HWSW Informatikai Kerekasztal: Kerio tuzfal kerdesek... - HWSW Informatikai Kerekasztal

Ugrás a tartalomhoz

Mellékleteink: HUP | Gamekapocs

  • (15 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

Kerio tuzfal kerdesek...

#281 Felhasználó inaktív   Klown 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.600
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 01. 14. 00:15

Idézet: Klown - Dátum: 2008. jan. 13., vasárnap - 21:17

Üdv!

Comodo Firewall Pro 2.4.19.185-öt használok. A következő a problémám: már mindent megpróbáltam, hogy működjön uTorrent alatt a Port Forwarding. Sajnos a sárga felkiáltó jel nem akar átváltani zöld pipává! Ha rámegyek a uTorrent honlapján lévő Port Forward ellenőrzésre, akkor az is hibát jelez. Amint kikapcsolom a Comodo-t úgy zöld OK-ra vált. Viszont azaz érdekes, hogy a feltöltés ennel ellenére megy maximális (40 KB/sec) sebességgel. Sőt a tracker honlapján is látom a torrentjeimet.

Vajon ez gáz?! Vagy fogadjam el így, ahogy van?! Attól még működhet jól a Port Forwarding, hogy a netes ellenőrzés hibát jelez?!  :confused: Segítségeteket előre is köszönöm! Ill. szívesen vennék egy megoldást, mert már az összes neten lévőt kipróbáltam (5 szabályt is létrehoztam), de a netes ellenörző szerint feleslegesen.

Üdv: Klown

Üdv!

Közben a fórumot böngészve rábukkantam a válaszra! (A Microsoft OS-en belül bukkantam a topic-jára!  :confused:  ) Az volt a gond, hogy az engedélyező szabály a lista legvégén volt egy tiltás után! Így bármit csinálhattam, nem ment!  :omg:  Amint feljebb helyeztem a sorban, úgy rögtön megindult!  :)

Üdv: Klown
<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

#282 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 05. 20:13

Sziasztok!

Nem bízom benne, hogy sokat lehet tenni, de azért íme:

Néha (?) nem indul el a Kerio firewall, pedig vagy egy éve használom gond nélkül.
Mikor nem indul el, akkor meg sem jelenik a task managerben. Ha kézzel indítom, akkor sem.
Viszont a net az döglött - vagy legalábbis nincs DNS.
Így csak a restart marad, meg a  buzgó ima, hogy méltóztasson elindulni.

Windows tűzfal ki van kapcsolva, ezért nem hiszem hogy azzal akadna össze. Egyszer újratelepítettem a Keriot, de az sem segített.

Uninstall +windows tűzfallal működik a net.

Előre is kösz a segítséget.
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#283 Felhasználó inaktív   akaido 

  • Senior tag
  • PipaPipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 2.563
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 05. 20:52

Idézet: INT21H - Dátum: 2008. febr. 5., kedd - 20:13

Sziasztok!

Nem bízom benne, hogy sokat lehet tenni, de azért íme:

Néha (?) nem indul el a Kerio firewall, pedig vagy egy éve használom gond nélkül.
Mikor nem indul el, akkor meg sem jelenik a task managerben. Ha kézzel indítom, akkor sem.
Viszont a net az döglött - vagy legalábbis nincs DNS.
Így csak a restart marad, meg a  buzgó ima, hogy méltóztasson elindulni.

Windows tűzfal ki van kapcsolva, ezért nem hiszem hogy azzal akadna össze. Egyszer újratelepítettem a Keriot, de az sem segített.

Uninstall +windows tűzfallal működik a net.

Előre is kösz a segítséget.

A registryben az autostartoló progik között szerepel a Kerio?
A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

#284 Felhasználó inaktív   junior117 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 537
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 05. 21:33

Idézet: INT21H - Dátum: 2008. febr. 5., kedd - 21:13

Sziasztok!

Windows tűzfal ki van kapcsolva, ezért nem hiszem hogy azzal akadna össze. Egyszer újratelepítettem a Keriot, de az sem segített.

Uninstall +windows tűzfallal működik a net.

Előre is kösz a segítséget.

Kereskedelmi vagy ingyenes a progid? Nekem a licens lejarta utan voltak hasonlo gondjaim.
Mondjuk erdekes mert nekem elvileg 2008.03.23-ig ervenyes, lenne csak nekem a regi kulcsot kuldtek ki  :smoker:  Hiaba kertem segitseget mai napig nem valaszoltak. Kiveve, hogy vegyek licensz kulcsot  :D 
hat nem fogok....
Sajnos en se birtam erre a hibara megoldast talalni, illetve masik progit hasznalok.
Soha ne vitatkozz idiótákkal.Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

#285 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 07. 19:47

Idézet: junior117 - Dátum: 2008. febr. 5., kedd - 22:33

Kereskedelmi vagy ingyenes a progid? Nekem a licens lejarta utan voltak hasonlo gondjaim.
Mondjuk erdekes mert nekem elvileg 2008.03.23-ig ervenyes, lenne csak nekem a regi kulcsot kuldtek ki  :smoker:  Hiaba kertem segitseget mai napig nem valaszoltak. Kiveve, hogy vegyek licensz kulcsot  :D 
hat nem fogok....
Sajnos en se birtam erre a hibara megoldast talalni, illetve masik progit hasznalok.

Kösz!

Természetesen ( :D) teljesen legálisan használom, az ingyenes változatot, nem kellett kulcs.
A Sunbelt oldalán lévő leírást úgy értelmezem, hogy harminc nap után letilt bizonyos funkciókat, de attól még free marad.
Ha jól emlékszem ez a jelszavas védelem, meg a remote administration, de nem az autostart...

A registry-t még megnézem, de szerintem benne lesz...
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

#286 Felhasználó inaktív   INT21H 

  • Törzsvendég
  • PipaPipaPipa
  • Csoport: Fórumtag
  • Hozzászólások: 1.085
  • Csatlakozott: --

Elküldve: 2008. 02. 07. 20:03

Újratelepítettem, bekapcsolt windows tűzfallal.
Újraindítás után a windows tűfal rákérdezett, hogy engedélyezze-e. Az mondtam igen. Elindult a Kerio.

Aztán kilőttem a windows tűzfalat, újraindítottam a gépet. Megint elindult a Kerio.

Egyébként a
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run alatt nem látszik semmi.

Egyelőre úgy tűnik, működik. De hogy miért...passz.
"Hanyatló kultúránknak az egyik legkórosabb eleme a járandósági felfogás (entitlement culture) ami szerint az állampolgárnak jár minden, az is, amiért soha életében nem fizetett."

"I meditate diligently every morning. The subjects are life and love. I quit after 3 seconds."

Téma megosztása:


  • (15 Oldal)
  • +
  • « Első
  • 13
  • 14
  • 15
  • Nem indíthatsz témát.
  • A téma zárva.

1 felhasználó olvassa ezt a témát.
0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó