HWSW Informatikai Kerekasztal: BSA - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

BSA

#41 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 01. 12:08

Idézet: Lala9 - Dátum: 2006. nov. 30., csütörtök - 21:12

[...]
Tényleg kötelező ilyen nyilvántartást vezetni, nem elég nekik a számla?

Ha kijönnek bármit nézhetnek a gépeken? Ugye vannak rajta nem publikus céges anyagok, meg fejlesztési fázisban levő dolgok amik ugye nagyon nem publikusak.

Olvass kicsit  vissza, erről szól a topic. Röviden: nem vagy köteles semmilyen nyilvántartást beküldeni nekik.
-ZsOlTi-

#42 Felhasználó inaktív   Lala9 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.166
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 01. 19:37

Idézet: zZsOlTi - Dátum: 2006. dec. 1., péntek - 13:08

Olvass kicsit  vissza, erről szól a topic. Röviden: nem vagy köteles semmilyen nyilvántartást beküldeni nekik.

Elolvastam az egész topicot, csak azután írtam.
Nekem még mindig nem tiszta. Van olyan jogszabály ami erre kötelez? Mármint, hogy vezessek nyilvántartást.
Mert gondolom nem érdemes velük szembeszálni.

#43 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 01. 21:01

Idézet: Lala9 - Dátum: 2006. dec. 1., péntek - 19:37

Elolvastam az egész topicot, csak azután írtam.
Nekem még mindig nem tiszta. Van olyan jogszabály ami erre kötelez? Mármint, hogy vezessek nyilvántartást.
Mert gondolom nem érdemes velük szembeszálni.

Senkivel nem kell szembeszállni. Teljesen mindegy, hogy van-e szoftver leltárad, vagy nincs, a BSA-nak nincs semmilyen törvényadta lehetősége, hogy arra kötelezzen egy céget, hogy a nyilvántartást nekik bemutassa.
-ZsOlTi-

#44 Felhasználó inaktív   Lenny 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.995
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 02. 10:40

Idézet: zZsOlTi - Dátum: 2006. dec. 1., péntek - 21:01

Senkivel nem kell szembeszállni. Teljesen mindegy, hogy van-e szoftver leltárad, vagy nincs, a BSA-nak nincs semmilyen törvényadta lehetősége, hogy arra kötelezzen egy céget, hogy a nyilvántartást nekik bemutassa.

Ez tény. Viszont ha jönnek, akkor ugyanúgy elő kell szedned a számlákat, amelyekkel bizonyítanod kell hogy a szoftvereket megvetted.

Hozzánk is küldtek egy levele, amiről ráadásul nem is tudtam valamikor májusban. Aztán kaptunk egy levelet  (ügyvédtől) szeptember végén, hogy ha nem küldjük el, akkor a kollégájuk fel fog kereseni és időpont egyeztetés után jönnek ellenőrizni. Szóval ha nem küldöd el nekik, akkor gyanakodni fognak, hogy valami nem stimmel.

Én fogtam összeírtam, elküldtem nekik.

Mondjuk olyanok mint az APEH. Egy rohadt infó vonaluk, vagy oldaluk nincs hogy mit hogy kell kitölteni.

Mindenkinek MS licensz profinak kell lenni. Nehogy kiigazodjál rajta. Nem véletletn, hogy az MS licensz egy külön foglalkozás..  :reklamacio:  :mad:
-A biztonsági öv lehet hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira mint a tolószék.
-Minden reggel mikor felkelek tudom, hogy aznap csak egy jó dolog vár rám. A lefekvés! :)
-A Linux nem Windows, de a Windows se Linux

#45 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 02. 12:30

Idézet: Lenny - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 10:40

Mindenkinek MS licensz profinak kell lenni. Nehogy kiigazodjál rajta. Nem véletletn, hogy az MS licensz egy külön foglalkozás..  :reklamacio:  :mad:

Nagyban persze, hogy bonyás, de arra meg van ember, cég, aztán az összes licensz egy fénymásolt lap, meg egy 8milliós számla, oszt ezeket meg sem kérdezik a jogtisztaságról.

Kicsiben meg nem értem miat aggódtok, van 5 gép, 5 címkével, gépek cucca 1-1 dobozban, mellette a számlamásolat, meg garilevelek. Aki már az elején így teszi el a cuccost, annak nem nehéz, aki meg elkavarta, de tőlem vette, az simánkap tőlem számlamásolatot.
Make love not Wor.

#46 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 02. 15:16

Idézet: Lala9 - Dátum: 2006. nov. 30., csütörtök - 21:12

Tényleg kötelező ilyen nyilvántartást vezetni...?

A szoftverek immateriális javaknak minősülnek (van olyan könyvelő aki szerint nem..), pontosan nyílván kellene tartani azokat, úgyanúgy, mint ahogy a tárgyi eszközök is nyílvántartásra kerülnek. Ezt a nyílvántartást az APEH kérheti.

Szerkesztette: pgyafi 2006. 12. 02. 15:20 -kor


#47 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 02. 15:20

Idézet: Lala9 - Dátum: 2006. nov. 30., csütörtök - 21:12


Ha kijönnek bármit nézhetnek a gépeken? Ugye vannak rajta nem publikus céges anyagok, meg fejlesztési fázisban levő dolgok amik ugye nagyon nem publikusak.

Ott van a szoftver nyilvántartó lap, töltsd ki, írd össze és küldd el nekik.
(Mondjuk én a szoftver sn-eket nem szoktam ráírni, ahhoz már végképp nincs közük.)
Azt annyi. Ha nagyon szívózól, kiküldhetik a rendőröket házkutatásra (ahol természetesen a bsa-t kérik meg szakértőnek...), azok meg elvihetik a gépeidet, majd (ha tiszta vagy) 2-3-x hónap múlva visszakapod. Nem éri meg a dolog. Senkit nem fog érdekelni, hogy milyen fejlesztéseid vannak rajta és amiatt esetleg csődbe mész.

#48 Felhasználó inaktív   Kory 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 25.198
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 02. 15:43

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 15:16

A szoftverek immateriális javaknak minősülnek (van olyan könyvelő aki szerint nem..), pontosan nyílván kellene tartani azokat, úgyanúgy, mint ahogy a tárgyi eszközök is nyílvántartásra kerülnek. Ezt a nyílvántartást az APEH kérheti.

Idéntől már "vagyoni értékű jog". Csak akkor immateriális "jav", ha saját fejlesztés és egyedi dolog, egyébként csak "használod" a valaki által készíttetet (pl. Microsoft Windows, amiből 'ugyanolyan' van több millió), de ha te valakivel gyártatsz egy egyedi programot, akkor az immateriális javak közé kell sorolni.

Szerkesztette: Kory 2006. 12. 02. 15:45 -kor


#49 Felhasználó inaktív   diab303 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.182
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 02. 22:48

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 15:20

...
Ha nagyon szívózól, kiküldhetik a rendőröket házkutatásra (ahol természetesen a bsa-t kérik meg szakértőnek...), azok meg elvihetik a gépeidet, majd (ha tiszta vagy) 2-3-x hónap múlva visszakapod. Nem éri meg a dolog. Senkit nem fog érdekelni, hogy milyen fejlesztéseid vannak rajta és amiatt esetleg csődbe mész.

Ha nem talalnak rajta semmit, es rendben vannak a szoftverek, akkor szerintem nem vihetik el.
Pont azert jon a BSA szakertoje a rendorokkel, hogy ezt megmondja.
Ha ennek ellenere elviszik, akkor cegkent meg aznap beperelnem az egesz kuplerajt.
Persze lehet, hogy idealista vagyok.. :)

#50 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 03. 09:32

Idézet: diab303 - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 22:48

Ha nem talalnak rajta semmit, es rendben vannak a szoftverek, akkor szerintem nem vihetik el.
Pont azert jon a BSA szakertoje a rendorokkel, hogy ezt megmondja.
Ha ennek ellenere elviszik, akkor cegkent meg aznap beperelnem az egesz kuplerajt.
Persze lehet, hogy idealista vagyok.. :)

Simán elvihetik (lásd a cd másolós esetek "ügyfeleit"). Ott helyben nem egyszerű dolog végignézni 1-2 mondjuk 250gb-s vinyót...

Nyugodtan beperelheted őket, 1-2 év, pár száz eFt és a végén viszakapod a gépedet vinyók nélkül..

#51 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 04. 18:59

http://www.bsa.org/hungary/press/newsrelea...se29Nov2006.cfm

#52 Felhasználó inaktív   zZsOlTi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.821
  • Csatlakozott: --

Hozzászólás ikon  Elküldve: 2006. 12. 07. 20:51

Idézet: Lenny - Dátum: 2006. dec. 2., szombat - 10:40

Ez tény. Viszont ha jönnek, akkor ugyanúgy elő kell szedned a számlákat, amelyekkel bizonyítanod kell hogy a szoftvereket megvetted.

Tévedésben vagy. Nem kicsit, nagyon. :) A BSA "csak úgy" nem jön (nem jöhet, nincs joga, nem hatóság, de ez már sokszor elhangzott). És nem kéri a számlákat, mert semmi köze hozzá. Tőled a céges számláidat max az APEH kérheti (vagy a rendőrség, vagy a vpop).
A BSA-nak -mint egy semmilyen jogkörrel nem rendelkező egyesület- egyetlen lehetősége van: megkér, hogy küldj neki szoftver nyilvántartást. Mindezt persze egy félrevezető, ügyvéd által aláírt levélben teszi -marha komolynak és hivatalosnak látszik-, amitől sokan megijednek (ahelyett, hogy kicsit utánanéznének a levélben emlegetett paragrafausoknak).
Az a helyzet, hogy amíg nem küldesz nekik semmit, addig nem is tehetnek semmit. Viszont abban a pillanatban, hogy Te önként küldesz nekik egy nyilvántartást, amiben tételesen közlöd velük, hogy az általuk védett szoftver cégek mely termékeit használod, már lesz joguk ellenőrizni*, hogy azokat a bizonyos szoftvereket te valóban úgy és annyi példányban használod, ahogy a licenszek megengedik. De még ebben az esetben sem jöhetnek csak úgy, ők még mindig nem hatóság és nem rendőrség, maximum időpontot és együttműködést kérhetnek. Ha meg ezek után -miután bevallottad, hogy van 10 windows meg 10 photoshop licenszed- nem mész bele az auditba, akkor gyanús leszel, hogy miét is nem szeretnéd megmutatni, aztán mérlegelnek, és esetleg a rendőrség segítségét kérik (feljelentenek). Aztán a nyomozás során -hogy, hogy nem- ők lesznek a szakértők (ez szintén elég meredek, mert érdekeltek az ügyben, csak ilyenkor meg már senki nem mer pampogni).
De amíg nem tudják hány géped van, mennyi és milyen szoftvered van, addig nem is tudnak veled semmit kezdeni. Vaktába ők sem puffogtatnak, akkor már feljelentettek volna minden céget a telefonkönyvből..

* A licensz szerződésben telepítéskor elfogadod, hogy maga a szoftver gyártója _vagy annak megbízottja, képviselője_, bármikor ellenőrizheti, hogy a szoftvert a licensz feltételeknek megfelelően használod-e.
-ZsOlTi-

#53 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 11. 22:23

nah emberek ez a BSA milyen módon jut ahoz az infóhoz hogy milyen cégeknek vannak számítógépei?
"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#54 Felhasználó inaktív   Jahno 

  • vérképkeretezés occsón
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Stábtag
  • Hozzászólások: 109.369
  • Csatlakozott: 2001. jan. 15.

Elküldve: 2006. 12. 11. 22:54

Idézet: Asker - Dátum: 2006. dec. 11., hétfő - 22:23

nah emberek ez a BSA milyen módon jut ahoz az infóhoz hogy milyen cégeknek vannak számítógépei?

Hasraütve. Ha már cég, akkor tuti van számgép is, nem? Ha meg nincs, akkor az az 1 ezrelék hiba belefér a tűrésbe.
Make love not Wor.

#55 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 12:59

Idézet: Jahno - Dátum: 2006. Dec. 11., Monday - 22:54

Hasraütve. Ha már cég, akkor tuti van számgép is, nem? Ha meg nincs, akkor az az 1 ezrelék hiba belefér a tűrésbe.

Arra vagyok igazából kíváncsi hogy mondjuk a cég egyik telephelyén van lakás is, és természetesen az általunk biztosított laptopok tiszták teljesen, de az ő otthoni gépe(i) meg gondolhatod hogy nem az. Tehát kimegy az ellenőr akkor van-e joga megnézni illetve csesztetni a másik gép miatt a céget/személyt, vagy le kell nyelnie a békát?

Szerkesztette: Asker 2006. 12. 12. 13:00 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#56 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 15:20

Idézet: Asker - Dátum: 2006. dec. 12., kedd - 12:59

Arra vagyok igazából kíváncsi hogy mondjuk a cég egyik telephelyén van lakás is, és természetesen az általunk biztosított laptopok tiszták teljesen, de az ő otthoni gépe(i) meg gondolhatod hogy nem az. Tehát kimegy az ellenőr akkor van-e joga megnézni illetve csesztetni a másik gép miatt a céget/személyt, vagy le kell nyelnie a békát?

Otthonra sem lehet lopni a szoftvereket, így mi is a kérdés?

#57 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 15:52

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. Dec. 12., Tuesday - 15:20

Otthonra sem lehet lopni a szoftvereket, így mi is a kérdés?

:)

az hogy kit fognak basztatni hogyha ott taláják a pc-t a teljesen legális laptop mellett?

ps: otthon mindenkinek eredeti van biztosan akik ezt forumot olvassák...

Szerkesztette: Asker 2006. 12. 12. 16:20 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#58 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 21:11

Idézet: Asker - Dátum: 2006. dec. 12., kedd - 15:52

ps: otthon mindenkinek eredeti van biztosan akik ezt forumot olvassák...

spec nekem full legális minden (és nem linux...) :cool:

#59 Felhasználó inaktív   Asker 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 5.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 21:15

Idézet: pgyafi - Dátum: 2006. Dec. 12., Tuesday - 21:11

spec nekem full legális minden (és nem linux...) :cool:

nyakamat rátettem hogy ezt válaszolod.  :D

másvalaki aki képes vmi használható információt adni?


mielőtt belémkötnél pgyafi: leírom nyíltan, én angol corporate editiont használok mert elég gyakran vágom haza a gépet, de mindezek ellenére megvettem egy proffesiont is, csak más kérdés hogy ki se bontottam hanem elajéndékoztam, mert utálok xarakodni az aktiválással, meg bizonyos szám után nem lehet aktiválni :) pont emiatt tiszta a lelkiismeretem ,már amennyire :D

ha ezt meg olvassa BSA spion akkor annak meg üzenem, hogy a nagybátyám a főnőke  :Đ

Szerkesztette: Asker 2006. 12. 12. 21:24 -kor

"I was a Marine in the invasion of Iraq. It was 2 years before I could watch any type of violent movie. War truly is hell. Killing, bleeding, dying and crying are terrible, and great. If you fight for glory and power you are evil and will die in vain. I and every other warrior fought for each other. For family, for friends, for the US, for Sparta."

#60 Felhasználó inaktív   pgyafi 

  • Őstag
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 8.686
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2006. 12. 12. 21:54

Idézet: Asker - Dátum: 2006. dec. 12., kedd - 21:15

másvalaki aki képes vmi használható információt adni?



Miért nem fogadod el a válaszomat?
Azt szeretnéd hallani, hogy ha találnak nálad kokaint akkor a mellette lévő speeddel már nem fognak foglalkozni?

Téma megosztása:


  • (16 Oldal)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Utolsó »
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó