ötlet az ülés alá rakni, nekem eszembe sem jutott. Így egyből könnyebben lehet futtatni a kábelt. Megnézem majd ezeket az erősítőket, mert egyszer majd jó lenne valami normális muzsikát tenni a kocsiba. Menet közben mondjuk nem jönne annyira ki a dolog, mert a motor elég hangos, de parkolóban várakozva hasznos lehet. Van szerencsém ugyanis várakozni tavasszal és ősszel. Barátnőm idegenvezető és tolmács, be szoktam menni érte a városba (Törökbálintra éjjel kijönni kalandos), ilyenkor gyakori a fél óra várakozás. Ezért is értékelem nagyra, hogy most már szól a rádió leállított motorral is.

Alighanem azt a stratégiát követem majd, hogy elkezdek meghallgatásokra járni, mint amikor a szobai hifit állítottam össze. Elég hosszadalmas, de utána tényleg csak magamra foghatom, hogy rosszul választottam. Majd megpróbálok először csak szetteket hallgatni, aztán pedig felismerni a különbséget a sima fejegység és a külön erősítő hangja között.

Még egy dolog: ha főleg mp3-at (minimum 256 kbps minőségű stereo [nem joint, hanem igazi] Blade vagy Lame enkóderes) hallgatok rajta, akkor is sokat dob az erősítő? Mert azért a legjobb minőségű mp3 is hatalmas veszteség, bárhogy is próbáljuk fényezni a teljesítményét.

Vagy inkább akkor erőltessem az erősítőt, ha főleg sima audio forrásból jön a muzsika. A bakelit kocsiban annyira nem megy még…

Azt néztem, hogy nagyon vaskos az erősítős része a rádiónak, gyakorlatilag "farnehéz", komoly bordázat van ott felépítve.

A szereléssel kapcsolatban: nekem a S*rányi Hifi embere ajánlotta a budaőrsi MM-et, név szerint Ödit, hogy majd ő beszereli. Rugalmasak voltak, mert bár én odamentem időre, de előttem két autóval is komplikáció volt és nem küldtek el, hanem beszerelték. Szól is a készülék rendben. Szóval thumbs up!

Akkor hallgatásra fel, aztán majd meglátjuk. Köszönöm a sok jótanácsot még egyszer!
Üdv!
.
.
.

#1214 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 18:14

Idézet: FragMaster - Dátum: 2006. márc. 21., kedd - 17:45

egyelőre csak ovál van :D
szóval nem egészséges 1 db 4 ohmos mélynyomó sem? :think:
13cm-s hangszórókból viszont ajánljatok vmi ütőset :) lehet magasabb árra is nyitottabb lennék, csak jól szóljon :)

na! :D
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#1215 Felhasználó inaktív   jordan6 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.235
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 18:51

Idézet: FragMaster - Dátum: 2006. márc. 22., szerda - 18:14

na! :D

zenére:

1 fejegység
1db 4 csatis vagy 2db 2 csatis erősítő
1 16 cm(ha minden kötél szakad, jó 13 cm is jó) komponens szett
1 30cm-es vagy 25cm-es mélynyomó ládában

megfelelő kábelezés és akumulátor

szóval ovál szóba se kerül :)

:respect:
üdv: jordan6
"A pénz nem boldogít. De a hiánya sem"

#1216 Felhasználó inaktív   FragMaster 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 13.456
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 22. 20:07

Solid Audio SF 5.2 -ról mi a vélemény?
100w rms/200w zenei nem rosz teljesítmény 13cm-s hangszóróktól...de a minősége milyen?
Gigabyte GA-P35-DS3, Core2Quad Q9550 + CM TX2, 2*1gb Adata 800+, 2*1gb Supertalent, MSI GeForce GTX460 Cyclone OC 1GB, SB Audigy, Chieftec CFT-550, Pioneer DVR-216D, Samsung SH-D163B, Samsung 320gb, Dell U2311H

#1217 Felhasználó inaktív   Harlequin 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.976
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 24. 09:33

Idézet: FragMaster - Dátum: 2006. márc. 21., kedd - 17:45

egyenlőre csak ovál van :D
szóval nem egészséges 1 db 4 ohmos mélynyomó sem? :think:
13cm-s hangszórókból viszont ajánljatok vmi ütőset :) lehet magasabb árra is nyitottabb lennék, csak jól szóljon :)

Nekem cerwin vega v-mag van, ár érték arányban szerintem pont jó. 35ért árulták, de kaptam 10% kedvezményt.
"Megmondtam pisztráng és világosan."
www.radioQ.hu

#1218 Felhasználó inaktív   Yoisten 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 3.728
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 25. 11:56

Adott egy clarion gyári nemtommilyen darab meg két hangdoboz. A fej kontaktos meg egyébként sincs benne cd, tehát csere mp3at tudó cd-s bármire. Annyi lenne a követelmény, hogy ne legyen ocsmány 60 színben villogós, bt-s kihangosítóra érkező esetén halkuljon/kapcsoljon ki, továbbá beleférjen 35be.

Néztem egy pio deh30Mp kódnevűt, ami tudásban már megfelel bár meg kell még nézem élőben, mert a képen erősen határeser.
25től már van mp3-at tudó darab, pl egy Kenwood KDC-W434GY (most komolyan normális aki ilyen típusszámokat talál ki?) ami szintén tud már mindent, ami nekem kell.

Vagy ebben az igen low end 25-35ös kategóriában ugyan van választék, de tulképpen tök mind1 mit veszek, mert egykutya?

Ha netán hangszórót is cserélnék, akkor egy ilyenhez hány forintosat érdemes venni? 10, 15, 20?

Nincsenek illúzióim a hangzással kapcsolatban.

#1219 Felhasználó inaktív   PaLa 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.032
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 26. 05:22

Idézet: Yoisten - Dátum: 2006. márc. 25., szombat - 12:56

Adott egy clarion gyári nemtommilyen darab meg két hangdoboz. A fej kontaktos meg egyébként sincs benne cd, tehát csere mp3at tudó cd-s bármire. Annyi lenne a követelmény, hogy ne legyen ocsmány 60 színben villogós, bt-s kihangosítóra érkező esetén halkuljon/kapcsoljon ki, továbbá beleférjen 35be.

Néztem egy pio deh30Mp kódnevűt, ami tudásban már megfelel bár meg kell még nézem élőben, mert a képen erősen határeser.
25től már van mp3-at tudó darab, pl egy Kenwood KDC-W434GY (most komolyan normális aki ilyen típusszámokat talál ki?) ami szintén tud már mindent, ami nekem kell.

Vagy ebben az igen low end 25-35ös kategóriában ugyan van választék, de tulképpen tök mind1 mit veszek, mert egykutya?

Ha netán hangszórót is cserélnék, akkor egy ilyenhez hány forintosat érdemes venni? 10, 15, 20?

Nincsenek illúzióim a hangzással kapcsolatban.

Sajna lecsúsztál róla, 23-ig volt akciós egy clarion nem annyira csúnya cd-s mp3-as izé, 23 volt. Mondjuk akkor most 26 lesz, szal megnézheted ott. Arra ügyelj, hogy ha jót akarsz, akkor a dobozt vétel előtt nyisd ki, mert van belőle 4 szín, és a rikítózöld meg a piros nem szép.

#1220 Felhasználó inaktív   donphobos 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 6.027
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 03. 27. 13:21

Sziasztok!

Nos, megvolt a valós teszt a hétvégén. Barátnőmet bevittem a városba dolgozni, aztán hazafelé a teszt lemezzel megküldtem a rendszert. Metallica S&M album, ez számomra a hifi teszt. Ha a vonósok úgy szólnak, ahogy kell és "a banda" is tud zúzni, akkor jó a hifi. Fura megközelítés, de hát végül is az én zenei kificamodásomnak kell megfelelnie.

Mivel a rádió került csak cserére, minden más gyári, ezért a minőség kérdéses. A magasak idegesítően cincognak és csilingelnek, bántó hangjuk van. A közepek egészen furán "dobozosak", nem szép a hangzás. A mélyeket pedig csak a loudness opciókkal lehet szimulálni. Valós mélyek nincsenek ugyanis.

Hát, kábé erre számítottam. Így már lélekben el is kezdtem gyűjteni a bővítésre. Ezzel kapcsolatban jönnek akkor a kérdések. Az a cél, hogy előre betegyek egy minőségi 16 cm-es komponens szettet, az ülés alá egy jobb erősítőt, a kábelezést pedig jóra cserélni. Hátra nem kell semmi, sem ovál, sem mélyláda. Ez tuti fix. Tehát elöl kell szólnia szépen, hátul nem lesz segítség.

Akkor most a kérdések. Néztem a S*rányi Hifi oldalát és csak úgy tájékozódás végett böngésztem a készleteket. Az első szettre olyan 40-45e Ft-ot szánnék, ennek nagyon jónak kellene lennie. Az erősítő legyen inkább 30-35e, aztán erre jön még a kábelezés és a munkadíj. Optimális esetben még éppen be lehetne szorítani 100e alá a témát.

Ez szerintetek lehetővé tenné a minőségi zenehallgatást? Nem dübörögtetni akarom, inkább legyen "szép" hangzása. Ez alatt azt értem, hogy van dinamika, szép közepek és hallható mélyek, de nem kell döngenie vagy dübörögnie. Inkább azt halljam, hogy ott a mély szépen alul. A magasak ne csörömpöljenek vagy sisteregjenek, mert az is gáz.

Mivel még semmit nem hallgattam meg, ezért csak úgy beírok ide olyan alkatrészeket, amiket kinéztem. Elsőnek a komponens szettet.

Phase Evolution CFS 165.25

16 cm-es komponens szett, 190 watt zenei, 100 wat RMS (!!!) terhelhetőséggel, 12 db/okt hangváltóval. polaritásfordítási lehetőség, kevlárhoz hasonló nagy merevségű mély-közép, alumínium öntvény kosár, 25 mm-es(! ! !) selyem magassugárzóval.
Vélemény: Ebben a kategóriában nem jellemző az alu öntvény kosár, keresztváltója minőségi elemekből megépített. Erősítővel tudja kiszólni magát. Precíz, nagyon pontos hangja van, inkább a minőségi zenéléshez ajánlom, de ha kell, nagyon tud pörögni. Jó vétel!

Ár: 43.100 Ft

Aztán a másik jelölt (szintén meghallgatás nélkül, csak úgy kinézve)

Polk Audio DB 6750 16 cm-es komponens szett, külön 12 dB/okt hangváltóval, 190 watt zenei, 100 watt RMS (!!!) terhelhetőséggel. Polymer és speciális üvegszál ötvözetéből készült, nagy merevségű mély-közép, 19mm-es selyem, polymer magassugárzóval.
Vélemény: Elsősorban erősítő mellé ajánlom. Nagyon terhelhető, pörgös hangszóró, mélyre le tud menni, de a kellemes magassugárzó hosszú távon sem bántó.

Ár: 43.200 Ft

Ezek kábé megfelelnek az elvárásnak leírás alapján, de hát a hangzás és a leírás egy dolog. Meg kell majd hallgatni. De ilyenekkel jó úton járok?

Aztán az erősítő is kérdéses. Az első jelölt:

Phase Evolution PB Two 2 csatornás felsőkategóriás erősítő, 2*65 watt, vagy 1*220 watt RMS teljesítmény 4 ohm mellett, 2 ohm stabil, frekvencia átvilte 5-100.000 Hz (!!!) között, fokozatmentesen állítható HPF, LPF, bass-boost, stb.
Vélemény: Nagyon minőségi, kimondottan jó hangú erősítő. Minőségi zenehallgatásra tervezték. Nagyon alkalmi vétel!

Ár: 27.900 Ft

És a másik, hogy itt is legyen kettő delikvens:

Phase Evolution CC 280 2 csatornás erősítő, 4 ohmnál 2*80, vagy 1*250 watt RMS teljesítmény, (2*160 vagy 1*500 watt zenei teljesítmény), 2 ohmnál 2*120 watt RMS teljesítmény (2*240 watt zenei teljesítmény), mindez 13,8 voltnál, hidalható, fokozatmentesen állítható HPF, LPF, stb.

Ár: 34.500 Ft

Ennyit néztem ki elsőre. A többi márkáról még csak nem is hallottam, egyedül a Magnat rémlik, de inkább a kerülendő kategóriában. Természetesen a tévedés jogát fenntartom, de Crunch, Signat vagy a Hifonics ismeretlen számomra.

Ha majd lesz időm, akkor meghallgatok pár ilyen berendezést, hogy valamennyire képbe kerüljek. Fontos lenne felmérni, hogy meddig hallom a különbségeket, meddig érdemes árban elmenni. Mert most csak úgy húztam egy igen magas határt, de még csak nem is szagoltam ilyen berendezéseket eddig.

A felsorolt dolgok "ágyúval verébre" kategóriásak vagy ennyi kell, hogy szépen tudjak muzsikát hallgatni?
Köszönöm előre is az építő jellegű kritikát. Ha pedig rossz úton haladok a jó zene felé, akkor azt is írjátok meg!

Üdv!
.
.
.

Téma megosztása:


  • (69 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

4 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 4 vendég, 0 anonim felhasználó